Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 В сянка(ИИ) « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Mistress
МнениеПуснато на: Пон Юли 25, 2011 2:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: London, UK

Точно така трябва да е пунктуацията, Бенев, но не му е тук мястото да ти обяснявам. А и на човек, който предпочита да пише на родния си език с латински букви, няма какво да му обясняваш - така или иначе няма да разбере.

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
incinerator
МнениеПуснато на: Пон Юли 25, 2011 3:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

в случая единствената ситуация, в която там може да има запетая и да е правилно, е ако "лично мен" е обособено, тоест и след него има запетая. ако не обособиш "лично мен" излиза, че си поставила запетаята след суюза "защото", а, както знаеш много добре, това не е правилно

кирилизирано от Ел (леле колко отдавна не бях писала такова нещо.).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
daniil_95
МнениеПуснато на: Пон Юли 25, 2011 3:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

incinerator написа:
v sluchaq edinstvenata situaciq, v koqto tam moje da ima zapetaq i da e pravilno, e ako "lichno men" e obosobeno, toest i sled nego ima zapetaq. ako ne obosobish "lichno men" izliza, che si postavila zapetaqta sled suiuza "zashtoto", a, kakto znaesh mnogo dobre, tova ne e pravilno

Извинявай, но тази тема тук е направена за коментар върху едно литературно произведение, а не се казва "открий колко запетаи е сложила допълнително мистрес".А ако няма да използваш темата по прадназначението и, това се чете за флуд(не знам как се пише тази дума, защото тук я научих).А като пренебрегнем латиницата мисля,че изречението започва с главна с главно буква.Ти как смяташ?
Върнете се в началото
daniil_95
МнениеПуснато на: Сря Юли 27, 2011 4:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Тази глава писах много трудно, защото от тук нататък става по - мрачно.(за Скийтър явно на никого не му е жалLaughing )

1.Хедуиг писах в едита, че е кръстена в памет на предната Хедуиг.

2.Господин Уизли само си сръбна от виното, не е някакъв пияница Very Happy

3.Няма да убия Рон и Хърмаяни толкова рано и нелепо.

4.Това е нещо като Пъклоогън, но не точно..Иначе от министерството щяха да знаят как да го спрат. А и агунаменти не спира и нормален пъклоогън.

5.И аз се радвам, че Уизли взеха пари, но никак не са малко

6.Ди, приеми главата Старото имение за посветена на теб, защото ми помогна да осъзная, че смъртта на Мюриъл е малко тъпа, а с тази глава ми помогна да си доразвия едната сюжетна линия. Wink
Върнете се в началото
Mistress
МнениеПуснато на: Чет Юли 28, 2011 2:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Едита за Хедуиг явно съм го пропуснала някъде.

Иначе благодаря за посвещението. Като прочета новата глава ще пиша коментар.

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
Mistress
МнениеПуснато на: Чет Юли 28, 2011 2:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така ето го и обещания коментар. Сори за дабълпоста.

Първо, главата е страшно интересна!!!! Някъде по средата се усетих, че Питър1 е син на Дъдли, макар все още някои неща да ми се губят. Примерно този спомен на Питър...Там някои детайли ми се губят и се обърках. Значи Питър е бил при баба си и дядо си, когато са ги убили, така ли? И какво общо имат Смъртожадните, след като Волдемор е мъртъв от години?

После, моментът с Бербатов на погребението направо ме разби!

Цитат:
Бербатов се отдалечи, разговаряйки с някакъв нисък британец.
- I know you from somewhere.Are you from London? –запита един човек
- No I’m from Manchester.

Любимият ми момент!!!!

Обаче имам забележка. моментът с появяването на тигъра. Явно магьосникът, който и да е той, е зоомаг. Зоомаговете не могат да говорят докато са в животинската си форма!!!Имай го предвид. А и обикновено магьосникът избира животно, което е често срещано в родината му. Мисля, че един тигър би се отличавал доста сред великобританската дива природа Wink
Другата ми забележка е...ами много си бързал да напишеш и пуснеш главата. Имаш сбъркани и разместени букви, думи с допълнителни букви или с липсващи. И няколко неправилно прекъснати изречения, които не правят смисъл - сякаш си изпуснал дума. Или пък не става ясно кой точно е подлогът в изречението.

Цитат:
Убиецът не забелязал това, защото в това време гонеше момчето.Той влезе в стаята на баба си, която вече беше будна и се ядосваше на мъжа си.

Така както си го написал, излиза, че убиецът влиза в стаята на баба си. Второто изречение трябва да започва с "То", за да се разбере,че говориш за Питър.

Цитат:
Слугата на Волдемор видя с задоволство как жената падна на земята, но в този момент бе нападнат в гръб.Успя да се изплъзне от смъртоносното проклятие и като черна сянка скочи от прозорецът и се изгуби в мрака.

Нали Волдемор е МЪРТЪВ!!!!! Сега, ако ми кажеш, че не е направо ще се застрелям, човече!!!! Освен ако не става въпрос за бивш слуга, който е останал извън стените на Азкабан...

Цитат:
Виждал съм те още от, бебе макар и вашите да не знаеха.Питър, никой не трябва да разбира за мен.Аз действам потайно.Ще ми обещаеш ли да не казваш на никого.Ако исках да те убивам, щях да го направя.(Момчето само си го помисли, ала не се изненада, че онзи се усети)

Тоз пък от къде се взе? Не е нужно да отговаряш на това...беше реторичен въпрос. А и няма да е интересно, ако ми отговориш сега...

Цитат:
Защо плачеш Джини какво има?- трябваше нещо ужастно да се беше случило, за да накара Джини да плаче и Хари го знаеше много добре(както и mistress).

Благодаря, че ме спомена. Поласкана съм.

Главата е чудесна. Краят е шокиращ, както обикновено, макар да бях предвидила нещо такова. Но съветът ми е да си препрочетеш главата и да я редактираш откъм грешките, които ти посочих. Мисля, че на втори прочит, ще успееш да си намериш грешките. И чакам с нетърпение следващата.

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
daniil_95
МнениеПуснато на: Чет Юли 28, 2011 4:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Mistress написа:
Така ето го и обещания коментар. Сори за дабълпоста.

Първо, главата е страшно интересна!!!! Някъде по средата се усетих, че Питър1 е син на Дъдли, макар все още някои неща да ми се губят. Примерно този спомен на Питър...Там някои детайли ми се губят и се обърках. Значи Питър е бил при баба си и дядо си, когато са ги убили, така ли? И какво общо имат Смъртожадните, след като Волдемор е мъртъв от години?

Онзи човек в гората влиза в съзнанието на Питър и го кара да преживее отново онази нощ, опитвайки се да я изтрие от съзнанието му.

Онези двамата са си смъртожадни(единия беше в гората) и са много важни герои, но по - нататък ще се разбере кои са.

Цитат:
Обаче имам забележка. моментът с появяването на тигъра. Явно магьосникът, който и да е той, е зоомаг. Зоомаговете не могат да говорят докато са в животинската си форма!!!Имай го предвид. А и обикновено магьосникът избира животно, което е често срещано в родината му. Мисля, че един тигър би се отличавал доста сред великобританската дива природа Wink

Това не е зоомаг.Писах, че се появява ослепителна светлина и се преобразува в нещо като Тигър - това е патронус.(Разбирам обаче, че си чела бележките на Дъмбълдор към Зайката Бабиати.)

Ше разбереш отговора на въпросите си в следващите да речем 4 глави.Имай предвид, че не вмъквам и не въвеждам нови персонажии без да съм наясно каква ще е ролята им в основната историята.
Но да той е слуга на Волдемор. Cool Не се гръмвай!!!!(Не съм казал, че е жив.... все още.)

Цитат:
Благодаря, че ме спомена. Поласкана съм.

Е сега как да не спомена най - верния си читателWink

Ще прегледам главата по - късно днес за грешки.
Върнете се в началото
daniil_95
МнениеПуснато на: Нед Юли 31, 2011 3:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Ето я и новата глава.Искам да кажа, че това фикче е замислено да е сериозно и глупостите в тази глава могат да се случат само в България.
Надявам се да ги приемете с чувство за хумор, защото просто са дело на най - болните части на мозъка ми.
Не съм пристрастен към никоя политическа партия и знам, че вероятно ще получа призовка за съд от някоя обществена институция, но съм склонен да поема този риск.

Хеликоптерът - http://new.sliven.net/res/news/34470/pravitelstveniiat-helikopter-nosi-inicialite-na-premiera_0.jpg
Пропаста, в която ще се извърши скока. http://2.bp.blogspot.com/-0rRspREIhjQ/TaQkm1Yi7cI/AAAAAAAAAFE/UkW5nZ5jSGE/s1600/Panorama+6.JPG
Поляната http://skribezium.blog.bg/photos/33146/original/SIMG0012.JPG
Плажът http://photo.raskoll.com/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=7271&g2_serialNumber=3
Върнете се в началото
Mistress
МнениеПуснато на: Пон Авг 01, 2011 3:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така, в началото на главата няма нищо особено, освен забавното поведение на Дъдли.
И после идва това:

Цитат:
Правил ли си другии магии! – Хари беше станал от масата и се беше разсънил, гледайки Питър озадачено.
-Не съм сигурен, но май да..Когато съм ядосан или в опасност.Когато Катрин(той избягваше да я нарича „мама”)щеше да изхвърли поредния документ за преотсъпване на попечителството , които татко и праща.Аз силно поисках да го подпише, после се почувствах лек.Почувствах, че имам огромен контрол върху нея.Винаги съм знаел, че съм различен, че съм магьосник, но просто не го осъзнавах.Питър се усмихна за момент.
Сърцето на Хари спря за секунда и той се върна двайсетина година назад ”Мога да местя предмети без да ги докосвам, мога да нараня тези, които ме дразнят.Мога да направя, така че да ги боли, мога да говоря със змии.Те ме намират.., те ми нашепват !Знаех си аз, че съм различен.Знаех си , че съм по – специален!”

Мога да кажа единствено - ОМФГ!!!!! Това е едновременно брилянтно и адски извратено. Но ми харесва на къде си поел. Ще има невероятна ирония, ако се случи това, което си мисля, че ще се случи. Очаквам с нетърпение!!!

Цитат:
Дъдли тъкмо се бе събудил, а Хари седеше над него.
-Идиот такъв!
-Какво, бе?

-Откъде взе това? – той показа малката пръчица
-От онзи русия, който се опита да те нападне на процеса срещу, татко!(споменаването му го натъжи).Бях забравил за нея.
-Закарайс Смит?
-Да май така се казваше.
-Идиот такъв!
-Какво, бе?

Обожавам тази размяна на реплики(болднатото) Wink

Цитат:
Значи това не е пъклоогън?
-Нещо подобно е, но е много по – могъщо казва се драконов пламък и наистина си оправдава името.
-В смисъл?
- Ами действа със същата разрушителна мощ, а и както по – рано казахме, ако се разпространи на голяма територия не се поддава на спиране!Има и едно значително предимство
- Какво?
-Не ти е нужна пръчка, за да го правиш, а и лесно се прави безсловно.

Готина хрумка. OK
Но се казва безсловесно заклинание, а не безсловно

Цитат:
А в коя страна не се задаваха въпроси за предпологаеми престъпници?
Магипортираха се в България по обяд.

Точно в десетката Wink

Цитат:
Хари вече беше идвал тук с вуйчо Върнън на гости на Бербатов(Който наскоро се беше върнал в националния отбор, извинявайки се на своите съотборници.Същата година станаха световни шампиони)

Тук съм категорично несъгласна. Не Бербатов дължи извинение, а България и всички журналисти, които го оплюха му дължат извинение. Само си губи времето и таланта в националния отбор. Сори, ама не се въздържах Hmm

Цитат:
После се приземи и се потпря на едната си ръка.Към тях се приближи мускулест мъж с изгаряния по ръцете и тениска на ФК „Бистрица”. Бойко Борисов заговори:

Сериозно ли? Да, да, знам какво пише в ИИ темата и все пак..и се пише поДпирам.

Цитат:
-Г-н Борисов! – заговори Хърмаяни на перфектен български. –Не трябва ли да подадем някои...

Ако е взимала частни уроци от Крум, Рон няма да се зарадва много Twisted Evil

Цитат:
Какво му стана?-запита Хари.
-Този, когото спомена.. –поде Бербатов
-Бойко Борисов, ли.
Втора светкавица!
-Ние не изричаме името Му, поне не цялото.Обръщама се към него като генерал –лейтенанта, бат Бойко,Онз-който-не-бева-да-се-назовава.

Онз-който-не-бева-да-се-назовава???? Отново питам - сериозно ли? Човече уморяваш ме от смях. Това беше баси доброто!!!!С толкова ирония и...чак не ми останаха думи да изразя възхищение.

Безмощен, а не безпомощен. Сори, ама поправянето вече ми е професионално изкривяване. а и това си е термин от книгата

И краят както винаги бе разтърсващ. Айде, чакам новата глава.

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
daniil_95
МнениеПуснато на: Пон Авг 01, 2011 11:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

1. Гърррррррр!Свикнал съм аз да поправям хората Sad
безмощна е съжалявам за това и преди са ми правили забележка Smile
безсловен и безловесен са дублети - може и да се залъгвам, все пак до второ прочитане казвах хоркрукуси и си представях Дъмбълдор с къса кафява брада и анимиран със зъл поглед, въпреки описанието на Роулинг.

2.Писах, че изцепките са в България и никъде другаде. Виждам какво е положението в момента - един неграмотен уж седи начело, но в действителност управляват други, а той им е само лице.Тук исках да го иронизирам.Надявам се, че разбираш. Rolling Eyes

3.За ситуацията с Бербатов - вярно е, че тук няма условия, че журналистите го оплюха и т.н., но не върви да кажа, че всички в България са му се извинили и той се е върнал.Приеми, че той е преглътнал гордостта си и се е завърнал от някакъв патриотизъм.

4.И аз от патриотизъм се опитвам да използвам България в писанията си - Крум идва скоро!!(Хърмаяни е научила български от книгите, а не от него, но това нищо не значи Laughing)

5.Това, че няма да тунинговаш Бъкбийк в твоя фик не значи, че и аз няма да правя нищо в моя.
Върнете се в началото
Mistress
МнениеПуснато на: Пон Авг 01, 2011 11:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, разбирам напълно иронията за ББ. И ми харесва.

За Бербатов...колкото и да не ме радва това положение, ще го прегрътна. Още повече, че сме станали световни шампиони Rolling Eyes

За грешките - случва се човек да бърка. Казвам ти с най-добро чувство, за да си знаеш за по-нататък, а не защото ми е кеф да ти посочвам грешките. Но мисля, че безсловесен и безсловен не са дублетни форми. Дори не знам дали има дума безсловен, защото докато пиша това мнениие ми я подчертават с червеничко.

За Бъкбийк - ще се въздържа от коментар и само ще чета Wink

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
daniil_95
МнениеПуснато на: Пон Авг 08, 2011 12:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

не се сърдя, че ме поправяш - даже напротив, но
Mistress написа:
За Бербатов...колкото и да не ме радва това положение, ще го прегрътна. Wink

Да! Laughing

Тази глава идва след кратък творчески застой, но или не бях в къщи или нямах муза и просто я писах дълго време - стана по - дълга от 3 предишни глави.
Съжалявам, че се изхвърлих накрая, но то си е мое право Very Happy
Това за Бъкбийк го казах на майтап, но сега ми хрумна къде ще го вмъкна. Cool
Mistress
МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2011 9:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Едва сега успях да си открадна време и да прочета девета глава. Почвам поред.
Кефя се на Джеймс и Ал като спорят така и как Джеймс го дразни. Много са сладки и забавни. И как обясняват за домовете.

Цитат:
Недей да четеш нищо, което ти дава Роуз! –в един глас се обадиха братята.
-Първо, ще ти даде нещо интересно, но после започва да ти пълни главата с някакви „как да експлоатираш зелените крастави жаби, използвайки семантика по закона на Голплей чрез метаморфоза от първи тип”.

Много сладко и забавно. Никога не бих се сетила занещо толкова дълго и сложно.
Обаче много рязко скочи на темата за нещото, което Джеймс сви от бюрото на баща си. Първо не мисля, че беше редно да пипа там. Второ – как Хари не е забелязал до сега? Но съм сигурна, че после ще изясниш нещата.

Цитат:
Джеймс се изправи и на слабата светлина от уличната лампа се видя тарикатска усмивка.

Това е супер готин момент. Същински грифиндорец, и по-точно верен последовател на Фред и Джордж, а и на Джеймс Потър, явно.

Цитат:
Вцепени се!
-Авада Кедавра!
- НЕЕЕЕЕ!РОН!

Таз работа не ми харесва, ама никак. О, не! Ти наистина го уби! Защо? Ама това е Рон!
В този случай оправдавам ползването на Круцио от Хари. Въпреки че никак не ми се нрави да го ползва. Той не е като тези отрепки.

Код:
Огледа се в това, което помисли за гора [b](а авторът се плесна по челото – мислеше, че е по умна и е чела по внимателно началото на предния абзац)[/b]

Пак от любимите ми авторови вметки. Но да знаеш, че още съм сърдита заради Рон. Това беше наистина нелепа смърт!

Цитат:
В този телефона(тя си беше купила един оттук, за да се свързва с родителите си)на Хърмаяни позвънни.Тя натисна слушалката на Нокиата С3.

Мисля, че в първото изречение имаш пропусната дума и тя е „момент“. Иначе Nokia C3, а? Правиш продуктово позициониране, струва ми се нещо...я признай, колко ти плати фирмата? Twisted Evil

Знам, че мразиш да ти посочват грешките, но все пак: пише се Уречен, не оречен. И човек се Съсипва от скръб, а не се засипва.
А пък реакцията на Хърмаяни беше доста...липсваща. Знам, че е организирана и овладяна, но все пак убиха мъжа й. Знам ли, искаше ми се нещо по-емоционално.

Цитат:
Те обаче пропускаха нещо –това беше върколак и неможеше да бъде задържан от едно зашеметяващо заклинание, изправи се и се хвърли отново към момичето, но този път Питър реагира, въпреки че не знаеше и една магия, въпреки че не беше чел нищо от пръчката му върколака се строполи мъртъв.

Това беше доста фантастично, но нямам против, стига Грейбек да се гътне. А каква пръчка е задигнал Джеймс ми е много любопитно само.

Цитат:
В момента, в който бараката се освети от зелената светлина навън всички преостъновиха военните действия и тогава се чу тихо „пук” .Роналд Уизли извади пръчката си и започна да се дуелира.

E, ти ме разби, бе човек! Няма да променям коментара, след като разбрах, че Рон е жив, за да видиш реакциите ми. Мисля, че повече ще ти хареса. Но ти просто тотално ме разби. Рон не е мъртъв след Авада Кедавра? Хърмаяни е направила нещо?! Затова не заплака и не реагира. Трябваше да се сетя, че не може да е толкова студена.

Цитат:
(По – късно разбраха, че Хърмаяни и Джини замалко да станат жертва на телефонна измама.Онзи брадатият отнесе едно проклятие за летящи сополи, чиито автор ще оставя анонимен.)

Телефонна измама, а? Ах, нашата мила, прекрасна родина. Как да не я обичаш просто? А иначе нямам представа кой може да направи проклятие за летящи сополи. Наистина е по-добре да оставиш автора анонимен. Twisted Evil

Българската ракия прави чудеса...

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
Felina
МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2011 11:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Котка на Шрьодингер

при положение, че си от броящите се на половината пръсти все още пишещи автори тука, да не си посмял да спираш.
сорка за пиянско-адекватния коментар, исках да кажа, че аз ти го чета де и ми е интересно, та продължавай плз.
МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2011 11:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Мило ми стана като чета такива коментари Wink
Не ти се сърдя, че ми казваш къде имам грешки.

Значи пръчката, която е у Питър е тази, която принадлежеше на Закарайс Смит, когото Дъдли нокаутира на заседанието.Той я прибира в джоба си, а в главата "Питър" нз дали си спомняш, но момчето върти нещо, което е изпаднало от джоба на баща му при последната им среща и неволно прилага Империус на майка си.
В тази глава Питър моли Джеймс за услуга (за това и трябваше да вмъкна пергамента - като пример за опита му)- да му открадне пръчката от кабинета на баща си.
Той я носи насам - натам като доказателство, че е по - специален(на кого ли искаш да го оприлича Twisted Evil ) Неволно видя сметката на Грейбек с нея.

Рон не заслужава толкова тъп край спокойно.Хърмаяни нищо не е направила.Рон се е разсеял от появата на Роуз - запратил е прокятие в последния момент и то е рикоширало със смъртоносно и в последствие го покоси.
Никъде не съм казвал, че тялото му е обляно от зелена светлина.
Хърмаяни дори не подозира, че той е "мъртъв".

Фелина за ... ъъъ топлите пиянски думи Rolling Eyes . Тази седмице няма да имам достъп до интернет, но другата ще се постарая да пусна нова глава.

П.П: Като видях твоето мнение се уплаших, че съм пуснал поста си в погрешната тема и го изтрих Laughing
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща Страница 2 от 4

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov