Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 Творци ли сме или лукови глави?! (РП) « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
~EL~
МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2012 3:57 pm    Заглавие: Творци ли сме или лукови глави?! (РП) Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Слагам това заглавие, да видим какво ще излезе - творци ли сме или луково глави!
Предлагам тук да обсъдим всички идеи за едно бъдещо общо РП (не знам защо винаги го пляскам в среден род?!), за да докажем, че дори и да не сме творци, поне не сме лукови глави! Very Happy

МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2012 4:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Така, моите предложения:
1. Да бъде във времето между края на Втората война и Епилога.
2. Подробно да бъде описана сватбата на Хари и Джини! Love
3. Да вмъкнем някой нов герой, който го няма описан в книгите - предлагам това, защото така, ако работата потръгне, можем лесно и без ограничения да го развием добезкрай. Или докато не го убием!

МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2012 4:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: London, UK

Аз имам предложение за РП за децата на Хари и компания. Да, звучи банално на пръв поглед и има риск да се повторим с неща от книгата, но пък по-малко неща са писани за децата им, отколкото за самите тях или за оригиналните мародери. Също така предлагам да е повече канон - да, точно аз го казвам - почитателката на АУ произведенията. Laughing Laughing Laughing Също така предлагам да е повече забавно, отколкото драматично или наситено с някакъв екшън.

Подкрепям и предложението на Ел. Сигурно тя ще иска да опише подробно сватбата на Хари и Джини Rolling Eyes

Неко отбележа, че първото ми предложение е преди да прочета поста на Ана в нелафчето. За да няма обидени и сърдити Rolling Eyes

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Anna Valerius
МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2012 4:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: fantasy world

Anna Valerius написа:
Ох, аз се зачетох по коментарите на фикчето 2078 Very Happy Very Happy Няма нищо по-вдъхновяващо и стимулиращо от четене на коментари, в които хора показват, че им е интересно и ценят идеите и писането ти Very Happy А колкото до рп-то.... принципно много ми се пише, но не знам дали трябва да ви подвеждам тъй като в началото на юли заминавам да работя в Гърция и не знам колко често ще имам интернет. А относно времето.... мисля, че именно след тези 19 години, всъщност след 25 години горе-долу след края на войната е най-благоприятното време за писане.
Първо, защото никой не знае какво става тогава.
Второ, защото героите са непознати и неразработени и можете да си ги ползвате както искате - съобразявайки се естествено с това кой ги е отгледал.
Трето, ако ще е рп и ще се използват герои от книгата - и ако ще се пише от повечко хора, трябва да има достатъчно такива герои. Всеки като си хване по един или двама - зависи как го измислите - и може да се получи много успешно.

П.П - далеч съм от това да се обидя, не се безпокой. Надрастнах този период ако изобщо съм имала такъв. всеки има право на мнение Very Happy А и моето е просто идея, аз още се чудя дали да участвам така че....

Последната промяна е направена от Anna Valerius на Вто Юни 26, 2012 4:13 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
~EL~
МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2012 4:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Ана, не се притеснявай, че заминаваш, то е ясно, че за един месец да изпишем всичко. Но ако се организираме поне да започнем, ще имаме стимул да измисляме нататък.
Може би е хубаво да споделиш някои насоки за писане на Рп като начало, защото аз поне нямам никакъв опит в писането на такива. Или разни правила писани или неписани...

МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2012 4:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Рп се пише елементарно само че не може да се обсъжда във форум това какво ще правиш сега или после или в следващия си пост. Ако ще пишете рп непременно се прави общ чат в скайп или подобно и първо се обсъжда главната идея, главните герои и началото. Обикновено в рп не се измисля целия сюжет, а само опорни точни и общо взето можеш да правиш с героите на другите всичко, което ти позволят – защото е хубаво преди да пишеш нещо неочаквано да го обсъдиш с тях. И за да е добро рп-то колкото и да си добър в един жанр - комедия, мистерия, драма, ала-бала - в рп-то трябва да има всичко. Затова се пише от повече хора - ако не те бива в нещо, друг да се занимава с тази тема. И това е най-добрия начин да си подобриш писането - като виждаш как нещо, което можеше ти да опишеш бива описано от друг - правиш сравнения, казваш забележки естествено не публично и само ако имаш такива и помагаш, когато някой има нужда от помощ. И задължително се опитвате да спазвате някакъв ред на писане защото ако двама или трима наблегнат основно на писането техните герои стават главни действащи лица и другите избледняват. Случва се така че колкото повече четеш само за главните герои толкова по-скучни ти стават и търсиш нещо различно, за останалите, за които по-малко се пише. Така че е хем хубаво да пишеш повече, хем не, тъй като героя ти може или да бъде много харесан или да стане досаден на хората и да ти четат отгоре-отгоре постовете.
Това са моите наблюдения поне от рп-тата, които съм писала

МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2012 4:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, а също пишещите трябва да уважават идеите на своите колеги по писане и да не си правят на пук. Имахме такъв проблем в един друг форум. Един от пишещитге убиваше героите на другите за да наложи своята идея. Това е може би и защото никога не сме се разбирали каква ще ни е основната идея, но все пак си е гадно. Според мен всеки трябва да може да прави всичко с героите на другите, но не и да ги убива. Това трябва да си е право само на този, чийто е героят.

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
~EL~
МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2012 4:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Какво ще кажеш за една скрита група във Фейса? И като стана на въпрос имаме ли се с теб на скайп? (колкото и странно да звучи този въпрос Rolling Eyes ) Извинявам се за него, но хората непрекъснато си сменят никовете в скайпа и аз просто губя нишката кой кой е всъщност!
МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2012 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Спомням си как се започна с 2078.... Лидето ни каза каква идея има - наследници на чистокръъвните родове, скриктно пазене на чистотата, кръвосмешение. Това се знаеше за фика когато го почнахме. Всички трябваше да си измислим сами главния герои и семейството му. Една пише първото мнение и след нея както дойде. Когато ОБАЧЕ се случва нещо касаещо повече от един герои, задължително се обсъжда предварително. И, между другото това, което описваш - един на убива героите на другите, за да наложи идеята си - това не е рп. Противно на това, което повечето мислят роул плея не е отворено писане. Пишещите се определят предварително и включването на някой става само с всеобщо съгласие и предварително уговорки как той ще се появи в историята и каква ще е неговата роля.
Спомням си едно време когато и аз писах по обикновени ХП форуми с теми за домашни, Диагон-али, общи стаи и т.н - там се пишеха историйки и никой нямаше идея нитой кой ще пише след него, нито какво. Това не е рп.

МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2012 6:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Цитат:
РП (не знам защо винаги го пляскам в среден род?!)

Май всички сме така, споко Laughing

Цитат:
Спомням си едно време когато и аз писах по обикновени ХП форуми с теми за домашни, Диагон-али, общи стаи и т.н - там се пишеха историйки и никой нямаше идея нитой кой ще пише след него, нито какво. Това не е рп.

Дааа с какви неща си губехме времето Laughing

Цитат:
1. Да бъде във времето между края на Втората война и Епилога.

Може, а може и както Ани предложи - 25 години по-късно и повече. Не е нужно да пишем за тинейджъри, нали?

Цитат:
2. Подробно да бъде описана сватбата на Хари и Джини!

Без мен Laughing

Цитат:
3. Да вмъкнем някой нов герой, който го няма описан в книгите - предлагам това, защото така, ако работата потръгне, можем лесно и без ограничения да го развием добезкрай. Или докато не го убием!

О, определено! Даже може да включим няколко, да се разберем да убием няколко от тях в първите, да речем, 10 глави и читателите ни могат да се обзалагат Laughing

От последния ми коментар вероятно се досещате, че ми се пише нещо вълнуващо, заплетено, дори страшно (дракони?). Нямам против романтиката, ама само тинейджърска драма (или сватба на някои от главните герои от книгите) не ме влече.

“I'm Sherlock Holmes and I always work alone,
because no one else can compete with my massive intellect!”
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Anna Valerius
МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2012 6:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Подкрепям с две ръце и двата крака! Трябва да има от всичко по-малко Very Happy Само за интриги и заплетени работи предлагам поне един цял килограм. Имам нужда от вълнение в живота си, дори това да е само виртуално Very Happy Very Happy Иначе цяло лято ще откача Very Happy
МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 12:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Дийдра написа:
2. Подробно да бъде описана сватбата на Хари и Джини!

Без мен Laughing

[/quote]

Спокс, ще намерим кой да я свърши тая мръсна работа! Cool

Ей това му е хубавото на писането на РП - всеки си има различни влечения и това балансира сюжета - хем да няма много драми, хем да няма много лигавщини. Мисля, че засега определено се очертава нетийнейджърска драма. И това за страшното много ме впечатли! Обаче драконите сякаш не са чак толкова страшни... май звуча като Хагрид... Shocked

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ще се "жертвам" със сватбената сцена. Имам известен опит в описанието на такива неща...
И аз обичам дракони Love Love Love Значи ставаме 2, които заприличват на Хагрид Rolling Eyes

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
~EL~
МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

На теб пък кой ти дава права за сватбената сцена??
МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 11:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

След като ти не искаш да пишеш, тогава защо да не я напиша аз? И не стоя тон, Ел! Не виждам причина да не я направя аз.

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща Страница 1 от 4

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov