Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща
 Almost Ordinary(ИИ) « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Ofell
МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2012 4:46 pm    Заглавие: Almost Ordinary(ИИ) Отговорете с цитат

Професор
Професор

Тема за коментари,критики и тн Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mistress
МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2012 10:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: London, UK

момиче. по-голяма безсмислица не бях чела през живота си. Дори в слаша на Алкохолики (май нейн беше) за Драко и Хари и сина им Хако имаше повече смисъл. Пий си хапчетата и не се излагай. "творението" ти дори не заслужава обстоен коментар, защото ще се изгубя в глупостите, които си написала. По принцип съм за градивната критика, но при теб няма как да дам такава.

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ДжифДжиф
МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2012 12:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Местожителство: the Burrow

грубо, Ди!

When I'm 80 years old and sitting in my rocking chair, I'll be reading Harry Potter.
And my family will say to me, "After all this time?" And I will say,
"Always."
~Alan Rickman
Върнете се в началото
Mistress
МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2012 2:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вярно грубо, но по-милостиво. Можех да се захвана с всяка глупост и да я анализирам, но понеже глупостите са толкова много нямаше да ми стигне един живот. А и по-добре кратка и груба, отколкото многословна, но жестока. Rolling Eyes

А и авторката винаги може да ме игнорира и да продължи да се самоунижава. Confused

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
Ofell
МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2012 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Не разбирам какво точно толкова намираш за глупост...нали това е раздел в който всеки може да пише измислени истории свързани по някакъв начин с поредицата...?
Извинявам се,но при положението,че произведения като ''Джини Потър и топките на Хари'' се харесва от някои и има добри отзиви не виждам какво му е толкова на това,което аз съм измислила.
Повечето герои са мои,вярно,Хари и другите оригинални герои не участват чак толкова много,но нали тук е мястото да използваш въображението си? Разказа е стар,първоначалния му замисъл беше да е фик за Хари Потър,после го промених да е авторски като действието се развива на друго място и се получи дълго почти колкото роман,но сега реших все пак да му направя и фен фик версия.
Не се сърдя от лошото ти мнение,но просто ми е интересно защо мислиш така...? Повтарям отново,че няма в цялата история никакви сатанисти,още по-малко пък Хари,който си живее съвсем мирно и тихо.
Изказваш се сякаш съм писала съчинение по литература по конкретна тема и бълвам глупости,които нямат място там. Но случая не е такъв...
Няма проблем-бъди жестока ако това е начина да разбера защо смяташ фика за глупост като цяло...
Върнете се в началото
the^giirl^who^hate^you
МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2012 5:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Ofell написа:

Изказваш се сякаш съм писала съчинение по литература по конкретна тема и бълвам глупости,които нямат място там. Но случая не е такъв...

Права си, не е такъв. Нека го променим малко:
писала си фук по ХП и бълваш глупости, които нямат място там.
Така звучи ли ти по-добре?! Neutral
Да ти напиша ли едно дълго мнение и да се обоснова защо или просто да кажа, че и аз не съм голяма писателка, ама поне не се изложих толкова? ._.
бтв прочетох си мнението и ми седеше много грубо, затова да поясня - пишеш дабре, ама какво, мамка му, прави наруто в цялата робота. Neutral Доста паралелна вселена нещо...

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2012 5:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: fantasy world

Аз ще изкажа и аз скромното си мнение, независимо дали ще го прочетеш. Wink
Когато видях, че има нещо ново пуснато с ентусиазъм го отвори и започнах да чета. На края на първия абзац спрях, за да се взирам невярващо около една минута и да се смея около една минута. Не знам кое ми се щеше да направя повече така че....
Затворих уплашено темата и излязох потресена от форума. След десетина минути размисъл пак се върнах тъй като ми стана гузно, че съм отсъдила твърде прибързано и може би не трябва да съдя за целия фик/разказ от първия абзац. Доста фикове за били започнати по лош начин, но са се оказали повечето поне годни за четене след това.
Така...продължих да чета, опитвайки се да дам шанс на историйката ти. Ето какво мисля до там, където успях да прочета:
Героите ти според мен не са лично твои. Може да не съм голям фен на аниметата и да не ги гледам като луда, но съм гледала достатъчно и разбирам достатъчно от писане, за да преценя кога ми описваш реален човек и кога друг такъв герой. Разбира се, тази идея ми хрумна при героя на Наруто. Нали...
Няма лошо в оригиналността, дори е задължителна в един фик, но в опита си да пишеш различно и новаторско, си прекалила. Целият текст е суперлатив до суперлатив(надявам се знаеш какво е това). Първият ти герой е някакво мъгълско момче, което е супер добрия сладкар и ако тълпа вълшебни духчета не могат да се справят справят с направата на храна за учениците, едно мъгълско момче посмъртно не може да им помогне. Нереално е дори за светът на магьосниците.
Нататък.... училище за нинджи и училище за магия. Всички имаме различни интереси и любими филми/анимета/детски филмчета и книги, но смесването им много рядко води до нещо добро. Коренно различни жанрове, коренно различни категории и харесвани от различна аудитория.
Само в първа глава намеси герои и места от Хари Потър, Наруто, Джеймс Бонд, имаше едно аниме за едни дето събираха души ама не си спомням името и онази особа със зелената коса и провисените дрехи в момента ми обягва от къде ще е излязла.
Само ще намекн, че и познанията по български в текста не са на ниво. Освен, че често не уважаваш точките и запетаите има и някои изречения, които почти ме разплакаха.

Цитат:
На сутринта училището се опразни до обяд.

Може би както си го писала преди време така си го пуснала, без да го поправяш и препрочиташ и предполагам, че писането ти тогава е било по-лошо от писането ти сега, но с тази фик/разказ не оставяш впечатление у хората за оригинален автор или дори като цяло за автор. Сигурна съм, че си интересен човек (факта, че си почитател на ХП поредицата ми помага да мисля така), но смятам, че трябва да се постараеш повече не само заради хората, които ще четат нещата ти, но и за себе си.
Знам, че грубите коментари и досадните дълги като моите има вероятност да те отказват от писането, но не трябва. Просто се постарай повече.
Надявам се да си го прочела цялото и да не си го приела като заяждане. Идеята не ми беше такава. Пожелавам ти успех в бъдещите ти проекти.

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2012 6:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Привет,оценявам ,че все пак сте си направили труда да дадете някакво мнение. Наистина до някъде се е получило манджа с грозде,но исках единствено и само да е по-нестандартно ( Наруто е единствения взаимнстван герой,поради простата причина,че ми е прекалено любим персонаж и характера и образа му като цяло предположих,че би внесал малко разнообразие в историята. Относно ловеца на души-има страшно много анимета,филми и истории с подобен мотив-признавам мотива е взаимстван,но образа и героя като начин на мислене,поведение и тн е взет от напълно реален човек както и сладкаря и Филип. Сладкрая е образ на човек,който по някакъв начин е оставил силен белег в живота ми и се опитах някак да го вмъкна в историята,но той е по-скоро второстепенен и не толкова важен персонаж. Наруто не съм го ''лепнала'' там ей така случайно има идея и на това,но се разбира доста по-нататък в историята. Съжалявам,че според никой не се е получило поне малко обещаващо,ще се вслушам в съветите да коригирам писането. А за съвместимостта на жанровете магия и нинджи-Наруто не е класически типичен нинджа,както някога реално съществуващите. В много от неговите техники има прекалено фантастични елементи,които...защо пък да не биха могли да минат за някакъв вид магия...?
Благодаря за отзивите.
Поздрави. Въпреки,че сигурно тотално вече съм отчаяла повечето читатели ще публикувам цялата първа част като я посъкратя. Колкото и зле да е според всеобщото мнение би било някак глупаво да зарежа фика недовършен,много мразя така :/
Върнете се в началото
Anna Valerius
МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2012 6:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: fantasy world

Със сигурност не оставяй нещо недовършена. Фик, работа, идея - каквото и да е. Но наблегни на поправката на фика. Намали преувеличенията и суперсилите - вярно е, че те всички са специални, но чак толкова дразни човек тъй като го отдалечава дотолкова от самия него, че няма как да се свърже с нищо в историята и да я хареса.
Най-вече поработи върху правописа и пунктуацията. Това е много важно.
Стоя си зад идеята, че жанровете не трябва да се мешат чак така, но ти препоръчам да си го допишеш.

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2012 9:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз твърдо заставам зад мнението на Анна. Като прочетох всичко и ми стана ясноза какво иде реч, макар и малко трудно. Стана ми ястно и че Хари не е сатанист, каквото ми беше първоначалното впечатление. А за останалото съм на мнението на Анна. Ако не можеш сама да си виждаш грешките относно правопис и пунктуация, помоли някой свой близък да го прегледа. Мен не ме е срам да кажа, че отдавна работя с редактор, просто защото се вглъбявам в сюжета и такива тривиални неща като правопис и запетаи не ме касаят много, докато развивам сюжета. После обаче си поверявам и давам за допълнителна проверка.
Освен това обмисляй добре кои вселени могат да бъдат съчетавани.
А "Джини Потър и топките на Хари" е харесван, защото е явна пародия и все пак отлично написана, като авторът не излиза от характера на героите. Той просто умее да съчетава света на ХП с нашия и цели да предизвика смях у нас. лошо е, когато целта ти не е да предизвикаш смях, а все пак се получава точно това. Героите ти са твърде много Мери Сю (провери си термина в нета).

И обърни внимание на тази тема. Не исках да те засегна лично. Извинявам се, ако си го приела навътре, защото нямам нищо срещу теб като личност.

Всеки има човек на когото се възхищава. Разбирам, че си искала да уважиш своя познат като го направиш герой в произведението си, но трябва да се съобразяваш дали персонажът стои на място и дали е логично той/тя да върши това, което искаш да върши.

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
mysterous_wings
МнениеПуснато на: Пон Юли 30, 2012 3:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Творбата беше приятна за четене
А за вас критиците моля не прекалявайте. Момичето си развива въображението. + това е форум за да се забавлявате с различни истории а не да плюете творбите на всички. Ай това не е Наруто името съвпада и историята донякъде, но нали идеята е да е интересно. Да направите малка критика добре, но според мен давате само груби коментари заради собствената си неувереност. Мили хора в форума, не искам да съм груба с никого но не сте писатели или критици! Както казах вече идеята е да се забавлявате и да изразите мнение донякъде, но вие прекалявате. А за правописни грешки да не говорим виждала съм в фиковете на всички грешки. Но вие групата критици не не обръщате внимание а ако го е написал някой друг с мисълта да ви заинтригува вие се чудите какво да напишете и се хващате за най-малката грешка!
Върнете се в началото
the^giirl^who^hate^you
МнениеПуснато на: Пон Юли 30, 2012 5:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

ам, неуверенст, казваш. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
я прочети ето тези фикове и тогава говори за неуверенст . ((((((((((((((((:

Вкусът на кръвта
амии, този фик беше довършен, после го триха... ама пък е готин Razz

А бяхме някога...
ам.. обичам и този. писано е много добре.

всички фикове на Anna Valerius [аз и се явявам като фенка. Very Happy]
това същество с две думи ти дава представа къде е героят и какво прави, даже и как изглежда. <3 ^^

Втората война
описания, описания и за връх - описания.

Когато най-лошият ти кошмар се сбъдне
оо дададада, тук е доста интересен сюжета. само, че - +16

Stop! Dimentica!
Хари и Джини. ;d интересна любовна сапунка.

Цъфтят цветя, а аз със грешна си ръка красотата им отнемам…
поредното ми любимо нещо. ^^

Най-малката фея
този фик е любим на почти всички читатели от тази зона. ^^ мноого се чете. или по-точно някога. [ама това няма значение...]

Добре дошли в живота ми
поредния красив превод...

Джини Потър и топките на Хари
....... Very HappyVery Happy

Хари Потър през тези деветнайсет години
олл.. това е наистина много хубаво нещо. ^^

а дали не написах поовината съдържание, а !? което ми напомни - то същност си има съдържание, намери си нещо.
но тук са едни от най-хубавите неща.
също има и на Джиф-Джиф и на... още много хора, но сега тези намерих. те са ми запазени в любими страници. (((((((((((((:

МнениеПуснато на: Пон Юли 30, 2012 5:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Радвам се,че поне на някой фика му е бил приятен за четене. Никога не съм претендирала да е чак толкова изпипан и грандиозен, а и все още имам да трупам много опит Smile Приех критиките на всички в негативен план като техни собствени мнения и съвети...въпреки,че да...в началото имаше известна грубост,но все пак аз не се засягам лесно от чужди мнения и то на хора,които не познавам дори. Творбите ми са оценени от малкото,но най-важни хора извън нет пространството,така,че всичко останало е забавление и обменяне на мнения и идеи. Творбата всъщност отдавна е написана в моя версия с мое място и е цял роман,но както и да е.
След известно време може да публикувам втората му част в ХП съкратената версия,но дотогава продължавам с писането на по-''класическите'' си ХП фикове Smile

Поздрави на всички!
МнениеПуснато на: Пон Юли 30, 2012 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Ofell написа:
Радвам се,че поне на някой фика му е бил приятен за четене. Никога не съм претендирала да е чак толкова изпипан и грандиозен, а и все още имам да трупам много опит Smile Приех критиките на всички в негативен план като техни собствени мнения и съвети...въпреки,че да...в началото имаше известна грубост,но все пак аз не се засягам лесно от чужди мнения и то на хора,които не познавам дори. Творбите ми са оценени от малкото,но най-важни хора извън нет пространството,така,че всичко останало е забавление и обменяне на мнения и идеи. Творбата всъщност отдавна е написана в моя версия с мое място и е цял роман,но както и да е.
След известно време може да публикувам втората му част в ХП съкратената версия,но дотогава продължавам с писането на по-''класическите'' си ХП фикове Smile

Поздрави на всички!

ами то фика си е хубав. (((:
МнениеПуснато на: Пон Юли 30, 2012 8:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Добре аз не споменавам имена. Просто ме издразни как в интернет пронстранството се отнасяте така друбо. Съжалявам отново ако съм обидила някой.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща Страница 1 от 2

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov