Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Следваща
 Слидеринци « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Milena S.
МнениеПуснато на: Пон Юли 16, 2012 1:01 pm    Заглавие: Слидеринци. Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: София.

Аз винаги съм харесвала Слидерин ! Love Но честно казано никак не харесвам само Краб И Гойл , те са тъпи и според мен изобщо не са хитри сравнение с другите слидеринци !!! Rolling Eyes Но наистина като някой ми каже Слидерин , веднага се сещам за Драко !!! Very Happy
the^giirl^who^hate^you
МнениеПуснато на: Пон Юли 16, 2012 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Slytherins are sexier,
It’s a well-established fact.
We’re known for disregarding rules
We act how we want to act.
If you pick a Hufflepuff
You’ll find him thick of skull,
Patient, true, adoring of you
And just a trifle- dull.
Or you might choose a Ravenclaw,
If you are keen on swots,
He’ll read you soulful poetry
While you sigh, and count his spots.
And as for mighty Gryffindor,
Well, let’s not mince our words.
We all know the truth about
Men with outsize swords…
Yes, Slytherin’s the only House
for the wicked and the wild.
so snag yourself a Slytherin,
Put a wiggle in your stride!

----
Laughing Laughing Laughing Laughing Cool
МнениеПуснато на: Пон Юли 16, 2012 4:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

И какво му хоресваш на Драко, Милена? :Д
МнениеПуснато на: Пон Юли 16, 2012 8:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин
Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: London, UK

А трябва да призная и аз, че като изключим дразнещото поведение на момино детенце, Драко не е безинтересен. Краб и Гойл дори не ги приемам като реални образи - те са някакъв декор там. Докато Драко примерно в НП беше възхитителен. Роу показа, че у него има както родова гордост и гордост от това, че е бил избран за Смъртожаден (въпреки че това си беше чисто наказани заради грешката на баща му), така и колебание дали върши правилното нещо. Опитите му да убие Дъмбълдор бяха наистина жалки. Роу показа, че не му пука кой ще пострада в изпълнение на задачата, но също и че Драко не е напълно убеден, че иска да приключи с поставената му задача.

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Milena S.
МнениеПуснато на: Пон Юли 16, 2012 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: София.

Аз Драко Малфой не го харесвам virosh , просто казвам , че го свързвам със Слидерин най-много ! Smile
Blue_Dragon
МнениеПуснато на: Пет Юли 27, 2012 2:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Ами аз мисля, че Роу наистина малко наивно подхожда към нещата в случая. Не може един цял дом от много (нз точно колко , нали нещо там не излизаха бройките... Smile) ученика всички да са гадни, злобни, завистливи и да мразят мъгъли и нечистокръвни. Просто няма как, освен ако не са с промити мозъци. А и това, което ме издразни най-много е като написа как от всички домове са останали да се бият, само слидеринци се изнесли всички. Голяма глупост!!! Самата Роу много ги дискриминира, а в същото време ги осъжда, че те дискриминират останалите. Просто ни е описала само лошите им черти и ги поставя само в ситуации, говорещи лошо за тях. Човек ако реши да търси нещо добро в тях, буквално трябва да си го изсмуква от пръстите, защото тя упорито отказва и една добра дума да напише. В случая мооите обвинения са към авторката основно и аз отчитам това като слабост на самата книга.
the^giirl^who^hate^you
МнениеПуснато на: Пет Юли 27, 2012 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Във потърмор със разпределена в Слидерин. И перфекта ми обясни за дома. Истината е, че домът е мега якия. Cool
МнениеПуснато на: Пет Юли 27, 2012 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Sirius_Black написа:
Снейп и Том Ридъл...това са най-великите слидеринциSmile

Напълно съгласна! Има големи тъпаци,страхливци и дебили оттам,но такива има и във другите три дома. Слидеринци като цяло са злобни и мрачни,но именно в това им е чара по някакъв начин. Ако всичко бяха добри и саможертвени щеше да е адски скучно. Smile
МнениеПуснато на: Пет Юли 27, 2012 3:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

В една история винаги има някой герой, който ти се струва нереално зъл, но все пак трябва да го има!Иначе няма да има интрига - всички домове са мили и добри, пеят песни около лагерния огън...
Волдемор поема ролята на този герой и за него Роулинг казва, че е умен, съобразителен, учудващо галантен. когато поиска. Така, въпреки, че е психопат и убиец той печели симпатиите ни като достоен враг на главния герой.

С изключение на Краб и Гойл, които са си загуба на пространство(Но все пак по между си са си верни ) слидеринци не са ни най - малко глупави и неспособни.
И да те в известен смисъл са с промити мозъци - поколения и поколения от тях са възпитавани в "правотата" на чистото родословие.Роулинг тук представя една много интересна гледна точка - не на обикновените хора, които от страх и наивност гонят вещици, а на магьосниците, на които им е писнало от такова отношение и чисто човешки се озлобяват.В последствие злобата им преминава в презрение и оттам в изолация.
Накрая почти никой не остава да се бие, защото осъзнават, че ако го направят то те ще се изправят пред майките и бащите си!

Има четирима герои в книгата, които се проявят като нещо повече:
Хорас Слъгхорн - вярно страхлив и предпазлив на всяка крачка, но накрая той -ръководител на дом Слидерин - остава и влиза в дуел със самия Волдемор!(С малко помощ от Макгонагол и Кинзли)
Регулус Блек - той е един от онези с промити мозъци - дете от рода Блек, което обаче, разбирайки най - зловещата тайна на Волдемор се опълчва слещу него и се жертва.
Драко Малфой - друг промит мозък. Не толкова изявен, но все пак самия той накрая осъзнава, че това, което се върши от хората, съвещаващи се в дома му не е редно.
Сивиръс Снейп - най - великият слидеринец - човекът, който се жертва за детето на жената, която обича.Човекът, който поглеждаше в очите на Волдемор и хладнокръвно му подхвърляше лъжи и полуистини. Най - много пластовият герой в цялата поредица!
Най - смелият мъж, когото Хари Потър е познавал!
the^giirl^who^hate^you
МнениеПуснато на: Пет Юли 27, 2012 3:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Цитат:
И да те в известен смисъл са с промити мозъци - поколения и поколения от тях са възпитавани в "правотата" на чистото родословие.Роулинг тук представя една много интересна гледна точка - не на обикновените хора, които от страх и наивност гонят вещици, а на магьосниците, на които им е писнало от такова отношение и чисто човешки се озлобяват.В последствие злобата им преминава в презрение и оттам в изолация.

Именно! Слидеринци са чистокръвни и от големи родове - Блек, например.
Ловът на вещици през ХVв. мисля Rolling Eyes, е отвратителен. Така де, те нито са питали, нито нищо. Почукват ти на вратата и ти казват `Ти си вещица.` Нещо като Мишо, който казва на всеки, че е вирош.
И тези дълбоки корени на семйствата биват раздразнени. И, евентуално, някои, запалени по Господ мъгълчета, са си го отнасяли.
Rolling Eyes Така поколения след поколения са били учени на това да са горди, че са чистокръвни магьосници и да не бъдат големи привържаници на въпросните мъгълчета. [Горе-долу основните черти на слидеринци.]
Другото, което е, че те наистина трябва да са горди, защото да си един от оцелелите магьосници по онова време, си е нещо рядко. Wink

МнениеПуснато на: Пет Юли 27, 2012 6:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Получих рак от писаниците ви, честно. Роу дискриминирала слидеринци и ги описвала по лош начин? Алоу, тя е писателката! Ако иска, и с рога и три крака ще ги направи! Като искате, пишете вие по-добре за тях. да си злобен не е чар, никакъв. Намерете някакъв злобен ваш познат, и вижте колко ще ви е приятен, че да се прехласвате по "лошите момчета" И да, по дяволите, може в един цял дом всички да са такива, като ги избират такива! Нали за това е сложена проклетата шапка, да ги разпределя там! Така че да, всички не харесват мъгълокръвни. Иначе, никой не е казал, че са тъпи и страхливи. Но са хитри, опортюнисти, и хич не им се влиза в привидно обречена битка, като тази за Хогуортс.

Ъм, момиче, ти случайно къде видя, че повечето са били избити през 15ти век? :Д
МнениеПуснато на: Пет Юли 27, 2012 7:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

ъм, просто теория. Neutral така де, не знам дали е 15 век, ама си е вярно. Rolling Eyes
имаше някаква изгаряна 14 пъти на клада или нещо такова... ама не всички са били като нея, та да им е било весело. в книга 3 пишеше за нея. Wink

същност не мисля, че са дискриминирани. просто се съгласих за една малка част. Rolling Eyes
МнениеПуснато на: Пет Юли 27, 2012 8:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Вярно е според нормалната история, не според Хари Потър. А точно тази вещица имам предвид, защото в онази статия се споменаваше, че тогавашните методи за екзекуция били изключително неефективни. И никъде в Хари Потър не се казва, че много магьосници са загинали, по-скоро остават по-малко заради смесванията с мъгълите, и защото и без това никога не са били особено много
МнениеПуснато на: Пет Юли 27, 2012 9:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

А точно затова казах, че е просто теория. И е възможна.
Теб няма ли да те дразнят някои, които се опитват да те убият 14 пъти.?! Shocked
МнениеПуснато на: Пет Юли 27, 2012 10:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Злобните по принцип не са приятни, да....но ние не говорим за реалния живот Вирош, а за измислените слидеринци от Роулинг-че по някакъв по-особен начин и те си имат своя чар за едни или за други. Колкото и да дъвкаме темата винаги всеки ще си остане с неговото мнение дали има нещо добро в тях или не. Слава на Бога,че има фенфикове,та всеки да може да представи своето виждане за героите от четирите дома. И според мен и в книгата на Роулинг би могло да има слидеринци изключения-такива,които не стават непременно смъртожадни и не са злобни и заядливи. Просто тя не е сметнала за необходимо да ги споменава. Да не разбравяме,че все пак ''звездите'' винаги са били грифиндорци откакто Хари се появява.
Като много по-малка доста ги подкрепях и Хари компания ми бяха любимци като мислех колко са ужасни Слидеринци,но с течението на времето си промених мнението,което не ознавачава,че още не харесвам грифиндорци,но както и да е. Слидерин е дом какъвто и всички останали. Ако наистина бяха чак пък толкова нетърпимо злобни,ужасни,нагли и какви ли още не,какво правят изобщо заедно с останалите в ''Хогуартс''? Да им бяха построили отделна изолирана мрачна кула или карцер... Shocked Или направо отделно училище за черни изкуства....
Щом са част от училището,значи напълно го заслужават и не трябва да се правят разлики между тях и другите и да има етикети.
(Мнението ми не важи единствено и само за Краб и Гойл,но те са наистина дебилни и не трябва да учат даже в нормално училище)
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Следваща Страница 9 от 11

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov