Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Следваща
 Филм 5 « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
snowflake
МнениеПуснато на: Пет Ное 02, 2007 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Не беше кой знае какво, книгата повече ми хареса .Абе не може да се сръвнява с останалите филми от поредицата.Дейвид Йейтс не се постара много-много Confused Confused Confused
Tron_Gerus
МнениеПуснато на: Пет Ное 02, 2007 9:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: In the world of Magic

Джини М.Потър написа:
Tron_Gerus написа:
На мен лично това е любимя ми филм досега от поредицата.Беше доста по смислен от 4тия по вълнуващ и определено като ефекти и всичко останало беше с класи над предшествениците си!А и какво му има на Хари на прическата много си беше добре малко по мъжествен изглеждаше!!! Cool Wink

Да,ама беше прекалено сресан! В книгата пише, че косата му стърчи на всички посоки! Честно казано само в трети филм го бяха разрошили както трябва.

Е да права си Smile наистина така пише в книгите но например в 4 тия филм с тази дълга коса изглеждаше малък особенно на фона на Седрик и Виктор Крум
Джини М.Потър
МнениеПуснато на: Пет Ное 02, 2007 10:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: Варна

Tron_Gerus написа:
Джини М.Потър написа:
Tron_Gerus написа:
На мен лично това е любимя ми филм досега от поредицата.Беше доста по смислен от 4тия по вълнуващ и определено като ефекти и всичко останало беше с класи над предшествениците си!А и какво му има на Хари на прическата много си беше добре малко по мъжествен изглеждаше!!! Cool Wink

Да,ама беше прекалено сресан! В книгата пише, че косата му стърчи на всички посоки! Честно казано само в трети филм го бяха разрошили както трябва.

Е да права си Smile наистина така пише в книгите но например в 4 тия филм с тази дълга коса изглеждаше малък особенно на фона на Седрик и Виктор Крум

В филм 4 с тая дълга коса приличаше на някой ненормалник, излязъл от лудница! Пък и Дан си е малко дете, в сравнение със Станислав Яневски и Робърт Патисън (тоя втория не съм сигурна дали така се пише на български)

...A lifestyle...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
~Мименцету~
МнениеПуснато на: Пет Ное 02, 2007 11:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Местожителство: София

Относно филм 5 мога да кажа , че е най - добрия от останалите досега . Ако някой от вас е очаквал , че ще бъде направен точно по книгата , много съжелявам ама всички знаем , че това не е възможно Neutral И все пак филма надхвърли очакванията ми Smile
Върнете се в началото
Djini_Harmaqni
МнениеПуснато на: Сря Ное 28, 2007 9:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Somewhere out of the clouds...

Аз мисля,че Дейвид Йейтс се е справил наполовина великолепно!Първо-аз по-добра Ъмбризж не мога да си представя.Наистина се е постарал Wink .Второ-за пръв път се използваха кадри от предишните филми,което е готино! .Не знам дали сте забелязали,но много хубаво са направен моментите на Хари със Сириус,което направи загубата му още по-тежка за мен лично!Има и хумор за разлика от някои филми.

И все пак имам доста критики-многото изрязани моменти,но това не може да се избегне,все пак книгата е 856стр. Very Happy А също и сресаната коса на Дан не ми хареса-не отговаря по никакъв начин на книгата.Според мен косата му беше най-добре във първи,втори и четвърти филм.А и да не забравя-очилата на Дъмби ми липсват вече...но иначе филма е хубав!

Крийчър бива,но Доби е по-сладък...тестролите са готини...а Луна ме разби!Избрали са най-добре вписващата се в ролята-Еванае върхй!
Но пък споменът на Снейп е толкова зле направен...еми можех да се постараят повече...искам си Лилииии....

Най-малко ми хареса смъртта на Сириус...ми то толкова отразяно,толкова тъпо направено...за смъртта на най-вероятния герой в книгите,трябваше да направят смърт като смърт,че да ревнеш...да,ама не!Напраиха някво тъпо...изкараха в края Лап ЛУД...КАКВО БЕШЕ ТОВА: "ДЖЕЙМС"...ми като ша го убиват,поне да се беше дуелирал,лице в лице с Бела...пък то....е не,просто нямам думи за смъртта му...

Последната промяна е направена от Djini_Harmaqni на Пет Фев 22, 2008 3:01 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
evilgirl95
МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 4:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Страната на мечтите...

Има ефекти и е станало добре, но ако не си чел книгата нищо не можеш да разбереш (така стана с една приятелка и в киното трябваше през цялото време да й обяснявам). Но съм съгласна, че моментите на Хари и Сириус бяха страхотни! Първият път като гледах филма се разплаках, при смъртта на Сириус. Много добре беше пресъздадена, за което се прекланям пред режисьора... А много ме изкефи стаята с гоблена на който е изобразено родословното дърво на рода Блек, както и разговорът между Хари и Сириус... Беше велик момент! Според мен филмът не е от най-добрите, но никак не е за изхвърляне Exclamation Smile

НяМаМ НуЖдА От мНоГо ПрИяТеЛи,СтИгаТ Ми ДвАмА - ТрИмА аЛа ТаКиВа,чЕ КоГаТо ГрЪм УдАрИ И сВяТ ПоМрЪкНе, Да зНаЕш чЕ НяКоЙ РоВи В ГрОбА Да Те ИзМъКнЕ [!][!][!]

Love is a FIRE...but there is no love.There is only FIRE...
Върнете се в началото
anitrammm
МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 5:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Bourgas

абее.. не беше кой знае какво. Става , ама много неща бяха пропуснати. Другите филми сякаш бяха по-добри.
МнениеПуснато на: Вто Дек 11, 2007 9:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: Варна

ЙЕЕЕЕЕЕЙ! Днес си взех дивидито на филма! И го изгледах, естествено! Заключението е, че ми хареса! Знам, че доста хора ще ми скочат, че съм го казала, но нали уж трябва да си казваме мнението! Изобщо не е като на кино или пък като раздрънкания запис, който гледах в нета (беше сниман с камера от киното и качен в сайта)!!!!! Там всичко изглеждаше много по-тъмно от колкото е в действителност! Наистина нещата малко са попретрупани, но карай да върви! Все пак всички, чели книгата могат да разберат за какво става въпрос, нали? (Малко е като с филма към "Шифъра на Леонардо")!
Абе, на мен ми хареса, пък за вас не знам! Very Happy

...A lifestyle...
Върнете се в началото
mina
МнениеПуснато на: Сря Дек 12, 2007 12:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: толкова близо и същевременно толкова далече

Джини М.Потър написа:
ЙЕЕЕЕЕЕЙ! Днес си взех дивидито на филма! И го изгледах, естествено! Заключението е, че ми хареса! Знам, че доста хора ще ми скочат, че съм го казала, но нали уж трябва да си казваме мнението! Изобщо не е като на кино или пък като раздрънкания запис, който гледах в нета (беше сниман с камера от киното и качен в сайта)!!!!! Там всичко изглеждаше много по-тъмно от колкото е в действителност! Наистина нещата малко са попретрупани, но карай да върви! Все пак всички, чели книгата могат да разберат за какво става въпрос, нали? (Малко е като с филма към "Шифъра на Леонардо")!

а как са допълнителните материали Question Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
GavRaiL
МнениеПуснато на: Сря Дек 12, 2007 1:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: in HeLL

За един човек след десет години, ще е важен филма, защото той ще тежи в преценката дали да прочете книгата или не, според мен.

Поради този факт е вного важно да се нпаравят хубави филми, които да предадат най-важното, да грабнат зрителя и да го принудят да прочете книгата.

Мисля, че всички режисьори до сега са постигнали успешно целта си.

BG FoReVeR
Made by: GavRaiL
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
demon bat
МнениеПуснато на: Сря Дек 12, 2007 10:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: In the Elven Woods

Според мен 2-я засега е най-хубав. Останалите части се отклоняваха прекалено много от сюжета и за мен са си провал.
5-я филм е поредният такъв провал. Историята се губи и на места сценаристите са си измисляли. Bum Bum

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 7:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Член на МКМ
Член на МКМ

неее, разочарована съм от него. Изпуснато е прекалено мнооогооо!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bewitched
МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 7:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Fated to pretend

Джини М.Потър написа:

Аз си го взех вчера и също мисля така! Когато бях отишла на кино, филмът беше пълна отврат. Но сега като го гледах втори път ми хареса повече. Ама още не мога да преглътна това кооолко е грозен Дан (просто е невероятно грозен, моля неговите фенки да не ме горят на клада - във 1,2,4 беше перфектен, защото...знам ли, по-чаровен е, прическата му напълно съвпада с моите представи, а в ХП5...нямам думи). И смъртта на Сириус. Цъ, още не мога да й свикна...Иначе всички останали забележки от предишните страници май им свикнах вече и няма смисъл да се оплаквам от тях.
Мина, допълнителните материали...малко са тъпички - изтритите сцени (тотално съм съгласна, че трябваше да ги махнат, толкова са ненужни, че просто не мога да разбера защо са си правили труда да ги снимат!!!), Наталия Тена (Тонкс) показваше снимачната площадка и всички студия там със ефектите, звуците и т.н. Имаше още две филмчета, едното беше като равносметка на всички 5 филми като смисъл и сюжет (омг, преводът наистина е ужасен, както преди няколко дни имаше една тема...отдолу ще изброя най-шашващите преводи) иии...още един филм за специалните ефекти. Това е вторият диск.
П.П. Йейтс е мнооого грозен. Twisted Evil
П.П2. Ето преводите - вместо ХП и Филисофският камък Arrow ХП и Камъкът на магьосника
вместо ХП и Стаята на тайните Arrow ХП и Залата с тайните
вместо ХП и Огненият бокал Arrow ХП и Огнената чаша
вместо Лудоокоия Муди Arrow Муди Лудото Око
великани Arrow гиганти
Армията на Дъмбълдор Arrow АД (акционерно дружество) Shocked
Базиликс Arrow Змей
смъртожадни Arrow Ядяща смърт Shocked Shocked Shocked
Да продължавам ли...? Аз лично направо съм като сащисана от този превод... Evil or Very Mad Laughing
Върнете се в началото
hermione_ron_fenka
МнениеПуснато на: Съб Дек 29, 2007 8:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: where dreams rule the world..

Ани Грейнджър написа:

П.П2. Ето преводите - вместо ХП и Филисофският камък Arrow ХП и Камъкът на магьосника

Попринцип филма има две имена Harry Potter and the Sorcerer's Stone или
Harry Potter and the Philosopher's Stone все тая,
но при първото думата Sorcerer в превод значи магьосник,вълшебник така че тука някак ще го преглътна,
обаче Залата с тайните,Огнената чаша,Муди Лудото Око,гиганти,змей тез в ред ли са Evil or Very Mad
и най-вече АД (акционерно дружество)
и Ядяща смърт ОМГ Shocked Shocked Shocked Shocked

Определено няма да си купя дивидито филма си го имам с мн добро качество.
Та по темата значи 5-тия филм ми хареса... мда харесаха ми ефектите и най-вече сцените в Министерството.
Това,което не ми хареса е,че си измислят и претупват нещата,да го бяха направили още по-кратък Evil or Very Mad
Пропуснаха толкова важни неща.
Този Иейтс ще съсипе и шестия филм незнам сигурно ще получа някакъв шок в киното Shocked

I'm dying to catch my breath
    I've lost all my trust though i've surely tried to
    turn it around

make my heart a better place
    give me something I can believe
Върнете се в началото
bewitched
МнениеПуснато на: Съб Дек 29, 2007 9:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Fated to pretend

Laughing
То наскоро имаше тема за превода на втория диск, ама Алекс я изтри. В началото си помислих, че това е поредният тъпанар, който прави безсмислени теми, ама сега... Bow
Не мога да повярвам, преди малко го гледах вече пети път... Shocked
Все едно.
Между другото, за пореден път повтарям, че това, което направиха близнаците Уизли...с фойерверките...с една дума - мастъри. Cool
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Следваща Страница 20 от 22

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov