Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 В сянка(ИИ) « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
daniil_95
МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2011 5:40 pm    Заглавие: В сянка(ИИ) Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Това е темата за коментари.Чувствайте се свободни да си кажете мнението.Нося на критика.Нека псуването да започне сега Wink

Последната промяна е направена от daniil_95 на Пет Юли 15, 2011 10:10 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mistress
МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2011 9:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: London, UK

Здрасти. Най-накрая аз да прочета нещо твое. Wink
Макар и само на първа глава, замисълът ти много ми харесва и нямам търпение да прочета още. Харесват ми авторовите забележки, както и вмъкването на определени личности Rolling Eyes Браво за това.

Цитат:
По едно време слухът и отслабна както и вече не успяваше така лесно да научава клюките и затова се подложи на някаква много скъпа операция , с почти никакъв(освен може би финансов) ефект.

Саксията падна върху съседската колата, а котката се изтърси в друга по – голяма саксия .После колата и котката направиха внушително оперно дуо - аларма + съскане (а забравих да спомена, че в голямата саксия имаше кактус).

Но от онази юнска вечер адът им започваше, Върнън ги осъди набързо и взе и техните делове както и доста от парите на Видич (тези от Балканите се славеха с огромни богатства).Продаде фирмата и набързо стана един от най – богатите хора на острова (разбира се по – надолу в класацията от Джоан Роулинг).

Върнън им даваше прием.Искаше да закупи от един човек още два процента, за да може да диктува нещата на Олд трафорд.Беше си харесал футболист, някой си Димитър Бербатов, и се чудеше защо не го пускат да играе

Единствената ми забележка е към пунктуацията и сложността на изреченията. Ако нарочно накъсваш сложните изречения на прости, недей, защото, лично мен много ме издразни.

Цитат:
Значи с него е свършено?- този път тихия гласец на жената се чу единствен в стаята.Като накара тримата мъже да замълчат за малко.

Съвсем спокойно може да е:

Значи с него е свършено?- този път тихия гласец на жената се чу единствен в стаята, като накара тримата мъже да замълчат за малко.
Имаше и други такива моменти, но сега не ми се търси.
А също и не зачиташ нещо тиретата за пряка реч. В смисъл отделянето на пряката от авторовата реч. Не е задължително да е с тирета, на запад са избрали кавичките за тая цел и аз предпочитам този метод от известно време насам. Но все пак трябва да има някакво отделяне.

Цитат:
Дърсли са се върнали, невъзможно, никой в града не можеше да повярва, но това беше факт.

По мое скромно мнение, трябва да е:
"Дърсли са се върнали? Невъзможно!". Никой в града не можеше да повярва, но това беше факт. Защото това - Дърсли са се върнали, е като възклицание, предавано от уста на уста, слух и трябва да е отделен по някакъв начин. И понеже не е на конкретен човек, е в кавички. Имаше и дрлуги моменти, но на втори прочит установявам, че е поради пропуск. И все пак внимателно с пунктуацията.

А пък да започнеш фика, с няколко изречения от книгата и после да променяш по твоя преценка, е много добра идея.

Това е за сега. Чакам втора глава.

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
daniil_95
МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2011 10:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Радвам се, че ти първа ми пишеш коментар Wink , защото честно казано твоите фикчета са ми любимите(само "Вкусът на кръвта" не го дочетох, защото нещо не ми се понрави, тъй като са много нови герои, а не ми се разделя още с тези на Роулинг) и исках да видя какво ще кажеш.Все пак ти си от старата школа(не намеквам, че си стара), а аз сега се уча.
Значи и аз попринцип пиша(а и говоря) със сложни изречения, но хората(а и аз самия) ми губят мисълта и затова тук са разпокъсани някои прости. Ще го оправя.
За пунктуацията на моменти греша, но и аз това директно го копирах от word pad и сега на моменти имаше подчертаване, което тук изчезна и трябваше да минавам пак главата от тук.Забелязах , че някой припинателни знаци са изчезнали и ги поправих, но не всички.

Глави ще се опитвам да пускам често, но тази например ми отне три дни да я напиша, въпреки че я бях замислил отдавна.
Върнете се в началото
~EL~
МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2011 10:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Еее.ъъъ... и аз прочетох, само че не знам какво точно да коментирам. Не мен пропуските в пунктуацията не ми направиха особено впечатление (може би защото аз самата допускам такива честичко Laughing ). Това е може би един от малкот фенфикшъни тук, които започват по класически - роулингов стил - с Дърсли. Което бтв ми харесва. И аз не херсвам вмъкването на непознати персонажи във фиковете. Бтв можеш да пуснеш едно резюменце ей тук Very Happy
МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2011 11:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

~EL~ написа:
Еее.ъъъ... и аз прочетох, само че не знам какво точно да коментирам. Не мен пропуските в пунктуацията не ми направиха особено впечатление (може би защото аз самата допускам такива честичко Laughing ). Това е може би един от малкот фенфикшъни тук, които започват по класически - роулингов стил - с Дърсли. Което бтв ми харесва. И аз не херсвам вмъкването на непознати персонажи във фиковете. Бтв можеш да пуснеш едно резюменце ей тук Very Happy

Не знам какво да коментираш, може шрифтаLaughing.
Съжалявам, че съм те разочаровал в началото, но това е нещо въвеждащо.Работех по по вълнуващо начало, но се отказах.Още нищо не е станало.Пуснах резюме.
Опитвам се да следвам книгата и се радвам, че ви харесва "Роулинговото начало" - с него целя приемственост и хронологична свързаност.
Върнете се в началото
~EL~
МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2011 11:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Аа, не, не си ми разочаровал. Защо остана с такова впечатление?
Просто още няма, така да се каже, достатъчно материал за размисъл, за да се сетя какво да коментирам. Very Happy

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2011 11:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И се получава, поне според мен. Пък колко съм от старото поколение пишещи, не знам, защото пиша от 2 години. Иначе за мен тази глава е едно много добро начало. Браво. И ползвай стандартен Уърд, а можеш и да помолиш някой приятел, да редактира. Чуждият поглед винаги е полезен, защото докато пишеш, ти си в историята и не забелязваш такива неща, докато другия човек - да. говоря от личен опит. От около две години си работя с редактор. да ми е жива и здрава.

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
~EL~
МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2011 11:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

А, ти пък не може да нямаш забележки. Laughing
МнениеПуснато на: Сря Юли 20, 2011 12:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Страхотна втора глава!!!!
Началото с кошмара е интересна идея.

Цитат:
Хари стана внимателно и тихо, за да не събуди съпругата си Джини, която с блажено изражение си спеше.Прииска му се да я събуди, за да и развали кефа, но после усети, че ще му се стъжни живота.

Обичам подобни забележки Wink

Хах, горкият Ал щеше да бъде зешеметен. Диалогът меше много мил и същевременно с чувство за хумор, което много ми допада. Има и загадка - какъв е тоя пергамент дето държи Джеймс? И изобщо каква работа има той в кабинета на Хари?

Цитат:
Спомни си няколко дни преди сватбата:
-Хари трябва да ги поканиш.
-Но Джини...
Рон и Хърмаяни го погледнаха със съжаление.Те знаеха,как се чувства младоженецът.
-Няма ” но” Хари Потър. Да не би да се срамуваш от мен. – тя го изгледа с поглед тип Джини.
-Не ни най – малко Джини.Ти си неземен дар.(последните две думи ги изрече с едва доловима паническа нотка – не искаше да отнесе някое много злобно проклятие за летящи сополи). – Разбери ме.
- Те са ти семейство.Точка по въпроса.

Тук нещо, поне според мен, Джини е out of character, поне спрямо канона. В смисъл, че тя отлично знае какви са отношенията му с Дърсли и не би настоявала. но от друга страна във фика ти, Хари си оправя отношенията с Дърсли, така че това поведение на Джини е логично спрямо фика. Просто исках да отбележа.

Не ми харесва как Джеймс се държи с Крийчър. Подозирам, че ще замесиш големия син на Хари в някоя голяма бъркотия. Но се надявам после нещата да се оправят.

Вуйчо Върнан и бой с храна? Интересно и забавно. Тази промяна на Дърсли много ми харесва.

Цитат:
Само Джини беше леко нещастна, защото бе ходила на курс, за да приготви ястието.С едно махване на пръчката всички бяха чисти.

Забавно, но мисля, че Моли би била много по-полезна от каквито и да е готварски курсове Wink но и това бе от готините забележки.

Цитат:
Хари отпи още една глътка от кафето и се усмихна.Те се опитваха.И в този момент той наистина им прости.
Легна си и сънува Волдемор, с насочен към него пръчка, но от някъде изникна вуйчо Върнън и разби парче торта в змийската му мутра.На лицето на спящият се появи блажена усмивка.

Това е любимата ми част от цялата глава. като си го представя и не мога да спра да се хиля. Добро попадение.

А краят на главата бе неочакван и шокиращ - точно каквито ми харесват. Браво!!!! Продължавай в същи дух. Фикът ти ме грабна и го искам завършен!!!!

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
daniil_95
МнениеПуснато на: Сря Юли 20, 2011 2:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Джини е член на голямо и сплотено семейство - следователно като единствена и дългочакана дъщеря у нея Моли е възпитала ценности, като пазител на семейното огнище.
Хари разказва на Джини за странната промяна в Дърсли, която е забелязал в нощта, когато им каза, че Волдемор си е отишъл.Според мен тя усеща, че съпругът и е притеснен, а и забележи, че Хари за трети път става(опитва да зашемети) този месец. Тя иска да му даде шанс да се помири с тях.Затова е малко рязка в деня преди сватбата.

Цитат:
Вуйчо Върнан и бой с храна? Интересно и забавно. Тази промяна на Дърсли много ми харесва.

Тук не знаех как ще се приеме от читателите и си мислех да го променя, че само Върнън отвръща на Хари и се свършва.Струваше ми се, че е леко детинско.Но мисля, че не съм го описал в големи подробности и затова няма да се набива на очи.Но щом ти е харесалоWink

Цитат:
Само Джини беше леко нещастна, защото бе ходила на курс, за да приготви ястието.С едно махване на пръчката всички бяха чисти.

Първо нз дали торта може правилно да се замести с ястие, но не исках да се повтарям.

Цитат:
Забавно, но мисля, че Моли би била много по-полезна от каквито и да е готварски курсове Wink но и това бе от готините забележки.

"Е тук се издъних.Мисли, мисли..."

1)Тортата може да е някакаква специфично мъгълска и Моли да не може да я приготви.
2)Може курсът да е при Моли, но да си мисля, че се подразбира.
3)Може на Джини да и омръзнало майка и да я критикува, заради готварските и умения.
4)Може да е пропуск
Rolling Eyes

[/quote]А краят на главата бе неочакван и шокиращ - точно каквито ми харесват. Браво!!!! Продължавай в същи дух. Фикът ти ме грабна и го искам завършен!!!![/quote]

Е, добре имам поне един читател. Laughing

Последната промяна е направена от daniil_95 на Сря Юли 20, 2011 3:01 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Mistress
МнениеПуснато на: Сря Юли 20, 2011 2:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

поДразбира, а не поТразбира.
Сори, професионално изкривяване, предадено ми от редакторката ми. Twisted Evil

Иначе, със сигурост ме спечели като читател, но от личен опит мога да ти кажа, че е добре да пишеш по-скоро за себе си, отколкото за другите. Така си доставяш удоволствие Rolling Eyes (не, не онова удоволствие) и си упражняваш писането, а коментарите не винаги ги има, така че е по-добре да не разчиташ на тях. Защото може да се изненадаш, когато разбереш, че фикът ти е четен от много повече хора, отколкото предполагаш, но просто или ги мързи да коментират, или не знаят какво да кажат, или просто нямат регистрация в ПМ (в конкретния случай)

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
Mistress
МнениеПуснато на: Пет Юли 22, 2011 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Получи се дабълпост, ама айде.

3та глава.
ПИШКОДЪРЖАЧКАТА
Леля Мюриъл ми беше неприятна, но чак пък да я убиеш. Определено ме изненада. И какво толкова й е ужасило?
Тук нямам много за коментиране, освен две неща.
Какво прави Корнелиус Фъдж на процеса? Мислех, че е в немилост след като в продължение на година отричаше съществуването на Волдемор.
Второ - процесът бе доста добре описан. краят бе стъписващ. Използването на веритасерума ми допадна. Ако го бяха приложили на Сириус...но да не подхващам тая тема по-добре.

4та глава.
Тук мога да кажа само, че замисълът ти бе великолепен. А Ритга си получи заслуженото. така й се пада като не се е регистрирала като зоомаг. А и никога не съм я харесвала.

Само това се сещам за сега, но очаквам с нетърпение следващата глава.

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
daniil_95
МнениеПуснато на: Съб Юли 23, 2011 8:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Новата глава е пусната.Тя ще отговори на един от въпросите ти, а на другия ще бъде отговорено по нататък.(може би още в следващата глава.)
Иначе Рита си бях решил да я убия още като я въведох, а и знаех как ще стане. Радвам се, че ти е харесало, но като се замисля не трябваше да е толкова брутално.
3 и 4 може би трябвеше да ги обединя, както ми беше замисъла, но финала на трета ми хареса по - този начин.
Това за Веритасерума и Сириус си го бях помислил още като прочетох Бокала.Гадно е. Rolling EyesОттам ми дойде и идеята да го използвам тук. Wink

6 глава е пусната - забравих да кажа, че това не е Хедуиг оригинал - това е нешо кото тъпо менте, в смисъл, че Хари си мзема нова сова и я кръщава в памет на старата.
Върнете се в началото
Mistress
МнениеПуснато на: Пон Юли 25, 2011 1:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чак сега успях да си открадна малко свободно време за да прочета пета и шеста глава.
Определено пета отговори на въпроса ми за Мюриъл. бедничката, чак ми стана жал. Но още не мога да почувствам жал за Скийтър.

5глава
Любим момент№1

Цитат:
Аз отнех човешки живот! – каза с равен глас вуйчото и разби една чаша в стената.
- Но не нарочно.Ти стъпка една хлебарка и нямаше никаква прдстава, че това е човек.Не ме разбирай погрешно –тя наистина е мъртва и това е ужасно.Не заслужаваше такъв край, но вината си е нейна.Помири се със себе си. –Хари го потупа по рамото и понечи да излезе. –На Върнън му поолекна.И в този момент той наистина разбра колко зле се е държал с момчето през всичките тези години:
- Хари, почакай! –другия се обърна. –Съжалявам за... чашата!
- Няма проблем чашата ти е е простила! – рече Хари. – А, и(той махна леко с пръчката към нея)всичко може да се поправи.Парченцата се събраха.

ЛМ№2
Цитат:
- Всъщност има още нещо малко... Абът погледна пергамента объркано. -Тъй като тук пише и друг наследник, но ъъъ не може да си прибере наследството.
- Защо? – попитаха в един глас брата и сестрата.
- Защото Рита Скийтър е мъртва и тъй като тя не е.. ъъъ.Вие двамата вземате къщата и парите.

Най-накрая и семейство Уизли да види малко пари Wink

ЛМ№3
Цитат:
Г-н Уизли се възхити на колекцията от стари пушки, както и от вината(които и опита).
-Казваш, че Рита Скийтър е щяла да наследи това? – смая се Хърмаяни. –Нямаше да го оцени.
-Да, а Мъндънгус обикаляше насам - натам и се опитваше да открадне нещо.Изритах го разбира се.

Това ме кефи заради последното изречение с Мъндънгус. Някак не си представям г-н Уизли д аси пада по пиенето... Rolling Eyes

ЛМ№4

Цитат:
Отвреме – навреме мъжа и прохъркваше.Сънуваше някакъв дракон, който спеше и той се опитваше да избяга от него.Но изведнъж звяра го видя отвори паст и от нея излезе огън, започна да става задушно... Драконът го събори на земята и започна да го побутва с опашка..Някой го клатеше..

Готин сън. Само че се пише "От време на време", защото няма думи "отвреме" и "навреме".

ЛМ№5
Цитат:
-Не знам!Аз просто си четях от книгата и тогава.. видях една дума и нея я нямаше в речника.. и тогава аз я казах на глас и.. и..се запали огън, аз не знам..Толкова съм глупава..
-Не си, успокой се! –мъжът и я прегърна. - Аз, Роуз,Хюго и ти сме добре.Това е важното.
Семейството с мъка наблюдаваше как домът им изчезва погълнат от огъня..

Това мяза страшно много на Пъклоогън. Пак, че са успели да излязат...

6гл.

Цитат:
- Това трябва да е някаква много силна магия. – заобяснява Артър. – Щом тя не е искала да я използва, а и дори и без пръчка.Може би това е една от най – опасните книги на света.Не знам какво прави в къщата на Мюриъл.А какво стана попита той ..
Рон се свлечена един друг фотьойл и замълча.
- Много мощна магия.С колко?С около шейсет човека от министерството се опитахме да я спрем.Къщата продължава да гори.Добре е поне, че за сега успяхме да я ограничим, но само толкова.Няма да се запали нищо наоколо.

Хм...да определено прилича на нещо от рода на пъклоогъня...

Ам, обаче Хедуиг не е ли малко мъртва? Rolling Eyes Не че имам против, ако си я оставил жива, но просто се питах...

Цитат:
Агнис - от латински огън
Имаго - от латински идея - нелогизъм на автора - просто ме кефи как звучи

Нещо ме кара да си мисля,че Агнис е прекалено обикновено заклинание за възпроизвеждане на огън. И контрапроклятието би било Агуаменти, но все пак ти си авторът, така че ти си решаваш...Определено е интересно обаче. Wink

Цитат:
В стаята без покана влетя мъж също със синя мантия.Беше млад на около деветнайсет, а косата му беше кестенява.., не руса.., не червена ... („ОФ, СПРИ ДА ГО ПРАВИШ!” –рече авторът и онзи спря.)
- Теди колко пъти съм ти казвал, че не може да влизаш в кабинета на министъра на магията без предупреждение! – скара му се Хари.
- Но аз бях поканен официално..
- И въпреки това...
- Спрете да се карате!- Кингзли вътвори ред. –Събрах ви тук, защото вие сте най – способните ми служители.(„Пак започва с това.” – помислиха си останалите)А и, имам да ви казвам нещо важно.

Един от любимите ми моменти, а болдът ми е най-любимата част Wink Ех, Теди... Love Love Love

Така, а сега по същество...

Цитат:
Фъдж! –внезапно всички в стаята се разгневиха.Този мъж си беше създал дебели връзки в министерството и дори когато беше отстранен от поста Министър на магията успя да си уреди място, като съветник на министъра, а когато министъра стана Кингзли стана съдия в Магисъбора.- Отново е задействал процедурата.

А това отговаря и на другия ми въпрос относно Фъдж. Замислил с инещо интересно Twisted Evil

Цитат:
Хари влезе в кухнята и видя сълзите, които се считаха по бузите и.

Тук май си изпуснал нещо. Разбира се в следващото изречение, но все пак...

А иначе краят на главата е все така мистериозен и обещаващ големи неприятности. От сега се плаша. Джини да плаче!? Джини? Чакам следващата глава с нетърпение!

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
incinerator
МнениеПуснато на: Пон Юли 25, 2011 2:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Mistress написа:

Единствената ми забележка е към пунктуацията и сложността на изреченията. Ако нарочно накъсваш сложните изречения на прости, недей, защото, лично мен много ме издразни.

za malko da ucelish punktuaciqta
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща Страница 1 от 4

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov