Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  Следваща
 the flъd topic « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Mistress
МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2012 3:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: London, UK

Мишо, прав си относно форума и Мъгълнет.
А това, че сайтът е български, Геш, няма абсолютно никакво значение. Това, че ти си в Германия и проверяваш домашните на сина на шефа си, не означава, че си на кой знае колко по-високо ниво, та да ни гледаш отгоре. Ако има желание има и начин, без значение от каква националност е сайта и потребителите му.
Но твоето изказване, Геш, звучи ето така: Аз съм Геш. Аз не нося отговорност за нищо в тоя сайт и бях направен модератор за да ви чистя лайната(и по-точно да чистя лайната, които моите дружки от другия форум накъкаха*). Не ми дреме за форума, нито за вас, защото вие сте жалки ХП маниаци и си губите времето с глупости и понеже на мен не ми се занимава с вас, аз имам правото да ви съсипя кефа.

*Изключвам virosh от онази дружинка

Алекс може не винаги да се е справяла блестящо с админската работа, но се стараеше да угажда на всички, а вие й се качихте на главата, така че нищо чудно, че вече изобщо не й се занимава. А и като цяло отговорността за съществуването на този форум е на Андрей. Ние потребителите - поне онези, на които все още им пука за ПМ сме жизнената сила на форума,така че Андрей и онези от потребителите, които все още ги е грижа трябва да имат последната дума, а не някакви хора, които само се правят на голяма работа, ама всъщност са толкова socialy awkward, че не могат да общуват правилно дори със самите себе си.

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
He-Who-Must-Not-Be-Named
МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2012 4:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

Местожителство: Царство Таратория

Mistress написа:
не могат да общуват правилно дори със самите себе си.

В смисъл, че не си говорят сами?

Иначе, Геш, извинявай тогава, че те нападнах така. Наистина мислех, че ти отговаряш за сайта, форума и новините. Не бях много наясно какво се случи във форума след изгъзиците на Алекс.

Все пак не си прав в отношението си. ПМ никога не е била Мъгълнет, но беше Потър Мания - един добре развит и посещаван сайт, който правеше много за българските фенове.
Прав си, че в България е трудно да се изгради някакво общество, особено ако е събрано около книга, която вече не е в пика на манията си, но не е невъзможно. Вече три години се опитвам да работя по въпроса и резултатите, макар да са малки, все пак ги има. Изградили сме малко, но здраво ХП общество и имаме редовни срещи в четири града.
Не мислиш ли, че щеше да може много по-лесно да се достигне до тези фенове от позицията, която Потър Мания вече имаше? И не мислиш ли, че резултатите щяха да са много по-добри?
Mistress
МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2012 4:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, в смисъл че сам не може да си признае грешките и да се види такъв какъвто е, а не такъв за какъвто се има.

Мишо, за пореден път си прав относно ПМ и феновете. И това, че ти правиш много за ХП манията е доказан факт. Боя се обаче, че много малко хора виждат това.

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
virosh
МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2012 10:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

такааа, това не ми прилича много на дискусия като цяло, а на порция нападки, гарнирани с отчаяно защитаване от страна на Геш, когото подкрепям в случая, и със солидна доза делюзии и носталгия от страна на Мишо. Предлагам всъщност да направим Мишо админ, да му оставим цялата власт, и сайта да му дадем, и да си ги оправя, мисля, че е свястно решение, ако той настоява наистина, и има план как да възроди манията от пепелта. И да, говоря сериозно, дайте му цялата власт, необходима му за реформи!
МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2012 11:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

virosh написа:
такааа, това не ми прилича много на дискусия като цяло, а на порция нападки, гарнирани с отчаяно защитаване от страна на Геш, когото подкрепям в случая, и със солидна доза делюзии и носталгия от страна на Мишо.

Такааа, това не ми прилича много на мнение като цяло, а на порция ненужни думи, гарнирани с отчаяно желание на вирош да се намеси, въобразявайки си, че казва нещо остроумно.

Какъв си крачол, вирошав. За какво ми е се опитвам да правя нещо за Потър Мания, която ти и такива като теб разрушихте, вместо да направя нещо за Дейли Потър, който аз и такива като мен създадохме.
Естествено, че ще обвинявам. Обвинявам, защото видях как твърдоглавието на Андрей и некадърността на Алекс доведоха до края на Потър Мания.
virosh
МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2012 11:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Тоест, Дейли Потър си е твой проект, който си върви добре, за което се радвам, и ще си се занимаваш с него Smile
И свърши с обвиненията, надявам се, Геш даже ти отговори, надявам се въпросът да е приключен. Позицията ни с Геш остава същата, предполагам. Иначе, Геш, за форумът като такъв говорех, че не е добре, защото ще бъде затворен наистина :д
МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2012 4:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

He-Who-Must-Not-Be-Named написа:
Изградили сме малко, но здраво ХП общество и имаме редовни срещи в четири града.

Което само потвърждава, че доводи "за" затварянето на форума от сорта на: "ХП - фенството вече е минало/умряло и тн", са само празни приказки. Просто форумът от доста време спря да служи на това фенство, въпреки че точно за това бе предназначен.
МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2012 5:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Това, че определена група се срещат на някакви срещи, не означава, че има "мания", само да уточня. Хубаво е иначе, но няма много общо с темата тук, защото това, че си правите срещи някъде си, не променя факта, че тук не влиза никой, и почти няма активност Sad
МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2012 2:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

Вирош - тъп като път.

virosh написа:
но няма много общо с темата тук - тук не влиза никой, и почти няма активност Sad

Ти нямаш общо с темата тук.

virosh написа:
Това, че определена група се срещат на някакви срещи, не означава, че има "мания", само да уточня.

Тази "определена група" се състои само от верни ХП фенове, част от които са стари потребители на форума, а тези "някакви срещи" са изцяло посветени на книгата и авторката. Ние четем, препрочитаме и дискутираме книгата. Правим го вече от 3 години и още не ни е омръзнало.
За "мания" в мащабите от периода 2005-2007 не може да се говори, разбира се, защото тази мания свърши, а точно това е една от характеристиките на манията - тя е кратка.
Обаче фенове все още има, а това е по-важното.

И това е абсолютно свързано с темата тук.
С Дейли Потър доказахме, че в България има фенове, които са готови да вземат участие във фенството.
Тоест, единствената причина в момента Потър Мания да е толкова западнала, са Андрей (понеже не иска и не може да осъзнае, че фенството се е променило) и Алекс (понеже е толкова ужасен администратор).
Ако ръководството на ПМ се беше опитало да направи НЕЩО, ситуацията щеше да е съвсем различна. Не говоря специално за форума, защото, както вече всички го казахме по един или друг начин, форумите като цяло са отмиращ начин на общуване, но смятам, че най-малкото можеше да се удължи живота му.

С Дейли Потър ни се налага да изграждаме всичко наново - трябва да търсим начини да достигнем до феновете, трябва да създаваме контакти с медии и издателства, трябва да се утвърждаваме като име и т.н. Потър Мания вече има всичко това и чрез този сайт можеше много по-лесно и бързо да се достигнат много повече хора.
Mistress
МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2012 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази "определена група" се състои само от верни ХП фенове, част от които са стари потребители на форума, а тези "някакви срещи" са изцяло посветени на книгата и авторката. Ние четем, препрочитаме и дискутираме книгата. Правим го вече от 3 години и още не ни е омръзнало.
За "мания" в мащабите от периода 2005-2007 не може да се говори, разбира се, защото тази мания свърши, а точно това е една от характеристиките на манията - тя е кратка.
Обаче фенове все още има, а това е по-важното.

И това е абсолютно свързано с темата тук.
С Дейли Потър доказахме, че в България има фенове, които са готови да вземат участие във фенството.
Тоест, единствената причина в момента Потър Мания да е толкова западнала, са Андрей (понеже не иска и не може да осъзнае, че фенството се е променило) и Алекс (понеже е толкова ужасен администратор).
Ако ръководството на ПМ се беше опитало да направи НЕЩО, ситуацията щеше да е съвсем различна. Не говоря специално за форума, защото, както вече всички го казахме по един или друг начин, форумите като цяло са отмиращ начин на общуване, но смятам, че най-малкото можеше да се удължи живота му.

С Дейли Потър ни се налага да изграждаме всичко наново - трябва да търсим начини да достигнем до феновете, трябва да създаваме контакти с медии и издателства, трябва да се утвърждаваме като име и т.н. Потър Мания вече има всичко това и чрез този сайт можеше много по-лесно и бързо да се достигнат много повече хора.

Абсолютно вярно. Току що се прибрах от първата препрочитателска среща от новия план. Вярно, не бяхме много, но пък бяхме все редовни фенове. Дори имаме нов фен. Мимс Потър, която е нашия Главен вълшебник ще разкаже по-подробно за срещата, която се проведе днес в Дейли Потър. А момчето - новото попълнение във варненския ни клон, попита" Защо не се събираме всяка седмица?"
Сами си правете заключенията.

П.п. Мишо, не забравяй да дадеш препрочитателските ордени на Мимс за следващата среща Exclamation Exclamation Exclamation

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
virosh
МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2012 7:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

УАААААААААААААААААААААААААААААУ, един нов фен, уникално, статуя направихте ли му?
Един нов фен на една от най-популярните книги за всички времена, това ли ще ми изтъкнете като довод за това, че хората тук са ви виновни за това, че на никого вече не му се пише в този форум?
Честно, това не е спор, дискусия, дебат, а едно заяждане, включително и от моя страна.
МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2012 9:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Вирош, я иди да мастурбираш някъде!!
МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2012 10:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~EL~ написа:
Вирош, я иди да мастурбираш някъде!!

Трябваха ми пет минути, за да осъзная и възприема, че Ел - милата, добрата и слънчевата Ел, наистина ти каза това, Пламене. Сам си прави сметката. Да, заяждаш се. Ние - не чак толкова. Може би само малко. И един фен е много, имайки предвид, че ХП манията отмира. Но както каза и Мишо, манията е до време, а фенството е вечно. Затова казах фен, а не маниак.
А на никого вече не му се пише в този форум, защото този форум (или поне по-голямата част от него) се превърна в място за избиване на комплекси и буквално гъзарщина, а не място където феновете да дискутират Книгата. Не мисля, че има ккаво повече да добавя. Тълкувайте го както намерите за добре.

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
~EL~
МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2012 10:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Казах го, защото просто няма какво друго да му се каже - ние (тоест вие, де, аз само се намесвам като черна станция, дет' има една приказка) се опитваме да водим някаква дискусия, а вирошси дудне все едно и също. Или не чете това, което се пише или действително е толкова тъп, колкото казва Мишо! И при това положение най - полезното, което може да направи, е да отиде и да лъсне умрялата риба в гащите си!

Mistress написа:
И един фен е много, имайки предвид, че ХП манията отмира.

Отмира ли? Я, ела да видиш колко хора се събираме в книжарницата и каква лудница правим там. И то на ХП тематика. Това се опитах да кажа и в по - горния си пост - това, че Потър Мания вече не дава поле за изява на Потър - манияци, не означава, че тях вече ги няма.
МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2012 10:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Suomalainen

Местожителство: Helsinki, Finland

ах, мишо, как мога да те псувам в продължение на 10 минути и да не се повтарям, картоф такъв шибан.
не можеш да ме изкараш виновна за всичко в проклетия форум, или за липсата на мания. но да ти кажа, не ми се занимава да ти повтарям едни и същи неща пак и пак, знаейки че ти накрая пак ще намериш начин да ме изкараш виновна.

дала съм на това място толкова нерви и време, че просто не е истина.
трябвало е да бъда цивилизована и да се разправям с толкова хора, когато единственото което съм искала да направя е някакси да се окажа при тях и да им избия зъбите.
правила съм се на звероукротител поне веднъж седмично, докато гледам да съм честна и към двете страни, така че после никой да не ми писка на главата. но това, естествено, е момента в който трета страна се обажда и казва че те не са доволни, и айде всичко на ново.
ама писна ми. няма повече.

нека да копирам нещо което мишо ми писа на лично в началото на миналата година (след като, разбира се, се оплака от поредното нещо)

Също така да продължиш да се грижиш за форума, със строгост и състрадание. В началото на миналата година пращах писмо на възмущение от някои неща (най-вече за новинарите) и споменах някои работи свързани и с теб, и тогава Андрей изрази вярата си в теб и някви други глупости, които прескочих, понеже не бяха същинската част от писмото. А по-късно Андрей дойде на една от срещите на нашия клуб и каза, че "Ако не беше Алекс, изобщо нямаше да има форум, така че трябва да сте й много благодарни."
Е, благодаря за старанието, за времето и за вниманието.

ЛИД и до писане!

Mistress написа:
Алекс може не винаги да се е справяла блестящо с админската работа, но се стараеше да угажда на всички, а вие й се качихте на главата, така че нищо чудно, че вече изобщо не й се занимава. А и като цяло отговорността за съществуването на този форум е на Андрей. Ние потребителите - поне онези, на които все още им пука за ПМ сме жизнената сила на форума,така че Андрей и онези от потребителите, които все още ги е грижа трябва да имат последната дума, а не някакви хора, които само се правят на голяма работа, ама всъщност са толкова socialy awkward, че не могат да общуват правилно дори със самите себе си.

надявам се че спадам към "андрей и онези потребители", а не "някакви си хора", защото ако някой има право на глас, ако някой има право да реши какво става с това нещо в което се е превърнал форума, то това е човека който ви е търпял глупостите, простотиите, обидите, мизериите, риданията и каквото друго се сетиш за последните 4 години.
Could end in burning flames or paradise

_'Cause we're young and we're reckless
_____We'll take this way too far
______It'll leave you breathless
________Or with a nasty scar

______Got a long list of ex-lovers
_______They'll tell you I'm insane
____But I've got a blank space, baby
_______And I'll write your name

Последната промяна е направена от Алекс Малфой на Нед Окт 14, 2012 5:11 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  Следваща Страница 22 от 24

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov