Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 гади ми се от миналото « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Композиторът
МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 6:59 pm    Заглавие: гади ми се от миналото Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Imagination is more important than knowledge.

спомних си какво беше да си спомняш
не си бях спомнял какво е да си спомняш - .. не помня от кога
не знам дали на вас ви се случва понякога ---> но на мен ми се гади
гади ми се истински , физически , просто се задушавам
не мога да понеса цялата тази информация, която е преминала през мен
толкова, толкова много години, хора, чувства, борби, страсти... толкова лица
изгубени някъде в миналото ти "аз"
аз ли се променям толкова много или светът?
да се ровя сред миналото, което сякаш вече няма нищо общо с мен --> е като да чета мислите на друг човек
и това просто не би могло да не се превърне в своеобразна дегустация на боза с косми
всъщност не
доста по-гнусно е
и не, не си мислете, че мразя миналото си - напротив, някои неща даже супер много ги обичам и така ми липсват
но всичко, всичко това - сега е дотолкова несъвместимо с мен, че съзнанието ми го отхвърля като чуждо тяло, като неуспешен опит за присаждане на орган
сърцето на момченцето в 5-ти клас, после в 10-ти и т.н. - просто вече нямат нищо общо с кръвоносната ми система
бррр, настръхвам
всички тези хора, спомени, топли чувства, враждебни чувства - всичко е ТОЛКОВА БЕЗВЪЗВРАТНО ИЗГУБЕНО - защото е толкова променено
да беше изгубено
но не е
седи си там някъде, то е част от теб
обаче поне на мен ми действа така странно да се ровя в миналото
така странно - че тази гротескност директно се превръща в недостиг на кислород
гади ми се от миналото
на някой друг случва ли му се?

спомних си какво беше да си спомняш
спомних си, че по същия начин ми се гадеше и още като съвсем малък - от първите спомени
още тогава съм усещал, че вече не съм същият, че на момчето на 5 просто не му се връзват спомените на момчето на 3
още тогава ми се е гадело
цялата тази информация просто е толкова объркана и несъвместима, че по-добре да я нямаше

:erase&rewind:
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gost
МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 7:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: piss off i don't tell

копе разплаках се не се базикам, просто при всеки 4овек е така.
моге да го определи6 като велико, угасно.
вса6тност от 1 година се дарга всяка6 ме е нямало преди, напалвам се с информация дето току 6то сам намерила и я складирам на изградените си нрави, мнения,навици
но се 4увствам винаги добре като си помисля 4е родителите ми винаги досега са били с мен, вапреки 4е не сам споделяла*колкото и тапо да зву4и, просто неискам като си отидат да помнят това което им кага сега само да ми олекне*
както и да е просто темата ме разплака не мога да пи6а

Candy says, I've come to hate my body
And all that it requires in this world
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Композиторът
МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 7:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

това беше... много мило
не съм очаквал, че някой може да усети за какво говоря
всъщност като писах темата не бях разстроен - просто си давах сметка
но сега това, което ти написа, гост, ме трогна
благодаря ти, че беше толкова откровена
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
U-No-Poo
МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 7:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: The Deathstar

Хм, странно, не се бях замислял над този въпрос. Но за мен миналото винаги е било просто нещо като безплътно училище, от което да се поучаваме. Понякога мога да използвам спомените, за да променям настроението си и за подобни неща. Но никога не ми се е гадило. Дори и когато се сетя за нещо лошо. Просто знам, че то е трябвало да се случи, и продължавам. И все пак не мисля, че ние сме все още на възраст, на която инфото идва в повече. 15-20, дори 25 години не са достатъчни, за да задръстят мозъка ни с информация.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
PianoLady
МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 7:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

It's never lupus

Местожителство: Деветата Луна на Атлон

Gost написа:
не сам споделяла*колкото и тъпо да звучи, просто неискам като си отидат да помнят това което им кажа сега само да ми олекне*

Гост и аз не мога да споделям, но ти поне си си измислила някаква причина, а аз няма идея защо не го правя Sad .

А по темата - ми така е, колкото и да е гадно......
Просто и аз не мога да се позная
и с всеки изминал ден имам чувството, че все повече и повече се изгубвам...за мен ровенето из спомените е като лутане из тъмното на непознато място
сякаш се блъскам в стените, защото не ги виждам, нито познавам
сякаш чупя ваза след ваза или чаша след чаша*не знам какво, просто не виждам, тъмно е, защо да не са и чинии*
Но понякога се озовавам на светли облачета,
много пухкави и милички,
но които ме натъжават дори повече от тъмните стаи
и дори понякога ме разплакват
там намирам себе си отново
носталгия по хора,
които може би не ще видя вече,
но толкова бих искала да им кажа нещо, което не съм успяла
и си блъскам главата в облачетата, но нищо не става,
защото са пухкави
и тогава ми се иска да се озова пак в тъмните стаи, да чупя пак тези вази, чаши, чинии или каквото са там,
а когато съм пак сред тъмнината,
се изгубвам отново...

ПП:Композиторе, тези си постове, ако ги преработим,може да излязат добри стихотворения Laughing

Върнете се в началото
PianoLady
МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 7:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

It's never lupus

Хора УЖАС!!!!!!!!
Сега като чета какво съм написала горе и просто........
Леле, никога не съм изпадала в такива откровения...аз по принцип съм си доста затворена в себе си, ама Композитора ме "провокира" с първия пост..........много е трогателен.....

Мале, Композиторе, ти си просто някакво чудо......аз понякога си пиша разни стихотворения като ми е някво по гадничко, ама не давам на никого да ги чете*че това си е нахлуване в моя свят*, а сега....
НЕ, УЖАС, УЖАС, как можа да я пуснеш тая тема и то с такъв първи пост, че да ми вземеш ума и да ме накараш да пиша талива неща........така пиша само когато съм разстроена............ Rolling Eyes

Върнете се в началото
Композиторът
МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 7:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

чудото си ти
наистина обаче има почти стихотворна форма... представих си песен като ти четох поста
съжалявам, ако съм станал причина за излишно разстройване
не ми е било това целта
по-скоро се питах дали съм само аз (както обикновено)

@U-No-Poo
интересното е, че при мен винаги е имало такова усещане, наистина още от съвсем малък
точно същата гадост
все съм се чудел защо така - но нямам отговор
явно е най-различно с различните хора (нормално)
U-No-Poo
МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 7:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: The Deathstar

Композиторът написа:
@U-No-Poo
интересното е, че при мен винаги е имало такова усещане, наистина още от съвсем малък
точно същата гадост
все съм се чудел защо така - но нямам отговор
явно е най-различно с различните хора (нормално)

Е, това е интересно. Но както личи от хората, които досега се изказаха, май аз съм различният, а не ти... Но не знам, колкото повече разбирам за дейността на мозъка и начина, по който той възприема реалността, откривам все повече неща, които не разбирам и които не мога да контролирам. Същото е и със сънищата. Но миналото винаги съм го възприемал като даденост, от която можем да черпим информация и съвет, но със сигурност не като гадост. Но явно наистина е различно с различните хора.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Hermiony Greinger
МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 8:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: In my dreams...

Компе,това е една от най-големите грешки на човека-мисълта за миналото.Какво е то?То е всяко нещо,което вече си направил несъзнателно или съзнателно.Дори буквите,които изписваш вече са минало.Съвсем нормално е да мислиш за миналото си,да се ядосваш за нещата които си сбъркал тогава,да изпитваш ужас от глупостта си,да искаш да промениш някои моменти,но защо?Във всеки горчив спомен има нещо сладко, някаква утеха.Самото изживяване придава сладостта и утехата,че вече няма да повтаряш тази грешка.Както и да се погледнеш винаги в миналото си по-млад и глуповат.С един или два удара на пулса на сърцето ти,или дни,или седмици,или каквото и' да е.Но миналото не може да се промени,нито не може да се предотврати старостта.А чувствата...чувал ли си за аурата,тя винаги се изменя и то постоянно,защото всичко в нас постоянно се изменя.Настоящето и бъдещето винаги могат да се променят.Затова,че ядосвай се за тези две времена,а не за миналото,което не можеш да промениш.А,знаеш ли?-Най-добре не се тормози въобще,каквото ще става да става...
П.П.Винаги гледай оптимистично на нещата защото ако гледаш на тях:скиптично-твърде много се ядосваш,реалистично-прекалено скучно и мечтателно-не всичко е усъществимо... Wink
Композиторът
МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 8:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

първо - не става дума за оптимизъм, песимизъм или реализъм, нито за някакво съжаление за несбъднати събития в миналото
нищо общо, нищо подобно
просто спомените - и как ти влияе техния поток; не можеш да ги спреш
второ - аз също точно това искам и често правя: не гледам изобщо назад, бягам, бягам и бягам - нанякъде, и погребвам миналото
така напълвам душата си с гробове обаче
PianoLady
МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 8:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

It's never lupus

Няма нищо, то и без друго от снощи насам си ми е гадно, това просто си се яви като повод в случая Wink .

Интересно ми стана обръщението ти към U-No-Poo.
Е, вече си имаме доказателство, че ти още от малък си си бил нашия мъдър композитор Laughing .
Ако трябва да съм по-сериозна не това, е което ми направи най-голямо впечатление, а определението "гадост". Аз не възприемам миналото като гадост, а просто като нещо странно, различно, нещо, което не мога да върна, но което многократно преглеждам като някаква отворена книга, трудна за анализиране. Преповтарям някои моменти, представям си какво би се случило, ако постъпех по друг начин, разигравам в съзнанието си този друг начин......Определено има неща, кото бих нарекла "гадост", но не и миналото като цяло. Колкото и да е сложно и объркано, има неща, които могат да ти бъдат полезни. Именно когато чувстваш, че си друг, че човека, който вижадаш в спомените, не си ти, точно тогава миналото може и да е много полезно, защото виждаш действията на "друг" човек, виждаш "неговите" постъпки и се учиш от "неговите" грешки.

Върнете се в началото
Paranoia
МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 8:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: sitting on the beach with the sun in my eyes :]

everything must go

честно казано не чувствам особена тъга по някакво бившо голямо приятелство.
или някаква компания.
стана ми тъжно, когато последният ми клас завърши - отидох си в нас, гледах снимката на класа и след това зяпах безцелно тавана, чувствайки се ужасно празно, тъй като с тези хора оставих толкова много от себе си на различни места, а вече никога няма да бъдем наистина заедно.

естествено, има ли сме и много гадни моменти :}

тъкмо сега ми се обадиха за да уговорим една среща с част от тях, но все пак чувствам, че нещата пак не са съвсем същите - и, да, това е тъжно, разбира се, но човек трябва да приема тези неща и да продължава напред.

винаги съм бил критичен към името на албума на меник стрийт прийчърс (everything must go), но някак наистина успявам да приема зададения от компа въпрос философски.
а и как да ви кажа. животът е основан така. човек среща някакви хора, след това спира да се среща с тях и накрая всичко приключва.
ние оставаме хората в миналото си, вече губим истинската си емоциона връзка с тях.
дали ще бъде заради гадже, дали ще бъде защото просто сте си омръзнали и той/тя/ти си имате нови, по - интересни играчки, дали ще е защото единият е пораснал повече от другия или ги дели разстояние, което унищожава, а не укрепва отношенията им - при всеки е персонално.

аз може би съжалявам за някой неща, за всички пропуснати неща и възможности, но допускам че така е станало по - добре. може би съм имал и гадни моменти в мойте mid - adolescence, но в тоя период май повечето ги имаме. освен това същите тези неща ни помагат да се превърнем в това, което сме, а не в това, което сме можели да бъдем - копия хранещи се с всичко мръсно, на чийто чела са изписани думите 'аз съм тъп'.

п.п. препоръчвам филма на г-н дейвид линч the straight story.
мисля ще откриете интересни аспекти от темата в този филм и то представени по онзи специален начин, който прави линч една от по - големите култови фигури в ново време.
друг е въпроса дали ще ви хареса, но give yourself the chance to be heroes Razz .

п.п. 1.

breaking the girl

'I'm a man cut from the known
rarely do friends
come and then go'
Hermiony Greinger
МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 8:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: In my dreams...

Композиторът написа:
първо - не става дума за оптимизъм, песимизъм или реализъм, нито за някакво съжаление за несбъднати събития в миналото
нищо общо, нищо подобно
просто спомените - и как ти влияе техния поток; не можеш да ги спреш
второ - аз също точно това искам и често правя: не гледам изобщо назад, бягам, бягам и бягам - нанякъде, и погребвам миналото
така напълвам душата си с гробове обаче

ОК.Аз го схванах по друг начин,сори. Embarassed
А тези гробове могат да се унищожат.Най-лесно:
Отиваш на психолог,изливаш си цялата глупост и си готов.
А може и-пишеш,пишеш,пишеш в някоя умряла тетрадка,прочиташ всичко,после изгаряш хартийките и си казваш,че щом хартийките вече не съществуват,значи и горчивите спомени вече не съществуват.
Аз така правя. Wink
Композиторът
МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 8:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

@PianoLady
за мен самото усещане за нещо безвъзвратно различно и чуждо на мисълта ми - е отвращаващо до гадост
иначе разумността в твоята позиция и на U-No-Poo е неоспорима - спомените са по-скоро нещо полезно, носещи най-различни емоции
така би трябвало да е, ако бяха съвместими, а при мен незнайно защо никога не са
само те моля да не използваш "мъдри" композиторски фрази като горната, защото самата тема вече дефинира достатъчно гадост :Р

хърмз, ми не - не става дума за неща, които ти тежат от миналото като накакъв вид мъка - не
дори най-приятните ми спомени ми тежат - просто с наличността си, с масата си, с това колко ме убиват --> защото сякаш принадлежат на някой друг, а не на мен

шизо, мерси мн за песента - тия дни така се залепих за най-известните, че просто никакъв шанс да пусна нещо друго
има хубава мелодия, а останалото ще дойде малко по-късно, уверен съм
Paranoia
МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 8:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: sitting on the beach with the sun in my eyes :]

johnny cash - hurt

'what have I become?
my sweetest friend
everyone I know
go away in the end
and you can have it all
my empire of dirt'

нещо такова беше.

оригиналът беше на НИН, но тази версия е толкова по - въздействаща.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща Страница 1 от 4

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov