Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 Дори когато те няма~ ИИ « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
ДжифДжиф
МнениеПуснато на: Нед Юни 27, 2010 9:59 pm    Заглавие: Дори когато те няма~ ИИ Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: the Burrow

Това някои хора знаят колко отдавна се канех да го почна, но не помня кои са тези хора ;дд даже някои не влизат вече във форума
но този фик е посветен на теб, Танче, любов моя, лиготийко моя ;д
(:smlhug:) /със все скобички и двоеточия/
макар че не съм те чувала от Бог знае кога...
за нея помня, че знаеше, че искам да почна тоя фик, и ми се смееше, честно казано ;д
ако някой друг си спомня да съм му казвала за тази си идея, да счита, че е посветено и на него; но основно е посветено на Таня.

и предупреждавам, не е някакъв сериозен фик или фик с кой знае колко дълбока идея, общо взето гледна точка, от която май никой не е писал досега, нищо повече - тийн драми, любовни истории, такива ми ти работи.
Ел, няма да ти хареса, въпреки това.

за Таня.

When I'm 80 years old and sitting in my rocking chair, I'll be reading Harry Potter.
And my family will say to me, "After all this time?" And I will say,
"Always."
~Alan Rickman
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mistress
МнениеПуснато на: Нед Юни 27, 2010 10:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Местожителство: London, UK

Песничката беше много готина, добър избор.
От предговора разбирам, че Даяна е омъжена за магьосника Браян, а действието се развива по време на първата магьосническа война. Описанието на семената обстановкае много добре описано и всеки детайл си тежи на мястото.
Хареса ми малкото момиченце - истинска сладурана е. А после израза с дявола е съвсем на място. Тези английски фразеологизми са много интересни и забавни. Веднага се сещам за един друг. Знам, че няма връзка с фика, но просто не мога да се въздържа, а и може да те влезе в употреба
„Don’t learn Granny how to suck eggs”, което се превежда като „На краставичар краставици не продавай”
Не знам обаче защо тези резки думи не ми се връзват с Фейбиън Прюет. Да, ние не знаем какъв е бил той, нито брат му Гидиън, но все пак са братя на Моли. Някак ми се струва, че можеше да подходи по-тактично. Още повече че жената е мъгълка, не знае какво представлява една магьосническа война. Някак си бе прекалено безчувствено, дори и да са в такова положение.
А и аз съм чувала репликата с 911, но и аз не мога да се сетя от кой филм е. Обаче сигурна ли си, че 911 е телефона за спешни случаи на Обиденинеото кралство? 911 мисля че е само за Северна Америка - САЩ и Канада имам предвид. А и не е задължително да си съвсем акуратна в това отношение. Ще ти простим, ако не знаеш техния номер стил 112.
Инеча фика обещава да е интересен. Само дето не знам как ще свариш с три проекта на веднъж. Имам предвид Перегрин (знам, че не ти го пишеш) и „Страх ли те е от тъмното”, а ти май пишеше и по един превод (сори ,че не съм го чела, не ми остава време за всичко).

О, и били ми казала как реши героинята да се казва Даяна? Rolling Eyes

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ДжифДжиф
МнениеПуснато на: Нед Юни 27, 2010 10:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

я поред
правилно си разбрала, първата война.
фразеологизмите и мен ме кефят ;дд
за Фейбиън - той пише бележката едва ли не в движение, затова е такава безчувствена. смисъл, няма време да седне и да напише някакво дълбоко прочувствено съобщение как съжалява, как всичко в живота е преходно и смъртта рано или късно идва; после на погребението няма да е такъв.
не знам дали е 911 номера, ама се сетих за репликата, а и така или иначе не знам спешния номер в Кралството ;дд
а и не ми е кой знае какъв проблем, аз така или иначе пиша само когато изведнъж ми се припише ;дд а и Перегрин колко му е, копирам-пействам ;дд той целия труд и credits са си на Жени и останалите..

а за Даяна.. ами, аз тоя преговор го бях почнала МНОГО отдавна.. поне преди две години. и одеве чаках Мушки да си напише един рп-пост в един рп-форум, а тъй като много ми се пишеше нещо, взех да пиша по Страх ли те е от тъмното и видях тая папка, и викам "я да видя кое беше това"... и се сетих за фика, сетих се и за Таня и реших да го почвам вече ;дд и Даяна просто си беше написано, изобщо не помня как съм решила да е Даяна, вероятно от принцесата на Уелс, много й се възхищавам.
но краткото "Ди" идва от теб, всъщност ;дд

When I'm 80 years old and sitting in my rocking chair, I'll be reading Harry Potter.
"Always."
~Alan Rickman

Последната промяна е направена от ДжифДжиф на Нед Юни 27, 2010 10:42 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
happy
МнениеПуснато на: Нед Юни 27, 2010 10:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Цитат:
Обаче сигурна ли си, че 911 е телефона за спешни случаи на Обиденинеото кралство?
да и те го ползват, поне в Англия на едни роднини синът им е викал няколко пъти полицията с 911 като си е играл с телефона
Mushki
МнениеПуснато на: Нед Юни 27, 2010 10:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

ДжифДжиф написа:
я поред
правилно си разбрала, първата война.
фразеологизмите и мен ме кефят ;дд
за Фейбиън - той пише бележката едва ли не в движение, затова е такава безчувствена. смисъл, няма време да седне и да напише някакво дълбоко прочувствено съобщение как съжалява, как всичко в живота е преходно и смъртта рано или късно идва; после на погребението няма да е такъв.
не знам дали е 911 номера, ама се сетих за репликата, а и така или иначе не знам спешния номер в Кралството ;дд
а и не ми е кой знае какъв проблем, аз така или иначе пиша само когато изведнъж ми се припише ;дд а и Перегрин колко му е, копирам-пействам ;дд той целия труд и credits са си на Жени и останалите..

а за Даяна.. ами, аз тоя преговор го бях почнала МНОГО отдавна.. поне преди две години. и одеве чаках Мушки да си напише един рп-пост в един рп-форум, а тъй като много ми се пишеше нещо, взех да пиша по Страх ли те е от тъмното и видях тая папка, и викам "я да видя кое беше това"... и се сетих за фика, сетих се и за Таня и реших да го почвам вече ;дд и Даяна просто си беше написано, изобщо не помня как съм решила да е Даяна, вероятно от принцесата на Уелс, много й се възхищавам.
но краткото "Ди" идва от теб, всъщност ;дд

още пишаа поста, да знаеш!
и като го изпиша, ще имаш едно коментче от мен Confused
МнениеПуснато на: Нед Юни 27, 2010 11:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Постът си е пост, обещанието си е обещание ;d
Тъ - интересно ми е как ще го развиеш, много хубаво започнато коледно настроение и завършило с тъжен край Rolling Eyes *сори, не ме бива по коментарите* Репликите с 911 ме изкефиха много, звучеше като... не знам, просто ме кефи Confused *предупредих, че не ме бива* Фейбиън нещо не ми харесва тук - просто ми се струва някак... не е мой стил. *айде да не намесваме Рончо, окей?*
уф, ама хич не мога да коментирам!

i'm waiting to see what will happen next

МнениеПуснато на: Нед Юни 27, 2010 11:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

добре, изобщо не виждам как можеш да намесиш Рон с действията на вуйчо му в ден, в който Рон още изобщо не е роден (не мога да кажа "не е плануван", защото си е спокойно настанен в корема на майка си)
ама все пак това си ти ;дд

"Always."
~Alan Rickman
Върнете се в началото
goldy
МнениеПуснато на: Пон Юни 28, 2010 3:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Чувството да видиш раждането на един фик било мнооого cool Very Happy По същество- доста е обещаващо, сцената със сбогуването беше супер реална и мила,просто имах чувството, че аз отмествах поглед от Браян, а не Дияна Very Happy (btw тя е магьосница, нали? в смисъл казваш в "нейния свят") А, като четях още за 911 и се сетих за една последна сцена в Gossip, там имаше нещо с тоя номер и направих някаква асоциация, но не съм сигурна това ли е въпросния филм. Сега малко off topic - да знаеш, че ти си причината да се регистрирам Very Happy. Аз така си четях от известно време без да коментирам и като каза, че спираш да пишеш по One-way Road реших да се регна,че да те вразумя, ама така и не го направих, тъй, че тук използвам момента да защитя фика(ако има все още шанс за него де).
Върнете се в началото
ДжифДжиф
МнениеПуснато на: Пон Юни 28, 2010 9:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

о, трогната съм, really (=
не, Даяна не е вещица.. точно затова "в нейния свят", защото нали за мъгълите ставаш пълнолетен на 18, а Фейбиън няма 18, ама това в следващата глава.
а за уан уей.. ще видим :Р
ии, Клюкарката не съм я гледала, някакъв филм беше, не сериал, мисля, че беше коледен, ама не съм сигурна
"Do you know how to call 911?"
"Sure. 911."

"Always."
~Alan Rickman
Върнете се в началото
mims_potter
МнениеПуснато на: Пон Юни 28, 2010 10:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Варна, България

Хм, казваш, че Моли вече е бременна с Рон. Годините съвпадат, майка мъгълка, баща магьосник, който умира преди раждането на детето, и фамилията... Защо това ми напомня на някого? Дийн Томас?
Иначе, много е хубаво!!! Чакам развитие с нетърпение!
МнениеПуснато на: Вто Юни 29, 2010 12:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

иии наградата отива при адашката ;дд
Дийн, да. Laughing

"Always."
~Alan Rickman
Върнете се в началото
Philip
МнениеПуснато на: Вто Юни 29, 2010 1:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

толкова е красиво ;(
ДжифДжиф
МнениеПуснато на: Вто Юни 29, 2010 2:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

xax, sweetheart <3 ;d

"Always."
~Alan Rickman
Върнете се в началото
goldy
МнениеПуснато на: Вто Юни 29, 2010 2:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Ооо, да бе.То пишело, че е още непълнолетен, аз прочетох, че е вече пълнолетен, ама не ми се случва за първи път да чета това, което ми се иска Very Happy.Иначе вече като стана ясно, че това ще е за Дийн, разбирам какво имаш предвид за непознатата гледна точка (оо, пък и той нали ходи с Джини по едно време- това ще е интересно(сигурно за това няма да се хареса на Ел Very Happy )). Чакам с нетърпение следваща глава Smile
ПП:Това че не отряза категорично One-way Road мн ме радва Very Happy (sun)
Върнете се в началото
ДжифДжиф
МнениеПуснато на: Вто Юни 29, 2010 5:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

именно (за Ел де) ;дд

"Always."
~Alan Rickman
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3  Следваща Страница 1 от 3

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov