Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 гади ми се от миналото « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
PianoLady
МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

It's never lupus

Местожителство: Деветата Луна на Атлон

Hermiony Greinger написа:
А може и-пишеш,пишеш,пишеш в някоя умряла тетрадка,прочиташ всичко,после изгаряш хартийките и си казваш,че щом хартийките вече не съществуват,значи и горчивите спомени вече не съществуват.
Аз така правя.

Аз пък правя възможно най-гадното: изливам си го в стихове,но не ги горя, а ги пазя и ги чета винаги, когато ми стане и гадно и така ми става още по гадно....и дори понякога, когато си ми добре и така си развалям настроението адски много.
Прелестен метод, нали Sad ...

Композиторът написа:
само те моля да не използваш "мъдри" композиторски фрази като горната, защото самата тема вече дефинира достатъчно гадост :Р

Laughing OK Laughing

А, композиторе, какво влагаш в "несъвместими"?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Композиторът
МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 8:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Imagination is more important than knowledge.

the straight story още не съм го гледал - явно си трябва
сега отде ше го ровя тоя кеш кавър на нин - но определено комбинация от такива музикални вирусоносители е смъртоносна --> не бива се пропуска
да знаеш, че старите класове даже и след годиииини пак се събират
усещането е като да си ядеш храната отпреди х10 години

PianoLady,
моля те, викай ми просто "компе" или "компа", че си мразя ника, написан целия
и все пак темата по-скоро не е за мъчните спомени, които да изливаме някъде, защото са гадни
напротив, може даже и да са хубави --> и пак тежат
самото странно усещане от всички тях
несъвместимост
дам
точно това е
защото човек се променя - и вече миналото му просто не съвпада с настоящето
до такава степен, че ако се замисли дълбоко - е гадно
това е несъвместимост, старото ти "аз" и настоящето ти "аз" са толкова различни, че не могат да съжителстват
и все пак и двете си съществуват в теб

п.п. тия са невероятни музиканти - ползват цели оркестри за една песен, тука с тая флейта почти джазово звукоусещане се получава - кеф
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mina
МнениеПуснато на: Чет Юли 06, 2006 12:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: толкова близо и същевременно толкова далече

миналото може да носи и хубави и лоши спомени.с времето човек се променя може би и затова са тези усещания.всеки човек има в живота си неща,които не може да разбере как е направил,как е живял с тях и въобще как те са част от живота му.мисля,че най-важното е да се гледа напред!тук обаче идва въпросът дали и настоящето в един момент ще стане като това минало ,от което ни се гади.вероятно е въпрос на време и преценка!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
lost
МнениеПуснато на: Чет Юли 06, 2006 4:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: see the smile behind ?

all is lost and all is found

казано честно аз съжалявам за почти всичко в миналото, но май не това е целта на темата, и да миналото е гадно защото си откриваш грешките в бъдещето, ама май и това не беше целта.. ох ще взема да млъкна, просто да се обадя че съм прочела за какво иде реч :)
somehow, someday
We'd have to say goodbye.
.
Somehow today...
...we have to say
goodbye..
Върнете се в началото
~mental_condition~
МнениеПуснато на: Чет Юли 06, 2006 8:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: In the radiation zones of your mental mind...

Миналото боли. Поне мен ме боли. Не знаех че и друг така.. но ест, че има и други, може би най-накрая трябва да ми уври главата че не съм само аз (но това е друга тема). Психическата болка, всъщност даже не е болка, а някаква тежест която всеки момент заплашва да рухне върху теб с цялата си тежест. Дори и физическа болка, да имаш чувството че гръдният ти кош ще се пръсне от усилието да си поемеш въздух. Нее, не е само заради лошите спомени, те винаги са там, не можеш да ги премахнеш, а само да се поучиш от тях, но за жалост дори аз го правя рядко. Боли от лошото, но още по-тежко е когато не можеш да върнеш доброто. Когато осъзнаваш че никога няма да си щастлив по начина по който си бил тогава, всичко е свършило, токова далечно. Но не става дума и точно за това. Въобще всичко което си правил ти се струва токова дребно, незначително, глупаво дори. За мен трябва да е важно коя съм сега, а не коя съм била преди, с всичките си повърхностни мисли и действия, но не е така, не мога да се оттърся от миналото. Мога само да забравя за момент. Кратък момент в който да се наслаждавам на фалшивата сладост от забравата. Ами да, аз за това и живея, там не боли. Но и това е безполезно защото не след дълго всичко се връща. Защо? Знам, че аз съм единствената която си го причинява, но НЕ можеш да избягаш от миналото. Но дори не се е случило нещо голямо, значимо.. и точно това ме убива. Не знам вече, изгубих се напълно.. Спирам, защото скоро и аз няма да знам какво съм казала. Просто не съм способна да изразя или обясня такова нещо, който може - евала му.
Оф, просто съм отвратена от себе си.
По дяволите, никога не мога да звуча така, както искам :/

...just love me!
Върнете се в началото
Kiara
МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2007 11:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: там...до онзи казан.

Моят живот все още не е започнал,но не мога да отрека,че няма спомени,от които да ми се гади.Ау...Къде писах някъде ,че ние си спомняме,защото съзнанието иска да ни напомни за нещо,което не сме успяли да довършим?Да ни напомни за нещо,върху което ние трябва да помислим?Както и да е...
Понякога спомените внасят горчивина в настоящето ни,но както се казваше в някъф си филм там: 'Без горчивината,сладостта не е толкова сладка"...
Ся си спомням...То няма кво толкова да си спомням,защото беше преди няколко месеца,но все пак...За първи път почувствах някаква липса...Нещо ми липсваше и без него сякаш животът спира.Времето спира.Часовникът се хаква и стрелките остават на едно място.Аз се въртя като пумпал с подпухнали от сълзи очи...леле,ква сапунка стана,мале мале... Както и да е...Аз ще продължавам да си спомням,въпреки че знам ,че от спомените боли.Полезно е донякъде да си мазохист.МОже да се каже,че донякъде мазохистите са силни личности,но това вече е друга тема.

P.S. Знам,че след 9.00 часа вечерта мозъчните ми гънки не функционират,НО аз все пак продължавам да пиша,и да пиша,и да пиша...и да си бъркам в дълбините на носната кухина,за да намеря Великия Марсол,Който Невъобразимо Ме Дразни.

"Angels with silver wings..."
There's no sin in the silence.
Destroy everything you touch.
Върнете се в началото
water_lily
МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2007 11:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

valium & cherry wine

Местожителство: City Of Delusion

О,и аз съм се чувствала по същия начин,или поне така мисля..гадно,за всичко онова,което е минало и ще си остане в миналото,гадно,че всъщност толкова м,ного се е случило и ти се е отразило по някакъв начин,но ти вече не помниш,защото вече е минало,гадно,че не можеш да промениш,това,което е станало,гадно че не можеш да се върнеш и да го изживееш отново!Понякога се чувствам така и когато се замисля за настоящето-какво правя сега?-какъв смисъл има?-има толкова други неща,които бих искала да правя,толкова мечти,които да реализира,..и ми остава само бъдещето за тях,..а не мога да знам дали ито ще ми ги донесе..защото и настоящето е било бъдеще за моето минало..а аз пак нямам всичко което съм искала тогава..че дори по-малко..
Не знам дали авторът на тената е имал това предвид,но когато го прочетох ни въздейства по този начин..

But I don't know where that somewhere else is, you know?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
PianoLady
МнениеПуснато на: Нед Яну 14, 2007 12:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

It's never lupus

Местожителство: Деветата Луна на Атлон

Откога не съм писала тук...

Композиторът написа:

напротив, може даже и да са хубави --> и пак тежат
самото странно усещане от всички тях
несъвместимост
дам
точно това е
защото човек се променя - и вече миналото му просто не съвпада с настоящето
до такава степен, че ако се замисли дълбоко - е гадно
това е несъвместимост, старото ти "аз" и настоящето ти "аз" са толкова различни, че не могат да съжителстват
и все пак и двете си съществуват в теб

Разбирам + подкрепям
В това отношение наистина миналото може да се дефинира с "гадост".
"хубави и пак да тежат" - хъх, всъщност често те тежат дори повече...когато виждаш какво е правило старото ти Аз, а новото не може да го направи така добре...някак не е "програмирано" да направи такова чисто нещо като старото...Нещо като завист между двете същества...В тая връзка, не случайно никът ми в Скайп (а и преди в Мирк(вече не влизам)) е "Другата в мен". Мисля, че няма нужда да обяснявам...Честно казано тва е най-кофтито нещо в живота ми...борбата между двечките. Хах, малкото девойче се опитва да надделее, ама не му се получава Laughing (Абе хич не е за смях, ама нз кво друго да правя...нямам намерение да ревЪ). Ъм, ако можеш да избера едната, бих избрала тази от преди...ТОчно в това е най-голямата ужасия, че предпочитам "нея", а не себе си...Предполагам, ако избирах сегашната, не би ми било гадно заради миналото, нз, а може би пак би...
Абе затова избягвам, по-добре ми е...Гледам само да използвам каквото би ми било полезно, ама понякога не успявам да се огранича със това "само" и тогава става кофтито :/

Ъм, стига толкова съм ръсила гадни неща, щото тая тема ще я намразя ^^

Върнете се в началото
Albena :)
МнениеПуснато на: Нед Яну 14, 2007 3:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Beyond Godlike

Много ме боли когато си спомня за миналото...естествено имам много хубави и весели моменти но има и хубави спомени,които те карат да се замисли6 и от които много те боли...например някои изгубен приятел,с когото сте преживели толкова не6та заедно и на когото напълно си се доверявал изоб6то има много примери...в момента и аз се 4увствам така за6тото от 3 год имам компания с която сме неразделни и непрекъснато заедно и сега когато си смених у4или6тето в 8ми клас по4ти не се виждаме и постепенно се забравяме...
Moony
МнениеПуснато на: Нед Яну 14, 2007 8:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Там, където е най-провeтриво.

Компе, не те знам кой си, какъв си, но мога да ти кажа, че като прочетох първия пост, все едно е излизал изпод моите пръсти-същата шибана гадост усещам и аз откак се помня... Като се замисля и за миг от миналото и се случва същото... Нещо се надига в мен, около стомаха (като при самия Хари Потър...), преминава на горе и не ми дава да дишам... Всеки път, като гледам някоя стара касета или като си чета дневника... Иска ми се да потъна вдън земя, да не се видя повече... И то не от срам или нещо такова. Просто същата несъвместимост с мен самата. Все едно във всяка следваща секунда това вече не съм аз... И във всяка минала не съм била аз... Само сега съм аз... А това "сега" вече отмина... И всеки миг съм вече различна. Като си спомням нещо от миналото, то сякаш ме залива, и, както каза ти, не ми позволява да дишам... А сега ми иде да изкрещя "Бива ви, бе хора", но не мога, не мога...

Ето това не съм аз.

I wanna scream
It makes me feel alive
Върнете се в началото
sanitooo
МнениеПуснато на: Чет Мар 15, 2007 11:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

спомените ми-като се сета за тях ми става и на мене много мъ4но защото има много хубави които са си заминали и ми става кофти и другото когато са гадни пак ми става кофти тъи 4е не тряжва да живея в миналото и да си го припомням независимо дали е хубаво или не
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Angra
МнениеПуснато на: Чет Мар 15, 2007 11:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Някъде... вътре в него... там... съществувам.. завинаги...

Ще спреш ли да изравяш теми за Бога?
МнениеПуснато на: Чет Мар 15, 2007 11:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин
Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: София

sanitooo написа:
спомените ми-като се сета за тях ми става и на мене много мъ4но защото има много хубави които са си заминали и ми става кофти и другото когато са гадни пак ми става кофти тъи 4е не тряжва да живея в миналото и да си го припомням независимо дали е хубаво или не

това мнение ме насълзи
МнениеПуснато на: Пет Мар 16, 2007 12:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

този път си прав (90')
Върнете се в началото
Lian
МнениеПуснато на: Пет Мар 16, 2007 1:22 pm    Заглавие: Re: гади ми се от миналото Отговорете с цитат

Директор
Директор

Композиторът написа:
не знам дали на вас ви се случва понякога ---> но на мен ми се гади
Ем да, понякога ми се гади от миналото..особено ако то е предишната вечер и е съдържало твърде много C2H5OH...
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща Страница 2 от 4

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov