Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Следваща
 Какво смятате за връзката на Хари и Джини? « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
drunken lullaby
МнениеПуснато на: Пет Ное 20, 2009 10:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

E=mc²

Местожителство: in the neon forest, taking drugs in psychic defense

fleur-de-la-coeur написа:

според мен от тяхна гледна точка те имат точно толкова деца колкото трябва. родителите им не смятат за нужно децата им да имат чисто нови мантии или учебници или не знам какво още, което в съсременното общество е израз на стаус, и "разбира се" нещо важно. те им усигоряват уютен дом, любов...другото за тях са подробности. те се опитват да възпитат децата си така че да не се влияят от изискванията на обществто, и като цяло от материализма да го кажем. живеят в нещо като алтернативна вселена.

Да, да, да -- точно така е в техните очи, което обаче не парви многодетността им напълно приемлива в моите. И ще се обоснова, защото имам нагледен пример от реалния живот. Бивша съученичка на майка ми има 9 деца, с които живеят в панелка в София. Родителите може да са безумно любвеобилни, може да възпитават прескрасни деца и по прекрасен начин, което обаче не кара децата да се чувстват добре именно поради факта, че трябва да носят непрекъсанто дрехи втора ръка и всичко да трябва да делят с всички останали. Всеки иска да има някакво лично пространство, нещо само за себе си, за да се почувства пълноценно и когато ти е перманентно отнемано, развиваш комплекси. Аз лично виждам само Рон и Пърси открито да недоволстват и да се срамуват от положението на семейството си -- останалите приемат нещата, съобразяват се с тях, но не се знае какви мисли таят в себе си. Но нито Рон и Хърмаяни, нито Хари и Джини са последвали примера на Моли и Артър, което си е доста красноречиво (:

Цитат:
А сега Джини. "Ти сменяш момчетата като носни кърпички!", Фред Уизли.

Да, имайки предвид точно Дийн и Шеймъс ( ако не се лъжа, не съм препрочитала книгите от две години ). Никъде не се споменават повече момчета, а това, че много си падат по нея, е съвсем отделен въпрос ^^ НО дори да приемем теоритично, че Джини е излизала с много много много момчета -- нема АБСОЛЮТНО нищо нередно, камо ли ненормално в това ( всъщност точно на тази възраст трябва да е точно така ), даже е похвално -- момичето трупа опит, за да може да създаде накрая една стабилна и хубава връзка, която да е доживот, а не да се хвърли на врата на първия, обърнал й повече внимание, да се оженят и след неколко години да се разделят ( отново имам нагледен пример за второто в реалния живот и то на много по-близък човек, гадно е ).
МнениеПуснато на: Съб Ное 21, 2009 2:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Индианец

Според мен са сладка двойка.
МнениеПуснато на: Съб Ное 21, 2009 11:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: the Burrow

drunken lullaby написа:

Да, имайки предвид точно Дийн и Шеймъс ( ако не се лъжа, не съм препрочитала книгите от две години ).

Дийн и Майкъл (:

When I'm 80 years old and sitting in my rocking chair, I'll be reading Harry Potter.
And my family will say to me, "After all this time?" And I will say,
"Always."
~Alan Rickman
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
KRAA
МнениеПуснато на: Съб Ное 21, 2009 10:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: София

Felina, нямаше какво да правя в Роулплея, освен да изразя неудовлетворението си, че откъм Администрацията на сайта никой не ми иска труда по преводни фикове, които бих искала да видя тук, а и авторите с интерес очакват да видят творенията си на чужд за тях език, а и мненията на читателите - също.
Действително, героите в ХП-сагата са ми постнички - като пица *Хер Флик*. Авторката гъне и вае историята така, както на нея й харесва - даже имаше мнения, че последните два тома ги е писала, след като се е начела на ФФ и е избирала такива събития и приключения, с които да се различава от него. Но се е получил лош, посредствен фенфик от самия автор.

Много съм изненадана от атмосферата в този най-известен български ХП-сайт ( има го в линковете на най-посещаваните руски сайтове ). Доста сте агресивни, как ви го разрешава Админът, не знам. Нужно е малко спокойствие и разбиране към мнението на другите. Тук сме, не за да се караме ( то за какво ли?), а да си общуваме, да се осведомяваме и да си правим кефа, че все още има хора, които не са отписали светът на ХП.

Освновно, единственото, което ценя в Серията, е физиката на паралелните светове. На джобните светове. Фармър има доста дълга поредица за такива джобни вселени.
Тук, във Вълшебният свят на Роулинг, открих детските си блянове осъществени - магия, полети (плаках, когато гледах ХП и ФК и там децата яхнаха метлите и литнаха в небесата - о-о-о!). Тази закостенялост на магьосниците, тяхната мания за величие и всепозволеност по отношение на нас, маглите - това е до болка достоверно! Тези замъци, в които се пазят огромни знания и ако имаш силите, би могъл да ползваш! Еднорозите и кентаврите и тези странични - ще ги нарека *пространствени пазви* - където живеят... Намерих отговори на неясните си съмнения, че има нещо в мъглата, което минава невидимо, но полъхът му ни донася отглас в орязаното ни съзнание и не ни дава в лунните нощи да заспим.
Ето това обикнах в Магическият свят на ХП и Джо ни го даде, но историята - е, тя подлежи на критика. Затова си търся по-други истории и ако все пак Админът ме чува, бих могла да споделя тези други, според мен - по-добри истории с вас.
Върнете се в началото
доккайто
МнениеПуснато на: Съб Ное 21, 2009 10:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

А така! А моите хайкута!? Нека разбием заедно админите и сами да управляваме форума.... Мухахахахахахахаха! Wink Така няма да се караме и ще живеем в мир с окачени розови шалчета. Може да попеем "Let it Be"!? Rolling Eyes
МнениеПуснато на: Съб Ное 21, 2009 10:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

KRAA, мисля че съм съгласна с оценката ти за творчеството на роулинг.
мишо, специлано за теб ще кажа, че макар и да са много различни хари потър и здрач поредиците, имам приятели чието отношение към хари потър съвпада с твоето към здрач. и въпреки че знам че има нещо вярно, винаги ще защитавам книгите за хари потър и писателката заради магическият свят който ми/ни е подарила.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Elentari
МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 10:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вещица по призвание

Местожителство: По-натам и от запада, отвъд земята, народът ми танцува на другия вятър...

Ох, боже, с Мишо да сме на едно и също мнение най-накрая! За Луна...Wink
Felina, скъгласна съм с теб, че критиката към любими истории и детайлите от тях, не означава, че не си фен. Както и с това, че хората пишат фикове незащото книгите от дадена поредица излизат бавно, а порсто защото не могат да напуснат света на рюбимите си герои; или защото не са съгласни с развитието на нещата и търсят свои художествени и емоционални решения; или защото обичат да пишат...Аз лично чета малко фикове. И много малко от прочетените ми допадат. Правилно или не но възприемам даден свят и стила на автора за нещо като свещени крави. И ако искам продължения и брати в сюжета, искам ги от автора. Но пирзнавам, че съм чела няколко много добри фика - по Хари Потър и по "Шута и Убица"...добре да не правя офтопик и аз...
Що се отнася до скоростта на писане...не мисля, че зависи ог желанието на автора да продава по-бързо, а оттова как се развива историята в съзнанието му. Малцина са авторите като Хемунгей, които пишат прави до пишещата машина/компа няколко часа, започвайки рано сутринта... Smile От друга страна, издателите поставят крайни срокове...
Но да се върна към Луна...Felina, всъщност не мисля, че Луна е винаги отстъпчива. И сигурно лошо се изразих као писах, че Хари изпитва покой край нея...защото ис права, че любовта не е само покой...
Луна е доста хладнокръвна в решителни моенти, тя е на нивото на триото в това отношение. Когато трябваше да стигнат спено в Лондон в пета книга, Луна мило, но непоколебимо наложи мнението си да летят с тестролите, докато Хари се позачуди какво да парвят; тя се сражава наравно с тях в Министерството; тя беше опора за Оливандър в подземието на Млафой. Тя е мъдра по своему, както каза и Мишо, жадуваща за приятелство...и доста опитна магьосница; дори красива по своему... някак Роу недоразви нейния образ достатъчно- и Луна , и ние, заслужавахме да знаем каква е съдбата й в самата история, а не оттук-оттам...Но както и да е...Роу каза: Джини е най-добра за Хари...е, можеше да развие тази си теза по-добре, но както и да е...
Ще се съглася с KRAA, че в тои форум има теми, в които струи доста агресия...всеки път ме бодва сърцето, когато някой се нахвърли върху другите или върху мене ...но то е въпрос на лична етика, в края на краищата. Наистина мисля, че бихме могли да изразяваме и несъгласието си по-спокойно и без да нападаме хората, които са на различно мнение..
Mushki
МнениеПуснато на: Пет Юни 11, 2010 8:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Да си призная, моля не ме убивайте, но не съм голям симпатизант на Хари/Джини.

Първо - Джини го "обичаше" само по белега първоначално, после уж го преодоляла, ама не съвсем; и един ден Хари ей така я видял и си казал "Обичам я!"
Вярвам, че Хари я обича безумно, но както беше описана тази част... никва романтика.

МнениеПуснато на: Пет Юни 11, 2010 9:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Mushki написа:

Първо - Джини го "обичаше" само по белега първоначално, после уж го преодоляла, ама не съвсем; и един ден Хари ей така я видял и си казал "Обичам я!"
Вярвам, че Хари я обича безумно,
но както беше описана тази част... никва романтика.

Ми момче е. Не може да си представя рози и теменужки всеки път като я види.... Той си представя други... "момчешки" неща! Rolling Eyes
МнениеПуснато на: Пет Юни 11, 2010 10:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

доккайто написа:
Mushki написа:

Вярвам, че Хари я обича безумно,
но както беше описана тази част... никва романтика.

Ми момче е. Не може да си представя рози и теменужки всеки път като я види.... Той си представя други... "момчешки" неща! Rolling Eyes

E, да, но от моя гледна точка изглеждаше някак... разпокъсано.
А под момчешките неща имаш предвид това, което си мисля, нали?
МнениеПуснато на: Пон Юни 28, 2010 11:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Люлин Сити

Дреме ми за личния живот на Хари Smile Да ходи с който си иска. Но ако зависеше от мен историята нямаше да има Хари и Джини, ами само Джини, защото Хари щеше да бъде мъртъв, геройски загинал от огнестрелна рана в главата, понеже на Волдемор най-накрая му е дошъл акъла и е използвал мъгългска двуцевка. Колкото и да е "силна" любовта, не е bulletproof Very Happy

The Petrusenko Experience blog: http://petrusenko.zxq.net
http://www.facebook.com/martin.s.petrusenko
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ДжифДжиф
МнениеПуснато на: Вто Юни 29, 2010 12:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Местожителство: the Burrow

о, не, Марто, убиваш ме на моменти ;дд

When I'm 80 years old and sitting in my rocking chair, I'll be reading Harry Potter.
And my family will say to me, "After all this time?" And I will say,
"Always."
~Alan Rickman
Върнете се в началото
mims_potter
МнениеПуснато на: Вто Юни 29, 2010 12:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Варна, България

Това за любовта го е писал, за да си затвърди позицийте, след малкия ни спор във Новините Rolling Eyes
МнениеПуснато на: Сря Юни 30, 2010 4:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Люлин Сити

mims_potter написа:
Това за любовта го е писал, за да си затвърди позицийте, след малкия ни спор във Новините Rolling Eyes

Very Happy Някой ми следи "творчеството" май Very Happy

The Petrusenko Experience blog: http://petrusenko.zxq.net
http://www.facebook.com/martin.s.petrusenko
Върнете се в началото
mims_potter
МнениеПуснато на: Сря Юни 30, 2010 5:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Варна, България

MPCooL написа:
Някой ми следи "творчеството" май

Laughing Laughing Laughing
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Следваща Страница 12 от 14

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov