Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35  Следваща
 Грешки и гафове « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
vili_174
МнениеПуснато на: Нед Юли 08, 2012 3:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Много благодаря, че ми обяснихте. Стана ми ясно. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mistress
МнениеПуснато на: Нед Юли 08, 2012 8:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: London, UK

gugenceto написа:
Mistress написа:
Връзката им е много специална Laughing Laughing Laughing

Оооо да Laughing Замисляли ли сте се защо през цялото време Волди говори на Хари, а не го убива Very Happy

Защото това е класическа "грешка" на злодеите във всички истории с хепи енд. Все пак, ако лошия гътне добрия веднага, както почти винаги става в реалния живот, историята няма да е интересна. Парадоксално, но факт.

Шегата на страна, връзката на волдемор и Хари се осъществява, чрез хоркурса, а не чрез Легилименс( според мен трябва да се чете Лиджилименс, ама айде), независимо дали е безсловесно или не, с пръчка или не.

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vili_174
МнениеПуснато на: Нед Юли 08, 2012 10:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Аз попринцип говорех за това как Волдемор влиза в съзнанието на другите хора, не на Хари. Иначе връзката му с Хари ми е ясна.. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
the^giirl^who^hate^you
МнениеПуснато на: Нед Юли 08, 2012 10:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

vili_174 написа:
Аз попринцип говорех за това как Волдемор влиза в съзнанието на другите хора, не на Хари. Иначе връзката му с Хари ми е ясна.. Very Happy

Стига деее.. Говорим за Волди. Волди е пич! Laughing Много ясно, че е с безсловесно заклинание. Very Happy
МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2012 9:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Ами аз нещо друго се чудя, понеже сега препрочитам пак 7ма.
Как така след като НЕПОБЕДИМАТА пръчка е била у Гриндъуолд по време на дуела му с Дъмбълдор, последният все пак го е победил??? Все пак нали говорим за НЕПОБЕДИМАТА пръчка??? Все си представям нещо от сорта, как дуелът свършва, Дъмбълдор взима Бъзовата пръчка, поглежда над очилцата и казва: "Е*аси непобедимата пръчка!". Laughing Laughing Laughing Това малко нашега, де, ама все пак ... И ОК, ясно, че Дъмбълдор е велик магьосник, но някак си въпросът остана да виси във въздуха Rolling Eyes
(и сори ако това вече е било обсъждано някъде, изчетох цялата тема и не го видях)
the^giirl^who^hate^you
МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2012 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Чакай! Сега ще отворя ХПуики и ще прочета за дуела. Exclamation Exclamation
Едит:
As Grindelwald gained power, public opinion grew that Albus Dumbledore would be the only one able to stop him. Dumbledore, still haunted by his history with the dark wizard, procrastinated. Eventually, the outcry became too vocal and Grindelwald's actions too horrible for Dumbledore to put off the confrontation any longer.
The resulting three-hour long battle was one of the most well known duels in the world, and one of Dumbledore's most famous moments, with Dumbledore winning the duel and the Elder Wand's allegiance. According to Elphias Doge, eye-witnesses proclaimed it the greatest wizarding duel of all time.

Пише едно гооолямо нищо. Neutral Явно 3 часа са си обменяли някакви гадни заклинания и Дъмби е победил. Rolling Eyes Така си е спечелил вярността на пръчката. Rolling Eyes
Едит 2: понеже не мисля, че някой ще схване това по-горе, което написах по-горе, пиша пак. Та... Освен уикипедията ме накара да отворя и книгата и виж какво открих:

"Знаех, че сме с изравнени сили, а може би дори, че имам лек превес в уменията си." - Дъмбълдор.

Това трябва да значи, че той е имал превъзходство... Съответно при дуела той е имал по-голям шанс. Старшата пръчка колкото и да е сълна и мощна, всичко си зависи от магьосника.
Давам воля на въображението ми и ще кажа също, че сигурно пръчката е `усетила` великата сила на Дъмби и за това не е дала най-доброто от себе си. Rolling Eyes
..
Колкото до непобедимостта на бъзовата пръчка, не мисля, че е вярно. Нейната сила по-скоро е такава, да намери достойния си собственик [велик маг Rolling Eyes ] и да му се подчини до краен предел. Дъмбълдор се е разкаял след плановете му с Гриндилоу, което го е направило още по-велик, евентуално. ._.

"Бях способен да притежавам Старшата пръчка и да не се хваля с нея, да не убивам с нея. Тя ми позволи да я опитомя и използвам, защото я взех не за собствена изгода, а за да спася другите с нея." - Дъмбълдор.

И мисля, че това потвърждава теорията ми малко или много. Rolling Eyes Wink
МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2012 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

Пръчката е могъща, факт. Ама репутацията й е малко надценена, не е буквално непобедима, както каза Момичето, зависи си и от магьосника. :д И с останалото съм горе-долу съгласен даже Smile
МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2012 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Yeah, още едно мое мнение с което си горе-долу съгласен. Cool Smile
МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2012 7:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Напредваш Laughing
МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2012 10:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм съгласна, че Непобедимостта на пръчката се крие в нейната вярност към този, който я е спечелил честно (затова не се подчиняваше на волдемор, който я открадна от гроба на Дъмбълдор), отколкото в някаква могъща сила, която пречи на друг да убие или победи притежателят на пръчката. Все пак е ясно че историята на пръчката е дълга и кървава. Ако пръчката притежаваше някаква сила, която пази собственика й, то тя вероятно щеше да почива в гроба още с първия брат Певърил - ако вярваме на приказката на Бийдъл (макар че то й е бил заклан в съня си) и да загуби силата си.

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
Milena S.
МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 12:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: София.

Според мен Старшата пръчка не е "непобедима" , тъй като толкова много пъти е сменяла собственика си , но наистина зависи най-вече от магьосника , не от пръчката!
virosh
МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 6:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Май намерих гаф във седмия филм, първата част, върху който не се бях замислял-при вземането на Многоликовата отвара, гласовете на останалите Потъровци си останаха същите, което е странно.
МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 11:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Това го има и в в Стаята на тайните във филма - Хари казваше на Рон да говори по - дебело.
Това явно е решение на сценаристите - един вид зрител, който не е чел книгите да не се обърква, ако е изтървал нещо и е отишъл до тоалетната или се е разсее от някоя прелитаща до прозореца му гарга.

А бе, пазарна икономика, брат! Confused
Mistress
МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 12:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Многоликова отвара, а не Многогласова Laughing Laughing Laughing
Т.е. по канон отварата променя само външността, не и гласа. Съожтветно няма гаф. Wink

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
virosh
МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 3:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Ъм, къде го видя този канон? Помня, че във втората книга гласовете си им бяха променени, във седмата пък Хърмаяни като Белатрикс също говореше с нейния глас, и затова и Хари подсъзнателно изтръпваше, не знам какви ги говориш ;d
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35  Следваща Страница 33 от 35

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov