Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Следваща
 the flъd topic « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
He-Who-Must-Not-Be-Named
МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2012 11:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

Местожителство: Царство Таратория

Алекс Малфой написа:
(след като, разбира се, се оплака от поредното нещо)

Ами може би трябваше да обърнеш внимание на нещата, заради които съм се оплаквал.
Виновна си и си виновна точно заради качествата, които посочваш. Виновна си, че опита да запазиш баланса, при условие, че едната страна беше настроена разрушително. Когато човек е болен от рак, лекарите не се опитват да запазят и здравето и болестта му, нали?
Ти направи каквото направи в името на запазването на живота на форума. За съжаление, решенията ти бяха неправилни и доведоха до масова чистка и в крайна сметка до смъртта на форума*. Нямаше да се стигне до тук, ако беше предприела мерки срещу Ммамси и нинджата, когато беше време.

Иначе нямам спомен за какво съм се оплаквал в това писмо, но Андрей наистина каза тези думи и аз наистина мислех нещата, които съм написал. Просто много неща се промениха за двете години, които минаха от тогава.

*Казвам "смъртта", но това не е правилно - аз мисля, както съм казвал и преди, че форумът е мъртъв от много време. Даже си докарах бан заради това сравнение.
Mistress
МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2012 11:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: London, UK

Така, първо обръщение към Ел. Мило, казах че ХП манията умира. Дай да се самоцитирам:

Mistress написа:
Но както каза и Мишо, манията е до време, а фенството е вечно. Затова казах фен, а не маниак.

Правя разлика между мания и фенство, защото има такава. Едното е временнен феномен, граничещ с обсебване (има ситермин маниакално обсебване), а другото си е чисто и просто любов към определено нещо. И затова фенството е до гроб, а манията до време. Надявам се този път да съм била ясна.

Сега относно форума, Андрей, Алекс и Мишо.
С риск Мишо да ми пожелае да ме сгази циганска каруца, ще кажа, че не е прав относно Алекс.
Към Алекс
Алекс, мила, разбира се, че и ти трябва да имаш думата относно съдбата на този форум. На Мишо може да му се струва лесно да сече със секирата наред, но не е. Щом Андрей ти е поверил тази работа, значи е имал основателни причини. Знам колко мрънкане и псувни отнесе само около скандала с моята персона, да не говорим за другите простотии. Знам как се опитваше да угодиш на всеки, вместо да си гледаш кефа и да ни заебеш майката, без извинение. Знам как сто човека те дърпаха на различни страни, включително моя милост в даден момент, за което се извинявам. Единственото нещо за което съм съгласна с Мишо е, че късно резна правата на Мамси и нинджата, които бяха по-голям проблем от Филип. Поне аз така виждам нещата, не ми се сърди. Мисля, че прояви прекалено голямо търпение към тях и им позволи да ти се качат на главата, а и да създадат излишни конфликти между потребителите.

Към Мишо.
Сто пъти съм ти казвала колко много се дразня, когато започнеш да обиждаш потребителите, независимо дали си прав или не. Не си ти човекът, който решава дали някой е тъп, остър и какъвто и да е било друг. Мненията на хората говорят достатъчно красноречиво за личността и интелекта им и без да им лепиш етикети - грубо е, неприятно и не говори добре за теб. Още повече като се има предвид, че по принцип се аргументираш чудесно, но после осираш целия си пост с една единствена обида към вирош, Алекс или някой друг. И затова повечето хора не гледат сериозно на теб (изключвам хората от Дейли Потър, които просто сме ти свикнали). Отлично знам, че ще прочетеш и игнорираш онази част от поста ми, която не ти харесва, но ми писна да ти обяснявам едно и също и затова го казвам за последен път.

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
virosh
МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2012 4:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

Ел, мило.
Ако наистина смееш да ми кажеш, че вие не се заяждате толкова, ще ми стане само по-смешно и тъжно. Мишо буквално ни обижда с Алекс постоянно, но надали е заяждане, неееееееееееееее! Постоянните му обиди, нападки и така нататък явно са градивна критика, която трябва да приемаме с благодарност Laughing
Мистрес не е активна страна, тя просто си ви подкрепя, няма да коментирам нея :д Но заяждането си започна от вас, по-точно от Мишо, след последното ми мнение, че този форум е за локване, над което още по-силно държа след тази "дискусия" Щото, Ел, не знам ти какво разбираш под дискусия, която уж сте се опитвали да водите, но в дискусия не започваш с нагласата, че събеседникът ти е тъп, мнението му няма значение, той е основен виновник, или не става за позицията си и се е провалил, което беше и за Алекс важащо. Да, последният ми пост си беше груб, с това за статуята, защото се вбесих, че даваш аргументи за нещо съвсем друго, тук. Защото този форум си умира, или направо е свършил вече, без значение, че вие сте се събирали еди-къде си. Ако искаш, кажи на всички от Дейли Потър да се регистрират и да пишат тук, направете необходимото, за да им е комфортно тук. Вече няма дразнители, никакви. Тук вече никой не пише. Форумът е напълно свободен. И празен. Защото това му беше, главно Wink
МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2012 4:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Сори, не съм видял онази тема, значи отпада частта ми с искането отново форумът да се архивира, сори, Алекс Embarassed
МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2012 4:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Suomalainen

Местожителство: Helsinki, Finland

да поясня пламен за какво говори - форума ще бъде локнат в петък, като се прибера от колежа. за това му се радвайте колкото можете до тогава.
Could end in burning flames or paradise

_'Cause we're young and we're reckless
_____We'll take this way too far
______It'll leave you breathless
________Or with a nasty scar

______Got a long list of ex-lovers
_______They'll tell you I'm insane
____But I've got a blank space, baby
_______And I'll write your name
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
He-Who-Must-Not-Be-Named
МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2012 7:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

virosh написа:
не започваш с нагласата, че събеседникът ти е тъп

Дори да не започвам с такава нагласа, ти го доказваш.
Никой от нас не отрича, че на форума му е дошло времето. Въпросът е каква е причината. Ти, Геш и Алекс, в по-предишни коментари и дискусии, посочвате като причина замирането на ХП манията. Ние с мистрес и Ел ви казваме, че ХП фенове все още има, но форумите като цяло вече не са популярни и следователно това е част от причината за края на този. За това няма как да обвиним когото и да било.
Друга част обаче е политиката на Алекс, за която аз много отдавна казах, че няма да доведе до нищо добро.
Трета част е фактът, че сайтът на Потър Мания вече не предлага актуална и интересна информация. Тоест, ПМ няма с какво да привлече феновете, а при това положение как може да очакваме някой да се включи във форума, след като е отмиращ начин на общуване?

Ако искаме промяна, тя трябва да започне от сайта!
Потър Мания, както вече казах, трябва да се съсредоточи върху феновете. Не трябва да се чака съдържание на готово, ами трябва да се създава - игри, фенфикшъни, интервюта, анализи и т.н. Отношението към книгата вече не трябва да е очаквателно, понеже нови книги няма да има, ами трябва да изследваме каквото вече имаме и да откриваме нови неща в старото. Сайтът трябва да насърчава препрочитането. Също така, при организирането на събитие летвата не трябва да се вдига много високо - скъпи награди и спонсори не трябва да са основната грижа на организаторите, а по-скоро трябва да се държи на съдържанието. И ако на срещата присъстват дори 40 човека, трябва да се смята за успешна, нищо че не може да се сравнява с Големите срещи от едно време - все пак това беше в пика на манията. Трябва активно да се използва фейсбук, за достигане на повече хора.
Пак повтарям - тези неща не си ги измислям аз, а се прилагат масово от ХП сайтовете, като например Мъгълнет. Не е лесно и изисква много работа и внимание, както и голяма отдаденост. Също така задълженията трябва да се разпределят - не може един човек да държи цялата власт и да взема всички решения.
На този етап едва ли има шанс за форума, но ако тези стъпки започнат да се прилагат, сайтът може да бъде спасен. Ако беше започнало да се прави и по-рано, може би днес форумът щеше да си е жив, макар и позападнал и щяхме да дискутираме потърмор и "Вакантен пост", понеже има доста неща в новата книга, които могат да се обсъждат.

Предполагам, че бъдещето на сайта ще се реши еднолично от Андрей.
Много ми е интересно какво ли ще измисли.
virosh
МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2012 7:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Бре, събрано и смислено мнение от теб! Shocked
Да, с това вече съм съгласен, като основни доводи, освен това, че Алекс ти е виновна като администратор. Тя си вършеше работата като такъв, нейната работа не е да спасява фенството, а да пази реда във форума, и всички да са доволни, мисията невъзможна, с която тя се стараеше да се справи. Иначе да, бих се радвал сайтът да не залезе заедно с форума Wink
МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2012 10:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Captain Obvious

Ами лошото е, че просто няма хора, които да се занимават така активно със сайта. Бтв, и мъгълнет си има човек, който държи цялата власт. Просто всички сайтове си имат някакъв собственик. В нашият случай това е Андрей и той не е длъжен да поддържа сайта. Въпреки това, поне му плаща домейна и хостинга редовно.

За да се направи нещо като това, което обясняваш, трябват няколко супер ентусиазирани хора (със свободно време), които да разбират достатъчно HTML, PHP, MySQL + поне един да може да оправи дизайна.
След това, някак си Андрей трябва да има доверие на тези хора, за да получат съответните права.

Мисля си, Мишо, че такива хора просто не останаха.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mistress
МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2012 10:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А съществуването на моя форум те опровергава тотално, Геш.(Алекс, не се сърди, че го давам за пример). Не е задължително един форум да е платен и да има най-невероятния дизайн на света, за да бъде посещаван. Важно е качеството, а не количеството на потребителите също така. Защото ако потребителите на един форум са като теб, мамси, нинджата и Филип - да, тогава те ще се интересуват от дизайна на форума, в който пишат(дори и да е откраднат едно към едно от някой друг форум Rolling Eyes ). Но ако потребителите са истински фенове, те няма да се интересуват толкова от това как изглежда форума, отколкото от това какво се пише в него. Въпрос на ценностна система, предполагам. Rolling Eyes

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
gesh
МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2012 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Captain Obvious

1. И аз си имам форум и беше доста успешен още преди да се наложи да го плащам.
2. В момента противоречиш на това, което каза Мишо, а именно, че трябва да се работи по сайта.
3. Не става въпрос за форума всъщност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mistress
МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2012 11:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност Геш не противореча на Мишо, а мнението ми дори подкрепя неговото становище. Не е важно какъв е дизайнът на даден форум и дали администраторите разбират толкова много от разните му там технологии, а да се работи по съдържанието на темите. Но ти или имаш проблем с четенето и разбирането на текст или просто интерпретираш думите ми както ти е удобно на теб. Примерът с моя форум бе даден, за да докаже, че не са необходими кой знае какви умения от страна на ръководството, за да се направи един качествен по съдържание форум. Да, съгласна съм с Мишо, че трябваше повече да се работи по новините, които по случайност са твоя отговорност. Не, не ми започвай с пак - ама аз само оправях грешки и бях направен админ, за да ви чистя нааканото. Щом си бил направен админ и си поел отговорността, трябва да си изпълняваш задълженията. Щом са ти били поверени новините, е трябвало да се грижиш за тази зона. Знаем, че нямаш време. В такъв случай обаче защо не поиска помощ? Защо не си призна, че не можеш да се справиш по една или друга причина? Ще ти кажа защо, Геш - заради егото ти. Мишо също така е прав, че не може да чакаш да се случи кой знае какво, за да го обявиш за новина. На Роулинг няма да й пораснат три глави (опази Боже) и едва ли Експрес Хогуортс ще пристигне на Централна софийска гара, така че ако чакаш подобна сензация, ще си умреш с чакането. Мишо е прав за препрочитането и организирането на инициативи. Всяко малко нещо свързано с Роулинг, Потърмор и Книгата е новина, Геш. Извинявай, но защо не виждам съобщения за интервютата с Роулинг, които минаха в секцията с новините? И не смей да ми казваш - защото Мишо ги е отразил в Дейли Потър, защото силно се съмнявам изобщо да си отворил и да си проверил дали има нещо ново изобщо.

А щом не става въпрос за форума, тогава за какво става въпрос, геш? Моля осветли ме. Rolling Eyes

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
gesh
МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2012 11:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Captain Obvious

Мишо говори за сайта в момента, колко по-ясно трябва да ти се каже?!?

И всъщност покрай новата книга, веднъж в седмицата отварям daily potter и знаех за интервютата. Само, че не бих си позволил да копирам 1 към 1 новините от там, а нямам време да се занимавам да ги пиша. И да ти напомня, че не само аз имам права да пускам новини. Другите изчезнаха, а доки се отказа. На това отгоре кандидатствах за съвсем друга позиция, но просто получих ето този отговор:
Мисионер написа:
Мога да те направя просто и теб новинар. Така хем ще можеш да пускаш новини ако искаш, хем ще можеш и да редактираш други. Довечера ще ти направя акаунт. Пиши тук пак на лс, ако нещо не си съгласен или ако има нещо друго.

Ако искам!

За форума няма какво да ти се оправдавам, наистина просто нямаше кой друг да я свърши тая работа и просто се навих да го направя. Пък и тогава вече беше общо взето отбелязан краят на форума.
Върнете се в началото
He-Who-Must-Not-Be-Named
МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2012 3:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

virosh написа:
Бре, събрано и смислено мнение от теб!

Да, някой път трябва и ти да пробваш.
~EL~
МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2012 11:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Mistress написа:
Така, първо обръщение към Ел. Мило, казах че ХП манията умира. Дай да се самоцитирам:

Mistress написа:
Но както каза и Мишо, манията е до време, а фенството е вечно. Затова казах фен, а не маниак.

Твоята мания може и да е умряла, но това не важи за всички.

Mistress написа:
П.п. Мишо, не забравяй да дадеш препрочитателските ордени на Мимс за следващата среща Exclamation Exclamation Exclamation

О, не Мишо, недей в никакъв случай - за неманияци ордени няма!
МнениеПуснато на: Пон Окт 15, 2012 1:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

maikooo
chill
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Следваща Страница 23 от 24

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov