Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Potter-Mania Magazine е тук! « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
MPCooL
МнениеПуснато на: Съб Юли 31, 2010 9:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Люлин Сити

аз го прегледах с Foxit Reader и нямам проблем.

The Petrusenko Experience blog: http://petrusenko.zxq.net
http://www.facebook.com/martin.s.petrusenko
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
deniss1996
МнениеПуснато на: Съб Юли 31, 2010 10:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: София

Супер е списанието!!! Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink
tedi94
МнениеПуснато на: Нед Авг 01, 2010 12:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: Хогуортс

Тъпо е.Жалко! Crying or Very sad
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
~EL~
МнениеПуснато на: Нед Авг 01, 2010 12:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

На мен пък много ми хареса! Може ли да дам едно предложение под формата на въпрос - няма ли да е... най - малкото интересно, да има интервюта с феновете и писачите във форума. И администраторите разбира се. Сигурна съм, че една достойна колежка на Рита Скийтър има какво да измъкне от Андрей например! Very Happy
МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 1:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: under the water

Много ми хареса списанието! Поздравления за чудесната идея и страхотната работа!! Smile
Много ме разчувстваха статиите "Трябваше ли Хари Потър да умре?" и следващата за феновете...
Дизайнът също е страхотен!
Имам обаче малка забежка, съжалявам за което. Имам вредния навик постоянно да откривам липсващи запетайки из вестници, телевизия, интернет... подсъзнателно, но все пак, адски ме дразни. А в този брой, особено в статиите с биографиите на героите, наистина имаше мноо пунктуационни (и правописни) грешки. В заглавието на статията за Албус пишеше 'ДъмбАлдор' !!
Хубаво е тези неща да се проверяват..
Успех със следващият брой и ако имате нужда от помощ за нещо, търсите нови членове или искате идеи, казвайте. Ще се радвам да помогна за такава велика идея. Very Happy
МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 2:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Котка на Шрьодингер

Да се уволни редакторът!

Честно, ако има грешки, вината е моя. Наистина точно тия текстове ги преглеждах на вече заспиваща глава в малките часове, но не мога да повярвам, че съм оставила такова нещо като "Дъмбалдор", ужас.

Хайде пиши ми на едно лично какво си забелязала, аз ще ги прегледам сега тия текстове в готов вид, само да успея да ги отворя.
МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 2:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Котка на Шрьодингер

Тъй, след преглеждане набързо:

едната глупава грешка, която си намерих, беше в текста за Хари, където думата "опит" се е оказала изядена и се е получило странното "Волдемор прави да го убие". Може да ме пляскате през заспалите ръчици.

Откъм правопис друго, освен Дъмбалдора, не видях. Не съм сигурна това дали е моя издънка, защото не помня дали текстът, дето го работех, въобще имаше заглавие - но ако е, някой да ме нарита на следващата среща.

Откъм пунктуация обаче - на няколко места липсват тирета, което е много странно, понеже лично гарантирам, че ги имаше...
МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 4:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Като цяло ми харесва!
Статията "Трябваше ли Хари Потър да умре" не ми хареса, ето защо:
"Първият път, в който Потльо се спаси, беше трогателен, сълзлив и много, много красив"
Може ли така да се изопачават имената?

"Потър го достраша да опетни святата си душица с убийство, но колко по-добре би изглеждало, ако две смъртоности заклинания се бяха преплели и рикоширали; . . ."
Това малко неуместно ми се струва, в последната книга Хари кава: "Няма да погубвам с магия хора само защото са се изпречили на пътя ми! Това е почеркът на Волдемор", това го кава за смъртожадните, е какво мислите че мисли за Волдемор? Макар и да е убил родителите му и да го ненавижда, той просто не иска да се превръща в такъв като него! Не иска да убива! Както на всеки е известно, дори Дъбрълдор, който е бил най-великият магьосник на всички времена никога не е убивал! Дори той не използва срещу Волдемор смъртоностно проклятие, той - който е сигурен в моща си, та какво очаквате за Хари?

Друга забележка, доколкото прочетох, навсякъде вместо проклятия пише заклинания, имам предвид за трите непростими:
"Хари е изпитвал на гърба си ефектите от заклинанията Круциатус и Империус."
". . . но колко по-добре би изглеждало, ако две смъртоности заклинания се бяха преплели и рикоширали; . . ."

Никъде в книгите те не са представени като заклинания, а навсякъде са проклятия! - има разлика.
Върнете се в началото
mims_potter
МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 9:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Варна, България

Много задълбаваш. Статията преди всичко показва личното мнение на автора по въпроса. И е хубаво, когато това мнение е нестандартно. Писна ни да слушаме едно и също нещо, нали? Ако ти самия не си съглалсен със съдържанието и позицията в статията, това вече е отделен въпрос. (Сега като чета мнението на rikcho, ми хрумва, че може да направим нещо като дискусия по статиите, кото показват някаква нова страна за нещата.)
За заклинанията и проклятията, мисля, че проклятието е вид заклинание, но и това не е кой знае колко важно.
Относно грешките, мисля че ни трябва още един редактор. Работила(това не е точната дума, но нейсе) съм в едно издателство и трябва да ви кажа, че там всеки текст(независимо дали е две или 200 страници) се проверяваше от поне 3 души. Фелина не може да оправи абсолютно всички абсурди абсолютно сама.
МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 10:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: District 7

rikcho написа:
Като цяло ми харесва!
"Първият път, в който Потльо се спаси, беше трогателен, сълзлив и много, много красив"

"Потър го достраша да опетни святата си душица с убийство, но колко по-добре би изглеждало, ако две смъртоности заклинания се бяха преплели и рикоширали; . . ."
Това малко неуместно ми се струва, в последната книга Хари кава: "Няма да погубвам с магия хора само защото са се изпречили на пътя ми! Това е почеркът на Волдемор", това го кава за смъртожадните, е какво мислите че мисли за Волдемор? Макар и да е убил родителите му и да го ненавижда, той просто не иска да се превръща в такъв като него! Не иска да убива! Както на всеки е известно, дори Дъбрълдор, който е бил най-великият магьосник на всички времена никога не е убивал! Дори той не използва срещу Волдемор смъртоностно проклятие, той - който е сигурен в моща си, та какво очаквате за Хари?

Друга забележка, доколкото прочетох, навсякъде вместо проклятия пише заклинания, имам предвид за трите непростими:
". . . но колко по-добре би изглеждало, ако две смъртоности заклинания се бяха преплели и рикоширали; . . ."

Никъде в книгите те не са представени като заклинания, а навсякъде са проклятия! - има разлика.

Статията е писана от хейтър на самия герой, ето защо са изопачени имената и се говори , че "го достраша да си опетни святата душица с убийство". А колкото до проклятията и заклинанията, просто съм допуснала неволна грешка.

А иначе на мен ми направи впечатление, че при характеристиките пише, че Рон е ВРАТАР. Rolling Eyes Футбол ли играят или куидич?

Статията на Мишо беше страхотна, същото се отнася и за списанието.

My blog: http://ivysrandomstuff.alle.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sankata3
МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Кремиковци...да бе да

Наистина имаше грешки (все пак успях да го изтегля Very Happy ) като например РиДъл, но иначе ми хареса. Статията за Хари и дали трябваше да умре е страхотна, но мисля, че трябва да добавите още неща като тестове и разни такива (това е само предложение) Smile

The best of us can find happiness in misery...
Върнете се в началото
rikcho
МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 1:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Еvanescense написа:
rikcho написа:
Като цяло ми харесва!

Статията е писана от хейтър на самия герой, ето защо са изопачени имената и се говори , че "го достраша да си опетни святата душица с убийство". А колкото до проклятията и заклинанията, просто съм допуснала неволна грешка.

А иначе на мен ми направи впечатление, че при характеристиките пише, че Рон е ВРАТАР. Rolling Eyes Футбол ли играят или куидич?

това обяснява нещата Very Happy
Върнете се в началото
deniss1996
МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 6:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: София

rikcho написа:
Еvanescense написа:
rikcho написа:
Като цяло ми харесва!

това обяснява нещата Very Happy

Абе аз съм доволен ,че Хари не използва Авада Кедавра ,все пак ако някой от ВАС си помисли , ако той застане пред някой дали ще е наистина готов да го убие или ще се двуоми.И съм съгласен статията е написана от хейтър на Хари Потър не бях съгласен с нея.

,,Момчето-родено с късмет" дабе да, родителите са му мъртви,отраснал е при Дъдли и е имал ужасно детсво!!!!!
Сириус-човека ,който хари чувстваше като брат и като баща едновременно ,човека с който споделяше всички свои мъки и страдания единсвеният ,който му пишеше и го разбираше напълно беше убит.В цялата книга това беше човека с който се беше привързал до такава степен и най-накрая все едно си имаше собствено семейство,но загуби това семейство отново.Преживя толкова страдания на такава възраст и накрая бил ,,Момчето-родено с късмет" ако това е късмет е НЕ ИСКАМ ДА СЪМ КЪСМЕТЛИЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rikcho
МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 8:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Това не се отнася за загубите, а за това че винаги оцелява, и ако си чел книгите, самият Хари си признава, че това не е защото е страшно силен и велик магяосник, а просто защото е имал късмет! И затова донякъде съм съгласен, може да бъде наречен момчето, роден с късмет, вярно остава сам, без роднии, които да го подкрепят, но това според мен не може да се свюрже с неговия късмет - неговият късмет се състои в това, че успява да оцелее след всичките си премеждия! И в крайна сметка, оставават вечните му приятели , които го подкрепят безусловно и му помагат! Както самата Роулинг казва, че за нея е било важно Хари да остане сам! Но ето че поредицата не свършва зле - Хари е женен и има три деца - създал е семейството си, и вместо да се връща в мрачните спомени и да си припомня загубите си, той гледа напред!
Върнете се в началото
MPCooL
МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 9:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Люлин Сити

Амитака си е, тоя си е чист късметлия. Единственото нещо, в което го бива е да лети на метла.

The Petrusenko Experience blog: http://petrusenko.zxq.net
http://www.facebook.com/martin.s.petrusenko
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща Страница 3 от 5

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov