Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Дженсън Потър /ИИ/ « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
-A.
МнениеПуснато на: Сря Авг 17, 2011 4:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: District 7

Работя по втора глава. (:

My blog: http://ivysrandomstuff.alle.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
-A.
МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2012 12:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

И прословутата втора глава... Laughing

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ofell
МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2012 1:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Винаги съм се чудела какво щеше да е ако Хари си има сестра и дори като много малка си играех с приятели на разни такива игри,но сестра му се казваше Хариета Laughing Твоят вариант е доста по-сполучлив,бих казала наистина добър. Харесва ми и за сега ми се струва интересно...дали Дженсън ще се сватоса с Рон..?..Хари е с неговата сестра и ако той е с Джен ще са нещо като квит ако мога така да се изразя или комплект. Чакам и следващите глави Smile
МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2012 1:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: London, UK

Боже опази Дженсън да е с Рон. Има си защо Рон и Хърма да са заедно - идеални са един за друг. Не знам дали героите на Роу имат религия, но примерно в ортодоксалното христианство брат и сестра не могат да вземат сестра и брат - получава се някакво кръстосано кръвосмешение или нещо такова. Както и да е, да не изпадаме в детайли.
Искам да кажа само, че главата е супер, но имаш малка хронологична неточност. Ако от първата глава са минали 4 години, Хари трябва да е 6ти, а не 5ти курс. Rolling Eyes
Иначе те моля да пускаш по-често глави...Да, знам - виж кой го казва, но все пак това че аз пускам нова глава на пълнолуние във високосна година, ако е Петък 13ти и наближава Апокалипсис...не означава, че трябва да следваш примера ми Laughing Laughing Laughing

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
-A.
МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2012 4:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Mistress написа:
Боже опази Дженсън да е с Рон. Има си защо Рон и Хърма да са заедно - идеални са един за друг. Не знам дали героите на Роу имат религия, но примерно в ортодоксалното христианство брат и сестра не могат да вземат сестра и брат - получава се някакво кръстосано кръвосмешение или нещо такова. Както и да е, да не изпадаме в детайли.
Искам да кажа само, че главата е супер, но имаш малка хронологична неточност. Ако от първата глава са минали 4 години, Хари трябва да е 6ти, а не 5ти курс. Rolling Eyes
Иначе те моля да пускаш по-често глави...Да, знам - виж кой го казва, но все пак това че аз пускам нова глава на пълнолуние във високосна година, ако е Петък 13ти и наближава Апокалипсис...не означава, че трябва да следваш примера ми Laughing Laughing Laughing

Не, изобщо не планирам да е с Рон, Рон си е за Маяни. Пък.

А за главите, ще се старая по - често да пускам Very Happy

ама как така да е шести, в първа глава Дженсън е първи курс, тоест сега трябва да е четвърти, не е ли така, или аз нещо се бъркам с броенето на годините? Rolling Eyes

Върнете се в началото
Mistress
МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2012 6:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А колко е 1+4, ако не 5, бе мила? А и Хари тогава е 2 курс, т.е е на 12 години, а Дженсън е първи на 11г Тогава 11+4=15(5 курс), 12+4=16г (6курс) Got it? Wink

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
-A.
МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2012 7:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Реших, че ще е по - лесно, ако просто напиша годините, през които се развива действието.

Хари започва училище на 01.09.1991г., следователно първа глава се развива през 92, а втора глава - през 96, защото 97 Хари е шести курс, а 98 - седми, когато се развива Битката за Хогуортс.

Върнете се в началото
Mistress
МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2012 7:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не точно, поне за последните години. Те започват началото на септември и свършват в края на юни, като при нас. Хари е седми курс през учебната 1997/1998 години (цял фик написах за тази година, така че не мисля, че бъркам Wink ). През 1997 той навършва 17 години (магьосническо пълнолетие) и защитата, която Дъмбълдор направи на дома на Дърсли падна.
За улеснение:
1991/`92 - Хари е първи курс, юни `92 спаси философския камък, а на първи септември същата година с Рон се разбиха в Плашещата върба, което е началото на твоя фик.
`92/`93 - Хари е втори курс. През юни `93 той успя да унищожи един от хоркруксите на волдемор, да убие базилиска, да спаси бъдещата си съпруга и да дари Доби със свобода. През юли или август `93 сириус успява да избяга от Азкабан.
`93/`94 - вече в трети курс. През юни `94 Хари успя да спаси Бъкбийк и Сириус отлетя с хипогрифа някъде на юг, Петигрю избяга и откри жалките останки от Волдемор, умира Бърта Джоркинс, тогава е и Световното първенство по куидич.
`94/`95 - четвърти курс. тримагическия турнир. През юни `95 Хари стана свидетел на завръщането на Волдемор в пълната му мощ. По късно същата година, Ъмбридж прати 2 диментори и Хари бе временно изключен от Хогуортс. отиде на изслушване в Министерството, а междувременно се бе настанил на площад Гримолд №12
`95/`96 - Пети курс. годината на СОВА, терора на Ъмбридж, ВОДА. През юни `96 Сириус умря Hmm
`96/`97 - Шести курс. Снейп преподава ЗСЧИ, Рон изтрещя тотално и се хвана с Л(иг)авендър. През юни `97 Дъмбълдор умря и Хари реши, че на есен няма да се връща в Хогуортс.
Август `97 след сватбата на Бил и Фльор великолепната тройка тръгна да търси Хоркрукси.
2.05 1998 - Край на Втората война, Волдемор умира.
19 години по-късно - Всичко беше наред...

Надявам се, че помогнах...

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
daniil_95
МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2012 9:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Когато прочетох разказа ти за Нимения (Сериозно едно от най - яките измислени имена за всички времена.Very Happy : Възмущавам се, че в момента компютъра ми го подчертава в червено Evil or Very Mad иде ми да го разбия, ама няма накъде повече) ми направи впечатление, че имаш много приятен стнл на писане.

Името Дженсън (както и Джинерва) нещо не ми харесва толкова( нищо лично), няма блясъка на Нимения . Но пък само Джени ми звучи добре Wink

Джени е много симпатична, сантиментална е, но не е лигава - вярно - разплака се за родителите си, но това е естествено, а и накрая си обеща да е за последно, което показва, че е силна.(въпреки, че най - вероятно не е за последно)
Самата идея Хари Потър да има сестра е оригинална и ми допада.
Моля те не я съюзявай с Волдемор и не я обръщай против Хари!

Начина, по който отклони небрежно Чо Чан и даде още една година Хари и Джини да бъдат заедно беше велик Не че имам нещо против Чо Чан, към нея изпитвам просто хладно безразличие, но тук много хора я мразят в червата и сигурно също са ти благодарни.

(Учудвам се, че още никой не я убил ритуално във фиковете си )

Когато се съберат глави обещавам да коментирам по - обстойно.(Става ли да публикуваш следващата глава преди 2030 Rolling Eyes)
Mistress
МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2012 9:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

О, аз също съм много благодарна, че така фино разкара Чо от картинката, а трябва да се отбележи, че не съм от най-страстните почитатели на Хари/Джини тандема.

Бу, знаеш, че много те обичам (това е към авторката, някой да не си помисли нещо Rolling Eyes ) и когато правя забележки, имам основателна причина. Просто видях, че нещо си опатлала годините - нормално е и исках да ти помогна. А решението в коя година се случват събитията във фика ти си е изцяло твое. ГУШ!

Имах намерение да убия Чо в годината, но се уплаших, че ще станат много убийства и кървища Laughing Laughing Laughing Обаче Дани даде чудесна идея...

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
-A.
МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2012 10:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Е аз съм я екзорсизирала (има ли такава дума?) в свой разказ Чо-то, но до убийство не съм стигала... Laughing

Бу, не съм си оплела годините,
Цитат:
`92/`93 - Хари е втори курс.

Първа глава се развива през септември '92, а втора глава през февруари '96, следователно 95/96 учебна година.
Цитат:
`95/`96 - Пети курс. годината на СОВА, терора на Ъмбридж, ВОДА. През юни `96 Сириус умря
.

Дани, благодаря за името на Нимения, и аз много си го харесвам. (хаха, колко съм скромна само). Радвам се, че Джени ти харесва, а е нормално да си поплаче, все пак тогава беше само на единадесет.

Колкото до следващата глава - ще се постарая да е скоро. Laughing

Върнете се в началото
Mistress
МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2012 11:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох, да вярно. Е, сега ще си имаш хронологично уики от мен Wink

-A. написа:
Е аз съм я екзорсизирала (има ли такава дума?) в свой разказ Чо-то, но до убийство не съм стигала... Laughing

Не, Бу, боя се, че няма такава дума Laughing Laughing Laughing

Горещо се надявам следващата глава да е скоро. Поне до края на тази година. И преди 21 декември - та ако все пак дойде края на света барабар с чичко Луци, да сме имали на какво да се порадваме като за последно Wink Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

П.п. Дам, изобщо не прекалявам със Supernatural...Неееее

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
daniil_95
МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2012 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Възможно ли вместо екзосирси-нещо-си да се бъркаш с низвергната(не знам дали точно така се пише). Тази дума много често я употребяваха във Властелина на пръстените.

Така относно главата щях да чакам, както споменах по - горе, да се съберат глави, ама се боя да не умра от старост.
В началото на главата съня не го разбрах много - в смисъл това нещо като паралелно изживяване с Хари ли е(един вид "споделям болката, брато")?

Което поражда още въпроси:
1.В нощта, която Волдемор нападна Хари(тогава той е на две, за да е достоверна историята ти) къде е Дженсън?
2.И тя ли е при батко си и плаче в съседната кошарка докато онзи сексист,(който не допуска, че жена може да му види сметката) прави първи неуспешен опит за убийство?
3.И след като Хари получи прозвището " момчето, което оживя" тя да не е " момичето, което беше на близо"(един вид не и е посегнал, защото е бил прекалено зает да се разпада)?

Извинявай, ако въпросите ми ти звучат като зададени от болен мозък(което не е много далече от истината). Не им отговаряй, ако не искаш(или ако по - нататък става ясно).

Все пак фикът ти няма такъв мрачен привкус(поне засега, но онзи трети анонимен глас в съня на Джени нещо ми намирисва).

Джени + Джордж не нарушава ли някакви хм... ортодоксални простотии ?

Не биха били толкова лошо двойка, дано Джордж не чуе нищо(след няколко години вероятността ще намалее с 50 процента, ако не си планувала друго ) за онзи приятел(на когото му забравих името и ме мързи да проверя как се казваше)?

Връщам ти комплимента(предния не го схванах), но този подпис е велик Wink (въпреки, че аз бих сложил нещо от трети епизод - след смъртта на Мориарти, шоуто ще загуби онова мрачно влияние. Обаче вярвам, че сценаристите ще се справят!)

Едит: как се казваш? Вярно, че А- се пише бързо, но винаги бъркам страната, от която се намира чертичката(не го приемай лично).

Последната промяна е направена от daniil_95 на Нед Сеп 09, 2012 2:30 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
-A.
МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2012 12:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Хаха, възможно е да ги бъркам, но екзорсизирана ми звучи много по - яко от низвергната. Laughing

За съня ще се разбере по - късно, както и всичките тия въпроси за З1 октомври 1981.

А пък за ортодоксиалните простотии не ми пука много много да ти кажа ли... Laughing

Благодаря и за подписа, но не бих могла да си сложа подпис от The Reichenbach Fall. Този епизод ме унищожи емоционално, толкова много ревах, че брат ми каза, че бил на косъм да събуди майка ми, да не би да ми било станало нещо. Rolling Eyes

Малко оффтопик, но лично аз не вярвам, че Мориарти е мъртъв.
Вариант 1: Пичът, който се гръмна (страшен актьор просто) наистина е Ричард Бруук, но истинският Мориарти му е платил да играе него.
Вариант 2: Смъртта е инсценирана и не се е гръмнал наистина, което не е толкова невъзможно.

Можеш да ми викаш Ив, Иве, Ивке и всякакви производни, а по четвърта глава работя Very Happy

Върнете се в началото
Mistress
МнениеПуснато на: Съб Сеп 22, 2012 12:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Започваш много интересно. Обичам ги тия малки детайли - Рон и Хърма се карат, "маниерите" на Рон... Което ми напомня да слагаш и звездичка с превод, защото, ако Хърма не беше превела нямаше да хвана нищо от онова, което Рон се опита да каже. разбрах само че е замесен Снейп и ученик Laughing Laughing Laughing

Цитат:
През последните няколко години, само един човек бе способен да я разбере, да я посъветва, да я изслуша, да я накара да се почувства по – добре.
Имаше му безрезервно доверие, както и той на нея и не би могла да си представи живота без него.

Много мило, че това е Сириус, но би трябвало да е Хари. И наистина се надявам накрая на фика да не следваш канона. За твое добро е Twisted Evil

Това момиче с това писмо, направо подтиква Сириус да дойде и да напердаши Снейп, нали знаеш? Confused И нещо не я бива много по кодовете. Ако Ъмбридж й прочете писмото дали няма да се досети къде копнее да отиде Джени? Rolling Eyes

Този Алек не ми вдъхва доверие нещо... Confused Дано да бъркам. Само неприятности със слидеринци й трябват на Джени сега. А ако Хари надуши...Малиииии...Майка му жална на Алек Laughing Laughing Laughing

Рон е синеок, само да кажа. Поне такъв спомен имам... Rolling Eyes

Цитат:
- Беше толкова мъничка – още бебе – когато те видях за последно... – и изведнъж той се разплака. Раменете му се разтърсваха от хлипове, а сълзите се стичаха по призначното му лице.
- Не го направих аз. – каза той тихо, с дрезгав глас. – Не аз предадох Лили и Джеймс, малка Джени. Не бях аз.
И въпреки че бе малко изплашена, Дженсън го прегърна успокоително.
- Знам, знам.

Ооооооооо Love Love Love Love Love Love Love
Убиваш ме! Обичам те заради този момент. Беше толкова трогателно... *разтап*

Нямаше толкова много Сириус, колкото беше обещала, но и на малкото се радвам. С нетърпение чакам следващата глава.

Честно казано имаш логическа дупка в момента в който джени се налага на Ремус. Той е учител, освен това е смятал сириус за виновен. По-скоро би й наложил наказание, за да я предпази, отколкото да я отведе при предполагаем масов убиец. Но защото става дума за Сириус, нека логиката върви на майната си.

ГУШ ГУШ ГУШ!!!

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща Страница 2 от 3

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov