Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Следваща
 Р.А.Б.(тема 2) « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Albus_Dumbledore
МнениеПуснато на: Вто Дек 26, 2006 2:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Сега набързо ми се нахвърли още 1 теорийка в главата.Ами ако медальона е омагьосан да изглежда така.Ами ако това не е просто обикновен трик с който Волдемор да откаже тези намерили Хоркрукса...Звучи ми правдоподобно и напълно възможно.
Lady Bella
МнениеПуснато на: Вто Дек 26, 2006 2:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: В света на книгите, но по необходимост завръщаща се понякога и във Варна

HelenaHarry написа:
Lady Bella написа:
internet21 написа:
Р.А.Б е... ВОЛДЕМОР!!!
Помислете и тогава отговорете кво мислите Razz

Хей, знаете ли, и на мен ми хрумна идея. Р.А.Б. е... ДЯДО КОЛЕДА. Преди години с помощта на джуджетата е откраднал хоркрукса от пещерата и на следващата Коледа ще го подари на Хари защото е бил добро момче - идеален коледен подарък, не мислите ли. Wink
Весела Коледа на всички и да получите мнооого подаръци Laughing

Ауууу, виж сега - изкара дядо Коледа крадльо, освен това той и джуджетата сами правят подаръците, а не ги крадат.

П.П. Весела Коледа Very Happy

Е, да, но нали Дядо Коледа не бива да разочарова никого, а ако Хари си пожелае за Коледа хоркрукс на Волди на Дядо Коледа ще му е малко трудничко да го направи, нали? Rolling Eyes Twisted Evil Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kreten4e_f
МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 8:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: In the Dungeons

Виждам, че интересът към тази неразрешима (или поне до седми седми две и седма) загадка е замрял, и по този повод мисля да се включа с един малко по-дълъг пост, който, надявам се, ще отделите време да прочетете и да изкажете мнение. Много благодаря на Теодито, с чиято помощ стигнах до важни заключения, използвала съм и няколко нейни цитата.. Надявам се да няма против. Smile Освен това, критикувайте свободно, тъй като не се обвързвам с твърдението, че всичко това е 100% вярно, и ще приема, ако някой аргументирано ме разубеди по който и да било въпрос. И така.. Защо Регулус Блек не е Р.А.Б.?
Първо, прекалено е очевидно. Роулинг наистина загатва някои неща в книгите си. От друга страна е прекалено очевидно. Метода на Джо определено не е такъв, че да се сетим за нещата, преди да са се случили и тя да ги е обяснила. Джоан ни дава достатъчно доказателства за Регулус, за да смятаме, че той е РАБ - бил е смъртожаден, а очевидно само смъртожадните казват на В. Черния Лорд. Освен това, инициалите му съвпадат.
Но!
Има ли Регулус А. Блек смелостта да направи такова предателство срещу бившия си господар? Да унищожи хоркрукса? След като се е нагледал на жестокостите, извършени от В. и е наясно. че няма да излезе жив от цялата работа?
Първо, да помислим РЕАЛНО. Белатрикс Лестранж, по НЕЙНИТЕ думи най-вярна на Черния Лорд, НЕ ЗНАЕ за тези хоркрукси! (Тук искам да направя малко пояснение: за мен тя не знае по няколко причини. Дъмбълдор казва, че НИКОЙ друг жив човек не знае за тези хоркрукси Тя си мисли, че "в миналото Черния лорд й е поверявал всичко" - Но дали според самия Волдемор е така? Той може да й е връчил неизпраните гащи на Свини и да й е казал да ги пази като очите си, защото са му ценни.) Според мен Воледмор не е поверявал в ръцете на който и да било смъртожаден друг хоркрукс освен дневника на Том Риддъл. Освен това, вторият въпрос: как малко разглезено от родителите си, току-що завършило училище ла*но, макар и смъртожадно, ще РАЗКРИЕ тайната, която никой друг не е открил? Тайната на Лорд Волдемор? Която единствено Албус Дъмбълдор разкрива? Не казвам, че РАБ трябва да е чак толкова могъщ, но все пак трябва да има известни умения. Крийчър да е бил с Регулус? От една страна, да - той си е луд. Но... Както и да е. Защо ми се струва,че отварата, която изпи ДД, вече сме я виждали из книгите?!?!? Някъде по отвари... Забранени отвари? Щом Снейп ще знае как се лекува.. Следователно той знае и каква е ТАЗИ отвара.. Следователно.. дали я има някъде из училище, някъде в библиотеката? Може би в учебника на Нечистокръвния принц?
Второ. Метода на Джоан Катлийн Роулинг е следния: убеждава ни в едно единствено твърдение, и НАКРАЯ се оказва, че всъщност нещата съвсем не седят така. Няколко примера: Книга 1. Снейп се разхожда мрачен, "като прилеп", пък накрая злодея е Куиръл. Книга 2.Драко Малфой е наследника на Слидерин, Хари Потър е наследника на Слидерин.. а накрая Наследника си е Томи. Книга 3. Сириус Блек може и да не е невинна рокзвезда, но... отначало го смятаме за смъртожаден, луд убиец, а накрая се оказва, че е душица. Книга 4: Лудоокия Муди... всъщност не беше Лудоокия Муди, въпреки че ние през цялото време го вярвахме.
Да обсъдим няколко цитата от прословутата бележка на Мистър РАБ.
Зашо, например, е написал "ще бъда мъртъв ДЪЛГО преди да прочетеш това".. тоест, за мен това е равносилно на следните думи: "Знам, че ти ще разбереш за това, че съм те прее*ал СЛЕД СМЪРТТА МИ". Което автоматично изключва възможността Волдемор да го е убил собственоръчно. РАБ е бил убеден, че Волдемор няма да се усети. Волдемор дори не е бил наясно, че си има враг в лицето на РАБ. Повече от ясно е, че те се познават. Но Регулус е бил убит от смъртожадни, което предполага, че Волдемор е бил наясно с "подаването на оставката" му. =>Не се връзва с теорията, че РАБ е Р.Блек. Но защо е толкова сигурен РАБ, че ще умре? Наясно ли е каква отвара е изпил? Бил ли е неизлечимо болен? Змейска шарка?
Чудех се... за унищожаването на ХОРКРУКС...
1. Нужно ли е (символична) смърт на нещо, дори и да не е на някого), както за направата му? Защото:
-книгата на Риддъл .. там умря базилиска, символично умря и Том, или по-скоро споменът за Том.
-пръстена - ръката на ДД е описана като "мъртва" (май от Хърмаяни, ако не се лъжа). Ръката обаче брои ли се? Мисля, че ако
Снейп не се е намесил, ДД е щял да умре още в началото на годината! Но защо Снейп ще го спасява, а след това ще го убива? Единственото логично решение е, че той е добър... Но тук не му е мястото да го обсъждам това.. Волдемор не е убил РАБ и по още една причина: ако беше намерил фалшивия медальон и беше прочел бележката, тя нямаше да е на дъното на каменния съд, и Хари и ДД нямаше да го вземат. Освен ако В. не я е прочел и оставил пак там, за да заблуждава следващите туристи, стъпили в това живописно кътче, претъпкано с живи мъртъвци. РАБ е знаел, че ще умре, и за това няма да е виновен Волдемор. => или е бил смъртоносно ранен, или е знаел, че нещо друго ще го убие.. например някоя отвара? Или просто някой друг човек? Но не е задължително тук да става дума за смъртожаден...

"ИСКАМ ДА ЗНАЕШ, ЧЕ Именно аз"... все едно е бил недооценен, все едно казва "мухахха. аз съм причина за смъртта ти, а ти
ме подценяваше, глупако!"
Няколко цитата, които ще подкрепят тезата, че Волдемор не е казал на нито един смъртожаден за хоркруксите си. - "Мислех си, че разбирам какво е имал предвид, макар че СМЪРТОЖАДНИТЕ НЕ ЗНАЕХА"... Е, оттук сами си вадете заключения. А е доказано, че Дъмбълдор почти винаги е прав. "Той обича да ДЕЙСТВА САМ"! "Волдемор би бил изцяло зависим" - тук наистина, става въпрос за философския камък, но се вижда ясно, че Волдемор е на принципа: ако искаш нещо да бъде свършено, свърши си го сам. Не виждам как би се доверил на който и да било смъртожаден с безценните частички от душата му, Той не иска да е зависим от който и да било. Дори и това да е най-приближения му. Дори когато Опаш се грижеше за него, се виждаше ясното му желание за превъзходство, дори и тогава е бил в състояние да убива и да всява страх в и без това крайно страхливия Опаш. Още един цитат: "И този път ЛВ НЕ Е СХВАНАЛ, че има МНОГО ПО-УЖАСНИ НЕЩА ОТ ФИЗИЧЕСКОТО НАРАНЯВАНЕ". Ами.. според мен тук той говори за душевното.. нараняване, За разкъсването на душата. За опорочавнето й.
"О, съмнявам се да действа така - увери го нехайно Дъмбълдор - ЛВ едва ли иска да убие човека, добрал се до острова... -Той едва ли иска да убие ВЕДНАГА човека, добрал се до острова... И НАЙ-ВАЖНОТО: ЗАЩО е решил да изпразни каменния съд."... Тоест, какво? Защо въпросния човек иска смъртта на Волдемор? Защо иска В. мъртъв? Това не мога да си го обясня, но се надявам, че скоро ще ми хрумне някакво смислено обяснение. "Волдемор е убеден, че НИКОЙ освен него, не знае за хоркруксите"... Волдемор може и да е убеден в много неща, но за хоркруксите знаят повече хора, отколкото на него би му се искало - знаят Слъгхорн ( и изобщо не допускам, че след като именно ТОЙ му е казал за хркрсите, и го е СРАМ от това, Слъги не се е досетил заЩО Лорд Волдемор не е умрял след нападението си над Хари. Слъгхорн 100% е зацепил, че той е виновен, и че Волдемор си е направил седем хоркрукса. Което според мен изключва възможността Слъгхорн да е РАБ, тъй като за мен РАБ знае за съществуването само на един хоркрукс (иначе не би си рискувал смъртта)). Но дали преди да умре, РАБ е унищожил хоркрукса? Тъй като за мен този медальон от къщата на Сириус няма нищо общо с цялата работа с хоркруксите. Е, възможно е, не изключвам тотално това предположение, но и не съм особено съгласна с него. ТА... РАБ също знае/знаел е, поне за един хоркрукс.
Дъмбълдор също знае.
А сега вече и Хари.
Бела отчаяно мрази Снейп не защото той е изоставил Черния Лорд, а защото я е изместил от поста на любимец на Волдемор - това доказват думите на Драко (макар че той говори за себе си, а не за Белатрикс): "а той (Снейп) ВЕЧЕ НЯМА да е ЛЮБИМЕЦ на Черния Лорд" .. =>ДОСЕГА (поне след провала в Министерството), Сивиръс Снейп, се е доказал, доброволно или изпълнено със задни намерения на Волдемор. Белатрикс се провали. Ето защо не мисля, че някой от смъртожадните знае за съществуването на хоркруксите (това май го обясних и по-горе, но.. повторението е майка на знанието). Освен това, на Волдемор не му е пукало за този дневник, както вече на всички ни е ясно. Не мисля, че след унищожаването, та досега, Луциус ИЗОБЩО е разбрал какво всъщност е направил, което от една страна връзва ръцете на Волдемор.. не може да го накаже, защото ще се издаде, а Луциус предоставя на най-големия враг на В. възможността да унищожи част от душата му. Безнаказано...

Е, чакам да плюете, ама аргументирано! Smile
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
m1t3
МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 8:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: Magi4eskiq svqt

kreten4e_f много се радвам ,че някой в този форум гледа на тези неща като мен. (направо немога да ти се нарадвам)
Аз имам още няколко доказателства , които може малк ода се преплитат с твоите.

И така нека си представим историята .
регулус е от семейство подкрепящо метода на В. Порез онези дни е било явно какво прави В. Според мен регулус е знаел какво върши В. и е бил на ясно ,че и той ще трябва да го прави . Регулус е слаб магьосник и според мен е искал част от власта на Волдемор. Той е бил готов на всичко за да я има , дори да върши ужасни неща. Но случайно попада на някаква следа и разбира за хоркруксите . Ужасява се ,че това зло няма да свърши никога и решава да направи нещо с което да покаже на В. ,че го е потценявал (точно както казваш ти с цитата си) . Той е бил от смъртожадните знаел е методите на действие на В. и предполагам ,че със следата за хоркрукса е научил и къде е. избягал е и е взел хоркрукса . Тук според мен той не е знаел как да го унищожи и го е скрил на най-сигурното място за него - къщата на баща му ( тук мисля ,че защитите на мястото действат защото хоркрукса все още не е унищожен т.е. че хоркрукса сам поддържа защитите си)
Малко по късно регулус е бил убит като предател не от самия В. той така и не е разбрал ,че хоркрукса го няма и затова защитите още стоят.
Теодито
МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

moondust

Местожителство: Варна

m1t3 написа:
kreten4e_f много се радвам ,че някой в този форум гледа на тези неща като мен. (направо немога да ти се нарадвам)
Аз имам още няколко доказателства , които може малк ода се преплитат с твоите.

И така нека си представим историята .
регулус е от семейство подкрепящо метода на В. Порез онези дни е било явно какво прави В. Според мен регулус е знаел какво върши В. и е бил на ясно ,че и той ще трябва да го прави . Регулус е слаб магьосник и според мен е искал част от власта на Волдемор. Той е бил готов на всичко за да я има , дори да върши ужасни неща. Но случайно попада на някаква следа и разбира за хоркруксите . Ужасява се ,че това зло няма да свърши никога и решава да направи нещо с което да покаже на В. ,че го е потценявал (точно както казваш ти с цитата си) . Той е бил от смъртожадните знаел е методите на действие на В. и предполагам ,че със следата за хоркрукса е научил и къде е. избягал е и е взел хоркрукса . Тук според мен той не е знаел как да го унищожи и го е скрил на най-сигурното място за него - къщата на баща му ( тук мисля ,че защитите на мястото действат защото хоркрукса все още не е унищожен т.е. че хоркрукса сам поддържа защитите си)
Малко по късно регулус е бил убит като предател не от самия В. той така и не е разбрал ,че хоркрукса го няма и затова защитите още стоят.

Поста на kreten4e_f е затова защо Р.А.Б. НЕ Е Регулус. Прочети по-внимателно и кажи защо не си съгласен/а.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
SlAdUrAnAtA
МнениеПуснато на: Пет Мар 16, 2007 2:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Somewhere in Hell

Marshal написа:
SlAdUrAnAtA написа:
абе хора Регулус умира преди ни особено малко време,мислите ли,че ако беше той Р.А.Б. и бе откраднал/унищожил хоркрукса Дъмбълдор нямаше да разбере?Не,че имам някаква представа кой може да е,ама аз изключвам Регулус от моя списък! Laughing

Ами не мога да те разбера???? Very Happy

Еми Дъмбълдор нали знае,ади не всичко,ама почти всичко?Тогава как няма да разбере,че Регулус Блек е жив и при всичко това е с/у Волдемор?Не подценявайте уменията на професор Албус Дъмбълдор хора,но и не надценявайте уменията на Регулус Блек!А и още нещо,ако си спомням добре само Сириус Блек и Тонкс от семейство Блек са станали добри,а Регулус дори е станал смъртожаден и когато е искал да се откаже от Волдемор,той го убива!
Britney Spears
МнениеПуснато на: Сря Апр 04, 2007 7:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Хогуортс

Аз бях написала едно мнение по въпроса за Р.А.Б. в един друг форум, а сега ще го копна тук:
Първия е за Р.А.Б. и както всички знаем, в писмото пишеше следното:

Цитат:
До Черния Лорд
Наясно съм, че ще бъда мъртъв дълго преди да прочетеш това, но искам да знаеш, че именно аз разгадах тайната ти. Откраднах истинскит хоркрукс и възнамерявам при първа възможност да го унищожа. Изправям се пред смъртта с упованието, че когато срещнеш по-силен, отново ще бъдеш обикновен простосмъртен.
Р.А.Б.

Предположението ми е, както и сигурно очаквате - Регулус Блек. Първото нещо, което ми направи впечатление е, че е написал мъртЪВ, а не мъртВА - следователно е мъж, освен ако няма някаква грешка в превода на БГ. И се отказвам от предположението на Хърмаяни, че е жена (нали тя в края на книгата беше открия някаква, вече не я помня каква беше). Регулус е брат на Сириус и следователно е чистокръвен магьосник и доколкото знаем е бил убит, след като е избягал от Волдемор. Нищо не му е пречело по някакъв начин да се е досетил. Също забелязах и друго нещо - нали след като Хари открадна спомена от Слъгхорн и двамата с Дъмбълдор видяха истинския. И там Слъгхорн нали казваше на Волдемор както той сам се изрази "само най-общи неща". Помня, че Волдемор го попита как точно човек може да вгради душата си в предмет и Слъгхорн му отговори: "Има си заклинание, не ме питай". И как Волдемор е разбрал точно? Според мен е имало и друг разговор, който са провели след това, или Волдемор е говорил с някой друг и нищо чудно някой да ги е подслушвал. А може и Регулус (само ако е той, разбира се) да се е досетил, ако Волдемор е подметнал нещо от сорта на "аз стигнах най-далеч по пътя на безсмъртието" нищо чудно да го е направил... и той да се е зачудил как точно... Абе не знам, това е засега от мен в тази тема, ще изкажа и предположението си за друга, която също мисля, че е интересна.
Edit: Бях чела, че другият "кандидат" за Р.А.Б. (демек предполага се) е Братовчетката на Сириус - Андромеда Тонкс. А и между другото не смятам, че в последната книга ще "цъфне" някой нов герой... Като гледам (или по-точно чета) стила на Роулинг няма как да не е споменат някъде... А аз си спомням, че Регулус в "Орденът на Феникса" се споменаваше поне 2 пъти, а в "Нечистокръвния Принц" - поне веднъж...
Едит2: Писмото започва с "До Черния Лорд". Доколкото си спомням, така се обръщат към Волдемор само смъртожадните... Rolling Eyes

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
S.W.A.T.
МнениеПуснато на: Сря Апр 04, 2007 8:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Искам да публикувам една друга моя теориика, която няма много общо с темата за короците, но темата за Р.А.Б. е много назад пък и не съм сигурен дали някой още я чете
Ще ви припомня един до болка познат текст: " Наясно съм, че ще бъда мъртъв дълго преди да прочетеш това, но искам да знаеш, че именно аз разгадах тайната ти..." Защо Р.А.Б. е бил толкова сигурен, че ще умре при положение, че по -рано в книгата ДД казва, че Волдемор не може да усети кога един хоркрукс е унищожен. По тази логика следва, че въпросният Р.А.Б. може да намери хоркрукса(евентуално и да го унищожи) без ЛВ дори и да заподозре нещо! Но въпреки това той казва, че ще е мъртъв! ЗАЩО? Според мен мерникът му е много вероятно да е бил вдигнат за нещо съвсем друго(предателство, неизпълнение на поставена задача...), а не за това че е разгадал тайната на ЛВ! От друга страна ние не знаем със сигурност кой е Р.А.Б., какъв човек е и дали е наистина брат на Сириус(което е адски много вероятно, но все ми се струва, че може и да не е, защото изглежда прекалено лесно и логично , а в книгите на РОУ винаги сме изненадани от нещо, за което сме били сигурни, че сме го разгадали. И още нещо важно! Щом Р.А.Б. е бил толкова сигурен, че ще умре какво е най-естественото нещо, което би направил човек в такъв момент- ще СПОДЕЛИ истината с някой друг та ако на него му се случи нещо друг да просължи делото му. Като ДД казва на Хари за хоркруксите, тои споделя тази тайна с друг и вече знае, че дори и да го сполети нещо истината няма да изчезне!!! ВСЕКИ, който е притиснат до стената ВИНАГИ споделя истината с друг, за да не изчене тя завинаги!
Та общо взето тва ми е мнението за Р.А.Б. ! Волдемор е решил да го убие, но едва ли точно заради хоркрукса
Сега относно нещо друго! Почти навсякъде чета, че една учебна година би била достатъчна на Хари да намери всички хоркрукси, да ги унищожи и дори да се бие с Волдемор!!! Според мен това изобщо НЕ е така. Щом толкова велик магъосник като Дъмбълдор е намерил само един хоркрукс (пръстенът в къщата на Гонт) едва ли трима ученици,които още не са завършили "Хогуортс" ще успеят...Тогава какво следва? Хари да се опита да намери Р.А.Б. , който обаче е много вероятно да е мъртъв. Следователно нашият приятел трябва да намери човека, на който Р.А.Б. е разкрил истината. Този същият би трябвало да му разкаже всичко, което знае(ще или неще ) и едва след това Хари да започне търсенето! Според мен ще се случи точно така(или почти точно ), защото Хари няма абсолютно никаква следа,по която да тръгне след хоркруксите!!!
Това е от мен! Знам, че е много вероятно да се случи точно обратното, но ми е интересно да видя какво мислите по въпроса
Върнете се в началото
Artemis
МнениеПуснато на: Сря Апр 04, 2007 8:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: гр.Бургас

S.W.A.T. написа:
Искам да публикувам една друга моя теориика, която няма много общо с темата за короците, но темата за Р.А.Б. е много назад пък и не съм сигурен дали някой още я чете
Ще ви припомня един до болка познат текст: " Наясно съм, че ще бъда мъртъв дълго преди да прочетеш това, но искам да знаеш, че именно аз разгадах тайната ти..." Защо Р.А.Б. е бил толкова сигурен, че ще умре при положение, че по -рано в книгата ДД казва, че Волдемор не може да усети кога един хоркрукс е унищожен. По тази логика следва, че въпросният Р.А.Б. може да намери хоркрукса(евентуално и да го унищожи) без ЛВ дори и да заподозре нещо! Но въпреки това той казва, че ще е мъртъв! ЗАЩО? Според мен мерникът му е много вероятно да е бил вдигнат за нещо съвсем друго(предателство, неизпълнение на поставена задача...), а не за това че е разгадал тайната на ЛВ! От друга страна ние не знаем със сигурност кой е Р.А.Б., какъв човек е и дали е наистина брат на Сириус(което е адски много вероятно, но все ми се струва, че може и да не е, защото изглежда прекалено лесно и логично , а в книгите на РОУ винаги сме изненадани от нещо, за което сме били сигурни, че сме го разгадали. И още нещо важно! Щом Р.А.Б. е бил толкова сигурен, че ще умре какво е най-естественото нещо, което би направил човек в такъв момент- ще СПОДЕЛИ истината с някой друг та ако на него му се случи нещо друг да просължи делото му. Като ДД казва на Хари за хоркруксите, тои споделя тази тайна с друг и вече знае, че дори и да го сполети нещо истината няма да изчезне!!! ВСЕКИ, който е притиснат до стената ВИНАГИ споделя истината с друг, за да не изчене тя завинаги!
Та общо взето тва ми е мнението за Р.А.Б. ! Волдемор е решил да го убие, но едва ли точно заради хоркрукса
Сега относно нещо друго! Почти навсякъде чета, че една учебна година би била достатъчна на Хари да намери всички хоркрукси, да ги унищожи и дори да се бие с Волдемор!!! Според мен това изобщо НЕ е така. Щом толкова велик магъосник като Дъмбълдор е намерил само един хоркрукс (пръстенът в къщата на Гонт) едва ли трима ученици,които още не са завършили "Хогуортс" ще успеят...Тогава какво следва? Хари да се опита да намери Р.А.Б. , който обаче е много вероятно да е мъртъв. Следователно нашият приятел трябва да намери човека, на който Р.А.Б. е разкрил истината. Този същият би трябвало да му разкаже всичко, което знае(ще или неще ) и едва след това Хари да започне търсенето! Според мен ще се случи точно така(или почти точно ), защото Хари няма абсолютно никаква следа,по която да тръгне след хоркруксите!!!
Това е от мен! Знам, че е много вероятно да се случи точно обратното, но ми е интересно да видя какво мислите по въпроса

Напъло съм съгласен, че Дъмбълдор щеше да е намерил и шесте хоркрукса,ако беше толкова лесно.Не мисля,че Хари ще успее(не съм сигурен обаче,че ще и тримата ще участват в търсенето)да ги намери за една година.Не мисля, че Хари ще намери Р.АБ, а по-скоро Р.А.Б ще намери Хари...или съответно някой, но когото е доверена тайната за хоркруските.Ето тук според мен ще дойде и нов персонаж, за когото нищо не сме чували,който чрез действиятя се ще разкрие всички въпросителни.Р.А.Б е обвинен от Лорда за нещо друго и аз мисля така, обаче за какво?Прав си,че ,притиснат до стената, всеки си излива душата и ако пази някакви тайни гледа да ги предаде, особено ако са с такава важност. И ето ти казваш, че Хари няма следа и именно този нов образ ще му я даде...ще му даде отправна точка.
В разрез с твоето разграничаване от кориците аз ще кажа,че вече можем да сме поне 90% сигурни,че битка между Хари и Волдемор ще има,но дали ще е пряка или чрез смъртожадните не знам...Роу ще ни изненада несъмнено.
Весето
МнениеПуснато на: Сря Апр 11, 2007 4:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Здравейте всички!
Няма да предлагам нови заподозряни , защото сама не се сещам.Но ви предлагам да погледнете това:
Р.А.Б. е бил тежко болен или (със сигурност) бивш смъртожаден ( "може и таен агент" ) опитал да се откаже от Волдемор или е бил в друга смъртна опастност . Възнамерявал е да онищожи и останалите хоркрукси (но не е успял ) - знаел е кои са те. Не е бил гонен лично от Волдемор -Черния лорд не е подозирал какво знае Р.А.Б. -може да е бил добър легилемант (сори за правописа).
Следва да си зададем въпроса:
-Кога е умрял?
-Възможно ли е да е жив?
-Кога е написал писмото?
-Кога и защо е мислел че Волдемор ще го прочете?

Последната промяна е направена от Весето на Нед Апр 29, 2007 2:51 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
dan_tetris
МнениеПуснато на: Пон Апр 16, 2007 9:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Според мен Слъгхорн не е Р.А.Б. той е най - добрия и благороден персонаж и успява да създаде уют и доверие в него
Върнете се в началото
kadishona
МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2007 3:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

залагам твърдо на Регулус!!! Всички доказателства вод,т към негоя Единствениа който може да зане нещо за хоркруксите обраща се към волд исеедно е смърожаден отговар, напално на инициалите! абе сички улики водят кам него!

Ако трябва да вярваме на доказателствата е той, но ако трябва да вярваме на нрава на Роулинк ОПРЕДЕЛЕНО НЕ Е ТОЙ!

Вид,х че сте изписал ицели страници с безсмислици но единствените два варианта са тези който написах по-горе.
Лимонена Бисквитка
МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2007 4:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

за кой път я пускате тая тема за РАБ???
sed
МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 9:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

kadishona написа:
залагам твърдо на Регулус!!! Всички доказателства вод,т към негоя Единствениа който може да зане нещо за хоркруксите обраща се към волд исеедно е смърожаден отговар, напално на инициалите! абе сички улики водят кам него!

Ако трябва да вярваме на доказателствата е той, но ако трябва да вярваме на нрава на Роулинк ОПРЕДЕЛЕНО НЕ Е ТОЙ!

Вид,х че сте изписал ицели страници с безсмислици но единствените два варианта са тези който написах по-горе.

А ако трябва да вярваме колко е трудно да се победи защитата на Волдемор, то определено не е постигнато от Регулус, който е доживял до 18. Значи отговорът е някъде другаде.
Върнете се в началото
sarita
МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 9:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: On the edge of nothing...

sed написа:
kadishona написа:

А ако трябва да вярваме колко е трудно да се победи защитата на Волдемор, то определено не е постигнато от Регулус, който е доживял до 18. Значи отговорът е някъде другаде.

Регулус не е победил защитата на Волдемор, най-много да е успял да унищожи един от хоркруксите или поне да го намери. А и пак питам - случайно нямаше ли ПОТВЪРДЕНА информация, че Регулус наистина е Р.А.Б.?
Създайте нова тема  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Следваща Страница 12 от 14

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov