Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Творци ли сме или лукови глави?! (РП) « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
~EL~
МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 12:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Къде съм казала, че аз не искам да я пиша?? Освен това такива неща не се решават едно лично! Отсега ти казвам, че искаш да участваш в такъв проект трябва да сложиш някакви граници на самочувствието си, като фикописец!
МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 12:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: London, UK

~EL~ написа:

Спокс, ще намерим кой да я свърши тая мръсна работа! Cool

О, не знам защо реших, че ти не искаш да я пишеш. Може би заради изречението по-горе, например. Това няма нищо общо със самочувствието ми на фикописец. Просто изявих желание да напиша сцената, не съм казала "Ще я напиша аз, а вие да не сте посмели да възразите." Така че преди да се заяждаш, по-добре чети два или три пъти, за да вникнеш в смисъла. Но това разибра се е невъзможно след като са замесени Хари и Джини, нали?

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Anna Valerius
МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 12:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: fantasy world

Хора, дори да има сватба настоявам да не я правим кулминацията на историйката. Ако ще да се случи такова нещо ако трябва ще се раздели между двете ви ама като гледам с какво желание говорите за такова събитие се притесняваме, че ще са повече от 3-4 поста само за нея. Много ще се захароса. Така че която и да я описва да има предвид, че ще трябва да не се отплесва.
И моооля ви, нека няма повече насилствени сватби, при които младоженците не се понасят, но трябва да живеят заедно и прочие. Тооолкова е изтъркано това!

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 12:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Anna Valerius написа:
Хора, дори да има сватба настоявам да не я правим кулминацията на историйката. Ако ще да се случи такова нещо ако трябва ще се раздели между двете ви ама като гледам с какво желание говорите за такова събитие се притесняваме, че ще са повече от 3-4 поста само за нея. Много ще се захароса. Така че която и да я описва да има предвид, че ще трябва да не се отплесва.
И моооля ви, нека няма повече насилствени сватби, при които младоженците не се понасят, но трябва да живеят заедно и прочие. Тооолкова е изтъркано това!

Какви насилствени сватби? О.о. Такова нещо кога е имало? Както и да е. Аз простоизявих желание да напиша сцената, по простата причина, че вече съм правила подобно нещо и мога да се побера точно в един пост. Обаче аз имам желание да притежавам къща на Хаваите и яхта, но това не означава че желанието ми ще се сбъдне, нали? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
~EL~
МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Изречението по - нагоре е на Дийдра.
Едва ли има човек, пишещ тук, който да не е писал сцена със сватба. И те всичките са в един пост, тъй че твоето умение не е кой знае каква рядкост. За желанието лошо няма, но както казах това решение не е само твое. Нито пък само мое, дори и а става дума за Хари и Джини. И аз виждах едно колективно писане на този момент, защото все пак сме се събрали само жени и всяка от нас има какво да каже по този въпрос! Laughing

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 12:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Без само да се карате за глупости, тъй като и без туй ще има достатъчно спорове за това как да се развие историйката Very Happy Не е нужно за нищо да си разваляте отношенията. С риск да не ви стане приятно ще кажа, че аз съм леко против твърде романтичните писания Very Happy Според мен, за да е интересно едно четиво трябва да има романтика, но между другото, а не другите неща да стават около романтичните моменти. Колкото и сладко да е да четем за сватби, за романтични вечери или дела, толкова и неприятно е 1во, защото някои хора може да не са го изпитали това; 2ро, защото някои хора може да не са романтични по природа и 3то, защото трябва една историйка да е кажи-речи подходяща за всякакъв тип хора, за за е наистина добра. Всеки, колкото и да е различен, трябва да открива нещо, което да го грабва и да го кара да продължава да чете.
МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 1:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Котка на Шрьодингер

Нов проект! Ухаа!

Никога не съм писала РП в тоя форум (писала съм, ама другаде и не по ХП де), ама за идеята бих се добавила Smile

Ще си съчиняваме герои или може да вземем назаем някой Роулингов?
МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 1:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Ще взимаме неразработени герои на Роулинг така че на практика ние си съчиняваме. Само дето името и семейството му ще са известни предварително. Very Happy
МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 1:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Котка на Шрьодингер

Предполагам, че ще си ги избираме сами, макар че по забавно би било да съставим някакъв списък и да направим една томбола Smile и на кой каквото се падне Razz
Ама, едва ли ще има много навити Confused
МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 2:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Не знам доколко би било ползотворно от гледна точка на писане, защото на някой може да се падне герой, който не го вдъхновява с нищо, а за същия този герой някой друг да има сумати идеи...
МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 2:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност аз съм навита точно за томбола и случайно разпределение на героите. Според мен така е справедливо.
Анна е права, че не може само романтика. Дори аз ще хвана диабет, ако чета само за някакви захаросани сцени.
Ел, има разлика между описание на подобна сцена в един пост, когато се пише фик и когато се пише РП. При РП нещата винаги са по-сбити, защото не пишеш глава и не можеш да се разпростреш или вглъбиш в детайли. Това се отнася зя всякаква сцена - драматична, екшън, комична и прочее. Мисля, че би трябвало да си наясно с това, след като си започнала да пишеш много преди мен. Rolling Eyes

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
~EL~
МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 2:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Всъщност това зависи от организацията на РП-то.
А, като сме толкова много писачи, мисля, че няма опсаност да прекалим с каквото и да било - романтика или екшън или пък драма, от висчк ще има в умерени количества.

Сега по същество - Ани предложи да извадим данните на геоите, които остават, за да видим кой на колко е години и тн, нали така?
При всички случаи няма как да отрежем , да ги наречем "старите главни герои", но мисля, че на висички идеята ни е да се коннцентрираме върху следващото поколение магьосници. Какво ще кажете да съставим един план горе долу какво трябва да включим като суха информация - в смис някои баналности, които знаем, че са се случили, но все пак трябва да ги опишем, за да направим прехода. Поне аз мисля, че е хубаво да ги опишем, а не да се хващаме от вратата за краката ( Laughing )

Последната промяна е направена от ~EL~ на Сря Юни 27, 2012 2:25 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Anna Valerius
МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 2:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Аз съм ЗА томбола. или поне да се изкарат героите предварително и да се разберем кой кого ще вземе. Пък и какво по-добро предизвикателство за един писател отколкото да пише за нещо, което никога не е писал преди? нали целта е да се подобряваме. Смятам дори, че е по-добре ако така се получи. Всеки да пише в стил и характер, противоположен на своя. Когато нещо не знае как да го опише или му е трудно, винаги може да поиска помощ. Целта е да се подобрим, не да пишем просто нещо си там, което ще прилича на всички предишни наши истории, които сме писали. Идеята ми за това рп беше да излезем извън рамките си, извън това на което сме свикнали.
МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 2:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Ок, как обаче се прави виртуална томбола? Защото Фелина е в Пловдив, ти заминаваш за Гърция, Диана е във Варна, аз съм в София, а Дийдра пък хич не я знам къде е... Very Happy
Обаче викам първо да извадим героите (щото иначе каква томбола ще прави...) Освен това плюса при тая работа е, че ако ти падне герой, който не харесваш, можеш, в рамките на допустимото, да го попромениш по твой вкус.

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 2:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Варна, България

Може ли и аз да се включа?
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща Страница 2 от 4

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov