Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Хари Потър 8 чупи всички рекорди! 475 милиона за 3 дни! « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
sed
МнениеПуснато на: Пон Юли 25, 2011 2:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

mwizard_toni260 написа:
Хора, защо гледате да прецакате нещата? Какво ви бъркат вас цените на билетите? Регистрирани сте в сайта Potter-Mania, следователно се предполага, че ако не сте маниаци, то сте поне фенове на поредицата. Просто се кефете на класациите и толкова OK Smile Дори и очакванията за филма да бяха, че ще е пълен провал, аз лично пак щях да отида и да го гледам, защото съм израснала с поредицата, пък и от чиста проба уважение към създателите на филма. Мисълта ми е, че няма значение колко пари са спечелени! Единственото важно нещо тук е, че заглавието на филма е "Хари Потър": просто enjoy Wink

Не съм фен, а съм луд фен. Само някой "луд" може да седне да превежда последните пет филма Wink
Обаче това не ми пречи да съм критичен и да ме е яд. Да имаш такава страхотна книга и да я режеш по толкова бездарен начин. Защото не се показа повече от битката и смъртта на Фред или Лупин/Тонкс, ами ми показваха 40 секунди как Хари се чуди къде е мислоема и как да го извади, че да бъде 3D. Естествено, че съм гледал филма (и то два пъти) на кино, но това съвсем не означава, че съм очарован. Просто филма стана прекалено комерсиален и тъпотиите в сценария взеха връх:
Рон към Хърмаяни: - Хари говори насън. Не си ли забелязала.
Добре, Хари говори на змийски насън. Да не би да говори с превод, че Рон знае какво да повтори?
Хари се бие с Волдемор преди още змията да е умряла?! Явно мисли, че ще спечели, след като има още един хоркрукс.

Не ми се пишат всичките недомислици, които въобще не могат да бъдат описани. Май съм сред малкото, на които филма им е харесал по-малко от предишните. Дейвид Йейтс ме дразни още от момента, в който безумно оряза най-дългата книга (петата) в най-късия филм. Съжалявам, но затова съм фен. Затова спрях да съм фен на "Междузвездни войни", защото това, което Лукас създаде като шедьовър преди 30 години, го погреба преди десетина с тези три нови филма.

Радвам се, че благодарение на прекрасните книги на Роулинг и страхотния превод на Емилия ние се докоснахме до магията "Хари Потър", но определено за мен филмите не бяха това, което очаквахме от тях, а бяха само средство да се направят страшно много пари от една невероятна детска поредица.

Наскоро прочетох девета книга от "39 ключа" и с нетърпение очаквам финала, но защо ми се струва, че тази прекрасна история отново ще бъде омаскарена с някой посредствен филм.

Жалкото е, че като последен филм, WB ще хвърлят много пари и като нищо ще вземе да е номиниран, че дори и да спечели "Оскар", макар че доста филми преди него да заслужаваха повече.
Kentavarvd_HP
МнениеПуснато на: Пон Юли 25, 2011 2:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Само да добавя . Накрая Хари нямаше избор и трябваше да се бие . Не мисля , че щеше да каже " ОО Волди айде да го отложим до по-късно , че не знам дали Рон и Хърми са убили Нагини ... "
rikcho
МнениеПуснато на: Пон Юли 25, 2011 11:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Kentavarvd_HP написа:
Само да добавя . Накрая Хари нямаше избор и трябваше да се бие . Не мисля , че щеше да каже " ОО Волди айде да го отложим до по-късно , че не знам дали Рон и Хърми са убили Нагини ... "

...еми нямаше избор...как ще има като така са решили сценаристите. според мен роулинг, освен условието за напълно британски екип за филмите, трябваше да постави и друго: филмите да се водят по книгите, без променяне на моменти и всичко, което ще се реже да се съгласува с нея...защото понякога сцени се режат само за да получат желана оценка, за да може да се гледа от по-обширна аудитория и следователно повече парички...
...както вече се каза хари потър е една страхотна история, по която спокойно можеше, според мен, да се направят страхотни филми, които всъшност да съответстват с нея...какво им пречеше да направят филмите по около 3 часа, но пък да включат всичко, и не миказвайте, че те геройте докога ще го играят тоя филм...еми до когато трябва...
представете си един човек, който не е чел книгите, как ще разбере историята??...еми то няма как...затова са книгите-да се водят по тях, а не да си правят к'вото си искат...
...не казвам, че филмите са лоши, но просто съответстват напълно с историята...важни моменти от всяка една книга бяха премахвани или променяни по такъв начин, че в историята на роу и тази на филмите има значителни разлики или недосмислици...

мога да продължа да пиша, но съм болен и просто ми се изпиват очите стоеейки пред компютъра....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kentavarvd_HP
МнениеПуснато на: Вто Юли 26, 2011 12:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Трябва да сме благодарни , а не да се оплакваме . Много неща са могли да направят , но не са. Това е ... Ти може да кажеш , че са могли да направят филмите по 3 часа . Звучи лесно , но НЕ Е ! За това трябват много пари и много време ... , с което те не са разполагали .
virosh
МнениеПуснато на: Вто Юли 26, 2011 12:48 am    Заглавие: ! Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

Престанете да мрънкате бе, досадници! Laughing Айде да ви дадат на вас да правите филм, пък да видим какво ще измъдрите! Rolling Eyes
МнениеПуснато на: Вто Юли 26, 2011 9:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

ако наистина дадат на фенове поне да помагат в направата щеше да е шедьовър
Върнете се в началото
vuvuzela
МнениеПуснато на: Вто Юли 26, 2011 9:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

аааа втф капитан америка е минал хари ли ве
Върнете се в началото
He-Who-Must-Not-Be-Named
МнениеПуснато на: Вто Юли 26, 2011 9:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

Местожителство: Царство Таратория

vuvuzela написа:
аааа втф капитан америка е минал хари ли ве

За уикенда, но имай предвид, че за своя първи уикенд ХП имаше 5 пъти повече приходи.
vuvuzela
МнениеПуснато на: Вто Юли 26, 2011 10:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

ааa

phew!
Върнете се в началото
virosh
МнениеПуснато на: Вто Юли 26, 2011 11:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

vuvuzela написа:

Да бе,сигурно. Не става само с желание, трябва и акъл Laughing Просто бъдете благодарни, че беше толкова хубав, а не мърморете колко по-хубав би могъл да бъде, няма смисъл
МнениеПуснато на: Вто Юли 26, 2011 11:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

vuvuzela написа:

Хубаво е, че сега съществува разделение между каноничната част (книгите и вероятно Потърмор), комерсиалната част (филмите, игрите, парка) и фенската част (Старкид Потър, Потър Пъпет Палс и Уизард Рок движението).

Иначе феновете биха направили филма много по-добър, но пък никой не би се навил да го продуцира, защото първият филм щеше да е 4-5 часа и щеше да е най-кратък.
rikcho
МнениеПуснато на: Вто Юли 26, 2011 11:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Kentavarvd_HP написа:
Трябва да сме благодарни , а не да се оплакваме . Много неща са могли да направят , но не са. Това е ... Ти може да кажеш , че са могли да направят филмите по 3 часа . Звучи лесно , но НЕ Е ! За това трябват много пари и много време ... , с което те не са разполагали .

айде сега ти ще ми разправяш че WB и Heyday Films нямат пари...самата роулинг би могла да спонсорира филмите, ако не първия(да предположим, че не е била толкова богата тогава) то поне последните няколко, в които историите наистина са осакатени.
Върнете се в началото
He-Who-Must-Not-Be-Named
МнениеПуснато на: Вто Юли 26, 2011 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

rikcho написа:
Kentavarvd_HP написа:

айде сега ти ще ми разправяш че WB и Heyday Films нямат пари...самата роулинг би могла да спонсорира филмите, ако не първия(да предположим, че не е била толкова богата тогава) то поне последните няколко, в които историите наистина са осакатени.

Роулинг всъщност Е продуцент на "Даровете на смъртта" и точно затова филмът е най-добър от цялата поредица (говоря за двете части, защото аз ги приемам като един филм).
vuvuzela
МнениеПуснато на: Вто Юли 26, 2011 11:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

He-Who-Must-Not-Be-Named написа:
Иначе феновете биха направили филма много по-добър, но пък никой не би се навил да го продуцира, защото първият филм щеше да е 4-5 часа и щеше да е най-кратък.

за това феновете щяха да го продуцират! на един от любимите ми сериали след като са му дръпнали щепсела по средата на нищото, феновете са отворили фонд и са събрали пари за игрален филм, с който да завършат историята достойно

за фарскейп говоря, филмът си е спонсориран от феновете

а мога да си представя какво щеше да е, ако се отвори фонд за хари потър феновете, които са милиони повече
Върнете се в началото
He-Who-Must-Not-Be-Named
МнениеПуснато на: Вто Юли 26, 2011 11:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

Да, ама Роулинг като се е продала на WB не е имала представа, че един ден половината свят ще я боготвори, а другата половина ще й завижда.
Сега феновете ако опитат да направят нещо сами Уорнър ще ги изпозастрелят. Когато са се появили първите УР групи Уорнър са ги заплашвали със съд заради песните им.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща Страница 3 от 5

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov