Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 Диалог « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
KRAA
МнениеПуснато на: Чет Мар 24, 2011 11:30 pm    Заглавие: Диалог Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: София

Диалог
Автор: kraa
Бета: няма
Рейтинг: General
Пейринг: няма
Съмъри: Един разговор между стари противници, който изяснява някои моменти в канона. Противници? Може ли да наречеш враг, човекът, който ти дава втори шанс?
Отказ: Всички герои принадлежат на своята създателка – мадам Дж.К.Роулинг и колкото и да я критикуваме, те няма никога да станат наши. Неин е и Вълшебният свят и милионите, които той й донесе. Не търся парично обогатяване, просто искам здрав сън и неизкуствено създадени отношения. Светът трябва да е хармоничен, злото да бъде победено от доброто и зверски убито.

- Мислиш си, Грейнджер, че сте победили! Глупачка! Винаги си била книжен червей, който само зубри и повтаря като папагал написаното. Истината е, че ние, чистокръвните, спечелихме войната.
- Приказваш празни приказки, Малфой! Хари уби Волдеморт и силите на Светлината спечелиха. Всички Смъртожадни са в Азкабан, а децата им не могат да си намерят никаква работа.
- Грейнжер, Грейнджер...
- Уизли, от седем години съм Уизли, змийо подземна!
- Не виждам с какво се гордееш...Уизли! Не си единствена с тая фамилия, колко сте? Станахте ли стотина?
- Стига, Малфой! Завиждаш ли, че Кланът Уизли е еднственото семейство във Вълшебния свят, което се размножава така успешно.
- Да, бе! Така е, ха-ха-ха.... Ти колко малки Уизълчета навъди? 20? Обаче си говорехме за войната. Силите на, както ти я нарече Светлината, водена от Дъмбълдор заедно с неговата група печени кокошки, защитаваха уж интересите на маглородените и на полукръвните. И – пак ти го каза – спечелихте. Но, какво получихте в замяна на усилията – ти какво получи, Грейнджер? Какво получи като награда Потър – Джиневра, която само той смята за света вода ненапита. Преди него, обаче, доста хора пихме тая вода. Някои още пият от нея.
- Работя в Министерството...Какво?
- Работиш в Министерството! С твоите Университети, докторати, с твоя ум и трудолюбие.... Какво си – младши експерт в Отдела за връзки с маглите. Кой ти е началник – Флинт. Чистокръвен Слизеринец, син на Смъртожаден. Нали децата на Смъртожадните не можели да с намерят работа?
- Да, но и Пърси е началник-отдел.
- Пърсивал. Уизли са отделен случай. Кажи ми ти какво получи за това, че изнесе на гръб най-важната битка, тази да бъдеш мозъчен център на Златното ви трио. Ако не беше ти да търсиш, четеш, обмисляш, анализираш и планираш, войната ви беше обречена. Ти носи на гръб цели седем години тъпия Очилатко, защитаваше му задника и го води за ръчичка, учеше го да бъде магьосник, да бъде боец и мъж. Водеше го сутрин на закуска, после в час, пишеше му примерни домашни, показваше му с пръст какво и как да чете...
- Но той беше...е изключително могъщ вълшебник! Той така бързо възприемаше, никога не протестираше за моите натяквания, слушаше и безпрекословно изпълняваше всичките ми съвети...
- Нали и аз това казвам. Ти даваше заповедите, той – слушаше и изпълняваше. Виж той къде е сега, а ти къде си. Ти му даде победата, ти го закриляше и обгрижваше, ти го водеше в болничното крило, когато се разболееше. Беше му като майка, като сестра.
- И той така казва, че ме обича като сестра.
- А сега де, сестра! Кажи, какво поиска в замяна на това, че две трети от времето ти минаваше в грижи по него?
- Нищо не очаквах в замяна, Малфой! Той беше моя пръв приятел, аз бях неговата сестра.
- Ето, за това вие, маглородените и полукръвните загубихте, защото идвате във Вълшебния свят със своите си ограничени разбирания. Държите се като магли, мислите и разсъждавате като магли, губите като магли. Но вие не сте магли, Грейнджър! Вие сте магьосници! И щете, не щете, Магията ви включва в уравнението. Дори и ние, чистокръвните да не искаме, маглородените съществуват и ние трябва да се съобразяваме с този факт.
- Не разбирам накъде клониш, Малфой.
- Клоня натам, Грейнджър, че ти ще си загубиш магията, защото не си си получила отплатата. Маглите имат закон – на всяко действие съществува равно по големина и противоположно по знак противодействие. Ти си дала част от своята сила на Потър, отдала си му време, труд и – може да не си признаваш, но всички бяхме наясно – чувства. Ти ги наричаш сестрински, но вие не бяхте брат и сестра, не сте семейство. Вътре в магическото семейство може да циркулира грижа и взаимопомощ, защото кръвта изравнява дълговете. В твоят случай, за да се компенсират магическите потоци, ти трябваше да очакваш и да изискваш от Потър брак. Ти спечели сама правото той да е твой.
- Брак? Чуваш ли се какво говориш, Малфой? Хари никога не е имал сантиментални чувства към мен, за него бях като сестра, вече ти казах...
- Ето защо ще се погуби и той. От теб той греба и взема с пълни шепи, затова в него се е натрупал неиздължен магически дълг...
- Но в първи курс той ми спаси живота от трола...
- Не той, Уизли ти го спаси.
- Тогава съм имала задължение към Рон, което съм издължила като се ожених за него.
- Глупости. С това, че те спаси, Роналд се издължи към тебе заради обидните думи, с които те нарече и заради които отиде в тоалетната да ревеш.
- Няма значение...
- Твоето пренебрежение към такива важни въпроси те държат още младши експерт, въпреки високата ти квалификация. Няма дребни неща, Грейнджър, когато си надарен с магическа сила, тя учавства в големия оборот на Вселената и не можеш да си играеш с тази необятна мощ. Питам те и нека да ми отговориш честно – забелязала ли си някакво развитие с магическите си умения? Усещаш ли все по-голяма лекота в заклинанията с годините?
- Малфой, как очакваш да ти отговоря? Откъде да знам!
- Ясно. Значи силата ти си е останала такава, каквато е била в деня на твоето седемнайсетилетие. Иначе щеше да усетиш. В деня на пълнолетието последните блокове върху мощта падат и младият магьосник получава даром последното увеличение в силата си. От там нататък всичко се подчинява на Великия баланс. Ако магическите потоци навън, към близките хора и навътре, от тях към тебе, са балансирани и съответстват един на друг, се получава магически резонанс и силите ти растат непрекъснато. В добре организирана среда, сред любими хора, които не те мамят, не те пренебрегват, не те предават, магията ти може да расте безпределно.
- Никъде не съм нито чела, нито учила за това.
- Естествено. В магическите семейства децата се учат на този принцип от първата глътка мляко, която изпият от гърдите на майка си. Баланс и доверие. За теб всичко това е минало. Ти никога няма, колкото и образования да вземеш, колкото и слюнка да пръскаш в спорове в своя защита, да достигнеш небесните висоти, до които би стигнала, ако навреме беше обърнала внимание на Потър, че не си му сестра, че не си просто друго момче-приятел. Трябваше с висок глас да му заявиш, че си момиче, девойка, на която той е длъжен да обръща внимание и да има съответното поведение, ако очаква от нея такава себеотдаденост.
- Не съжалявам. Аз имам щастлив брак.
- Щастлив ли, Грейнджър? Тази демоде мантия върху теб от колко години ти е?
- Няма значение, Малфой. Аз имам деца в Хогуортс.
- И Потър има деца, не бяха ли повече дори, в Хогуортс, но да си видяла Джиневра два сезона с едни и същи дрехи?
- Хари печели повече.
- А защо ти не си с Хари? Защо след последната битка не го поиска, защо не тропна с крак и не поиска отплата. „Ето - трябваше да кажеш - Хари, аз толкова ти дадох от себе си, само секс не съм ти дала, сега ми върни услугите. Ожени се за мен!” Кажи, че не ти е минавало през ума.
- Е, минавало ми е, как да не ми е минавало. Но Хари хареса Джини, а Джини беше влюбена в Хари едва ли не от пеленки.
- Знаеш ли, Грейнджър, говорят за теб, че си най-умната вещица на нашето поколение. Ще им кажа, че дълбоко са сгрешили – ти си уникално тъпа. Така си по рождение или неизплатеният от Потър дълг те е направил такава, но фактите са налице. Харесваше ли Хари, ама честно-честно?
- Хм, може да се каже...
- Сънуваше ли го в интимни положения?
- Хм, един-два пъти...
- Един-два?
- Може да са и повече, но сега имам Рон.
- Махни Уизли настрана, сега питам за Потър. Струвало ли ти се е, че потъваш в очите му, че ръцете и пръстите ти парят да го докоснеш, да го погалиш?...
- Не точно с тези думи....
- Значи да обобщим. Грейнджър, ти отдаде седем години от късното си детство и най-нежната си младост, въртейки се в грижи около един мъж, а-а-а, младеж... и продължаваш да ме лъжеш в очите, че е било само от приятелски чувства! Та ти беше готова да умреш за него, да умреш вместо него! Грейнджър, та ти му спечели битката! Така ли е?
- Така е, Малфой, но не виждам ти какво печелиш от разравянето на миналото!
- Ще стигнем и до там. А сега да огледаме Потър – лошо детство, липса на грижи и възпитание, абсолюстно информационно затъмнение, слабо здраве, лоша дисциплина, нулеви познания за света и семейството, от което произхожда. Това от една страна. От друга – той е изключително могъщ магьосник с неовладяна и хаотична магия. Има много добра генетика, произхожда от древно магьосническо семейство с позиции и връзки. Бракът на родителите му е гениално преценен и организиран между двете семейства Потър и Еванс...
- Но майка му е маглородена като мен...
- Млъкни, невежа снобка такава, и слушай какво ти обяснявам! Майка му произхожда от семеен клон с потънали регресивно магически сили. Магическата сила, Грейнджър, се подчинява на квантови закони.
- Какво? Откъде си чувал тия понятия?
- Аз имам докторска дисертация по Физика, Грейнджър. Да не мислиш, че чистокръвните семейства са семейства маймуни. Да продължа. Ако не се провежда съзнателно размесване и обогатяване на рода, чрез бракове със съвършено чужди и далечни хора, а се поддържат връзки само между тесен кръг семейства, магията почва да пулсира – най-напред се усилва, а след това стихва и се скрива. Не се губи, но се раждат само свибове, безмощни деца. Това продължава няколко поколения – между пет и десет – после се ражда изведнъж магическо дете. Такъв е твоят случай. Такъв е случая с майката на Потър. Няма маглородени вълшебници, има само полукръвни и такива, в които родовите книги чакат първия нов магически наследник – за Светлината маглороден - да иде и да си ги потърси.
- Но Дъмбълдор...
- Дъмбълдор съзнателно скри всички такива книги от библиотеката в Хогуортс, а като те гледам в изненаданата физиономия, ще да е забранил на всички около вас да споменват нещо по въпроса.
- В университета...
- О-о-о! Моля те! Тези неща са като да те научат да четеш, в кой университет образованието почва толкова от рано, а?
- Стига! Разбрах! Продължавай!
- А-а-а, стана ти интересно. Та, Потър. От добро семейство, богат, герой в Магическия свят, но ти му свърши почти цялата работа. Задължен ти е. Той побеждава с твоя помощ, ти трябва да получиш своята награда, ние всички чакахме това с нетърпение. Аз чаках това с нетърпение, Грейнджър! Но той се извърта и постъпва не като джентълмен, а като нищожество. Вместо да пожелае теб, той пожелава друга. И какво ти предлага той в замяна? Като добър катил – предлага ти своя най-близък – и толкова несравнимо по-недостоен – приятел Роналд. По този начин ти оставаш измамена, той получава наказание. Невярна съпруга и цяло котило от нея, в което я има, я няма свой наследник. Погледни ги – всичките са червенокоси, няма ни едно зеленооко. Само Роналд и семейство Уизли печелят.
- Но Роналд...
- Голяма жена си, Грейнджър, няма какво да ти обяснявам къде е изток, а къде запад. Сравнението между Роналд Уизли и Харолд Потър е като между Земята и Небето. Те са пълни антиподи. Там, където Потър има минуси, Роналд има плюсове: Първия има лошо и сиротно детство, Роналд има голяма, шумно и загрижено семейство. Потър идва невеж и неук в Магическия свят, Роналд е добре подкован, как иначе. Потър е болнав, дребен и недохранен - Роналд яде като прасе и е здрав като бик. Потър е централна фигура на шахматната дъска – Роналд е никой, даже и пешка не е. Потър е богат, Рон – беден, Потър има за фамилиар чудна бяла сова, но тя няма с кого да го свързва, той няма близки, на които да пише, защо му е тогава пощенска сова? Схващаш ли идеята?
- Да, да, продължавай, не съм се сещала да направя точно този паралел.
- Роналд има домашен любимец, който и животно не е, а е друг вълшебник в анимагическата си форма. Затова пък има купища близки, които да му пишат, той да им пише. Но той прави ли нещо такова? Никога! Само като му нареди Дъмбълдор.
- Защо намесваш Дъмбълдор, какво общо има Директора в случая?
- О, много общо! Семейство Уизли се ползват от цялостната и пълна подкрепа на Великия Дъмбълдор. Той ги върти на малкия си пръст, ползва ги като група за прибежки и припълзявания, намира им работа, протежира ги, закриля ги, прощава им прегрешенията, дава им награди....Малки награди, колкото да ги държи на късо въже, като дворни кучета. Защо според теб, когато бяхме в пети курс, перфект стана Роналд? Логично и естествено беше значката да се носи от Потър, но не! Роналд. Срещу каква услуга, мислиш, тоз идиот и мързеливец получи тази толкова незаслужена награда? Да те откъсне от Потър, глупава жено!
- Хари беше претоварен от задължения. И не ти позволявам да ме обиждаш, аз не съм...
- Си, си! Хари имал задължения! Какви задължения? Да не би някой да се занимаваше извънредно с него, да го учеше, да го тренираше?
- Снейп го учи на Оклюменция.
- Снейп го учеше на Оклю.... и той клюмаше ли клюмаше на занятията на другия ден! Не ми говори. Какво те заслепява толкова, Грейнджър? Да не би.... Грейнджър, дай да ти направя диагностика, затъпяла си като Локхарт.
- Недей, не позволявам.
- Слушай, не си вчерашна, имам лошо предчувствие за теб. Изглеждаш ми не на себе си. Само ще видим дали не ти е подтисната самооценката.
- Добре. Само за да се увериш, че дълбоко се заблуждаваш.
- Стой така. Makros. Опа! Грейнджър, светиш като коледна елха! Накачена си със заклинания като щанд за евтини бижута. Я, тук има пълен набор заклинания за преданост, за покорност, за лоялност, за притъпяване на вниманието... А това зеленото ми прилича на свръхлибидо, охо-хо! Рончик-пончик е ненаситен, а? А тия тъмни петна са изгорени чувства, привързаности, вярност... Боже, Мерлинова брада! Ако това остане върху тебе още един-два месеца и трябва да си скъсаш дипломите – това е ментален червей, това унищожава мозъка, прогризва го като швейцарско сирене.
- Малфой, лъжеш ме.
- Ето, погледни в огледалото, което измайсторих от тази чаша.
- Сама ще си направя, да не съм някоя неука.... Леле! Откъде ми е това? Visus, Дъмбълдор, Дъмбълдор, Моли, Артър, Джордж, Роналд! Джини, Джини, Моли... Дъмбълдор... Бил. Би-и-ил? Той пък какво иска?
- Нещо е искал, ти не си му го дала. Какво ще правим тези всички украшения?
- Малфой, ако те помоля да ги махнеш от мен, какво ще трябва да направя в замяна?
- Накрая, като свърша с операцията „Да отворим очите на неграмотната д-р Х. Грейнджър”, ще ти кажа цената. Нещата не стават на парче. Махам всичката тая поквара, накачена от „любимото” ти семейство, после продължаваме да си говорим. Може да се окаже, че това, което ще поискам, не е притеснително за теб. Даже ще се зарадваш.
- Добре, Малфой, започвай с червея.

§§§§§§§§§§§

- Малфой, спомена нещо преди два часа, нещо за „спечели единствено семейство Уизли”. Дали да не започнем разговора оттам?
- А, виждам, че процедурата по отстраняване на клетвите и очарованията върху теб върви успешно. Уизли. Дойде момента да заговорим и за тях и за капана, който устроиха те, под добродушния поглед и пълно съгласие на Великия Албус Д., на целия Вълшебен свят. Кажи, Грейнджер, питала ли си някога защо на семейството е лепнат етикета „Кръвни предатели”? А-а-а, не ми отговаряй, така омагьосана, както беше – недей да закипяваш, че страх ме хваща, сдържай се, моля те, аз не съм ти виновен – добре, че помнеше от коя страна ти е задника. Както вече ти обяснявах, Магията има квантово поведение. Когато се смесват близки честоти – в смисъл, женят се близки родственици – се явява нещо като „биене”. Период от време, когато магическата сила на новородените деца е все по-голяма с всяко следващо поколение. В такова семейство и децата са многобройни.
- Да не искаш да кажеш...
- Нищо не искам да кажа. Моли и Артър са първи братовчеди, но са намерили начин да увеличат клана Уизли, без да раждат голям брой с наследствено обременена магия деца.
- Как?
- Като гледаш братята на Роналд, виждаш ли някаква особена прилика между тях?
- Разбира се! Те са до един ярко червенокоси. И....Хм, Очите на Бил са сиви, Чарли и Перси са с тъмнокафяви очи, да – близнаците също. Но Рон и Джини са синеоки. Бил е някак си благороден и изтънчен, характерът му е фин, държи се като аристократ. Чарли и близнаците са доста буйни, е, докаго Фред беше жив де, сега веше са по-тихи. Перси е канцеларски плъх, типичен чиновник, а Рон и Джини са доста импулсивни и първосигнални. Хм. Какво се опитваш да кажеш с тези намеци, Малфой? Има ли някаква тъмна тайна?
- Естествено, Грейнджър..
- Наричай ме Хърмаяни, моля те.
- Драко.
- Драко.
- От целия приплод на Моли само Роналд и Джиневра са от Артър. Всички останали са откраднати линии от родове, които не са дали съгласие за това кръстосване.
- Не може да бъде!
- Може и още как! Бил, а-а-а, как да ти кажа, той ми се пада получичо....
- Е сега мина всякакви граници, Малфой!
- Нищо такова. Моли е майстор на любовните отвари, в Министерството работиш, разрови се малко в архивите, виж с какво семейство се забърка.
- Кого е напоила с любовна Амортенция?
- Дядо ми, Абрахас Малфой. После и други. Теб – също. И Потър. За Артър няма защо да споменаваме – той е ОТРОВЕН по начало.
- Хе-хе-хе! Този път ме развесели, че кога е станало това? Насън ли?
- Никакво насън, Хърмаяни. Има го в завещанието на дядо – да се даде на Уилям Уизли – мой син, роден от Моли Прюет, сумата от 500 000 галеона, ако до двадесет и пет годишната си възраст стане самостоятелен, напусне семейството си и се ожени за девойка от аристократичен род. Е, той изпълни всичко точка по точка и преди години баща ми му изплати наследството. В момента, в който поиска приемане в рода Малфой, ще бъде приет и никой не може да му откаже!
- Драко!
- Уплаши ли се? Другите синове Уизли са от други бащи, но всеки е бил изненадан и омаян дотолкова, че глупаво да създаде син, който не принадлежи на рода му, защото Моли е омъжена, а съпругът й приема в рода си всяко копеле, което тя роди. Сега става ли ти ясна картинката? Ето, това се нарича „Предатели на кръвта” – кражбата на кръвна линия.
- Боже мой!
- Няма „Боже мой”, има факти! Така се постигат две неща – Кланът се разраства с чужди, необременени деца, общите деца са малко и магически запазени. Второ – при внимателно преценен брак на тези деца с партньори или „маглородени”, или родени от такива, поколението вече може да е и многобройно, и силно магически.
- Но ти преди известно време каза, че магическата задлъжнялост...
- Виждам старата Хърмаяни, Алелуйя! Ето, това е проблемът! Магическия дълг. Колкото и хитри да са Моли и Артър, колкото и добре да е обмислил и подредил Дъмб. Нещата за своите протеже, никой не се е съобразил, че между теб и Потър има душевно обвързване и разкъсването му натоварва виновниците, а и вас двамата, с Магически откат. И твоите, и на Хари децата ще са слаби и глупави вълшебници, а внуците ви – безмощни.
- Не го казвай, Драко, не може да е толкова страшно!
- По-страшно е, Хърмаяни. Те, макар и Предатели на кръвта, са до един чистокръвни и разполагат изцяло с авоарите ви. Как иначе Роналд ще си позволи да лентяйства и да не работи почти нищо, само да дебелее, а? Или Джиневра да си сменя по три пъти на сезон гардероба? Или Моли и Артър да се преместят в имението-замък на Рода Потър? Харчат ви паричките, папкат на поразия!
- О-о-о.....
- Хайде, стига, Хърмаяни, недей да плачеш сега. Ето, вземи моята носна кърпа, избърши си сълзите и да решим всички проблеми.
- Ка-а-ак?....
- Не се отчайвай, има решение и за най-заплетените проблеми. Нямаше да ти определям среща тук, в този магълски ресторант, ако нямах готово предложение.
- А. Дългът.
- Няма дълг, Хърмаяни, ние сме от едно семейство.
- ?
- !
- ?
- Квантово поведение, нали си спомняш?
- Е?
- Помниш ли Хорацио Слагхорн? Когато чу фамилията ти, той те пита нещо...
- А-а-а, попита ме имам ли връзка с ония Грейнджър-Дагворт(?). Аз му казах, че съм маглородена, той ме изгледа замислено и нищо не каза повече.
- Така е, замислен беше, стоях зад тебе и добре го виждах. Същата вечер, в писмо до баща ми, описах случката. След два дни получих отговор и той ме шокира напълно. Баба ти Маргарита, майката на баща ти е Малфой по рождение. Сестра на дядо ми Абрахас и безмощна. Дядо ти Грейнджър произхожда от семейна линия, която се е изродила магически по мъжка линия. Една от дъщерите Грейнджър, обаче, е магьосница и след омъжването си, обединява своята фамилията с тази на мъжа си, стават Грейнджър-Дагворт, за да запазят нейния род. След едно поколение, обаче, линията прекъсва, защото всички наследници се оказват бездетни. От страна на майка ти все още съществуват вълшебни родственици, които знаят за тебе, но достъпът им е възпрепятстван, познай от кой!
- Кой?
- Дъмбълдор, нали те предупредих за неговата роля в играта?
- Каква роля?
- На кукловод.
- ?
- Да, кукловод. Погледни каква пиеска развъртя върху сцената на магическия свят! Виртуозно изигра партията си, но не отчете много важен момент, който ми разказа на една разпивка Потър, когато се беше станал на мотика. Току-що беше хванал жена си в много съмнително интимно положение и се чудеше, сам ми сподели, колко от децата му са негови. (Между другото, на другия ден нищо не си спомняше от нашия разговор. Досещаш се, нали?) През тази вечер ми разказа и за срещата си с Дъмбълдор в отвъдното.
- Какво?
- На теб не ти ли е казвал? Е-е-е, голяма грешка от негова страна, ако ти беше разказал, щеше да разбереш нещо много важно. Защо Дъмбълдор разигра тази шахматна партия и погуби толкова хора. Разруши толкова съдби, прекъсна толкова семейни линии.
- Боже мой.
- Ето пак – боже мой. Слушай ме добре, ще го кажа накратко. Всеки иска безсмъртие. Но да получиш безсмъртие и да си вечно грохнал старец, не е щастливо събитие. Да си вечно млад, богат и красив – ето, това вече е щастие. Съгласна ли си?
- Да.
- А за колко вълшебници ти е известно, че са се домогвали до безсмъртието?
- Е, Драко, Волдеморт не ми го е казвал лично, но с неговите хоркрукси...
- Друг не знаеш ли?
- Няма друг.
- Няма, как ли пък не. Фламел намери безсмъртието чрез Философския камък...
- А, да. Фламел. Но той не е безсмъртен. Отдавна трябва да е починал, защото камъкът беше разрушен пред първата ни година...
- Леле, Хърмаяни, ти тъпа ли си или само се правиш? Кой може да разруши Философски камък? Не-е-е, дълбоко си заблудена, няма да се повтарям от кого - трябваше да прочетеш трудовете на самия Фламел, а не ония, които Дъмбълдор е написал за него. Употребата на Елексира на безсмъртието не трябва да е ежедневно и постоянно. Отвреме-навреме се прави дълга, няколко годишна, понякога – десетки години – почивка, защото организмът привиква и губи магическа сила. За маглите няма никаква опасност, но кой ще довери на магъл такова опасно нещо като вечен живот. В периода на такава почивка, Философският камък бе използван за примамка. Като си изпълни ролята, той се върна сам при собствениците си, защото такава е неговата тайна. Само този, който е създал Камъка, може да се ползва от неговите сили. Мислиш ли, че иначе старият Дъмбълдор би върнал средството за вечна младост обратно при фамилията Фламел?
- Брей!
- Брей, я! Сега Николас и Перенел сигурно изглеждат отново осемнайсетгодишни – и да се блъснеш в тях на улицата, няма да се досетиш кои са, защото кой от нашето поколение ги е виждал млади?
- О-о-о!
- Ха! Ама че си многословна!
- Хилиш ми се насреща, сякаш знаеш и за други търсачи на безсмъртие.
- Да, Дъмбълдор.
- Дъмбълдор? Ти шегуваш ли се?
- Хърмаяни, трябва да те проверим и за отравяне с отвари. Държиш се и говориш, сякаш ти е изтрита паметта! Я, да видим, тук някъде имах смалена кутийка за екстрени случаи. В кой ли джов съм я сложил? А, ето тук е. Engorgio! Пий тази отвара, тя ще покаже дали си под въздействие на някакви елексири. Брей, как грейна, сияеш във всички цветове! Тия Уизли, леле какво ги чака!
- Драко? Червеното е Амортенция, жълтото е отвара за плодовитост, мама миа... Зеленото е за снижаване на интересите, това кафявото го виждам за пръв път.
- За покорност, Хърмаяни, за послушание. Бледоморавото е за снижено самочувствие. Виждам и други, такива, които са за потискане на силна любов, това е за ревност и омраза – към Потър, вероятно. Има и скъсана душевна връзка, ей тия парцали, виждаш ли ги? Сега да лекуваме всичко по ред.

§§§§§§§§§§§
- Ама наистина ли сме братовчеди, Драко?
- Наистина. Заклевам се в Магията си, че с Хърмаяни Уизли, по баща Грейнджър сме в истинска кръвна роднинска връзка. Виждаш ли бялото сияние? Да? Значи ми вярваш?
- Вече да!
- Абсолютно ли?
- Абсолютно.
- Сега ще ти кажа какво ще направим, за да оправим положението. В семейството се пази многогодишен времевърт.
- Боже мой. Многогодишен?
- Да, Боже мой, харесва ми да ме наричаш така. Аз съм Боже.
- Стига, Драко. Искаш да се върнем назад във времето ли?
- Не ние, ти сама.
- Защо ми е да се връщам, за да предупредя младото си „Аз” да не прави глупости ли?
- Не. Ще се върнеш в детското си тяло, заедно със знанията и спомените си и ще поправиш всечките си груби грешки. Ще се ожениш за Потър и ще му родиш дъщеря Лили. Ти ще я родиш. Ще дадеш тази Лили за съпруга на сина ми Скорпиус...
- Но ние нали сме братовчеди? Магията...
- Хърмаяни, ние сме много далечни роднини, смесването на кръвта само ще усили магията. В тебе има много важни чужди линии. Да не говорим за Потър. Само линията Еванс и връзката й със Салазар Слизерин колко струва! Но не това е интересното.
- А кое?
- Това, че тази Лили ще е с огромна магическа мощ и заедно със Скорпиус ще завладеят световете. Ще са толкова подходящи един за друг, че в момента на раждането им, в Книгата на душите в Министерството ще бъде отбелязана тяхната женитба.
- Но тази Лили, която Хари има, не е ли подходяща?
- Толкова е неподходяща, че изяжда като паразит съединението на Скорпиус с Магията. Той е все по-слаб и по-неспособен. Отслабената магическа сила се отразява и на здравето му – болнав и хилав, синът ми е моето денонощно нещастие. Обичам го и съм готов на всичко за него...
- Откъде знаеш, че ако аз направя това, което ти ми разясни, ще стане така, както ми го описа – това със връзката, с Книгата, с магическата мощ.
- Хърмаяни, в рода ни се пази една способност, с която разполага Главата на Рода. Това е способността да виждаш бъдещи варианти, неосъществени времеви линии и да избираш най-подходящата. Главата на Рода може да предаде временно на някой друг член на кръвната линия тази способност за доброто на Рода. Ако приемеш да ми помогнеш в моето нещастие, ако подкрепиш един свой роднина и се завърнеш назад, аз, като Глава на фамилията Малфой, ще ти предам тази способност, докато един ден не ми я върнеш обратно като ненужна лично за теб, за да бъде в помощ и защита на семейството на дъщеря ти. Ще поемеш ли тази задача от своя Лорд, мисис Уизли?
- Приемам, милорд.

§§§§§§§§§

- Мамо, днес е 31 юли!
- Какво става на този ден, Мимиона?
- Трябва да отидем на Диагоналали. Хари ще бъде там днес. Трябва да го срещна и да говаря с него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
KRAA
МнениеПуснато на: Сря Апр 06, 2011 8:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Брей! Чак се учудих какво красиво и обосновано нещо съм написала в късни доби! Ако го бях написала посред бял ден, щеше да претеднира за "шедьовър".

Голяма съм!
virosh
МнениеПуснато на: Сря Апр 06, 2011 8:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

Хм Neutral
МнениеПуснато на: Сря Апр 06, 2011 9:19 pm    Заглавие: Re: Диалог Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Местожителство: Долината на изгубените

KRAA написа:
а?
- Стига, Малфой! Завиждаш ли, че Кланът Уизли е еднственото семейство във Вълшебния свят, което се размножава така успешно.
- Да, бе! Така е, ха-ха-ха.... Ти колко малки Уизълчета навъди? 20? .

Това ми беше достатъчно
KRAA
МнениеПуснато на: Сря Апр 06, 2011 10:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

miss_gaga

Не че е много важно, но би ли се изяснила, моля. Стига ти да се накефиш или да се отвратиш? И в двата случая ще съм доволна, защото съм предизвикала някакви емоции сред обитателите тук.

Но, нека да сме наясно, ненавиждам канона на Роулинг, двойките й, отношенията й. Достатъчно съм голяма, за да знам, че насила събира своите герои - като в сълзлив индийски филм.

А и, в края на краищата, като ще пишем фенфикшън, нека да е абсолютно АУ и ООС. Канона да го четем в оригиналните книги. Пренаписването на канона е плагиатство.

Ваша KRAA
Галя
МнениеПуснато на: Сря Апр 06, 2011 11:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

ne iskam da te obijdam ama prosto zvu4i adski tupo.
ot tezi tvoi dumi izliza 4e spored teb vsi4ki ot sem uizli se razmnojavat kato zaici !
a za tova 4e si predizvikala emociq-mi tq i avtorkata na zdra4-stefani,predizvikva
opredeleni emocii s tvorbite si (mislq 4e se doseshtash kakvi sa)

sorry,ne celq da obidq nikoi,prosto izrazqvam mnenie
Philip
МнениеПуснато на: Сря Апр 06, 2011 11:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

-A.
МнениеПуснато на: Сря Апр 06, 2011 11:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: District 7

Какво е магли?

Едит 1: Никога, ама НИКОГА в нито една от Книгите не съм прочела ХАРОЛД Потър. What the F*CK?

Едит 2:Оклюменция?! Сериозно?!

Едит 3: Хорацио Слагхорн?

My blog: http://ivysrandomstuff.alle.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
KRAA
МнениеПуснато на: Чет Апр 07, 2011 12:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Брей! Ама вие знаете коя е Стефани Майер? Може би имате дори идея за Лоис Макмастър Бюджолд!

Филип, това сигурно те изпълва с небивал възторг. Сигурно е единственото, което можеш да произведеш.

Магли - хора, които не владеят маг - ията. Ясно е, че мъгъли е връх на превода.

И, въобще, ако ще давате мнение, нека да е културно, намираме се във външно общество, където всеки може да влезе, да прочете и да си направи изводи.
Както ви казах, пазя си писанията - тук може да ги четат и небългарско говорящи читатели, което е и най-важната ми цел.

Поговорката е - мълчанито е злато. По-добре не патвърждавай гласно съмненията в собствената ти глупост.
Галя
МнениеПуснато на: Чет Апр 07, 2011 12:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Оклюменция.
Моля?
МОЛЯ?

ти с твоето творчество се подиграваш с поредицата ХП
и ще спра до тук,въпреки че едвам се сдържам да не изразя цялото си мнение

едит: Слизерин? Woww
О боже,Слизерин??!?!????????!!???????!!!???!!!!
Що направо не го написа Салата Слизерин та да е по интересно?!?!?!?

Последната промяна е направена от Галя на Чет Апр 07, 2011 12:48 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
vuvuzela
МнениеПуснато на: Чет Апр 07, 2011 12:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

why so sirius
Philip
МнениеПуснато на: Чет Апр 07, 2011 12:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

KRAA написа:

Филип, това сигурно те изпълва с небивал възторг. Сигурно е единственото, което можеш да произведеш.

И това нямаше да мога, но произведението ти ме вдъхнови
-A.
МнениеПуснато на: Чет Апр 07, 2011 12:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: District 7

miss_gaga написа:
Оклюменция.
Моля?
МОЛЯ?

+1
Напълно съм съгласна.
Не знам от къде си взела теорията за маглите си (звучи като "Наглите" Laughing), но думата muggle няма нищо общо с думата magic. Не забравяй, че Роулинг е от Великобритания. И това, че думата се произнася "магъл", не означава, че трябва да се преведе така. Самата Джо е казала, че думата е измислена от нея.
Не искам да се заяждам. Затова, също като Галя, ще спра до тук и ще заявя, че не възнамерявам да чета нещо написано от теб отново. Това не е АУ. Това е подигравка. :/

My blog: http://ivysrandomstuff.alle.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Галя
МнениеПуснато на: Чет Апр 07, 2011 12:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

-A. написа:
miss_gaga написа:
Оклюменция.
Моля?
МОЛЯ?

+1
Напълно съм съгласна.
Не знам от къде си взела теорията за маглите си (звучи като "Наглите" Laughing), но думата muggle няма нищо общо с думата magic. Не забравяй, че Роулинг е от Великобритания. И това, че думата се произнася "магъл", не означава, че трябва да се преведе така. Самата Джо е казала, че думата е измислена от нея.
Не искам да се заяждам. Затова, също като Галя, ще спра до тук и ще заявя, че не възнамерявам да чета нещо написано от теб отново. Това не е АУ. Това е подигравка. :/

съгласна съм
Само че аз като видях думата магли,се сетих първо за Маугли от книга за джунглата.

И наистина спирам до тук! тая глупост не заслужава вниманието ми,или вниманието на който и да е било друг

Последната промяна е направена от Галя на Чет Апр 07, 2011 12:52 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
vuvuzela
МнениеПуснато на: Чет Апр 07, 2011 12:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

miss_gaga написа:
-A. написа:
miss_gaga написа:
Оклюменция.
Моля?
МОЛЯ?

+1
Напълно съм съгласна.

Абсолютно съм съгласна.
Само че аз като видях думата магли,се сетих първо за Маугли от книга за джунглата.

И наистина спирам до тук!

съгласна съм напълно с вас момичета
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3  Следваща Страница 1 от 3

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov