Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 Видението в пещерата « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
par6ev_ica
МнениеПуснато на: Нед Апр 02, 2006 11:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

stamba написа:
едва ли....аз мисля,че просто такава е отварата.Не се ли чудите,защо изпива отварата като може да е изсипе някъде. Rolling Eyes

Нали отварата е преграда. От нея не може да се докосне хоркруса, по тази логика може би не може да се изсипе, ако в различни съдове се сипва може би не се маха или не позволява нещо от този сорт. Е щом Дъмбълдор е решил да я изпие вероятно няма друг начин.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
voldemor'f_fan
МнениеПуснато на: Пон Апр 03, 2006 7:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Lu Siu написа:
Ами аз си мисля, че тази отвара кара човек да преживява страховете си. По мое мнение Дъмбълдор най-много се страхува нещо да не се случи на възпитаниците му от Хогуортс, на който и да е от тях. Той винаги е показвал колко много държи на учениците. Затова си мисля, че Дъмбълдор е станал причина някой да им причинява нещо лошо, във "видението", заради някаква грешка, която пак Дъмбо е допуснал. Може да е Волдемор, може да е някой друг. Не мисля, че има значение. Не знам и защо си мисля(че съм дори почти сигурна), че има нещо такова, но директорът нали казваше да ги остави и да убие него и заради това може би Rolling Eyes

да и аз мисля така вижда нещо което е направил без учениците да знаят и тованещо им е навредило и понеже той държи най-много на тях и той го вижда в видението и иска да се убие за да си прости това нещо което иначе явно никога няма да си прости,а може би вижда най-големия си страх и той да е да се случи нещо на хари той да не се бие с волди и магьосническия свят да бъде унищожен!!!УЖАС,е това найстина е ужас! Shocked Shocked Shocked
Върнете се в началото
Morgana le Fay
МнениеПуснато на: Вто Апр 11, 2006 6:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: В реалността

И ето,че отново имаме нова теория за отварата в пещерата,но въпроса е за коя отвара точно,защото според тази статияhttp://www.mugglenet.com/editorials/editorials/edit-erezr01.shtml там е имало 2 отвари-едната е тази в бокала,а другата-"водата" в езерото,която всъщност не била вода,а отвара направена от asphodel и wormwood(някакви съставки за отвари,за които Снейп в първата книга казва,че правили отварата на "Живата смърт",която те приспива за неопределен период от време и изглежда все едно си умрял),та тази отвара изглеждала почти като истинска вода и ако прочетете главата "Пещерата" ще видите,че тази течност не се държи точно като вода-тя е НЕЕСТЕСТВЕНО неподвижна,по нея почти не се образуват вълни и т.нат.А целта на тази отвара в бокала е била просто да накара изпилия я да поиска вода,а единствената налична "вода" е тази в езерото,както Хари се убеждава,когато се опитва да измагьоса малко вода с пръчката си.Това е бил гениалния план на ВД да задържи този,който е търсел хркса достатъчно дълго жив за да научи защо го е търсел.
lapinka
МнениеПуснато на: Вто Апр 11, 2006 11:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Morgana le Fay написа:
И ето,че отново имаме нова теория за отварата в пещерата,но въпроса е за коя отвара точно,защото според тази статияhttp://www.mugglenet.com/editorials/editorials/edit-erezr01.shtml там е имало 2 отвари-едната е тази в бокала,а другата-"водата" в езерото,която всъщност не била вода,а отвара направена от asphodel и wormwood(някакви съставки за отвари,за които Снейп в първата книга казва,че правили отварата на "Живата смърт",която те приспива за неопределен период от време и изглежда все едно си умрял),та тази отвара изглеждала почти като истинска вода и ако прочетете главата "Пещерата" ще видите,че тази течност не се държи точно като вода-тя е НЕЕСТЕСТВЕНО неподвижна,по нея почти не се образуват вълни и т.нат.А целта на тази отвара в бокала е била просто да накара изпилия я да поиска вода,а единствената налична "вода" е тази в езерото,както Хари се убеждава,когато се опитва да измагьоса малко вода с пръчката си.Това е бил гениалния план на ВД да задържи този,който е търсел хркса достатъчно дълго жив за да научи защо го е търсел.

ами дъмбълдор не е ли трябвало венага да заспи?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Morgana le Fay
МнениеПуснато на: Сря Апр 12, 2006 1:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

lapinka написа:
Morgana le Fay написа:

ами дъмбълдор не е ли трябвало венага да заспи?
Прочети линка и ще си отговориш но този въпрос.Всичката инфо е там Smile
Нечистокръвната Принцеса
МнениеПуснато на: Чет Апр 13, 2006 10:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: в електронния облак

Morgana le Fay, интересно нещо си изнамерила! Хитро! Ще коментирам по-късно!
Seeing just what I need...

...Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Katerina Mutafova
МнениеПуснато на: Чет Апр 13, 2006 10:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: в някоя прекрасна приказка

Morgana Le Fey написа:
И ето,че отново имаме нова теория за отварата в пещерата,но въпроса е за коя отвара точно,защото според тази статия[урл]хттп://ввв.муггленет.цом/едиторялс/едиторялс/едит-ерезр01.щмл[/урл] там е имало 2 отвари-едната е тази в бокала,а другата-"водата" в езерото,която всъщност не била вода,а отвара направена от аспходел и вормвоод(някакви съставки за отвари,за които Снейп в първата книга казва,че правили отварата на "Живата смърт",която те приспива за неопределен период от време и изглежда все едно си умрял),та тази отвара изглеждала почти като истинска вода и ако прочетете главата "Пещерата" ще видите,че тази течност не се държи точно като вода-тя е НЕЕСТЕСТВЕНО неподвижна,по нея почти не се образуват вълни и т.нат.А целта на тази отвара в бокала е била просто да накара изпилия я да поиска вода,а единствената налична "вода" е тази в езерото,както Хари се убеждава,когато се опитва да измагьоса малко вода с пръчката си.Това е бил гениалния план на ВД да задържи този,който е търсел хркса достатъчно дълго жив за да научи защо го е търсел.

Shocked Shocked Shocked Прочетох го. Shocked Shocked Shocked
Съжалявам но не си сдържам емоциите. Това звучи много правдоподобно като прочетеш цялата статия. Невероятно. Звучи ми в стила на Роулинг. Но дори това да е била Отварата на живата смърт. ДД пак си е мъртъв. :цръ: Нали Снейп го уби. Колко прекрасно измислен от Волдемор план и колко лесно той се провали - с една Авада Кедавра.
Но нали Авада Кедавра действа еднакво на жив и заспал човек? Да но ДД не е изпил просто "приспивателно" а силна отвара която да го задържи в пещерата. Дали Авада Кедавра действа на човек който е изпил отварата на живата смърт? Вече не знам какво да мисля. Ами ако ДД е планирал всичко? (тук имам доста интересно в главата)
Това е малко нелепо но ми се иска да го кажа каквото и да става: Добре де изпива той отварата на живата смърт(водата) и после какво? Инфериите се нахвърлят върху него и го убиват пак. Те могат да убиват. Волдемор не би искал това нали. Той щеше да направи някаква магия на тия трупове така че те да не ги наранят. Както виждаме те дори искатат да отнесат Хари във водата и да го удавят. Значи нещо куца в теорията че Волдемор иска да задържи човека влязал в пещерата жив щом тези същества нападат Хари и ДД. Та сега следва моментното ми хрумване:
Написах една голяма глупост и я изтрих. Просто мислех за миг че всичко е план на ДД и Снейп за да изглежда всичко сякаш ДД е умрял - а той наистина е умрял с отварата на живата смърт и така Снейп си изпълнява Клетвата - отправя някакво друго проклятие към ДД, той пада и умира(а всъщност само заспива) но клетвата е изпълнена независимо че ДД ще се завърне после. И така Снейп е свободен да не убива ДД наистина, а ДД е жив и всички са си живи. Твърде го нагласих.

Е добре сега сериозно - мисля че пропуснах един важен факт в който не съм сигурна. Инфериите Нападат ли ДД изобщо? Защото ако не - може би Волдемор ги е омагьосал да не нападат този който е изпил зелената отвара. Но пак и това ми звучи странно. Каква ще е тая магия дето ще накара едни безмозъчни същества да нападнат един а да пощадят друг? Но може и да има - това е света на Роулинг все пак.
Пак ще похваля тази статия от мъгълнет и Morgana le Fay която я намери.

алекс малфой
Върнете се в началото
Morgana le Fay
МнениеПуснато на: Пет Апр 14, 2006 5:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Katerina Mutafova написа:

Shocked Shocked Shocked Прочетох го. Shocked Shocked Shocked
Съжалявам но не си сдържам емоциите. Това звучи много правдоподобно като прочетеш цялата статия. Невероятно. Звучи ми в стила на Роулинг. Но дори това да е била Отварата на живата смърт. ДД пак си е мъртъв. :цръ: Нали Снейп го уби. Колко прекрасно измислен от Волдемор план и колко лесно той се провали - с една Авада Кедавра.
Но нали Авада Кедавра действа еднакво на жив и заспал човек? Да но ДД не е изпил просто "приспивателно" а силна отвара която да го задържи в пещерата. Дали Авада Кедавра действа на човек който е изпил отварата на живата смърт? Вече не знам какво да мисля. Ами ако ДД е планирал всичко? (тук имам доста интересно в главата)
Това е малко нелепо но ми се иска да го кажа каквото и да става: Добре де изпива той отварата на живата смърт(водата) и после какво? Инфериите се нахвърлят върху него и го убиват пак. Те могат да убиват. Волдемор не би искал това нали. Той щеше да направи някаква магия на тия трупове така че те да не ги наранят. Както виждаме те дори искатат да отнесат Хари във водата и да го удавят. Значи нещо куца в теорията че Волдемор иска да задържи човека влязал в пещерата жив щом тези същества нападат Хари и ДД. Та сега следва моментното ми хрумване:
Написах една голяма глупост и я изтрих. Просто мислех за миг че всичко е план на ДД и Снейп за да изглежда всичко сякаш ДД е умрял - а той наистина е умрял с отварата на живата смърт и така Снейп си изпълнява Клетвата - отправя някакво друго проклятие към ДД, той пада и умира(а всъщност само заспива) но клетвата е изпълнена независимо че ДД ще се завърне после. И така Снейп е свободен да не убива ДД наистина, а ДД е жив и всички са си живи. Твърде го нагласих.

Е добре сега сериозно - мисля че пропуснах един важен факт в който не съм сигурна. Инфериите Нападат ли ДД изобщо? Защото ако не - може би Волдемор ги е омагьосал да не нападат този който е изпил зелената отвара. Но пак и това ми звучи странно. Каква ще е тая магия дето ще накара едни безмозъчни същества да нападнат един а да пощадят друг? Но може и да има - това е света на Роулинг все пак.
Пак ще похваля тази статия от мъгълнет и Morgana le Fay която я намери.
Ох наново го пускам това мнение щото нещо се прецака предния път...Такаааа,значи 1во мерси за похвалата Кате!!Наистина задаваш смислени въпроси към статията.Радвам се,че я оценихте като една солидна идея и следа за това какво всъщност е станало в пещерата.Някакси досега все се вглеждахме в отварата в бокала и затова просто другите неща като отделни откъси и думички бяха пренебрегнати.Ако поне 50% от тази теория се окажат вярни,то има за какво да бърборим...

Сега,мисля,че инфериите не нападат този,който е пил от "водата"-Живата СМЪРТ,можеби просто разпознават в него един от тях...образно казано Laughing
Също така,не мисля,че ДД е планирал точно ТОВА-той че е планирал,планирал е,но е планирал по "права линия" ако мога така да се изразя-не виждам как той би могъл да знае какви са защитите на хркса,още по-малко,че една от тях е отварата на Живата Смърт,просто е прекалено.М/у другото сега ми хрумна-дали е възможно ДД да е сключил със Снейп Клетвата?Да го е накарал да обещае,че ако се наложи ще го убие(защото нали 2мата са се карали и Снейп казал,че можеби вече не искал да "го" прави и затова ДД да е искал да сключат клетвата?)Като говорим за този разговор(е,вече наистина се отклоних от темата,амо кво да се прави...) някъде четох,че когато ДД му е казал,че трябва да провери домът си е имал предвид не "Следерин",а къщата му на "Спинърс енд",че там имало нещо,което трябвало да се провери...(Опаш?? Confused )Ох идват ми идеи отвсякъде...Та,така,мислете и пишете Wink
Katerina Mutafova
МнениеПуснато на: Съб Апр 15, 2006 12:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: в някоя прекрасна приказка

Morgana le Fay написа:

Сега,мисля,че инфериите не нападат този,който е пил от "водата"-Живата СМЪРТ,можеби просто разпознават в него един от тях...образно казано Laughing

Добро попадение - това ми хареса. Можеби е така.
Да и на мен ми се вижда малко невъзможно ДД да е планирал всичко. Ох, нямам много време сега но можеби утре - ще пиша повече. Wink

алекс малфой
Върнете се в началото
fleur1510
МнениеПуснато на: Нед Юни 04, 2006 10:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

barely tolerable

Местожителство: Pemberley

Тва си много добра и интересна статия, аз съм я чела отдавна, но щом я спомевате, нека я обсъдим!

първо да кажа, че не съм съгласна със статията, щото има много неточности

Първо не мисля, че цялата работа е била замислена от Роулинг и че ние не сме се сетили и тя успешно е прикрила... Не Exclamation

Пропускате тази част

Цитат:
This also answers the question of how Voldemort will keep his victim alive long enough to find out how he got through the obstacles. After drinking the green potion, in an attempt to steal the Horcrux, the intruder would feel a dire need to drink water, and after drinking from the lake -- not water, but the Draught of Living Death -- he would fall into a long sleep until Voldemort found him.

Concerning Dumbledore's death, this theory may foreshadow what will happen to Hogwarts' devoted headmaster, if he's not dead. I would not say that this theory alone proves Dumbledore did not die, as I have no explanation as to how he would have survived Snape's Avada Kedavra. However, from an author's perspective, hiding such an important piece of information so brilliantly and meticulously, just to kill Dumbledore later and have it all worth nothing, seems absolutely redundant. There is a possibility that Dumbledore is indeed dead, but the possibility that Dumbledore is in his tomb, sleeping an eternal sleep after unknowingly drinking the Draught of Living Death, without anyone we know of knowing about it, seems plausible to me all the same.

Katerina Mutafova написа:
Но нали Авада Кедавра действа еднакво на жив и заспал човек? Да но ДД не е изпил просто "приспивателно" а силна отвара която да го задържи в пещерата. Дали Авада Кедавра действа на човек който е изпил отварата на живата смърт? Вече не знам какво да мисля.

...

Тъй- значи Волдеморт иска да запази човека жив, за да разбере що е тръгнал да търси хоркруксите и после да се разправя с него, затова го приспива със нещо като sleeping potion. Добре, дотук има логика, но след това.. Ако си мислим, че Дъмбълдор е жив и Авадата на Снейп не му е причинила нищо и той просто спи човека. Ето защо последното не е вярно- просто Волдеморт няма ли да прецени, че не може да убие човекът, пил от тази отвара и по този начин рискува много, тоест прекратява си възможността да убие пилия от отварата... Да бе! Волдеморт не би си рискувал така хоркруксите си, тоест само за да разбере сой се е докопал до хоркруксите и как е преминал през препятствията и да се лиши от възможността да го убие. И не ми казвайте, че Волдито не е помислил за това. От където следва, че отварата не може да попречи на Снейп или който и да е друг да убие Дъмбълдор и Дъмбълдор си е мъртав. От тук и се губи логиката на цялата теория, тъй както си казва и човекът, който я е написал

Цитат:
just to kill Dumbledore later and have it all worth nothing, seems absolutely redundant.

Моля за коментар Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Morgana le Fay
МнениеПуснато на: Пон Юни 05, 2006 10:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

fleur1510,мисля че те разбрах,но в случая ние не обсъждахме отварата в езерото като възможност ДД да е останл жив,а по-скоро като начин на ВД да задържи този,който е изпил отварата достатъчно дълго зада разбере защо го е направил.Що се отнася до мое лично мнение,мисля,че ДД си е мъртъв-АК на Снейп го е убила,sleep potion or not.Ето какво мисля е станало:
ДД и Хари влизат в пещерата,стигат до хркса,ДД изпива отварата в бокала,чието предназначение(тук просто предполагам) е да накара изпилия я да преживее собствените си или чужди спомени и след това да поиска ВОДА
Цитат:
"С трескаво работещ мозък Хари се досети за единствения начин,който му оставаше да набави вода,защото Волдемор го бе измислил точно така..."
,но не каква да е вода,а ВОДА от езерото,не забравяй,че изглежда на бокала беше направено заклинание да не задържа истинска вода,а само тази от езерото(която всъщност не е вода...).След като загребва вода от езерото по този начин Хари предизвиква инфериите(които по предположение не нападат този,който е пил от отварата,да не забравяме,че ВД е мислел,че на острова неможе да се качи повече от 1 магьосник,заради лодката),така че ако ДД беше сам в този момент най-вероятно инфериите просто щяха да служат за нещо като стражи,докато човека заспи "вечен сън" и евентуално така да го намери ВД някой ден.А когато се стига до момента,в който Снейп запраща АК към ДД,тои(ДД) си умира както всеки,застигнат ог АК.В случая отварата не играе никаква роля.Тук ти цитираш
Цитат:
However, from an author's perspective, hiding such an important piece of information so brilliantly and meticulously, just to kill Dumbledore later and have it all worth nothing, seems absolutely redundant.
Да,отчасти съм съгласна,но не мисля,че това е съвсем без смисъл-все пак нали на ВД му трябва нещо,което да задържи,този който е дръзнал да посегне към хркса,а какво по-ефективно от това,жертвата да заспи вечен сън и да чака твоето отмъщение?Естествено в случая изниква въпроса защо ДД не заспа веднага,но мисла,че това се дължеше на простия факт,че все пак ДД е магьосник с огромна мощ и просто е издържал малко по-дълго,по това което пише в книгата разбираме,че ако Хари не му беше помогнал на връщане,ДД нямаше да се справи
Цитат:
"Дъмбълдор въздъхна тежко и се облегна на стената на пещерата.
-Нямам сили...-рече Дъмбълдор"
Това състояние в което е ясно се вижда,че всеки момент може да изпадне в състояние на сън,както се плъзга по стената,когато говори с Драко и т.нат.
Отварата в езерото я обсъждахме не защото мислим,че ДД е още жив,а защото тя обяснява как ВД ще задържи човека в пещерата.
Естественно може всичко по-горе да е погрешно,тъй като е само предположение,но има някакъв смисъл,а и е интересно завъртане на историята. Wink
ale1991
МнениеПуснато на: Пон Юни 05, 2006 11:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Благовевград

Ами да ви кажа не съм многог съгласна , защото ти сам каза че отварата е Неизвестна подчертавам трака че оит нея може да се очаква всичко може да предизвиква такива ефекти.
Но може и да е така както лазвате , защото отъварата нможе да предизвиква и такива неща като виоденията. И нали ДЪмбълдор не е искал да тръугват към Хогуартс явно е предчуствал че става нещо лошо .Според мен Дъмбълдор е велик магъосник и може и да не е мъртъв нали Волдемоер е отперавил на Хари залюклинанието "авада кедавара" което убива и нали то се е стоварило върху него и все пак е отанал жив , ами нали Дъмбълдор е много по велик от Волдемор значи има възможност да е жив.Ето това е моето мнение
Върнете се в началото
fleur1510
МнениеПуснато на: Пон Юни 05, 2006 11:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

barely tolerable

Местожителство: Pemberley

Morgana le Fay написа:
fleur1510,мисля че те разбрах,но в случая ние не обсъждахме отварата в езерото като възможност ДД да е останл жив,а по-скоро като начин на ВД да задържи този,който е изпил отварата достатъчно дълго за да разбере защо го е направил.Що се отнася до мое лично мнение,мисля,че ДД си е мъртъв-АК на Снейп го е убила,sleep potion or not.
Ето какво мисля е станало:
ДД и Хари влизат в пещерата,стигат до хркса,ДД изпива отварата в бокала,чието предназначение(тук просто предполагам) е да накара изпилия я да преживее собствените си или чужди спомени и след това да поиска ВОДА
Цитат:
"С трескаво работещ мозък Хари се досети за единствения начин,който му оставаше да набави вода,защото Волдемор го бе измислил точно така..."
,но не каква да е вода,а ВОДА от езерото,не забравяй,че изглежда на бокала беше направено заклинание да не задържа истинска вода,а само тази от езерото(която всъщност не е вода...).След като загребва вода от езерото по този начин Хари предизвиква инфериите(които по предположение не нападат този,който е пил от отварата,да не забравяме,че ВД е мислел,че на острова неможе да се качи повече от 1 магьосник,заради лодката),така че ако ДД беше сам в този момент най-вероятно инфериите просто щяха да служат за нещо като стражи,докато човека заспи "вечен сън" и евентуално така да го намери ВД някой ден.А когато се стига до момента,в който Снейп запраща АК към ДД,тои(ДД) си умира както всеки,застигнат ог АК.В случая отварата не играе никаква роля.
Тук ти цитираш
Цитат:
However, from an author's perspective, hiding such an important piece of information so brilliantly and meticulously, just to kill Dumbledore later and have it all worth nothing, seems absolutely redundant.
Да,отчасти съм съгласна,но не мисля,че това е съвсем без смисъл-все пак нали на ВД му трябва нещо,което да задържи,този който е дръзнал да посегне към хркса,а какво по-ефективно от това,жертвата да заспи вечен сън и да чака твоето отмъщение?Естествено в случая изниква въпроса защо ДД не заспа веднага,но мисла,че това се дължеше на простия факт,че все пак ДД е магьосник с огромна мощ и просто е издържал малко по-дълго,по това което пише в книгата разбираме,че ако Хари не му беше помогнал на връщане,ДД нямаше да се справи
Цитат:
"Дъмбълдор въздъхна тежко и се облегна на стената на пещерата.
-Нямам сили...-рече Дъмбълдор"
Това състояние в което е ясно се вижда,че всеки момент може да изпадне в състояние на сън,както се плъзга по стената,когато говори с Драко и т.нат.
Отварата в езерото я обсъждахме не защото мислим,че ДД е още жив,а защото тя обяснява как ВД ще задържи човека в пещерата.
Естественно може всичко по-горе да е погрешно,тъй като е само предположение,но има някакъв смисъл,а и е интересно завъртане на историята. Wink

Както казах- интересно, но нелогично.Ако не се цели оживяването на Дъмбълдор по някакъв начин- защо ще ни трябва като теория- Дъмбълдор е дед и тва е! И просто не мога да приема Дъмбълдор да заспи вечен сън и да чака твоето отмъщение... Хаха, просто е смешно- що му е на Волдито да прави такива сложни неща-убива го и тва е, пък и както знаем целта на Волди е Хари, а не Дъмбълдор- той е само една пречка по пътя му към Хари и затова Волдито иска да го премахне. Пък и къде отива Авадата на Снейп... нещо е изключена от цялата работа Laughing Не вярвам Волдеморт да е предвидил използването на Авадата на Снейп, която все пак убива ДД и обезсмисля цялата работа с това заспиване на вечен сън Razz

Коментари...?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Morgana le Fay
МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 10:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

fleur1510 написа:
що му е на Волдито да прави такива сложни неща-убива го и тва е, пък и както знаем целта на Волди е Хари, а не Дъмбълдор- той е само една пречка по пътя му към Хари и затова Волдито иска да го премахне. Пък и къде отива Авадата на Снейп... нещо е изключена от цялата работа Laughing Не вярвам Волдеморт да е предвидил използването на Авадата на Снейп, която все пак убива ДД и обезсмисля цялата работа с това заспиване на вечен сън Razz

Коментари...?
ВД не е предвиждал нищо,той просто е поставил защита срещу всеки,който се опита да вземе хркса,той неможе да знае дали това е ДД или който и да било друг.Да АК обезсмисля заспиването на вечния сън,но това е само защото ДД успя да се измъкне от пещерата,той сам каза,че "сам човек нямаше да успее".Той успя само защото Хари му помогна,ако не за измъкването,то поне за испиването на отварата от бокала до край.Това е от голямо значение.Т.е ако ДД беше сам той щеше да си остане там,най-вероятно.
А и все пак аз подчертах,че това са само предположения,естествено,че ще има неяснотии.Казах,че може да греша,така че не съди толкова твърдо.
Lady Bella
МнениеПуснато на: Пет Юни 09, 2006 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: В света на книгите, но по необходимост завръщаща се понякога и във Варна

Тази статия наистина е доста интересна и честно казоно доста убедително написана, но само на пръв поглед. Нямам много време, така че само две забележки набързо.
Първо. Каква е логиката водата в езерото да е отвара при положение, че човекът, който се е добрал до хоркрукса вече е изпил течността във съда. Защо Волдемор да не сложи Отвара на живата смърт в съда, която така или иначе трябва да бъде изпита, а ще си играе да прави отвара, която те кара да ожаднееш с единствената цел да пиеш от езерото.
Второ. Помисляли ли сте колко невъзможно е да се напълни цяло езеро с отвара Shocked , това е страшно голямо количество и е просто абсурдно да се свари толкова много! Помислете! Rolling Eyes
Да, ако в съда с медальона е имало Отвара на живата смърт - това е доста добра възможност и доста вероятна според мен, но в езерото - не!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща Страница 7 от 9

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov