Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Следваща
 Грешки и гафове « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Луна Лъвгуд
МнениеПуснато на: Вто Яну 18, 2005 7:14 pm    Заглавие: Грешки и гафове Отговорете с цитат

Girl, Interrupted

Местожителство: under the bridge, city of angels

Тук ще се обсъждат грешките и гафовете в книгите на Роулинг.
Моля, без безсмислени коментари и се старайте да не се повтаряте.
Тук можете да обсъждате и грешките спрямо описанието на страната ни и представителите й в книга 4. Изобщо всички грешки и гафове.

until she lost control again.
and walked upon the edge of no escape,
and laughed I've lost control.
she's lost control again
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
mrbOOm
МнениеПуснато на: Вто Яну 18, 2005 7:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Еми това за пръчката на Волдемор май е най-големия.А в първата книга стр.120Рон и Хари тръгват с Макгонъгол при Ууд,а после Хари разправя на Рон какво е станало.Как?Нали са били заедно.
katie
МнениеПуснато на: Вто Яну 18, 2005 8:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: *In the Heaven*

станно капитана на отбора по куидич на слидерин Флинт,колко години учи в даскалото-в 1 книга пише че е седмокурсник,а чудно как се появява и в 3та....мистерия...

Моля, пиши на кирилица!
Стичи

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ludata Julieta
МнениеПуснато на: Нед Яну 30, 2005 5:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: in the middle of nowhere

Опаш уби Седрик с пръчката на Волдемор!Мисля че всички грешки са малки и несъзнателни.Онова че в страната ни е мн студено е грешка, но авторката не е идвала в БГ и си мисли че щом сме близо до Русия тук е мн студено. Confused Confused Confused Confused Confused

(\_/)
(O.o)
(> <)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aladar_64
МнениеПуснато на: Нед Яну 30, 2005 5:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъмен магьосник

Има и един огромен гаф. Как така Сириус, един избягал престъпник, намери пари за толкова скъпа метла като "Светкавицата"? Все пак Хари си помисли, че ако си я купи сам, ще прохаби цялото си богадство. И как тоя бежанец е намерил пари и я е купил? Та него го търсят всички и навсякъде има негови снимки. Как е отишъл на Диагон-али, влезнал е в магазина и я е купил?
МнениеПуснато на: Пон Яну 31, 2005 12:27 am    Заглавие: Re: Грешки и гафове Отговорете с цитат

Dance with the Devil

Местожителство: Някъде близо до звездите и Луната, но далеч от теб!

Не знам дали това е гаф, ама за мен е неизяснено...В книга 4 се пише това:

"Старите Гисподин и Госпожа Ридли бяха превзвти и груби богаташи, а синът им Том беше по лош и от тях...Жителите на селото искаха да разберат кой е убиеца-все пак трима здрави и прави хора не умират от естествена смърт..." Под трима здрави хора аз разбирам господин и госпожа Ридли, заедно със синът им...А Том Риддъл е Волдемор...Излиза по моята желязна логика че освен родителите на Том Риддъл е умрял и той...Ясно, че е от Авада Кедавра, но как така и Том е мъртъв???

Koлко сладко излиза на снимки... Wink
Върнете се в началото
Paranoia
МнениеПуснато на: Пон Яну 31, 2005 1:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: sitting on the beach with the sun in my eyes :]

в един мач по куидич - беше в първите три книги, но не мога да се сетя в коя точно, пишеше, че всички, освен 200-тате привърженика в зелено начело с сивиръс снейп са за грифиндор.

не знам, винаги съм мислил, че хората в домовете са по малко от 200... защото това означава, че в замъка има 800 ученици.
излишно е да казвам, че колкото и невероятно голяма да е голямата зала, то няма как там да се съберат 800 човека(без училищен персонал).
отделно от това разпределението на часовете би било невъзможно - при положение, че има към 10-тина учители, то просто е нвеероятно въпросните учители да имат такъв график, че да огреят всички...

какво мислите (: ?
aladar_64
МнениеПуснато на: Пон Яну 31, 2005 4:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъмен магьосник

Schizophrenia написа:
в един мач по куидич - беше в първите три книги, но не мога да се сетя в коя точно, пишеше, че всички, освен 200-тате привърженика в зелено начело с сивиръс снейп са за грифиндор.

не знам, винаги съм мислил, че хората в домовете са по малко от 200... защото това означава, че в замъка има 800 ученици.
излишно е да казвам, че колкото и невероятно голяма да е голямата зала, то няма как там да се съберат 800 човека(без училищен персонал).
отделно от това разпределението на часовете би било невъзможно - при положение, че има към 10-тина учители, то просто е нвеероятно въпросните учители да имат такъв график, че да огреят всички...

какво мислите (: ?

И аз съм мислел за това. В грифиндор има приети във випуска на Хари 5 момчета и 5 момичета, общо 10 човека. В Хогуортс се учи седем години, така че във всеки дом трябва да има най-много [(7 . 10)+- 20], тоест от 50 до 100 души. Как слидерин са двеста? По тази система излиза, че хората във випуск са от 30 до 50, колкото два-три нормални класа. Защо им е толкова голямо училище?!?
МнениеПуснато на: Пон Яну 31, 2005 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

не съм сигурна но когато Хърми носеше Времевръта имаше даста неточности. Тя веднъж беше пред Хари и Рон а после зад тях със скъсана раница. Не наруши ли закона и как никой на стълбището не видя Хърми в началото и в края му.
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Върнете се в началото
smile_sweety
МнениеПуснато на: Пон Яну 31, 2005 4:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: на ръба...

че е възможно да се съберът е вазможно... но да не забравяме, че тва е замък все пак...освен това смятам, че има и няколко неспоменати даскала...и все пак те имат някакви дупки...имат веднъж седмично по предмет...нормално... Smile но определено е много странно - кои са тримита риддъл...никой никъде ни споменава баби и дядовци...може би волди е имал брат...ма не ми се вярва... Rolling Eyes
Върнете се в началото
aladar_64
МнениеПуснато на: Пон Яну 31, 2005 4:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъмен магьосник

lunalavgood написа:
не съм сигурна но когато Хърми носеше Времевръта имаше даста неточности. Тя веднъж беше пред Хари и Рон а после зад тях със скъсана раница. Не наруши ли закона и как никой на стълбището не видя Хърми в началото и в края му.

То тоя закон е най-големия гаф! Уж никой не бива да ги вижда, пък Сириус ге видя! И Хърмаяни нейните съученици и учители са я виждали цяла година!
МнениеПуснато на: Пон Яну 31, 2005 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъмен магьосник

smile_sweety написа:
че е възможно да се съберът е вазможно... но да не забравяме, че тва е замък все пак...освен това смятам, че има и няколко неспоменати даскала...и все пак те имат някакви дупки...имат веднъж седмично по предмет...нормално... Smile но определено е много странно - кои са тримита риддъл...никой никъде ни споменава баби и дядовци...може би волди е имал брат...ма не ми се вярва... Rolling Eyes

Помниш ли в края на четвъртата книга когато Опаш вадеше кост от гроба, на чиито камък пишеше "Том Риддъл", той каза "Кост от бащата." . Така че е ясно- Волдемор и баща му са имали едно и също име!
МнениеПуснато на: Пон Яну 31, 2005 4:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: на ръба...

именно!!! баща му, майка му и... кой е третият човек??? те са били три трупа... Confused Knock-Knock! Bum Woww 2
Върнете се в началото
aladar_64
МнениеПуснато на: Пон Яну 31, 2005 4:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъмен магьосник

smile_sweety написа:
именно!!! баща му, майка му и... кой е третият човек??? те са били три трупа... Confused Knock-Knock! Bum Woww 2

Ох, не! Младия Том Риддъл е Волдемор, стария- баща муа другите двама- баба му и дядо му. Как очакваш Волдемор да убие майка си? Не забравай, че той много я обича и е горд с нея, защото тя е била наследница на слидерин. Пък и ако той се опита да я убие, тя си е магьосница, ще го спре. А тея тримата са мъгъли и той ги мрази, щото са го оставили в сиропиталището. Затова ги е убил.
МнениеПуснато на: Пон Яну 31, 2005 5:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Местожителство: Middle Earth

Един от големите гафове е номерът с тестролите. Нали можеш да ги видиш, след като си видял как някой умира? Хубаво, ама в края на "...Огненият бокал" Хари не ги вижда, а вече е видял как убиват Седрик. Вижда ги едва, когато идва в Хогуортс за следващата година. Е това ако не е гаф от класа... Cool
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Следваща Страница 1 от 35

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov