Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 Видението в пещерата « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
denka
МнениеПуснато на: Съб Юни 10, 2006 9:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: Хогуортс

Ами ако това са родителите на Невил.И Дъмбълдор е виновен за нещо.Някой използва Круцио,защото Дъмби казва да не ги измъчва,а ако е Авада Кедавра ,значи те ще си умрат без толкова мъки.Още по-малко си мисля,че някой измъчва родителите на Хари,защото Волдемор убива първо Джеймс ,а след това Лили.Затова смятам,че Дъмбълдор е бил там където са измъчвали родителите на Невил.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ronald
МнениеПуснато на: Съб Юни 10, 2006 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Хогуортс

denka написа:
Ами ако това са родителите на Невил.И Дъмбълдор е виновен за нещо.Някой използва Круцио,защото Дъмби казва да не ги измъчва,а ако е Авада Кедавра ,значи те ще си умрат без толкова мъки.Още по-малко си мисля,че някой измъчва родителите на Хари,защото Волдемор убива първо Джеймс ,а след това Лили.Затова смятам,че Дъмбълдор е бил там където са измъчвали родителите на Невил.

Съвсем вероятно... Wink

"Прости на враговете си, но никога не забравяй имената им!"
Джон КЕНЕДИ

"Срещата на две личности е като съприкосновението между две химически вещества. Ако се получи реакция и двете се трансформират!"
Карл Густав ЮНГ
Върнете се в началото
harrypotterfen
МнениеПуснато на: Нед Юни 11, 2006 1:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: sofia

наи големите си страхове може би изживявя човек или наи лошия си спомен
~EL~
МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 9:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Тази отвара дето се налага Дъмбълдор да я изгълта е явно много силна и определено не е една от тези дето ги има в учебниците (изключвам учебника на принца, макар че там не е изрично спомената). На Дъмбълдор тя му подейства като му "изпи" силите. А може и да му е причинила някакво видение в неговото минало, но ако е така според мен ще е нещо което самият Дъмбълдор е преживял.
МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 5:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Това беше сигорно най-интересното събитие от книгата (за мен естествено). Самия факт, че най-великият маг на всички времена се е молил и е бил безпомощен е много интересен....въобще как са успяли (който и да е, но много вероятно Волдемор) да го хванат на тясно... Question
Why am I fighting to live, If I'm just living to die?
I live in the shadows , cursed to stay forever in the dark, never seeing the sun...
Върнете се в началото
Persi Black
МнениеПуснато на: Съб Окт 14, 2006 2:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Има нещо гнило в тая история и трябва да разберем.
babayaga2
МнениеПуснато на: Пет Яну 19, 2007 5:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Отварата е направена така,че за да се вземе хоркрукса да са нужни двама човека-което е първото.И второ-не мисля,че е имало някакво видение,просто отварата е направена така,че този който я пие да започне да моли другия да спре и той да се смили и така да не вземат хоркрукса.
Върнете се в началото
BellatRix'LestRange
МнениеПуснато на: Пет Яну 19, 2007 5:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Shores of a Solar sea...нейде на края на света...

Да речем, че си спомня нещо кофти, което ние все още предстои да узнаем...примерно как Снейп го е изнудил да му повярва(щото не ми се вярва тъпак като Снейп да измами някого, дори и такъв добродушко като ДД) ..... аз поне за това си мисля...

Winter blows colder, I'm feeling older
Visions of darkness
Breaking the silence
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Imperio_user
МнениеПуснато на: Пет Яну 19, 2007 6:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Оо явно е било ужасно,щом Дъмбълдор(!) се самозабрави напълно от болка ли нз кво и щеше да се откаже от мисията да унищожи хоркрукса ако беше сам Rolling Eyes
Върнете се в началото
IvVeTttO
МнениеПуснато на: Съб Яну 20, 2007 12:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Aми ако във видението си или там каквото е било Дъмбълдор е видял нещо предстоящо, може да е виждал как да кажа - през очите на Хари, докато са изтезавали приятелите му и той(Хари) да се е молил на Волдемор да спре.А със онова ."..It's all my fault, all my fault" да е говорил че той ги е въвлякъл във всичко това с хоркуските примерно.Ама това си е просто още едно базирано само на въображнието ми предположение.
DarkPrayer
МнениеПуснато на: Съб Яну 20, 2007 2:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Благоевград

Дъмбълдор не веднъж е казвал, че има много по-страшни неща от смъртта, което доказва, че и той се страхува от нещо.
Също така не е сигурно, че е видял миналото.Напълно е възможно да е видял смъртта на Хари, Рон и Хърмаяни и от безсилие(все пак той просто е могъл да види сцената, не да се намеси) да е извикал: "Kill me instead!" или нещо такова.
rosenbg
МнениеПуснато на: Сря Апр 04, 2007 9:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Lu Siu написа:
Ами аз си мисля, че тази отвара кара човек да преживява страховете си. По мое мнение Дъмбълдор най-много се страхува нещо да не се случи на възпитаниците му от Хогуортс, на който и да е от тях. Той винаги е показвал колко много държи на учениците. Затова си мисля, че Дъмбълдор е станал причина някой да им причинява нещо лошо, във "видението", заради някаква грешка, която пак Дъмбо е допуснал. Може да е Волдемор, може да е някой друг. Не мисля, че има значение. Не знам и защо си мисля(че съм дори почти сигурна), че има нещо такова, но директорът нали казваше да ги остави и да убие него и заради това може би Rolling Eyes

Да ти кажа и аз мисля така.
Върнете се в началото
dan_tetris
МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 9:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Lu Siu написа:
Ами аз си мисля, че тази отвара кара човек да преживява страховете си. По мое мнение Дъмбълдор най-много се страхува нещо да не се случи на възпитаниците му от Хогуортс, на който и да е от тях. Той винаги е показвал колко много държи на учениците. Затова си мисля, че Дъмбълдор е станал причина някой да им причинява нещо лошо, във "видението", заради някаква грешка, която пак Дъмбо е допуснал. Може да е Волдемор, може да е някой друг. Не мисля, че има значение. Не знам и защо си мисля(че съм дори почти сигурна), че има нещо такова, но директорът нали казваше да ги остави и да убие него и заради това може би Rolling Eyes

мноо си прав и аз съм съгласен - просто ти изчерпваш темата - бравооооооооооооооооооооо1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Върнете се в началото
domi
МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 6:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Член на МКМ
Член на МКМ

Местожителство: who cares...

Ами според мен той бълнуваше!Явно беше някакво действие на отварата.Може би някакво видение от миналото е било пресъздадено в главата му,след отпиване на отварата.

Clay people = not real people? Oh man, fuck that shit...
Върнете се в началото
drunken lullaby
МнениеПуснато на: Сря Апр 25, 2007 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

E=mc²

Местожителство: in the neon forest, taking drugs in psychic defense

Така,статийката,към която Morgana le Fay даде линк ми беше много интересна.Първо малко ще покоментирам

Lady Bella написа:
Първо. Каква е логиката водата в езерото да е отвара при положение, че човекът, който се е добрал до хоркрукса вече е изпил течността във съда. Защо Волдемор да не сложи Отвара на живата смърт в съда, която така или иначе трябва да бъде изпита, а ще си играе да прави отвара, която те кара да ожаднееш с единствената цел да пиеш от езерото.

Защото ако има двама човека,то шансът да излязат живи се свежда до минимум.Единият от тях изпива отварата и иска вода,другият няма какво друго да направи освен да му вземе от езерото,а като му вземе от езерото,инфериите ще го нападнат.Освен това ако Живата смърт беше в съда,то всеки магьосник,завършил 6-ти курс би могъл да я разпознае и нямаше да я изпие,защото щеше да знае,че няма да има полза.Тогава можеше да се върне(колкото и да е трудно обратното преминаване на езерото)и да намери някаква противоотрова.Волд е направил отварата в съда с цел да умаломощи силният магьосник,способният,който е достигнал целта.Отварата на Живата смърт е за по-слабият.Във всичко това,което казах има една очеизбийна дупка.Според Дъмб,Волд не е предвидил,че двама(единият изключително способен,а другият не толкова,или просто по-млад)могат да достигнат целта(спомнете си лодката).Но тогава мога да намеря и друго обяснение.Представете си,че Дъмб беше сам.Той отива там,вижда отварата и разбира,че трябва да я изпие.Почва да пие,но просто по някое време(след 3-тата чаша някъде)не можа сам да си налива отварата в устата.Спира да пие отварата.Но въпреки това той ожаднява.Мисля,че е възможно дори три чаши от въпросната отвара да са достатъчни,за да ожаднееш.Оттам нататък,ако въпросната теория е вярна,е ясно какво става.Лодката,която Волд поставя,за да измери маг-способностите на достигналия дотам,не измерва способностите на по-слабите магьосници.Това както казва Дъмб си е негова грешка,но също означава,че в никакъв случай не е възможно двама особено силни магьосници да могат да достигнат островчето(да де то тва всички си го знаете,само отбелязвам Wink )Но тогава поставяйки две отвари Лорда се предпазва от това случайно по-слабият магьосник(или същество,защото имаше хубава теория за домашно духче)да се измъкне жив-той просто няма да може да преодолее инфериите,защото се предполага,че няма въпросните знания.И тук също се появява една огромна дупка-възможността слабият магьосник да изпие отварата,а силният да се бори с инфериите.Точно това не е предвидил Лорда(той,както вече споменах не е предвидил и първата възможност-силният да пие,а слабият да се бори с инфериите,но може би дори несъзнателно се е предпазил по възможно най-добрият начин от нея)Но мисля,че основното го изложих - особено способният магьосник отива сам до пещерата,сам достига до островчето,сам започва да пие отварата,която не е Живата смърт(защото ако беше,щеше да я разпознае и нямаше да я изпие),изпива я или не до край той ожаднява и оттам нататък е ясно(ако приемем,че теорията от Мъгълнет е вярна)

Lady Bella написа:
Второ. Помисляли ли сте колко невъзможно е да се напълни цяло езеро с отвара Shocked , това е страшно голямо количество и е просто абсурдно да се свари толкова много! Помислете! Rolling Eyes

Виж,с това съм доста по-склонна да се съглася.И аз много се чудих и все още не мога да намеря логично обяснение.Освен едно,но то е твърде в сферата на абсолютните догадки - просто да има нещо като невидима преграда,която да отделя водата в езерото,от малката част Жива смърт,която е във водата по брега.

fleur1510 написа:
Тъй- значи Волдеморт иска да запази човека жив, за да разбере що е тръгнал да търси хоркруксите и после да се разправя с него, затова го приспива със нещо като sleeping potion. Добре, дотук има логика, но след това.. Ако си мислим, че Дъмбълдор е жив и Авадата на Снейп не му е причинила нищо и той просто спи човека. Ето защо последното не е вярно- просто Волдеморт няма ли да прецени, че не може да убие човекът, пил от тази отвара и по този начин рискува много, тоест прекратява си възможността да убие пилия от отварата... Да бе! Волдеморт не би си рискувал така хоркруксите си, тоест само за да разбере сой се е докопал до хоркруксите и как е преминал през препятствията и да се лиши от възможността да го убие. И не ми казвайте, че Волдито не е помислил за това. От където следва, че отварата не може да попречи на Снейп или който и да е друг да убие Дъмбълдор и Дъмбълдор си е мъртав.

Много съм съгласна!Хора,откажете се и разберете-Дъмбълдор е мъртъв.Роу го потвърди,дори аз го приех(бях на легло два дена след прочитането на кн6 и една година дори не смеех да я погледна пак).Лекарството на Живата смърт просто те кара да заспиш,докато Лорду не дойде,не те препита хубаво кой си и откъде си,какво още знаеш за хоркруксите,някой помагал ли ти е и тн. и после не те убие.Това,че може да е пил от такава отвара,не пречи на човекът да бъде убит.И ако всичко наистина е така,както е описано в теорията в Мъгълнет,то Снейп преспокойно си е убил Дъмбълдор.Тук обаче идва един интересен момент.Всъщност въпросното АК,както вече беше отбелязано,обезсмисля отварите на Лорда-той няма как да се добере до спомени на ДД и да разбере колко много Хари знае за живота му(на Волду де),а и да разбере куп други полезни работи.

Morgana le Fay написа:
Когато ДД и Хари се опитаха да докоснат отварата не можеха тъй като най-вероятно се е искало да имаш Черния знак зада я докоснеш-нещо като онази преграда,която беше пред входа на Астрономическта кула,която пропускаше само този,който имаше Черния знак.Отварата може да е била защитена от тази преграда,макар да не виждам какво ще помогне това,ако някой смъртожаден(като РАБ) има за цел да вземе хркса Rolling Eyes Просто идейка... Smile

Относно това съм напълно съгласна с joanna_n-Волд не разчита на никого и няма абсолютно никаква логика отварата да пропуска хора с Черния знак.Но тук ми хрумва нещо по-интересно(естествено в сферата на абсолютните догадки и предположения и с нещо не мога да го докажа) - просто знакът на Волд да е по-различен и отварата да може да пропуска само него без да трябва да я пие.Тук обаче ми е мн интересно как това ще стане при положение,че след като магьосникът прибягва до хоркруксите,то значе той е бил...хм...убит или по-скоро тялото му е било убито,а само частта от душа е останала.Тогава как ще покаже знака на отварата и ще се индефицира?Тук нещо куца.Въобще как Волд може да стигне до хоркруксите си без да има тяло,което да може да преодолява поставените от самия него защити(мноооооооого се отклоних от темата,съжалявам за което Embarassed )

ne4istokruvnata написа:
ne4istokruvnata написа:

Помните ли онази стока в магазина на братята Уизли,която за 30 минути те кара да преживееш най-хубавия си блян.Самата Хърми каза,че това е мн сложна магия.Ами ако Волди я е използвал,но в обратния начин?Това обяснява и странните и накъсани реплики на директора,защото към странични ефекти към онзи продукт пишеше че човек може да говори замечтано и неадекватно.Мисля че Дъмби е виждал смъртта на Лили и Джеймс

Това го написах в момент на вдъхновение и мисля,че има нещо вярно.Но може би не показва най-големия страх,по-скоро най-лошия спомен на този,който изпие отварата.Има само един период от живота на Дъмб,за който знаем,че е бил напълно безпомощен-неговото детство.Тогава той не е имал такива магически способности и напълно възможно да е имало някакъв момент,в който да е изпаднал в такова положение.Освен това вчера си препрочетох отново този момент и забелязах нещо,което повечето сигурно са видели,но аз не му бях обърнала внимание.В началото Дъмб говори в единствено число("...много те моля,накарай ГО да спре..."),а след това изведнъж казва "Не им причинявайТЕ болка..."Защо???Защо в началото е само един човек,а след това стават повече?Отказвам се напълно от идеята за Лили и Джеймс,просто не се връзва.А може и да не е така,защото Дъмб говори на някого,който трябва да спре другия,така че е възможно след това да се обръща и към двамата.Нямам толкова мн идеи как да продължа,затова ще спра дотук.Може би теорията ми за детството на Дъмб е абсурдна,но е идея...Не ме мислете за луда,моля ви...

Гахахахаахах!Ееееех,колко беше хубаво когато бях млада зелена и тъпа(не че сега не съм тъпа де...)Трябва да ви кажа,че много се промених-вече нямам нищо против хората да си мислят,че съм луда....
Все си мисля обаче,че е възможно да е използвано нещо подобно на отварата на братята Уизли,тва срашно много ме гложди - просто ми се струва,че тя не е спомената така напразно...Освен това тея приказки за детството на Дъмб също не са съвсем безплодни,въпреки че тогава просто няма да има смисъл от този момент.Какво виждаме - едно уплашено хлапе - е?Това не води до нищо.Каква полза да знаем най-срашните му децки спомени,при положение,че той е мъртъв - тва не ни помага с нищо,а този момент,както вече многократно беше казвано,е с изключителна важност.Даже не съм напълно сигурна дали има смисъл от това Дъмб да преживява най-страшният свой спомен или кошмар,много по-склонна съм да се съглася,че това е спомен на друг човек,който ДД е видял,човек,който би било най-логично да е жив,за да имаме какво да разбираме от лично от него.Или пък да е малко споменаван мъртъв герой(например Р.А.Б),за да имаме какво да разбираме за живота и творчеството и връзката на въпросния с добрите или лошите.
Доколкото си спомням някъде беше подхвърлена идеята,че това може да е спомен на Р.А.Б,когото Волд измъчва.Има две възможности-Р.А.Б НЕ е един човек(а аз НЕ вярвам в това) то тогава въпросното them ще е на място,въпреки че оттам нататък,това за което говори Дъмб въобще не е свързано с нещо такова.И втората е Р.А.Б да е един човек и тогава въпросното them не е на място.И двата случая не са възможни,защото от бележката се разбира,че Р.А.Б няма да е жив,когато Волд открие,че хоркрукса е подменен,следователно няма как Лорда да измъчва някого заради действие,което самият ВД не знае,че се е случило.
Айде стига ви толкоз засега Wink
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща Страница 8 от 9

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov