Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Следваща
 Филм 5 « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
The agent
МнениеПуснато на: Вто Фев 19, 2008 12:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Такаммм. Ще започна от далеко, защото се готвя за един доста дълъг и обстоен коментар. ПРрочетох аз последната книга от поредицата преди една седмица и ме обзе едно страшно депресиращо празно чувство. Викам си "Ще си сваля една от игрите и ще гледам последния филм, за да позапълня нишата.". Добре, дръпнах си една от игрите, инсталирах я, играх я, беше много готина, щото е една такава по-детска.... абе отклоних се от темата. Вечерта седнах и си пуснах да гледам филма.

Нека започна вече с коментара.
За да бъда по-точен ще започна с отрицателният коментар.

Първото, което ми направи впечатление беше прекаленото нахвърляне на събитията. Свръх прибързването. Неусетното сменяне на сцените. Хари си седи, тръгва с Дъдли, появяват се дементорите, от Ордена прибират Хари, отива в Министерството, оправдават го, отива в Хогуортс, Ъмбридж им вгорчава живота, създава Войнството на Дъмбълдор, разкриват ги, вижда Сириус, отива да го спасява и финито. Това е цялото действие картко казано. Разбира се, по принцип няма лошо в един филм действието да се развива бързо, но в този филм така се губят прекалено много от важните малки детайли съставляващи филма. А също така понякога нямаме и преход между частите. Действието се нахвърля. Да викажа честно също така за това съм и развоен. Бързото действие прави филма доста привлекателен, но пък това не е екшън, а Хари Потър филм. Правен по книга.

Второто, което ми направи впечатление беше супер орязяността на филма. Разбирам, трудно се прави филм по 800 страници книга, но просто някои важни детайли са пренебрегнати. Според някои това може и да е за да се получи по-интересен филма,но яко искаха да е така, сцената в министерството щеше да бъде направена в истинско зрелище. Други ще кажат заради времето - и то не е проблем, защото филма не е толкова дълъг. Куидича, абе и без него може, не е толкова съществен. Разговора с Ник за духовете и за Сириус - това трябваше да се включи, просто според мен няма как иначе - губи се важна част от идеята на филма. Но го орязаха. Спомените на Снейп. Минутка повече нямаше да навреди на никого - това е една от най-екзистенциалните теми в цялата книга. И още стотици малки и големи детайли, които няма да ги изброявам.

Третото, което ми направи впечатление беше сцената с министерството. Е, добре. Помислих си, че след толкова рязане са решили да ни оставят истинското зрелище за края. Поне в книгата беше така. Обаче нещата не тръгнаха надобре още от началото - с пристигането там върху тестролите, което айде може и да го преглътнем. След това обаче всичко стана претупано и елементарно. Набързо откриха пророчеството (което ако не си чел книгата няма да разбереш, че е на Трелони), взеха го, появиха се смъртожадните, след това се появиха аврорите и така. Тая сцеан я чаках откакто прочетох книгата. Представях си Рон с онези мозъци, останалите разкървъвени и едвам крепящи се, разбягали се навсякъде и пълно зрелище, но не би. Жестоко съжалявам за това. За пръв книга е по-зрелищна от филм. Викам си "Добре, значи Дъмбълдор срещу Волдемор ще е страшно як двубой.". Ама и това не стана. Двубоя бе само около две минути. Очкавах уникално съревнование на двама велики магьосника, Волдемор с много гняв, Дъмбълдор съвсем спокоен и в крайна сметка всичко приключва уникално. Филма пак ме разочарова.

Това бяха основните работи във филма, които не ми харесват.

Сега аспектите, които ми харесват.

Подбора на актьорите беше страхотен:
- Хелена Бонан Картър - кратка роля, но много запомняща се, уникално добра. Първоначално бях скептично настроен, но после ми хареса страшно много.
- Луна - момичето беше перфектно в ролята.
- Ъмбридж - точно както трябваше. Идеална.
- Тонкс - прекалено малка роля, със смесено мнение съм към актрисата и ролята й. Донякъде ми харесва, донякъде не.

Ефектите бяха уникално добри. Откъм тях нямам никакви забележки. Особено заклинанията бяха страшно добре направени.

Хареса ми доста забавния тон, макар това да е една доста по-мрачна книга, успяват да вкарат доста хумор в нея, което ми хареса.

Общо взето е това, мнението ми е доста раздвоено. Сюжетът беше доста отрязан, но откъм други качества нямам никакви забележки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emma_lili
МнениеПуснато на: Нед Мар 02, 2008 9:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Наистина бяха отрязали много сцени от книгата, но все пак филмъг пожъна голям, дори огромен успех, с който би дори " Властелинът на пръстените". Толкова много се зарадвах...

http://gallery.potter-mania.com/details.php?image_id=2101
Върнете се в началото
anita
МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2008 12:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Дълбоко в гъстите гори, където слънце на блести!

Няма по смотан филм. Вместо да го орежат така по-добре да не бяха правили нищо. Прескачане от едно действие на друго, много несъответстващ с книгата подбор на актьори. Най-градиозния провал беше в отдел Мистерии. А някой забеляза ли СИНИТЕ очи на Волдито? В книгата "Вцепени се" е описана с червена светлина, а забелязахте ли какъв е цвета във "страхотния" филм. Наистина има такива нелепи грешки, че започвам да се чудя дали изобщо някои от сценаристите е чел книгата или просто някой му е разказал ключови моменти! Confused ????
Върнете се в началото
Harry-Potter-fen
МнениеПуснато на: Съб Май 03, 2008 9:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Този филм е най-якия.Не казвам,че другите са лоши.Просто този ми хареса като сюжет повече от останалите
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
angli4anina
МнениеПуснато на: Сря Май 28, 2008 8:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

бил е властелина на пръстените амам грънци. Не е събрал повече от 500 млн, а първия филм на властелина, който събра най-малко събра 700 млн приблизително
Върнете се в началото
Th3_kiD
МнениеПуснато на: Пон Ное 24, 2008 8:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

На мен ми хареса 5-тият филм според мен беше интересен и постоянно очакваш да се случи нещо вълнуващо нещата бяха навързани за съжаление от отлкова огромен том не може да се заснемат всички интересни моменти но все пак всичко по-важно беше вклучено във филма. Rolling Eyes
1_Half_Blood_Prince
МнениеПуснато на: Чет Дек 04, 2008 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Според мен има няколко допуснати грешки в Хари Потър 5 филмът ! Така - ще ви кажа какво мисля. Ако проверите в книгите, напълно сигурен съм, че пише, че все още личат белезите по дясната ръка на Хари от Ъмбридж ! Във филма белезите се получават по лявата ръка на Хари ! Много са се изложили тука !
Не показвам лицето ти, а най-горещото ти желание. Срещали сме се два пъти - в твоето минало и в моето бъдеще. Писъците бяха спрели, ледената вълна се отдръпваше... Златистата нишка се прекъсна, клетката от светлина изчезна, песента на феникса заглъхна... Аз бях Ти-знаеш-кой. Ти притежаваш сила, каквато Волдемор никога не е имал. Като език по заледена стомана, като плът в пламаци !!!
Върнете се в началото
eli_eli
МнениеПуснато на: Чет Дек 18, 2008 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Книгата е много интересна , но филма .. не съм сигорна , че е от най-добрите . Има неща които стават в книгата , а във филма .. са пропуснати . Ъмбридж съвпада с представите ми , но не я харесвам самата като героиня и книгата . Луна не съвпада съвсем с това което си представях , но не устанах разочарована . Отнесена и откачена донякаде .. да добре е подбрана актрисата.Нимфадора Тонкс наистина е много интересна личност и актрисата добре изиграва ролята й . Като цяло става , но можеби когато някой не е чел книгата го гледа ще му се стори прекрасно направен и т.н. , но не всички които са я чели и после са гледали филма са напълно доволни (като мен) . Но признавам има и страхотни моменти .
IcebreakerR
МнениеПуснато на: Чет Дек 18, 2008 7:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Петата поредица на сагата не ми хареса особено, тъй като не беше вложено достатъчно много емоция в него, като изключим целувката на Хари и Чо...останалото беше някак си просто да подчертае това, че си е филм за Хари Потър Smile Да се надяваме, че шестият филм ще е къде, къде по-добър от четиритите... Wink
Върнете се в началото
tedity_sf
МнениеПуснато на: Сря Дек 31, 2008 5:33 pm    Заглавие: Re: Филм 5 Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

аз очаквах повече от филма,тъй като Петата част ми е любимата.е останах разочарована сега се надявам Шестият филм да компенсира това Smile
Върнете се в началото
magityy_qko
МнениеПуснато на: Нед Мар 15, 2009 8:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Сливен

Изобщо не ми харесва. Той е като едно черно петно.
МнениеПуснато на: Нед Май 17, 2009 12:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Филмът ми хареса много. Да, наистина, някои сцени бяха изпуснати, но всичко важно беше обхванато, основното настроение на книгата (депресия, безнадежност, тъга) беше уловено, актьорската игра беше идеална. Забележките ми са малко, филмът беше удоволствие да го гледам, като изключим факта, че ми беше тъжно за Сириус.
Като говорим за Сириус искам да кажа колко добре бяха представени взаимоотношенията между него и Хари. Двете прегръдки, разговорите им, писмото на Хари до Лап, битката, репликата на Сириус: „Get away from my godson”, смъртта му.. всичко беше красиво и изпипано. Площад Гримолд също. И Крийчър го бяха направили перфектен, макар че откъм ефекти и магически същества никога съм нямала забележки.
Отчасти не съм доволна от Дъмбълдор.. В смисъл беше прекалено.. напрегнат. Гневен дори. Както и в четвъртият филм, между другото. Не знам, той и в книгата е такъв, но просто му липсва типичната благост и топлина.
Всичко около ВОДА беше добре направено.. Събирането в Свинската глава, Нужната стая, заклинанията.. Наистина, отклониха се от книгата като посочиха Чо за предателката, но пък иначе нямаше да има достатъчно време да обяснят защо Хари се отдалечава от нея.. Така е по-лесно: Чо предава Армията на Дъмбълдор, Хари става бесен и край на тяхната връзка.
Целувката им беше хубава. Единствената ми забележка е, че Чо трябваше да плаче, но всичко друго е добре. Наистина го бяха направили като по книгата: като се започне от споменаването на Седрик, имела.. А това, че Хари е бил малко скован – еми нормално, това е първата целувка на човека. С Джини сигурно ще е по-така..
А Луна.. Луна беше идеална. Не можеха да намерят по-добра актриса от нея. Цялото `и излъчване говореше за героинята.
Ъмбридж също беше добре изиграна – намразих я. Беше отвратителна (и ниска, точно като в книгата). И кабинетът `и беше направен точно. И наказанието на Хари.. Начинът, по който се опитваше да се убеди, че е правилно да измъчва Хари с Круциатус.
Очевидно аз съм една от малкото, които харесват Дейвид Йейтс. Той е режисьор, не сценарист! Не той изрязва по такъв начин книгата. От друга страна неговата работа беше перфектна – примери много. Например онзи момент, пред къщата на Дърсли, когато Тонкс казва : “Don’t call me Nymphadora!” и сменя цветът на косата си от розов на червен. Или когато се спъва в поставката за чадъри. Или изражението на Моли, когато праща Хари при Рон и Хърмаяни – стряхът и несигурността от войната бяха изписани на лицето `и. Или изражението на Фъдж, когато Дъмбълдор казва: “Моля те, Корнелиус..” – страх и отказ да приеме истината, че Волдемор се е върнал. Да не говорим за цялата магия, която струеше от филмът, декорите, всичко.. В крайна сметка това е работа на режисьора – да дава съвети на актьорите относно поведението, интонацията, изражението, да определя визията на филмът, а не да определя сценарият и това кои части от книгата да бъдат включени или не. Сценаристът е Michael Goldenberg, на него се сърдете за многото изрязани сцени. И пак не му е било лесно, книгата е огромна и е гледал да включи най-важното.
Основните пропуски, които ми направиха впечатление:
- Никъде не се споменаваше, че Рон и Хърмаяни са префекти.
- Липсата на куидич, сбиването на Хари и Малфой, отнемането на Светкавицата от Хари заради Ъмбридж...
- най-лошият спомен на Снейп. Това е най-лошо направената част от филма. Трябваше да е с няколко минути по-дълга – дори 2 щяха да бъдат достатъчни. Актьорите.. не ставаха на външен вид. Нито Джеймс, нито Сириус, да не говорим за Снейп. Джеймс трябваше да бъде изигран от Даниел, както имаха намерение да направят. И да, липсата на Лили също не се отрази добре.
А относно актьорският състав съм повече от доволна – играта на Гари Олдман, Ралф Файнс, Алън Рикман, Хелена Бонъм Картър, Джейсън Айзък, Имелда Стаунтън и т.н. беше прекрасна. Идеална във всяко едно отношение.
Връщам си назад всичко лошо, което някога съм изличала за Ема Уотсън. В този филм ме убеди, че тя е Хърмаяни и няма актриса, която да се справи по-добре. А Рупърт и Даниел играха също много добре. За останалата част от каста също нямам забележки. Добре свършена работа.
Въпреки всички негативни мнения, пропуски и оплаквания филмът е хубав според мен.
Върнете се в началото
mareca
МнениеПуснато на: Нед Юни 14, 2009 7:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

филма наистина е много претупан!!!!О4аквах много пове4е... Някои много важни сцени даже не бяха и загатнати във филма.Ако не си 4ел книгата няма да разбереш по4ти нищо.Сега имам много по големи о4аквания за Филм 6. ще бъде 2ри по дължина -153 мин (2 4аса и 33 мин ) според мен по4ти вси4ки сцени ще бъдат показани .Това в + за нас !!!
emma.watson
МнениеПуснато на: Нед Сеп 12, 2010 9:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: new zealand

Лююююююююбимият ми филм! Краят е най вълнуващият и там като се бият! Аууу вторият ми любим филм след Властелина Razz Razz Razz Razz Razz Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vuvuzela
МнениеПуснато на: Нед Авг 07, 2011 1:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Цитат:
Producers of the film admitted they had wished to cut Kreacher in OoTP but Rowling didn't allow them.

а така!
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Следваща Страница 21 от 22

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov