Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Too beautiful to die.. too wild to live.. [ИИ] « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
the^giirl^who^hate^you
МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2012 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Ди ми харесва. (:

Мисля, че `Конникът без глава` ме вдъхнови с тези обърквания Laughing Винаги съм обичала да си тормозя мозъка. Very Happy И накрая да се окаже нещо, което изобщо не съм очаквала. Laughing

Колко неща търсих за О и У, ама така и не намерих нищо... Май ще питам Добрева [най-печения човек в училище, ама за учителка много си вре носа там, където не и е работа Very Happy]
МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2012 2:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Варна, България

Това е абсолютен флууд, но ако имаш желание мога да ти пратя оравилата за "о" и "у" както са формулирани от проф. Петър Пашов, но да те предупредя, че са адски неразбираеми и неизползваеми.
МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2012 2:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

флууд или не, помагаш ми много. може да ми ги изпратиш (:
МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2012 3:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: fantasy world

Мисля, че У се използва, когато описваш действие навътре и надолу, а О когато е по повърхността Laughing Laughing Така ни го обясняваше една луда даскалка на нас Laughing
МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2012 3:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Учителките по български са много луди. Първия урок, който нашата ни предаде, беше за това дали ще кажем пет копютъра или пет компютри. Laughing разсъждавахме и стигнахме до едно правило, което, забележи, не помня. Laughing и тя си ни го каза жената - това няма да го запомните. затова ви давам едно мое правили - цици! Laughing целия глас сме се смяли.
правилото същност е за нещата от мъжки род. давам пример - ученик.
5 учиника или 5 ученици. лесно и просто. учениците имат цици. Laughing значи - 5 ученици.
5 компютъри или компютъра. комп. нямат цици. Laughing значи 5 компютъра. Laughing
МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2012 3:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: fantasy world

Има логика, но и по-лесно обяснение. Хората получават окончание И, другите А. Laughing А колкото до У и О - тази нашата лудата учителка е права. Всичко което влиза навътре и надолу - ужилвам, убивам, успявам. и О за нещата около - омотавам, омесвам, обръщам.... Laughing
МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2012 3:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

the^giirl^who^hate^you написа:
Същност обичам да пиша описания, обаче не знам защо, имам обеждението, че повечето харесват да четат диалози... Доста грешни обеждения имам... Rolling Eyes

Всъщност май най - добре се получава като пишеш това, което най - много ти харесва! Very Happy
МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2012 6:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Anna Valerius написа:
Има логика, но и по-лесно обяснение. Хората получават окончание И, другите А. Laughing А колкото до У и О - тази нашата лудата учителка е права. Всичко което влиза навътре и надолу - ужилвам, убивам, успявам. и О за нещата около - омотавам, омесвам, обръщам.... Laughing

Мда, обаче като правило се казва по-съвсем различен начин и е объркващо. О и У mims_potter ми прати правилата и съм и благодарна, въпреки чеф не знам колко голямо приложение ще имат, тъй като те са за трудни думи в който се оплиташ. А аз не знам много от лесните, ама сега ще се оправям с трудните. Laughing Laughing
Ел, човек, много си права! Turn
Обаче ще е добре да пусна всичките доста отдавна написани глави [а то същност остана само 1] и вече да... вървя към развитие?! Laughing Мда...
МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2012 11:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Котка на Шрьодингер

Всъщност това за учениците дори не е правилно, с цици или без цици.

Пет ученика. Много ученици.

Формата за двойнствено число се използва с точен брой - два, пет, сто. Формата за множествено число - с наречия за неопределен брой - много, малко, няколко, един куп, достатъчно, и т.н.

Интересното е, че с "одушевени" числителни - двама, трима, петима, десетима - е започнала да се използва формата за множествено число, вместо, както по-горе, двойнствената; докато с "неодушевените" числителни (два, пет, десет) си върви двойнствената: два ученика, но двама ученици.

Това горе наистина ако го е дал за правило действителен учител по български език в основно училище, отивам да си блъскам главата в стената. Забавно е, но е грешно. После се чудим защо хората излизат от училище неграмотни.
МнениеПуснато на: Сря Юли 11, 2012 12:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Котка на Шрьодингер

По въпроса за описанията аз съм с особено мнение. По принцип не обичам да виждам много прилагателни. Изречението "Косата й беше пусната и я гъделичкаше по гърба" е, в моите очи, доста по-добро от:

"Разкошната й дълга тъмночервеникава коса се спускаше на изящни вълни по стройния й гръб, като я караше да изпитва лек приятен гъдел там, където докосваше нежната й копринена кожа."

Второто е, честно казано, ужасно, и не разбирам защо толкова много хора се прехласват по подобен стил; аз се придържам към схващането, че е по-добре едно нещо да се каже с по-малко думи, отколкото с повече.

Не че прилагателните са някакъв адски враг или някакво зло, от което задължително да се бяга; понякога са много полезни, понякога дори задължителни. Само че трябва човек да се научи да преценява кога употребата им наистина се налага и кога само правят текста префърцунен и тежък.

едит: извинявам се, че в два поредни поста не съм казала нищо за самия фик Smile Истината е, че засега съм прочела само първата глава, като цяло ми хвана интереса, ще го дочета и ще видя какво ще имам за казване после Smile
МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 12:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

И тааадаа.
Новата още по-кратка глава. Rolling Eyes
В моя защита ще кажа, че същност главата е писана февруари. И аз реших да я редактирам, та в момемна няма почти нищо общо с предишния и вид. Rolling Eyes
Колкото до заглавието - ами вчера разглеждах стари тетрадки по английски и намерих това изречение. Very Happy Помня, че тогава излях вода по най-добрата ми приятелка и... ндаа. Very Happy Хехе, спомении.. Rolling Eyes Very Happy
МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 1:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Много добро начало! Което ме навежда на мисълта,че и развитието ще е доста интересно. Идеята също ми допада. Може и да греша,но ми се струва че Ребека и малкия Потър ще се срещат и занапред и ще им се пресекат пътищата по някакъв начин Smile Чакам следващите глави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
the^giirl^who^hate^you
МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Имаш усет, мацка. Very Happy
На прав път си, ама не чак толкова. Very Happy
Радвам се, че ти харесва. (:
Има готови 3 глави, ако не излизам днес, може и да ги пусна. Rolling Eyes
^^
МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Иеии! Mr. Green
Най-накрая намерих и снимков материал. Laughing Laughing
МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2012 12:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин
Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: London, UK

Значително подобрение с тази редакция. Само дето не ми хареса момента, в който продавачът на пръчки(нз дали е Оливандър) каза, че пръчката била мн подходяща за Черни магии. Такива работи не би трябвало дори да се намекват, според мен, но ти си знаеш.
Имаш много интересни заглавия. И се надявам да разшириш малко последната глава, все пак. Wink

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща Страница 2 от 3

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov