Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 Разочаровали ли са ви някога книгите? « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Qsnovidec
МнениеПуснато на: Вто Юни 06, 2006 11:17 pm    Заглавие: Разочаровали ли са ви някога книгите? Отговорете с цитат

McDreamy

Местожителство: House of House

Чувствали ли сте се някога разочаровани от това, което се случва в книгите? Да сте искали или да сте си мислели,че нещо ще стане по определен начин, а то да е станало съвсем по друг и да сте си казали "Е...можеше и по-добре..". Или пък никога не бихте критикували Роулинг?Моля да се обосновете и в двата случая- ако отговорът е да, тогава кажете какъв е бил този момент, който ви е накарал да се почувствате така и по какъв начин бихте го променили, а ако е не, кажете защо я уважавате толкова.

[/list:u]

Последната промяна е направена от Qsnovidec на Сря Юни 07, 2006 2:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nymphetamine-T
МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 9:36 am    Заглавие: ! Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин
Носител на Ордена на Мерлин

Да определено понякога съм била разочарована. Просто, когото стане нещо, което ноистина не ми харесва.
Например, когато Хари излизи с Чо. Чан е най-омразният ми герой и това направо ме раочарова. На знам, въпреки, че беше отдавна (е това не е разочарование) някак си ми беше яд, че Хари не е Префект, но този пример е глупав. Разочароваше ме и държанието на Дъмбълдор понякога, а и това на Хармаяни. Но мисля, че не дадох добри примери в момента. Просто не съм се разочаравала истински - при Роу е невъзможно Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Elentari
МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 12:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вещица по призвание

Местожителство: По-натам и от запада, отвъд земята, народът ми танцува на другия вятър...

Да се разочаровам -не. Всичко си следва логиката на Роулинг. Натъжавала съм се, но това е друго и е малко встрани от темата, както я формулираш ти. Това не значи, че съм безкритична към авторката, но и прощавам някои нещица, защото наистина много харесвам историята й.
Върнете се в началото
mina
МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 2:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: толкова близо и същевременно толкова далече

книгите за хари потър са отлични,но разбира се е имало момент ,в който съм била разочарована-смъртта на сириус.не го очаквах и определено ми беше трудно. иначе другите неща от книгата са оправдани и определено заради тях не съм била разочарована!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Joanna
МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 3:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Там където умира деня и се ражда нощта

Мен най-много ме разочароваха някои моменти от шестата книга.Цялата книга написана по един адски различен начин, все едно не е била Роулинг, а някой друг... Rolling Eyes
rally
МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 3:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: In a fantasy

Амииииии.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes по принцип книгите са страхотни и няма от какво да съм разочарована!!!Но например ми беше гадно когато Дъмбълдор умря.Изобщо не го бях очаквала.Също така когато разбрах,че Малфой е станал смъртожаден,но какво да се прави...Аз не съм разочарована от книгите,щом Роулинг ги е написала така значи така трябва да бъде,иначе какъв е смисъла да четем книгите ако сами си пишем историята!!!Важното е какво пише в тях а не какво ние искаме да стане!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

They say, that I must learn to kill before I can feel safe
But I, I'd rather kill myself than turn into their slave
Върнете се в началото
fleur1510
МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 9:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

barely tolerable

Местожителство: Pemberley

Аз си мисля, че на това ниво все още не може да се каже дали сме разочаровани от Роулинг или не. Това ще стане като излезе седмата книга и я прочетем. Сега е много лесно да се обвинява Роулинг я за смъртта на Дъмбълдор, я за смъртта на Сириус, например, но след като до сега не ни са дадени причините, поради които се е случило нещо, е малко глупаво да я осъждаме.
Върнете се в началото
Elentari
МнениеПуснато на: Сря Юни 14, 2006 8:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вещица по призвание

Местожителство: По-натам и от запада, отвъд земята, народът ми танцува на другия вятър...

Стилът наистина й е по-различен. Всъщност това, което мен ме шокира, е поведението на Хари и огромната разлика в сравнение с петата. Значи, в петата е постоянно ядосан, избухва, на много места губи самоконтрол, дори и Рон и Хърмаяни не може да изтърпи... Пък в шестата книга си е спокоен, напълно уравновесен и нормален- все едно не е умрял Сириус и не е разбрал за пророчеството... Почти все е дно не е имало пета книга и е като продължение на четвъртата книга- на емоционално ниво говоря... Това ми е много странно, не може да се говори чак за разочарование, но си признвам, че не мога да си го обясня...

fleur 1510

Мисля, че в пета книга Хари все още преодолява пубертета, при това в екстремна ситуация-никой не му вярва, че Волдемор се е завърнал, Ъмбридж го тормози, вижда в мислоема баща си в нелицеприятна светлина, Дъмбълдор се държи от странно по-странно...
Що се отнся до крещенето по Рон и Хърмаяни, имаше такъв въпрос в мъгълнет, в конкурса "Попитай Джо" едно момче питаше защо Хари крещи непрекъснато на най-близките си приятели и споделяше, че той лично по-скоро би крещял на родителите си...Джо му отговори, че всъщност Хари възприема Рон и Хърми като семейство...
За смъртта на Сириус - може би загубата на много близък човек след като я преодолеем , ни помирява със самите себе си? Не зная....
В магьосническия свят хората навършват пълнолетие на 17 години, очевидно съзряват емоционално по-бързо от мъгълите? Пък и човек пораства по-бързо, когато е принуден да преминава през такива изпитания, през каквито преминава Хари...
Върнете се в началото
Elentari
МнениеПуснато на: Сря Юни 14, 2006 3:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вещица по призвание

Мене смъртта на Сириус също ме потресе! Не помня вече къде четох едно обяснение на Джо Роулинг в отговор на "обвиненията" на хиляди фенове, че Сириус е трябвало да умре, защото е импулсивен, а освен това, че той попада в Азкабан много млад, след ужасна загуба и въпреки че успява да избяга, тези години не са отминали безнаказано за него, че е леко налудничав, не успял да порасне ит.н., накратко -човек, който си дири белята.
Дъмбълдор, според мене е планирал и такъв вариант като част от плана си. Горкият Снейп! Той има пълното право да крещи "Не ме наричай страхливец, Потър!" Наистина, да убиеш човека, който ти вярва безрезервно, в името на някакъв по-голям план, изисква огромна смелост!
Да, признавам си, аз смятам, че Снейп е " към добрите"

Миличка Фльор, т много бързане да се "изкажа" Embarassed съм ти приписала собственото си мнение...не се сърди, става ясно какво се опитвам да кажа?...или не става? нещо към края на работния ден се пооплетох в мислите си Smile
Върнете се в началото
Ginie Weasley
МнениеПуснато на: Сря Юни 14, 2006 6:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Far away

Разбира се, че съм се разочаровала! Но не много-при Роу това е невъзможно. Например, разочарова ме това че така и не разбрахме какво е станало с ръката на Дъмбълдор[цолор=блуе][/цолор]. Или Razz Не се сещам за нищо друго, обаче и това не е странно-Роулин е страхотна!! Very Happy [/b]
tedi94
МнениеПуснато на: Съб Юни 17, 2006 9:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: Хогуортс

Определено бях разочарована от това което се случи в края на
книга 6.Не исках Дъмбълдор да умира и ми беше трудно да си пред-
ставя как Хари ще продължи без него.
Heaven's A Lie
МнениеПуснато на: Пон Юни 19, 2006 4:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: In Hell

Ъммм,да
Може би когато умря Сириус!Не че съм ревала или нещо от сорта, но все пак.. си ме кефеше!Готин чичо ми се струваше, пък и според мен не му беше още времето да гушва бокета'!
Другото.. професор Лупин,ахх колко го обичах този учител!Напрауу.. мноуу си ме кефка, ама.. на и той избяга Shocked Tcttc..

I failed to say that who I wished, but I hope that you know … I love you
Върнете се в началото
crimson_eyes
МнениеПуснато на: Пон Юли 24, 2006 11:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Местожителство: everywhere

Думата не е точно разочарование, но наистина не очаквах, че Сириус ще умре. Пък и още по-неприятно беше, когато Хари се върна горе в спалните и видя подаръка от Сириус(огледалото). Те са можели през цялото време да си говорят, а сега извиднъж Хари нигога вече няма да види своя кръстник. Много тъжен и разочароваш момент. Не упреквам Роу, защото в крайна сметка тя пише книгата не аз, но все пак е малко кофти.
bety
МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2006 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Ами бях много разочарована , когато Сириус умря , но това е ясно за всички...а също и когато без да искам прочетох в едно списание че Дъмбалдор ще умре - преди да прочета книгата Exclamation , след това все го очаквах в началото и когато не стана в пещерата бях сигурна че е станало объркване , че не съм го прочела каквото си мисля в списанието , че е било лъжлива информация - просто бях убедена че няма да стане и когато с Хари се връщаха към замъка мисля че подсъзнателно съм усещала че това е момента , че наистина ще умре , но въобще не го приемах и когато стана бях ужасно нещастна...Просто бях свикнала да приемам героите от книгата както ги приема Хари и може би точно защото бяха толкова близки с Дъмбалдор самата аз се почувствах все едно е умрял мой приятел... Rolling Eyes
Върнете се в началото
gotinata_m@ck@
МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 4:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: Стаята на тайните

Определено бях разочарована, когато Сириус и Дъмбълдор умряха.беше много тъжно. Но като цяло книгите са супеееееееееееееер!

Harry, Hermoine & Ron - FOREVER!!!

Моят девиз: "The life is short, don't waste it!"
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща Страница 1 от 4

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov