Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 68, 69, 70  Следваща
 Хоркруксите « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
drunken lullaby
МнениеПуснато на: Пет Юли 27, 2007 11:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

E=mc²

Местожителство: in the neon forest, taking drugs in psychic defense

Alexandra Malfoi написа:

Това го писах преди да излезе книгата. И оргумента за за защитеното място е заради пръстена. Дъмбълдор каза, че на къщата са били направени магии и защо да не са направени такива и на другите хоркрукси...?

Знам.Аз нали затова се извиних,че чак сега отговарям Smile А иначе и аз в началото разсъждавах така,но после една мацка ме затапи точно с примера за дневника.Около него нямаше защитни заклинания,изпитания за минаване,никой не усети някаква особена енергия около нега(освен,че не искаш да го губиш Arrow Джини почти подивя,когато го загуби)и това навежда на мисълта,че е вазможно и едното и другото - възможно е и да има защити около хоркрукса(пръстена,медальона),или да няма(тиарата,дневника)
МнениеПуснато на: Съб Юли 28, 2007 1:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Suomalainen

Местожителство: Helsinki, Finland

ne4istokruvnata написа:
Alexandra Malfoi написа:

Това го писах преди да излезе книгата. И оргумента за за защитеното място е заради пръстена. Дъмбълдор каза, че на къщата са били направени магии и защо да не са направени такива и на другите хоркрукси...?

Знам.Аз нали затова се извиних,че чак сега отговарям Smile А иначе и аз в началото разсъждавах така,но после една мацка ме затапи точно с примера за дневника.Около него нямаше защитни заклинания,изпитания за минаване,никой не усети някаква особена енергия около нега(освен,че не искаш да го губиш Arrow Джини почти подивя,когато го загуби)и това навежда на мисълта,че е вазможно и едното и другото - възможно е и да има защити около хоркрукса(пръстена,медальона),или да няма(тиарата,дневника, Хари, Наджини)

Тях двамата що ги пропусна Laughing
Ем, да, може...ама все пак ми изглеждаше безотговорно да я остави току така...ем, карай. вече ги знаем кои са хоркруксите. Тъй че няма смисъл да спорим. =)

Could end in burning flames or paradise

_'Cause we're young and we're reckless
_____We'll take this way too far
______It'll leave you breathless
________Or with a nasty scar

______Got a long list of ex-lovers
_______They'll tell you I'm insane
____But I've got a blank space, baby
_______And I'll write your name
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bishop
МнениеПуснато на: Съб Юли 28, 2007 9:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

ако допуснем 4е последният хоркрукс е не6то на годрик грифиндор или ровина рейванклоу има няколко варианта.
дамбалдор казва 4е никога през годините не е намирано ни6то на ровина. следователно трябжа да е не6то на годрик. да ама ме4ат се появява от 6апката вав втората книга, а преди това никои не е знаел каде е и според не знам си какво си предание тои можел да се появи при изтински грифиндорец в нужда.
зна4и не остава ни6то....

да ама не.
ако вземете и си препро4етете песента на 6апката от парвата книга
6те забележите 4е когато основателите се осе6тата 4е дори те не са ве4ни годрик сваля от главата си 6АПКАТА СИ и вси4ки вливат от мъдростта си в нея... бла-бла-бла няма зна4ение, но важното е 4е ако наистина е не6то на 1 от двамата и лорд4ето не е намерило не6то друго докато е пребивавало в хогуортс, то 6апката е последният хоркрукс. в краина сметка тои е бхил префект и после отли4ник а и лиубимец на у4ителите сас сигурност е можел да се докопа до 6апката.
Върнете се в началото
sanndra
МнениеПуснато на: Съб Юли 28, 2007 9:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Цитат:
друго докато е пребивавало в хогуортс, то 6апката е последният хоркрукс.

Направо влез в Книга 7 и виж, че размишленията ти са пълни глупости Wink Шапката не е хоркрукс Rolling Eyes Ако не си прочел, по горе казаха кои са хоркруксите Rolling Eyes
Върнете се в началото
Алекс Малфой
МнениеПуснато на: Съб Юли 28, 2007 10:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Suomalainen

sanndra написа:
Цитат:
друго докато е пребивавало в хогуортс, то 6апката е последният хоркрукс.

Направо влез в Книга 7 и виж, че размишленията ти са пълни глупости Wink Шапката не е хоркрукс Rolling Eyes Ако не си прочел, по горе казаха кои са хоркруксите Rolling Eyes

Оставяй ги тез зайци. Ти им говориш, то си приказва. Забелязала съм, че почти никой не чете какво е било казано преди него =/

Върнете се в началото
bajsimo
МнениеПуснато на: Съб Юли 28, 2007 10:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Who cares?

Мии аз чета Smile ама само по едно мнение -нема се натоварваме я ! Rolling Eyes
Silver Mist
МнениеПуснато на: Нед Юли 29, 2007 2:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: somewhere^^

ТИАРАТА- в 6 книга Моли Уизли предлага тиарата на Фльор,обаче тази тиара е дубликат,а истинската е в Хогуортс-сещате ли се когато Хари искаше да скрие учебника на Принца и сложи една тиара в/у статуята на трола.Том Риддъл е искал да се върне в Хогуортс и да я скрие в Нужната Стая и затова е помолил Дъмбълдор да стане учител въпреки че е знаел че ДД няма да го пусне.

брейййй то съм излязла абсолютно права с това мое предположение бе... Wink Laughing
Върнете се в началото
drunken lullaby
МнениеПуснато на: Нед Юли 29, 2007 3:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

E=mc²

Местожителство: in the neon forest, taking drugs in psychic defense

Alexandra Malfoi написа:
ne4istokruvnata написа:
Alexandra Malfoi написа:

Знам.Аз нали затова се извиних,че чак сега отговарям Smile А иначе и аз в началото разсъждавах така,но после една мацка ме затапи точно с примера за дневника.Около него нямаше защитни заклинания,изпитания за минаване,никой не усети някаква особена енергия около нега(освен,че не искаш да го губиш Arrow Джини почти подивя,когато го загуби)и това навежда на мисълта,че е вазможно и едното и другото - възможно е и да има защити около хоркрукса(пръстена,медальона),или да няма(тиарата,дневника, Хари, Наджини)

Тях двамата що ги пропусна Laughing
Ем, да, може...ама все пак ми изглеждаше безотговорно да я остави току така...ем, карай. вече ги знаем кои са хоркруксите. Тъй че няма смисъл да спорим. =)

Няма спор,че е безотговорно.Тва си е всъщност пълна глупост,поне по мое мнение и наистина не вярвах,че Роу ще изкара Лорду такъв пълен идиот :/ А особено предвид факта,че той си е мислел,че е единственият,който знае за Нужната стая О.о.О.о....
МнениеПуснато на: Нед Юли 29, 2007 4:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: В света на книгите, но по необходимост завръщаща се понякога и във Варна

Сори, че се намесвам, но не мислите ли, че мааааалко спойлвате темата?
Върнете се в началото
qiceto
МнениеПуснато на: Нед Авг 05, 2007 1:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: sofia

Ще бъда кратка.Това с хоркрусите е ГЕНИАЛНО! Жалко че в реалноста ги няма...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bewitched
МнениеПуснато на: Нед Авг 05, 2007 1:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Fated to pretend

Alexandra Malfoi написа:
Флори написа:
дам извинявам се за първият ми груб коментар , но и не прощавам за грубият отговор на Алекс :/ Сори Алекс,но наистина се обидиш ТТ.ТТ

Albus_Dumbledore мерси за разяснението ,а 4евър ако не си прочел 7мата книга моля те не ме обърквай (ти предполагаш вярно,но можеше да ме объркаш Confused Rolling Eyes )

И аз сори, ако е прозвучало грубо, но Хари и Наджини са хоркрукси.

Щом Хари е хоркрукс, защо Волдемор ще иска да го убие. Би било страшно глупаво от негова страна да се самоунищожи (нали хоркрукс означава къс душа, скрит в нещо). Според мен Хари не е хоркрукс. Все пак в пророчеството пише, че накрая единия трябва да убие другия.(т.е., ако приемем, че Хари е хоркрукс, тогава ще трябва да се самоубие, за да унищожи 6-тия хоркрукс. А накрая кой ще убие Волдемор? Невил ли? Laughing )
Върнете се в началото
Melkor
МнениеПуснато на: Нед Авг 05, 2007 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: The Republic of Bulgaria

Хари е хоркрукс, но Волдемор не знае, нито пък Хари знае. Тва е пределно ясно. За кво обсъждате в темата като вече излезе 7мата книга и всичко за хоркруксите е ясно, даже се знае кои са убити за да се направят хоркруксите.
А тва да имаш хоркруски наистина е лошо, защото след като ти ги унищожат и убият самият теб, душата ти ще е осакатена завинаги.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
boggart
МнениеПуснато на: Вто Авг 14, 2007 12:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Melkor написа:
Хари е хоркрукс, но Волдемор не знае, нито пък Хари знае. Тва е пределно ясно. За кво обсъждате в темата като вече излезе 7мата книга и всичко за хоркруксите е ясно, даже се знае кои са убити за да се направят хоркруксите.
А тва да имаш хоркруски наистина е лошо, защото след като ти ги унищожат и убият самият теб, душата ти ще е осакатена завинаги.

Недей да спойлваш тази тема. За обсъждане на хоркруксите Лейди Бела направи тема в другия раздел, там спокойно можеш да обясняваш кое е пределно ясно и кое не. Чакай до Коледа и тогава им казвай кое как е, всеки има право да прочете книгата на български без някакви нахалници като теб да са му издали какво става преди това.
Иначе много се изкушавам да кресна едно "Нали ти казах" на JINNY_WEASLEY по въпроса на нашия спор, но както и да е.
Сори за флъда :/
Не трябваше да става така.
Всъщност тоя пост май е един вид кресване "Нали ти казах" на JINNY_WEASLEY по въпроса на нашия спор (:
Хехе, аз не спойлвам Smile
Върнете се в началото
Ralena
МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2007 11:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Такам, първо искам да кажа,ч е не съм чела седмата книга (само първите 3-4 глави). И аз ще се опитам малко да поръзсаждавам. Embarassed И да кажа, че ще говоря пълни глупости, защото изобщо не ме бива в това.
Значи има 7 части на Волдеморската душа. Laughing
1.Самият той
2.Пръстенът
3.Дневникът
4.Медальонът
5?
6?
Само да отбележа, че не съм го подреждала кой е първи, кой е след него, само ъсм ги изборила. Smile

За медальонът-доста хора са забелязали в петата книга за тежкия, неотварящ се медальон.В бележката пишеше, че "щом намериш това, аз отдавна ще бъде мъртъв". От което си мисля, че може би е минало доста време от както там си стои фалшивият хоркрукс. Добре, но защо Хоркруксът е на Гримолд номер 12?Сириус със сигурност не го е донесъл, значи е бил някой друг от семейство Блек, според мен. Тук стигам до това кой е Р.А.Б. Отначалото малко се сънмнявах, че РАБ(не ми се пишат всичките тия точки) е Регулус Блек, но сега мисля, че това е той. Мисля, че имаше една теория(няма да казвам на кого, че не помня) и някой бе забелязал, че Регулус и баща му са умряли на една и съща дата. Наистина е хубаво, че го е забелязал. Ако го имаше и Сириус(кога е роден, и по-важното за мен, коя година е починал) щеше да е перфектно, ама... Confused Честно казано ми мина през главата, че Регулус е скрил хоркрукса докато Сириус е бил в Азкабан, но пък Регулус е по-малкъ брат на Сириус и е умрял само на 18 години, така че е невъзможно. Rolling Eyes И все пак мисля, че само Регулус е можел точно там да остави хоркрукса.

5-ти хоркрукс-както Дд каза- ВД е обичал ценните и неща. Rolling Eyes Вероятно нещо на Хафълпаф или на Рейвънлоу. На Хафълпаф-възможно е да е чашата. На Рейвънклоу-тиарата,май. Rolling Eyes

Цитат:
ТИАРАТА- в 6 книга Моли Уизли предлага тиарата на Фльор,обаче тази тиара е дубликат,а истинската е в Хогуортс-сещате ли се когато Хари искаше да скрие учебника на Принца и сложи една тиара в/у статуята на трола.Том Риддъл е искал да се върне в Хогуортс и да я скрие в Нужната Стая и затова е помолил Дъмбълдор да стане учител въпреки че е знаел че ДД няма да го пусне.

Ъъъ, то не беше ли диадемата на леля не-знам-си-коя? Rolling Eyes Или се бъркам...Иначе съм съгласна донякъде за тиарата в Нужната стая.

Цитат:
Това е почти невъзможно.
Обърнете внимание на няколко очевидни неща:
-това, че Хари може да я докосне без да пострада
-местонахождението й
-неизвестноста й
Ако е хоркрукс, мястото ще е защитено с магия и като по всичко личи точно тук е идвал Драко да поправя сандъка. И без да пострада?
Вярно, че Волдемор е привързан към Хогуортс, но чак до толкова че да захвърли един от хоркруксите си в Нужната стая и то точно в град от боклуци? И пак, дори и да го е направил, ДД е щял да засече защитните магии направени на мястото. След като е успял да намери медальона и пръстена. И ако е била реликва на Рейвънклоу, мислите ли, че е щяла да потъне в такава забрава на такова място???

Не, хора, четно, вече до такава степен сте се обсебили с тея хоркрукси, че вече очаквам да кажете че него си не е направил такъв.

Ами да, в Нужната стая наистина е пълно с какви ли не боклуци, но точно това е предимство-има толкова неща, че кой ще забелжи тиарата... Rolling Eyes За магиите-Волдемор признавам, че е много добър магьосник и предполагам, че има разни магии, които не могат да се заскат. Пък и малко се съмнявам, че Дъмблърдор ще тръгне да търси точно там(макар, че нали казва на Хари, че веднъж попданал в стая с колекция за нощни гърнета и не се и съмнявам, че е влязал нарочно в Нужната стая и че знае за нея).
Чашата-за нея си признавам, че нямам и идея къде може да е. Но вижте детската корица в Англия. Имаше май такава теория, но ще кажа аз какво мисля, по ъвъпроса. В темата за кориците на седмата книга някой отблеяза, че те може да са в Гронготс. Ами, да в Гринготс!Какво по-добро място за съхранени на нещо ценно! Плюс това вижте колко скъпоценности има там. И има какви ли не ценни предмети!Така, ако е скрит там хоркрукс няма да се забележи сред толкова скъпоценности. Освен това трезорите са добре охранявани, пък и и никой няма да се осъмни, ако отидеш там с ценен предмет.

Ех, мисля, че това е засега, спирам, че се изморих да пиша. Rolling Eyes Вероятно не казвам нищо ново за теориите, но....
Върнете се в началото
Алекс Малфой
МнениеПуснато на: Чет Окт 18, 2012 5:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Suomalainen

от архив

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 68, 69, 70  Следваща Страница 69 от 70

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov