Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Хари Потър « Предишната тема :: Следващата тема » 
Прочети темата
Да
84%
 84%  [ 32 ]
Не
15%
 15%  [ 6 ]
Общо гласове : 38
Автор Съобщение
~EL~
МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 3:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Strawberry написа:
..а,и забравих да кажа,според мен не може да си харесвал книгата и изведнъж да спреш да я харесваш?!няма такива,просто няма
или я харесваш и продължаваш да си я харесваш,или никога не ти е била по вкуса

Ех, за съжаление има. Имам една позната, която твърдеше години наред, че обожава Хари Потър и като излезе една друга поредица (няма да споменавам имена, че да не задъбаваме...) каза по адрес на ХП: не знам как съм могла да чета такава тъпотия, *** е сто пъти по - добра...
Иначе наистина, независимо книга ли е филм ли е, оставило ли е в теб някаква следа, не можеш просто да спреш да го харесваш, все едно щракваш копчето на телевизора.

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 3:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

днеска класа ми искаха да ходим заедно на премиерата на новия филм, всички почнаха да си говорят за хари потър, а едно момиче даже си носеше четвъртата книга

ако не беше в 7 книги и толкова добре рекламирана, никога нямаше да стане толкова популярна, защото хората като мис гага четат само книги, които ги рекламират по билбордовете и телевизията. толкова коментирана е, защото е известна. иначе трябва да си чел всяка част поне по 5 пъти, за да почнат да ти се привиждат разни сложни сюжетни линии, за които сигурно и авторката не знае
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
supernatural
МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 4:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Разбира се,Хари Потър поредицата е голяма част от живота ми и винаги ми е харесвала и ще ми харесва ! Не знам защо не сте доволни от филм 4-ти обаче.. специално първото испитание е по добре представено от колкото е в книгата Laughing Laughing Laughing Наистина обаче по някой път се чудя тия дето гледат само филмите въобще разбират ли нещо от поредицата Laughing Както и да е.. та да който не харесва Хари Потър много много не е за тоя форум Evil or Very Mad
Върнете се в началото
He-Who-Must-Not-Be-Named
МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 9:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

Местожителство: Царство Таратория

incinerator, ти до известна степен имаш право - рекламата играе много голяма роля в цялата работа. Но въпросът е, че никоя книга не е постигала такъв голям успях преди ХП, а повечето от успешните книги днес градят успеха си понеже ги сравняват с "Хари Потър".

Иначе книгата е само една, просто е разделена в седем тома. Историята разказва за Волдемор, но авторката е избрала по-интересен подход, за да разкаже неговата история - използвайки момчето Хари Потър.
И не знам колко пъти трябва да прочетеш ХП за да започнат да ти се привиждат неща, но за да отречеш, че книгата е една в седем части не трябва да си я чел дори веднъж. Тъй като стигнеш ли до 33-та глава на ХП7 каквито и виждания да си имал за историята всичко се променя. И при следващите препрочитания вече забелязваш знаците, които Роулинг е поставила в цялата книга.
Ти си чел само първите 3 или 4 книги, а както казах в предишния си коментар те могат да съществуват отделно и точно това е целта на авторката. Роулинг е достатъчно умна и знае, че потози начин ще спечели много повече читатели. И точно затова днес е толкова богата.
Ако някога паднеш на нашето ниво и прочетеш останалите 3 книги, ще видиш, че те вече не могат да съществуват самостоятелно, а всичко, случило се до сега е свързано с Голямата Картина и с Волдемор.
Devastator
МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 9:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Eстествено, че все още съм фен. Не колкото преди, в никакъв случай, но все още уважавам и харесвам цялата вселена, героите и т.н. Малко съм разочарован от последните 2 книги и филма, но това си е мое мнение. Иначе когато аз прочетох първата книга (мисля, че беше преди 10 години), поредицата все още не беше особено популярна, поне тук. След като излезе Затворникът на български вече стана пълната лудница. Спомням си как на един имен ден с приятелите ми обсъждахме Хари Потър и тогава имах чувството, че водя най-якия разговор в живота си.

There's blood in the water - sinking, always, sinking!

I would rather see your face in Hell than speak another word of this perfect world.
Върнете се в началото
incinerator
МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 9:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

тука си прав, че не съм чел всички части и нямам цялостна представа, но съм сигурен, почти сигурен, че цялата история може да се побере в не повече от 4 книги без да се губи нищо. от петте книги които съм чел, впечатлението ми е, че всяка следваща е по-дебела (факт) и има все повече излишни неща. естествено пак можеш да кажеш, че ако прочета всички томове, тези неща няма да ми се струват излишни, но те не са от нещата, които могат да имат някаква връзка с каквото и да било. тре'а 'зема ги прочета и да мога с чисто сърце да ги защитавам или отхвърлям
Върнете се в началото
spiral static
МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 9:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

ne znam, znachi, vse si mislia che triabva da gi preprocheta knijkite, ama ot druga strana vse go namiram za malko ili mnogo zaguba na vreme :}
vse sum gi chela s udovolstvie, no ne e nevuzmojno da si promeni chovek precenkata s vremeto, imam v predvid da preoceni ot druga gledna tochka; kakto se sluchva s muzikata i vuobshte vsiakakvite vidove izkustvo; ta tova go kazvam imenno zashtoto v momenta daje da znam che sum bila mnogo vglubena i me e grabvalo, prosto imenno taia tolkova tolkova masova hitovost i tova prehvalvane do nebesata i edva li ne prevrushtaneto na hari poter v romana na nasheto pokolenie, po-skoro me drazniat i me karat da mislia che e tvurde overrated. i che e hubavo da se chete i da se haresva, no ne da se obojestviava :>
i blablabla

collapse

><
MPCooL
МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 10:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Люлин Сити

Аз вече неведнъж съм говорил по този въпрос. Обичам я книгата, защото израснах с нея, бях вманиачен по едно време, бил съм и много фенски настроен. Но тази мания отмина преди 3 години и това не е защото я възприемам като детска (Еди-кой-си ми е свидетел, че ми е трудно да я възприема като детско четиво) или пък защото съм се почувствал по-възрастен и "над тези неща"... просто накрая се разочаровах много, от финала, от Роулинг и съшитите с бели конци последни изсмуквания от пръстите ѝ. Но винаги ще пазя топли спомени и ще я харесвам, но не до фаза, в която ще почна да я боготворя или да я наричам "Книгата", защото за мен си е просто "книга", хубава, сравнително ценна, но просто... книга, мания от миналото.

The Petrusenko Experience blog: http://petrusenko.zxq.net
http://www.facebook.com/martin.s.petrusenko
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Planescape
МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 10:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Universe Sandbox

Но все пак е оставила отпечатък в цялата ти същност и един спомен за нея, който надали ще се промени. Ти сам го каза

Цитат:
Но винаги ще пазя топли спомени и ще я харесвам

А според мен това има значение в живота. Нещата, които ни оставят такива неизлечими отпечатъци. Не казвам, че трябва да си фен, никак - приемам мнението ти абсолютно, но просто изтъквам, че щом ще остави в теб нещо от себе си, значи поредицата е била и ще остане и за в бъдеще важен спомен в живота ти. А нещата, които ни оставят такива спомени - за това се живее имо. И това се отнася за всички, които като малки са били лудо запалени, дори и манията им да е умряла с времето.

Освен за Хиху, който си е вечен фен и за това получава моето безгранично уважение :Р
МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 10:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

И аз си оставам вечен фен,особено в такива моменти преди филма съм наистина вманиачен и само за това мисля и само за това говоря нищо друго не ме вълнува (преди седмица гаджето ми скъса с мен именно заради това Confused Confused Confused ) ! Не знам дали е лошо за околните или за успеха ми в даскало,но чувството е невероятно пък и к'во ми пука.. Laughing ( на 17 съм Shocked ) След 2 месеца мисля,че ще ми е минало но 3 месеца след като ми мине пак ще се появи това чувство Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
gesh
МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 10:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Captain Obvious

Бтв който може, нека да дойде да гледа с нас филма. Или поне преди него само да се видим Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
MPCooL
МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 10:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Люлин Сити

Естествено, никога не съм отричал, че оставила нещо в мен Smile Но никога (дори в онези времена) не съм и придавал някаква, чаааак такава важност, като "дълбок отпечатък в живота ми и т.н. Smile Може би и защото не съм имал с кого да споделям манията си. Твърде малко хора около мен са чели дори само няколко части от книгата, а да не говорим за някакво фенство и тем подобни щуротии Smile

The Petrusenko Experience blog: http://petrusenko.zxq.net
http://www.facebook.com/martin.s.petrusenko
Върнете се в началото
Гризчо
МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 10:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Член на МКМ
Член на МКМ

нямам идея дали съм бил фен Shocked

ама сега ме топлят страшно много книгите, ама страшно много.

(; Най-много ми беше яко да чета книга 3, защото до 7 имаше цели 4 книги, които не бяха написани и си беше брало лайката какво се случва.

И все пак не знам как се озовах тук, сериозно Smile
Върнете се в началото
PotterNinja
МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 10:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин
Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: Барабой

Охо, имам си дружинка.

Върнете се в началото
He-Who-Must-Not-Be-Named
МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 10:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

Местожителство: Царство Таратория

Книгите стават по-големи, понеже героите са много. Авторката, макар да ни показва нещата от гледната точка на героя Хари, ни разказва за две поколения магьосници - това на Хари и това на родителите му, които са изправени пред най-голямата криза в историята на тяхното общество. И всъщност виждаме как изборите на поколението преди са оставили следа в живота на поколението сега.
Роулинг прави това, за да внуши една от идеите си - важността на взетите решения.
Така че това си е част от целта на романа.

И съм съгласен, че историята можеше да се събере в по-малко страници. Но нямаше да е толкова въздействаща. Една от причините ХП да е толкова популярна книга е това, че в първите книги авторката създава един свят, който читателите да обикнат, а в последните го унищожава. и така публиката усеща напълно колко страшно е всичко, за което тя ни говори. Това вече не е някакъв друг свят и някакви други хора. Това е нашият свят и нашите приятели.
Ще дам пример с майка си. Тя е много голяма фенка на "Хари Потър", най-вече на третата част, и е препрочитала третата книга почти колкото мен. Любимата й част от цялата поредица е времето, което Хари прекара на Диагон-Али, преди да дойдат Рон и Хърмаяни. И когато майка ми разбра, че смъртножадните са убили Флориан Фортескю беше страшно шокирана и натъжена. За този герой, който се споменава 4-5 пъти и няма нито една пряка реч.

Също така съм съгласен, че в днешно време хората харесват боклуци. Всички виждаме упадъка на мнозинството. Аз обаче съм почитател на Стивън Кинг, който е голям защитник на идеята, че може да съществува качествена популярна литература.
И всъщност има логика - ако една книга е добра, тя ще се хареса на всички. Книгите са съставени от няколко елемента - сюжет, герои, стил и послание. Сюжетът е най-повърхностният слой, но добре изграденият сюжет не пречи на останалото. Така че, аз вярвам, че под невероятния сюжет на Роулинг се крият много по-дълбоки идеи, символи и послания.
Така че, не казвам, че "Хари Потър" е перфектната книга, но съм сигурен, че когато Перфектната Книга се появи на света всички ще я харесат... освен тези, които няма въобще да я прочетат.

Както и да е.
Аз също не съм много прав, понеже понякога забравям, че да си почитател на "Хари Потър" на означава задължително да се разхождаш с наметало и магическа пръчка. Дори напротив - много често външните прояви показват липса на истински чувства. Външните прояви всъщност са характерни за тази масова мания, която е нещо много вредно.
А Хари Потър беше част от масовата мания, която пък беше продуцирана от тези, които ще имат полза от цялата работа - WB и останалите обирджии (не включвам Роулинг, тя си е заслужила всяка стотинка).

И страшно много се мразя за тия дълги постове, които пиша, но понякога искам да кажа всичко в един пост и оплесквам цялата работа.
Искам да кажа малко и за рекламата. Ясно е, че рекламата имаше много важна роля за успеха на книгата, но както вече няколко пъти изтъкнах това е първата книга, която постига такъв нечуван успех.
Все пак не отричам, че рекламата беше отговорна за тази масова истерия - пищящи фенове, огромни събирания и тн. И точно тези, които търсеха тази масовост, бяха и първите, които изоставиха ХП и се насочиха към следващата популярна книга. Но има и такива, които прочетох ХП и останахе верни, не защото така е модерно (ХП вече не е на мода, но остават два филма, така че може да се каже, че времето му все още не е отминало), а защото видяха, че Книгата е прекрасна и си заслужава вниманието и уважението.
И сега расте поколението, които ще стават ХП фенове не заради манията, а заради качествата на книгата. Те че са много по-малко, отколкото бяхме ние на времето, но ще са далеч по-силни и верни.
Пример е братовчедка ми, която не живее в София и няма приятели с които да споделя фенството си. Това обаче не й пречи да чете ХП (на български, руски и английски) и да го обича.
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща Страница 2 от 4

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov