Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 Не искам в България « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
еkZo
МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2005 12:57 pm    Заглавие: Не искам в България Отговорете с цитат

Наказан!

Местожителство: ekzoland

Една статийка ми направи впечатление.. напълно съм съгласен с абсолютно всичко в нея.. и се радвам , че не съм единствения който има такова мнение за нашата .. " Родина " :

"
Не искам в България

Дремя пред телевизора в студената ми квартира в София, България, пуша и се опитвам да се радвам на живота си на човек от 21 век. Пуша и не мисля. Не мисля, защото вече не виждам смисъл. Колкото до душата ми, тя е някъде в мен, но не и обръщам особено внимание, защото настава хаос. Тя се опитва да повдига глас от време на време. “Писна ми от всичко. Писна ми от България.”

Писна ми от България, където слънцето не може да проникне в стаята ми и да ме стопли, защото парното е спряно. Където отивайки в магазина за кренвирши се зареждам предварително с търпение за да издържа на простотиите на продавачката. Където имам един куп приятели, с които уж ми е добре, но после знам, че коментират зад гърба ми какво и как. Където “Биг Брадър” се превръща в телевизионна мания, хората неусетно започват да копират “новите” звезди, а Слави Трифонов е “най-великият водещ на света”, който ни казва как да дишаме, как да мислим и т.н. И където се страхувам, че Слави Трифонов ако поиска ще стане премиер още утре. Не искам в България, където, за да ми сменят пред лява полуоска на колата трябва да почерпя техника, началника на смяната и още един куп хора. Където задължително трябва да дам нещо да се почерпи полицая и колегата му, понеже са ме спряли без да съм в нарушение. Рискувам в противен случай да си “имам неприятности”, защото не са казали, не са ги направили. Не искам в България, където ме гледат с презрение, ако поискам касова бележка. Студено ми е през зимата, но се справям някак. Настъпвайки поредното кучешко лайно на улицата мигом изтръпвам, осъзнавайки, че 21 век не е дошъл все още в тази географска ширина. Душата ми от доста години се хлъзга на кучешки лайна и вече крещи без глас: "Не искам в България".
Не искам в България, където приятелката ми е студентка, но не и се полага медицинско осигуряване, понеже е с една година по-голяма от допустимото. Родителите и са пенсионери и на практика няма кой да я осигурява. Където в ултра модерната нова централна автогара за да влезеш в тоалетната да се изпикаеш, първо, трябва да не ти се пикае кой знае колко, понеже има опашка от чакащи. Второ, трябва да имаш дребни, защото въпреки наплива, баба, облечена в елеченце отпреди 20-ина години все няма да развали. Трето, трябва да не си много едър като телосложение, защото, на “КПП”-то, пропускателния пункт, там, откъдето трябва да достигнеш до тоалетната, мястото е толкова тясно, че един едър човек не знам как влиза. Е, влизат хората, понеже явно имат зор. Четвърто, трябва да си на “ти” с техниката, която отваря и затваря, евентуално след теб, ако преминеш, някаква бариерка. Където децата на приятеля ми след първия учебен ден вече не бяха същите, след една седмица го извикаха в училището за разговор, понеже едното дете се сбило с еди кой си. Където детето на една позната известно време сънуваше кошмари, понеже в детската градина… еди какво си. Където постоянно им събират пари за “различни мероприятия”, за които всеки нормален човек със средно образование би могъл да си направи сметката, че трябват доста по-малко пари. Където в същата детска градина госпожите пускат чалгата от сутрин до здрач и карат децата да танцуват. Дали и моето дете, дай Боже, един ден да го имам, ще се сблъска със същите проблеми? Или може би това не са проблеми? Притеснявам се за него, въпреки че още не се е появило. И си мисля, че не искам в България. Не искам в България, където на улицата не играят деца, защото няма детски площадки. Дръзналите да се явят на улицата и да поиграят с подръчни средства, обикновено или се пребиват, падайки отнякъде или ги прегазва колата на някой, който “не е видял”, “не е разбрал”, “карал е нормално” и “не е виновен”. Кой е виновен? Опитвам се да се накарам да повярвам, че в един момент ще има някакъв ред за всичко, но пипалата на съмнението ме обхващат и не ме пускат.
Не искам в България, където децата още в детската градина научават всички песни от телевизия “Планета”, техните певци и певици, както и биографиите им. Ако не от госпожите, то от мама и тати. Или от леля. Или от баба. Или все от някой. Където децата, които имат щастието да не са в детската градина, са с майките си на разходка, която разходка е следната: майките са на кафе пред блока, а децата се опитват да се самоубият усилено на т.нар. детска площадка, където стърчат някакви соц. метални пособия негодни за употреба. От време на време майките изкряскват нещо на горките деца и после пак продължават с обсъждането на нов панталон, “Биг Брадър” или поредна серия от поредна сапунка.
Не искам в България, където децата излизат със средно образование без да имат елементарна обща култура, ценностна система и възможности за развитие. Не искам в България, по чиито улици просяците са на всеки ъгъл, безработните желаят да си останат безработни, защото им капе “все нещо от някъде”, а правителството обяснява как сме готови за Евросъюза и как всичко ще бъде наред. Без да се уточнява кога.
Не искам в България, където цветът на нацията, студентите имат една единствена мечта. Да си бият шута от България, колкото се може по-бързо щом завършат. Някои го правят и преди това. Не им издържа нервната система. За много от тях е по-добре да разнасят пици в Америка и да знаят, че утрешният им ден е осигурен и че бъдещето не е толкова лошо, понеже съвсем спокойно могат да си изградят накяква система за постигането му… Някои си вярват, че ще съберат пари и ще се върнат в България, но по принцип се разколебават много бързо. Имам един познат, който се върна преди години от Америка и слезе разплакан от самолета. Не издържал на “панелната гледка” на квартал “Дружба”.
Мисленето ни трябва да се промени. Никой няма да ни помогне в това начинание. Трябва сами да го направим. Или да чакаме да минат 40-те “Мойсееви” години…
Не искам в България, където от едно време символ за успех е секция на цялата стена, персийски килим в хола, апартамент и лека кола. Някои може да възразят, че специално това вече се е променило, но нека се разходят из апартаментите в техния блок…
Където телевизорите са на “Биг Брадър”, “Всяка неделя” = “Искрено и лично” + анти Костов, Слави Трифонов, телевизия “Планета” или сапунка.
Не искам в България.
Не искам в тази България, чиито граждани са безсилни, по-точно, явно не желаят да се справят с проблемите си, с буксуващата си икономика и двуличен морал, с корупция и т.н. Една страна чиито народ все още има за национални герои Хитър Петър, Бай Ганьо и Андрешко. И не смята да ги развенчава. Не съм далече от мисълта, че 9-ти септември ще се повтори. То някой и без това беше казал, че след монархията идвал 9-ти септември… Тъжно.
Не искам в България, чиито лидери са хора, които до преди десетина години не са знаели откъде им мирише. От задника или от чорапите. Но сами сме си ги избирали. А 40-те “Мойсееви” години са още в началото.
Не знам. Объркам съм.
Не искам в България. Просто не искам. И не мога повече така.
На 35 съм. Мисля си, стар съм вече да избягам. Трябваше да го направя преди време.
Ще си купя пистолет. Ще го лапна и ще се свърши. В момента това сякаш е единственият ми шанс за оцеляване. Да си тегля куршума. Е, вярно е, че един куп хора “няма да ме разберат.” Но тогава това, вече мен лично, изобщо няма да ме интересува.
Така поне ще направя едно добро дело. Ще спася детето, което все още нямам. "
е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Lian
МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2005 1:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Не искам в България -I agree!
Стичинка
МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2005 1:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Капка от Любов

Нашата държава пропада!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Predator-S
МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2005 2:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Harvester of Sorrow

Много добър разказ.А сме тръгнали да влизаме в някакъв Европейски Съюз.Да, бе, да!Как ли пък не!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger MSN Messenger
Jenny
МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2005 2:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: Far away....

Хъх,ако си мислите си мислте,че ще тръгна да чета всичко това адски много се лъжете Laughing
МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2005 2:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Harvester of Sorrow

Jenny написа:
Хъх,ако си мислите си мислте,че ще тръгна да чета всичко това адски много се лъжете Laughing

Аман от мързел!Нищо няма да ти стане.И аз отначало така си мислех, ама като тръгнах да го чета, не усетих кога разказа свърши.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger MSN Messenger
Стичинка
МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2005 2:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Капка от Любов

Да като влезнем в Европейския съюз ще пропаднем още повече.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jenny
МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2005 2:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Predator-S написа:
Jenny написа:

Аман от мързел!Нищо няма да ти стане.И аз отначало така си мислех, ама като тръгнах да го чета, не усетих кога разказа свърши.

Ами прочетох го,спокс Wink
Ами в това има адски много смисъл.Чак сега като го чеа осъзнавам колко ни е затънала държавата.Но нямама и идея дали ще се оправи...Tова зависи както от смотаните ни политици,така и от самите нас.И най-много ме трогна последното изречение - Ще знам,че съм спасил детето,коео все още нямам...

МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2005 2:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

О,неразумне и юроде!Поради что се срамиш да се наречеш Болгарин?......

Как може такива гниди като вас да живеят тук в БЪЛГАРИЯ неблагодарници!!!!!Аз ли ще хода в Америка да лижа подметките на народ които има хиляди пъти по-малка и нищожна история от нас БЪЛГАРИТЕ.Ние които сме били срашилища за цял свят.Ми самоубийсе по-добре ти не си БЪЛГАРИН.Дали Левски е хленчил като теб когато е потъвал в мизерия.Не!Аз предпочитам да умра в канавка от глад но тук в БЪЛГАРИЯ,а не в разкош там в чужбина.Ах вия,идете си-заради вас изгнива обществото.Вие сте по-бедни от наи-бедния просяк на улицата от най-мръсното псе.
Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad

Имах щастието да обиколя Европа.Какво си мислите,че е там блясък и разкош!!Не!Видях с очите си как една Булгарка прости''''е,а кат се върана разправяше как е много по добре там и т.н.Там няма хора там са животни,роботи.Там няма чувства няма приятелство.Аз се моля горещо САМО ДА НЕ СТАНЕМ КАТО ЧУЖДЕНЦИТЕ!!Тук си беден но креташ благодарение на приятелите.Тук сме готови и залъка да си дадем на човек в беда.А там??Изгубваш си работата банката взема къщата ти и твоя "приятел" се нанася в нея,а ти протягаш рака към него и получаваш храчка!
Но иди махай се ти нищо не разбираш!
BizkiT
МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2005 3:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: Winland!

mrbOOm написа:

Как може такива гниди като вас да живеят тук в БЪЛГАРИЯ неблагодарници!!!!!Аз ли ще хода в Америка да лижа подметките на народ които има хиляди пъти по-малка и нищожна история от нас БЪЛГАРИТЕ.Ние които сме били срашилища за цял свят.Ми самоубийсе по-добре ти не си БЪЛГАРИН.Дали Левски е хленчил като теб когато е потъвал в мизерия.Не!Аз предпочитам да умра в канавка от глад но тук в БЪЛГАРИЯ,а не в разкош там в чужбина.Ах вия,идете си-заради вас изгнива обществото.Вие сте по-бедни от наи-бедния просяк на улицата от най-мръсното псе.
Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad

Знаеш ли колко ме тресе историята на америка или на българия.... пробит долар не давам за нея XD интересува ме настоящето, което съкс... не че по света всичко е перфектно, ама поне хората имат някакви права, за разлика от тези в България
МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2005 3:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

I agree!oba4e ne 6ta v amerika,iskam v bulgaliq no ne v TAZI bulgariq!
Jenny
МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2005 3:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Lian написа:

Май няма какво да добавя
МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2005 3:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Jenny написа:
Lian написа:

Май няма какво да добавя
ami az ne se izkazah mnogo qsno....oba4e kato se zamislq se razbiram Laughing
Dark_Lord
МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2005 4:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

mrbOOm написа:

Имах щастието да обиколя Европа.Какво си мислите,че е там блясък и разкош!!Не!Видях с очите си как една Булгарка прости''''е,а кат се върана разправяше как е много по добре там и т.н.Там няма хора там са животни,роботи.Там няма чувства няма приятелство.Аз се моля горещо САМО ДА НЕ СТАНЕМ КАТО ЧУЖДЕНЦИТЕ!!Тук си беден но креташ благодарение на приятелите.Тук сме готови и залъка да си дадем на човек в беда.А там??Изгубваш си работата банката взема къщата ти и твоя "приятел" се нанася в нея,а ти протягаш рака към него и получаваш храчка!
Като цитираш някого, особено Паисий Хилендарски - научи се да пишеш на български ПЪРВО, а СЕТНЕ ми цитирай.

"О, неразумний юроде, поради що се срамеш да се наречеш болгарин" се казва. Тва "что" само тъпите руснаци го ползват.

Нещо против българите в америка Мистър Кабууум ?

..............................................
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Rеx
МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2005 4:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

mrbOOm написа:

''О,неразумни юроде-поради что се срамиш да се наречеш Болгарин?Или не съ имали Болгаре царство и господарство?Ти,Болгарино,не прещайлся,знай свой род и език...''

Паисий 1762 година

Тези думи могат да се използват и сега и длед още толкова години ,защото винаги ще има някакви нещастници ,които ще продължават да обиждат родината ни.Винаги е по-лесно да се предадеш и винаги това ще има по-голями основания.Най-трудното нещо е да продължиш напред въпреки всички пречки и да се бориш докрай-има едно нещо ,което едва ли имате-НАДЕЖДА.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща Страница 1 от 10

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov