Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 В сянка(ИИ) « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Mistress
МнениеПуснато на: Вто Юни 19, 2012 12:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: London, UK

Човече, защо спря да пишеш? Знаеш ли от колко време очаквам нова глава? Просто не е честно да спреш на най-интересното и да се откажеш!
*нацуп* Sad Надявам се, музата отново да те споходи и да ни дариш с нова глава. Успех!

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
daniil_95
МнениеПуснато на: Съб Юли 14, 2012 12:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Не съм се отказал просто нямах време и достатъчно съпричастен компютър, както и от скоро подвижна дясна ръка.Но след като ортопедът ми каза, че още две седмици ще съм така се презорих с лявата.Надявам си да си доволнаLaughing Crying or Very sad , имай предвид, че главата е писана с лява ръка за това може да не е толкова добра.
В главата ми имам още много и с нетърпение седнах пред клавиатурата.
Мислиш ли, че на мен не ми беше гадно. В крайна сметка човек пише фик главно за себе си и ако се намери някой верен читател като теб Wink .

Поздравявам те за производителността по твоя фик.Вече бях свикнал да чакам глава само, ако е петък тринайсти, на високосна година и има съмнения за преближаващ апокалипсис.

Въпрос: Оставям ли впечатление у хората във форума, че страдам от някаква висша форма на далтонизъм. Rolling Eyes
the^giirl^who^hate^you
МнениеПуснато на: Съб Юли 14, 2012 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Ами, не, не оставяжш. Wink Very Happy
МнениеПуснато на: Нед Юли 15, 2012 1:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Предвид обстоятелствата, си извинен за забавянето и благодаря, че си се потрудил. главата за пореден път ме остави с пръст в устата. Има някаква нова магия, която е адски мощна, има нов журналист, който ми стана още по-противен и от Скийтър(а смятах, че е невъзможно) и има много нови съмнения.
Според мен първоначалната реакция на Хари бе малко по-рязка, но я преглътнах.
Смятах да ти направя забележка за употребата на "о" и "у", но ще го запазя за друг път.

О, да моите глави винаги идват преди Апокалипсис, при пълнолуние и най-вече срещу 1май(Валпургиева нощ), но смятам, че ще напрявя минимум две три преди 21.12.2012г. Има вероятност дори да го завърша Laughing Laughing Laughing

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
Mistress
МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2012 10:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сори за дабълпоста.
Главата е страхотна, но имам две забележки.
1. Дани опасно се насочва към определението Мери Сю, затова го озапти навреме Laughing Laughing Laughing
2. Проверявай си нещата за провторения. В магазина на Оливандър два пъти повтори, че човека е нетърпелив докато отваря ковчежето. А точно тази сцена ти е от най-силните в главата, да не кажа дори най-силната. Особено края й.
Харесва ми как започваш да разплиташ по малко сюжета.
Имам една питанка. Силата, която е убила онези хора - като светкавица има ли нещо общо с това, че белегът на Хари е във форма на мълния и с това че, когато Дани го докосна изведнъж всичко му стана ясно(точно тук много сериозно залитна към Мери Сю).

Това е за сега от мен. Ако се сетя за нещо друго, ще добавя. Очаквам с нетърпение новата глава.

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
daniil_95
МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 12:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Mistress написа:
Сори за дабълпоста.
1. Дани опасно се насочва към определението Мери Сю, затова го озапти навреме Laughing Laughing Laughing

След кратка справка в гугъл разбрах, че според психолозите избивам комплекси(представи си емотикона с човече, чиито очи се уголемяват докато не му пръсват черепа)Въведох герой с моето име отчасти, за да има герой с моето име Rolling Eyes Един вид - ако не бяха пратили оная шматка Ерол щях....
Но главната ми цел е тоя пич да е по - скоро като герой, говорещ от името на автора(май това в литературата се казва герой - резоньор), който да разкрива по - малко на несхватливите Laughing

Mistress написа:
2. Проверявай си нещата за провторения. В магазина на Оливандър два пъти повтори, че човека е нетърпелив докато отваря ковчежето. А точно тази сцена ти е от най-силните в главата, да не кажа дори най-силната. Особено края й.

Ами нетърпелив е човека Laughing

Цитат:
Харесва ми как започваш да разплиташ по малко сюжета.
Имам една питанка. Силата, която е убила онези хора - като светкавица има ли нещо общо с това, че белегът на Хари е във форма на мълния и с това че, когато Дани го докосна изведнъж всичко му стана ясно(точно тук много сериозно залитна към Мери Сю).

ООО повярвай ми сюжета има да се заплита, но все пак в тази глава някои неща са верни.

Светкавиците нямат нищо общо със белега на Хари, но може а измисля някакъв вуду - нинджа - езически ритуал за по- нататък. Cool

Дани беше повикан на местопрестъплението, за да направи възстановка на случилото се.Той използва способността си, за да върне Хари към кошмарите му, но има и нещо повече, което ще разкрия нататък.

В заключение ще кажа, че с теб вече сме спорили на тази тема, когато обсъждахме "Липсващата учебна година."
Дена.. -Диня - Диана. И ти си имаш един герой, с който да се отъждествяваш. Wink

П.П: Не се ли сети вече какво прави пергамента?
Mistress
МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 11:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пергаментът е Хитроумната карта. Просто не исках да го пиша до сега иначе ми просветна преди една-две глави.

Под Мери Сю нямах предвид че се отъждествяваш с героя си. това не е лошо. Лошо става, ако се отъждествяваш и го превърнеш в център на внимание. Rolling Eyes Имах предвид че даваш на Дани прекалено много таланти и способности. Това ми беше идеята.

А, то да беше само Дена.... Laughing Laughing Laughing

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
daniil_95
МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2012 7:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Постарах се доста за тази глава и стана бая длъжка.
Започнах този фик именно с идеята за нея и съм се постарал да я изпипам. Надявам се да ви хареса Wink
Mistress
МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2012 10:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отдавна се досетих за тази твоя идея, но се надявах да не я осъществиш до край. Вярно - много интересно, изпълнено с приключения и напрежение (и малко логика Laughing Laughing Laughing ) появяване на Волди, но все пак имам усещането за дежавю. Злодеят ти можеше да е някой, който се мисли за негов наследник и да следва примера му. Но това си е твое решение.
Главата ми хареса - най - много частта с автобуса, може би защото в нея имаше учудващо най-много логика Wink
Като пропуснем логическите дупки, действието е наситено с напрежение, което много ми харесва. Очаквам за напред още по-интересни обрати. И моля те, не се блазни Волдемор да прави пак хоркрукси. Наистина ще стане много изтъркано.

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
daniil_95
МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2012 9:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Долавям леко разочарование в коментара ти. Confused
Вложих доста усилия в тази глава. Отворих си темата за коментари, тръпнейки в очакване(мисля че това усещане ти е познато - хубаво е да разбереш, че някой е оценил труда ти) и .. ми стана малко тъпо.
Хубавото на твоите коментари обаче е, че ти не хвалиш и не хулиш, ако няма причина и винаги си откровена - уважавам това.

Да може би края на главата беше прекалено очевиден. Rolling Eyes(Малко попрекалих с намеците в предишните глави - особено с виденията Laughing Laughing Laughing )

Когато обаче публикувах главата очаквах такава реакция.

Все пак не прибързвай с оценката за липса на логика.

Има си логика(доколкото е възможно да бъде преплетена с магическия свят) и тя ще е разкрие, но накрая на фика.
Повярвай ми, че ако проявиш малко търпение постепенно всичко ще си дойде на мястото.Не прави прибързани изводи! Wink

Готвя много още обрати - спокойно Волдемор няма да прави още хоркрукси. Може да се каже, че фика вече съм го довършил, но само в главата си. Мисълта е по - бърза от пръстите (какво ли не бих дал за онова перо на Рита Скийтър, на което можеш да диктуваш.)

Вярвам, че в крайна сметка идеята ми ще ти хареса.
Mistress
МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2012 9:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох, извинявай, ако си помислил, че съм разочарована. Повече съм силно озадачена и леко шашната.
Относно логическите дупки - те не са в сюжета, колкото в някои от действията.
Примерно:
- От къде Хърмаяни призова онази отвара, че да освестят Драко?
- Защо Хари, Рон и Драко летят, а не се обядат на Кингзли и да поискат разрешение за магипортиране във влака.
Ясно, че искаш да става екшън, ама все пак...
Може аз да не съм прочела внимателно, ама от къде се появи Дъдли изведнъж?
И това, което ме остави с паднала челюст - какво беше това мостче между колата на Джини (на фона на това съвместната работа на Върнан и Артър е напълно логична Laughing ) и Експрес Хогуортс.
Реших да не питам за враждебното отношение м/у Ал и Скорпиус, просто защото това си е твое виждане, което се различава от моето - че Албус е по-кроткият и толерантен и такова поведение би било характерно повече за Джеймс Сириус.

На фона на целия този много динамичен и иначе крайно забавен миш-маш, завръщането на Волдемор беше логично и пак ме изненада, защото не очаквах наистина да го върнеш.
Но понеже го направи искам да ме изненадаш с нещо ново и свежо. Ще си го искам. Wink

честта в автобуса ми е абсолютно най-любимата в цялата глава, особено с твоите коментари - знаеш, че са ми любими.

И аз не бих отказала едно от самопишещите пера на Рита Wink

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
daniil_95
МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2012 11:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Mistress написа:
Ох, извинявай, ако си помислил, че съм разочарована. Повече съм силно озадачена и леко шашната.

Няма нужда да ми се извиняваш. Нямах предвид точно разочарование, а един вид, че връщането на Волдемор не ти е допаднало като идея за доразвиване. Пак повтарям всичко ще си дойде на мястото! Wink

Та за дупките едно по едно :

Mistress написа:
Защо Хари, Рон и Драко летят, а не се обядат на Кингзли и да поискат разрешение за магипортиране във влака.
Ясно, че искаш да става екшън, ама все пак...

Значи по моите разбирания влака, подобно на Хогуортс, е бъкан с защитни магии, които много трудно могат да се пробият и трудоемко се развалят. А, и дори и да ги нямаше, то Хари и компания не знаят къде точно се намира влака, а за магипортирането това е жизненоважно. И да исках да става екшън Laughing

Цитат:
И това, което ме остави с паднала челюст - какво беше това мостче между колата на Джини (на фона на това съвместната работа на Върнан и Артър е напълно логична Laughing ) и Експрес Хогуортс?

Ами онзи ден гледах ДС по НВО как тримата братя правят мост над реката и ми хрумна..
Един вид имаше прекалено много хора във влака и исках да ги разкарам. Колата се пренесе със загасителя и застана до влака - после Хари, Рон и т.н използваха способностите си, за да го построят.

Mistress написа:
От къде Хърмаяни призова онази отвара, че да освестят Драко?

Ами това като го писах и на мен ми направи впечатление, че може да се изтълкува като неточност. "Откъде Хърмаяни има готова отвара?"
Имах намерение да пише, че е била направенаа за Роуз, която след случката в бараката беше травматизирана, но съм забравил.
-
Цитат:
Може аз да не съм прочела внимателно, ама от къде се появи Дъдли изведнъж?

И тук осъзнах, че съм допуснал грешка - ГИГАНТСКИ ГАФ. Просто бях свикнал да си го мъкна с дружинката и забравих да го сложа на метлата зад Хари

Laughing Laughing Laughing

Редактирах някои неща, но така вече няма грешка.
Занапред, ако някоя неточност те подразни кажи ми, за да я погледна. Радвам се четеш внимателно (изглежда по - внимателно и от мен).

Спокойно далеч не съм се изчерпал от към идеи и мисля, че има още нови неща, които тепърва ще се разкрият. Wink
Mistress
МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2012 11:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ясно. Благодаря за изчерпателния отговор. Това с мостчето беше яко, макар и малко странно. Човек като го прочете втори път и му става едно такова готино и забавно.
А за Дъдли няма страшно. Аз съм убивала герой в Годината и съм го съживявала в следващите глави, защото съм забравила, че съм го убила, така че няма страшно.(после си оправих грешката Rolling Eyes ) Laughing Laughing Laughing

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
Mistress
МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2012 12:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще дабълпостна, ама какво да се прави...

Цитат:
- Ал от Албус ли? А Албус от именития ни директор, най – великия магьосник на всички времена. О, да. Е как мислиш Ал, провали ли се татко? Прецака ли ни?
- Къде ти е носа?

Това искам да го принтна и да си го поставя в рамка с позлатени букви. човече на право ми идваше да те разцелувам като го прочетох Rolling Eyes Embarassed кхъм...тъй де - от вълнение...
Това е равностоен момент на:

- Да, сър!
- Не е нужно да ме наричате "сър", професоре.

Ам какво е "Хенди кап"? Може и да го знам, ама в момента не зацепвам нещо. Звучими познато, ама не се сещам защо. Rolling Eyes

Айде и малко корекциии. Знаеш си ме...

Двамата спряха да говорят и се погледнаха един в друг.

Хората се гледат един друг, това "в" няма място там. Wink

99.9% съм убедена, че се пише Учудващо, защото ако следваме правилото за вътрешно и външно - чуденето е доста вътрешно Laughing Laughing Laughing Приемам корекции, ако не съм права Rolling Eyes

Страхотна глава - изпълнена с напрежение и много, много хумор в същото време.

Краят беше доста изненадващ и не го схванах съвсем. Особено това с кабинета, еленовите рога и ракията - то част от халюцинациите на Хари ли беше или се случи наистина но на друго място.

И браво -вкара ракията в ХП история. Откога ме врънкаш Сириус да пие ракия, ама аз - не та не Laughing Laughing Laughing

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
-A.
МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2012 1:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: District 7

Обещавам, че когато имам време, ще прочета фика, отдавна ми е хванал интереса.

Бу, напълно права си за Учуден. Аз самата се замислих много дълбоко относно това ( Laughing ) и много се колебаех, накрая направих и справка с правописен речник. Така се пише, набивам си го в главата и ще го запомня. Laughing

My blog: http://ivysrandomstuff.alle.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща Страница 3 от 4

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov