Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Следваща
 Р.А.Б.(тема 2) « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
little runaway
МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 11:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: on the way to wonderland

Честно да си призная мързеше ме да чета всички мнения затова извинете ако нещо се повтаря...
Лично аз адски много се интересувам от Регулус, мисля че за да се откаже от Волдемор все пак е имало нещо добро у него и въпреки това силно се съмнявам той да е РАБ по няколко причини:
Първо: За съществуването на хоркскрукси(изобщо) знаят съвсем малко хора. Хърмаяни прерови цялата училищна библиотека и не можа да намери нищо. Тоест от простото подмятане: "Аз съм стигнал твърде далеч по пътя на безсмъртието..."(или нещо от сорта) едва ли би могло да подскаже на Рег че става въпрос за хоркскрукси.
Второ: Начина по които говори Сириус за него, вярно пренебрежително е но показва някои неща. Например че едва ли Регулус е бил от голяма важност за Волдемор че да го унищожи собственоръчно-ако Волдемор е предполагал че Регулус знае за хоркскруксите едва ли щеше да му позволи да живее достатъчно дълго за да унищожи един или да каже на някой. А всички знаем че Волдемор е изключително добър легилимант... Не ми се вярва 20 годишния Регулус да е можел да защити ума си срещу него. Освен това нямаше ли да разбере ако някой унищожи собствения му хоркскрукс. Вярно в СнТ Волдемор не разбра че Хари унищожи дневника, защото късчето от душата му е прекарала твърде дълго извън тялото(това ми е по спомен от Дъмбълдор) но когато са унищожили този хоркскрукс(медальона имам предвид) е било най-малко 12 години по-рано...
Ми това е моето мнение по въпроса Регулус ли е РАБ.

As in heaven, as in hell
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cvetka_b
МнениеПуснато на: Вто Юли 03, 2007 10:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Р.А.Б. е регулус блек или поне така се казва в седмата книга и има нещо общто с един от хоркруксите но не съм прочела цялата книга още... ще разбера какво по-късно
Върнете се в началото
sed
МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 12:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

cvetka_b написа:
Р.А.Б. е регулус блек или поне така се казва в седмата книга и има нещо общто с един от хоркруксите но не съм прочела цялата книга още... ще разбера какво по-късно

То преди 21-ви със сигурност няма да си я прочела Smile
Върнете се в началото
cvetka_b
МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 12:36 am    Заглавие: хах Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Ами щом така мислиш. Аз пък мисля че някакъв пич я е чопнал от базата данни на издателството и сега я има по всички световни торенти.. и на компа ми, което е по - важно Laughing
Върнете се в началото
sarita
МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 1:06 am    Заглавие: Re: хах Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: On the edge of nothing...

cvetka_b написа:
Ами щом така мислиш. Аз пък мисля че някакъв пич я е чопнал от базата данни на издателството и сега я има по всички световни торенти.. и на компа ми, което е по - важно Laughing

Айде бе! Издателството такива балъци ли са според тебе, че да си оставят книгата ей тъй в базата данни, че да може всеки уважаващ себе си хакер, да я дръпне безпроблемно. Много ме съмнява... Confused
МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 5:25 pm    Заглавие: Re: хах Отговорете с цитат

Професор
Професор

cvetka_b написа:

Да... като дългогодишен учител по информатика знам "колко е лесно" да се разбие база данни. Особено, ако сървъра е правен като хората, а се съмнявам Блумсбъри и Сколастик да се наели некадърници. Дори най-тъпата защита няма минаване.

Същинската информация е записана на втори компютър, който не е включен към интернет, а само с LAN карта към първия, който е скриптов. Дори са си добър и да разбиеш скрипта (което вече не е толкова трудно) има момента на физическото действие - някой трябва да рестартира другия комп, за да възприема хакнатите от теб настройки и да си свалиш базата данни и съответно файла.

Стига съм писал, че ще досадя, но казано накратко: Разбиването на кодирана с троен алгоритъм система отнема 4-5 месеца, ако не си гасите компа и той е 3 GHz. Няма кой да чака толкова. И тази смешна книга, за която твърдиш я имам и аз! Обърни внимание, че поредните заглавия от главите образуват смислено изречение и ми кажи кога Роу е правила така?! И защо няма нищо за "Смъртоносните светии"?! Защото тези, които са писали Фен-фикшъна не са могли да го измислят.
Върнете се в началото
Elentari
МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 10:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вещица по призвание

Местожителство: По-натам и от запада, отвъд земята, народът ми танцува на другия вятър...

Въпреки че (вече ставам досадна, ама пак ще го спомена Embarassed ) английският ми е слаб, все пак си смъкнах тази книжка, "попрелистих" я, и понеже имам известно понятие от стил и стилистика, от това, което разбрах, мога категорично да заявя, че това е фенфикшън, който е далече от стила на Роу и от начина, по който тя изгражда повествованието. Но понеже исках да бъда сигурна, пратих линка на своя приятелка - голям фен на Роу, която е филолог (английска филология), от много време живее в Англия, пише на английски за сериозни специализирани езиковедчески издания и т.н. Разбира се, тя вече имаше линка Smile и потвърди, че това НЕ Е НЕЩО, НАПИСАНО ОТ РОУ.

Сега, щом някой иска да вярва, че това е СЕДМА КНИГА, то си е негов проблем Smile Досега такова изтичане на текст не се е случвало. Фенпреводи да се появат преди официлното издание на някакъв език, различен от английски, - това да.
Значи работата ми е такава, че непрекъснато ползвам компютър и интернет, както и по- специфична информация. Имам известна представа как се защитава информацията и смятам, че sed е прав и от този спор няма смисъл Wink
inlyto
МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 10:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Somewhere In Time

И аз бях сигурна че Р.А.Б. е Регулус Блек, докато вчера не разглеждах имената в "Хари Потър" и не попаднах на РАБастан Лестрандж-брат на съпруга на Белла!!!Той все пак е от сем. Лестрандж и като нищо е бил смъртножаден.може да е `натопил` Регулус!Знам че е малко необмислено. но се сетих за това и бързам да си кажа мнението да разбера какво мислите!
Elentari
МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 10:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вещица по призвание

Местожителство: По-натам и от запада, отвъд земята, народът ми танцува на другия вятър...

inlyto написа:
И аз бях сигурна че Р.А.Б. е Регулус Блек, докато вчера не разглеждах имената в "Хари Потър" и не попаднах на РАБастан Лестрандж-брат на съпруга на Белла!!!Той все пак е от сем. Лестрандж и като нищо е бил смъртножаден.може да е `натопил` Регулус!Знам че е малко необмислено. но се сетих за това и бързам да си кажа мнението да разбера какво мислите!

Мисля, че звучи логично и правдоподобно. И друг някой в тази тема изказа същото предположение. РАБастан наистина съдържа комбинацията от букви, която породи толкова главоблъсканици, и е възможоен отговор на въпроса. Мене само ме смущава изписването в бележката - Р.А.Б. - инициали с точки. Защо не е изписано РАБ, за конспирация ли? Защото това за "натопяването" не ми стана много ясно - не е заяждане, просто моля те, обясни по-подробно защо Рабастан да натопява Регулус?

Общо взето и за Регулус, и за Рабастан нямаме кой знае колко информация, така че...може би засега нещата са 50/50 Very Happy относно това кой кой е.
sarita
МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 12:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: On the edge of nothing...

Elentari написа:
inlyto написа:

Мисля, че звучи логично и правдоподобно. И друг някой в тази тема изказа същото предположение. РАБастан наистина съдържа комбинацията от букви, която породи толкова главоблъсканици, и е възможоен отговор на въпроса. Мене само ме смущава изписването в бележката - Р.А.Б. - инициали с точки. Защо не е изписано РАБ, за конспирация ли? Защото това за "натопяването" не ми стана много ясно - не е заяждане, просто моля те, обясни по-подробно защо Рабастан да натопява Регулус?

Общо взето и за Регулус, и за Рабастан нямаме кой знае колко информация, така че...може би засега нещата са 50/50 Very Happy относно това кой кой е.

Според мен също има доста логика в твърдението на inlyto. Що се отнася до натопяването - Рабастан би го направил, за да избегне гнева на Володя. Но пък от друга страна, тогава може би щеше да сложи някакви инициали, доста по-различни от неговите, за да няма Волди ни най-малка представа, че именно той е предателят. Не знам, на мен ми се струва по-вероятно да е Регулус, но и този вариант не е изключен...
МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 1:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: В света на книгите, но по необходимост завръщаща се понякога и във Варна

Elentari написа:

Хм, не е точно така - за Регулус имаме цялостно съвпадение на името, вероятен мотив и възможност, а за Рабастан не само, че името не отговаря (нямаше да има точки), но и ако той не беше верен на ВД нямаше да лежи толкова годинки в Азкабан.
Ако трябва да изчисля шанс Регулус към някой друг, бих казала, че е 99/1. Wink
Върнете се в началото
Elentari
МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 2:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вещица по призвание

Lady Bella написа:
Elentari написа:

Хм, не е точно така - за Регулус имаме цялостно съвпадение на името, вероятен мотив и възможност, а за Рабастан не само, че името не отговаря (нямаше да има точки), но и ако той не беше верен на ВД нямаше да лежи толкова годинки в Азкабан.

Така е, Lady Bella, но времената са били мътни. Сириус, например, лежа невинен много време...Тази първа сричка РАБ(астан) може и да е закачка на Роу, за да ни насочи по друга следа Smile В едно съм сигурна - нищо и никой не се споменават напразно при нашата приятелка Smile Ще видим, ще видим...(потрива ръце) Smile ,малко време остана.

Цитат:
sarita написа: Според мен също има доста логика в твърдението на inlyto. Що се отнася до натопяването - Рабастан би го направил, за да избегне гнева на Володя. Но пък от друга страна, тогава може би щеше да сложи някакви инициали, доста по-различни от неговите, за да няма Волди ни най-малка представа, че именно той е предателят. Не знам, на мен ми се струва по-вероятно да е Регулус, но и този вариант не е изключен...

sarita, но ако Рабастан си е преразгледал поведението и е тръгнал срещу Волди, защо да натопява други хора и да се пази от гнева на Лорда по този начин? Виж, ако допуснем, че се е пазил от гнева на Бела..., но пак е непочтено някак за човек, осъзнал, че е бил привърженик на неправилната страна.
sed
МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 3:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Lady Bella написа:
Elentari написа:

А като добавим факта, че Регулус е бил на 18, то вероятността да е той намалява, а не се увеличава.
Върнете се в началото
^Kaminari^
МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 4:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: East of Eden

Elentari написа:

мм определено не е Рабастан лолз
той си е Лестранж, не Блек Laughing Smile

Цитат:
А като добавим факта, че Регулус е бил на 18, то вероятността да е той намалява, а не се увеличава.

напротив, по думите на Сириус той е бил убит след като му е минал ентусиазмът
според мен си е точно той - дошъл му е мозъкът (макар и малко късно) справил се е с хоркрукса и са го утрепали.
Laughing

She'll never cover up what we did with her dress. No
She said[/color] "Kiss me it'll heal, but it won't forget"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
inlyto
МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 9:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Somewhere In Time

Може би го е направил за да избегне гнева на Волдемор....ще разберем скоро Smile
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Следваща Страница 13 от 14

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov