Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща
 Когато стигнах до "... Всичко бе наред." « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
HP fan
МнениеПуснато на: Нед Яну 24, 2010 4:31 pm    Заглавие: Когато стигнах до "... Всичко бе наред." Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

За тази тема се вдъхнових от един друг въпрос. Не знам дали преди са задавали този въпрос, ако е така, сърдечно се извинявам! Smile Та искам да ви попитам какво си помислихте, какво почувствахте, какво направихте, когато стигнахте до края на седмата книга?
Излейте си чувствата!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Albus Sivirys Potter
МнениеПуснато на: Нед Яну 24, 2010 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

1. Разочарование, че книгата свършва
2. Радост, че Хари, Джини и другите са добре.
3. Тъга, че Фред, Лупин, Тонкс са мъртви.
4. Пак радост, но този път, че Волдеммор е мъртъв.
И накрая, спокойствие, че всичко е наред.
даже без да се замисля от къде го знае,
че феникса остави Хогуортс,
също както Дъмбълдор остави училището,
остави света,
...остави Хари.
Върнете се в началото
MPCooL
МнениеПуснато на: Нед Яну 24, 2010 4:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Люлин Сити

Ами аз усетих разочарование от начина по който свърши. Супер лигаво, и типично по холивудски с изкуствено нагласен хепи-енд. просто имах други по-епични и мрачни очаквания. Но освен това усетих че просто всичко си свърши, т.е. вече няма какво да чакаме и това някакси сложи един имволичен край на детството ми, защото започнах поредицата когато бях на 11и я приключих на 18. Това са 7 години от моя съзнателен живот, 7 години от прехода дете-пубертет-възрастен(примерно) и някакси специално е усещането Wink

The Petrusenko Experience blog: http://petrusenko.zxq.net
http://www.facebook.com/martin.s.petrusenko
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Tanya Lestrange
МнениеПуснато на: Нед Яну 24, 2010 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: Вкъщи!!!

Аз страшно се разочаровах. Цял ден си я носех с мен тая книга. В кухнята, в хола, в тоалетната... Laughing И изведнъж хоп! Няма вече повод да я влача след. мен. Едва не се разплаках. Три години съм изживяла в тоя свят, с книгите, филмите и сънищата. И просто на края е... Не реално. Това бяха трите най хубави години в моя живот.

И както си седях в леглото с книгата на коленете, я отворих и я почнах от начало. И сега с нетърпение чакам седмия филм. А истинският край според мен, ще е точно след втората част. Излизаш си от киното, снежинките ти падат по главата, и ти си казваш "Край. Свършихме с Хари Потър." И това е.
D_E_N
МнениеПуснато на: Пет Апр 02, 2010 11:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Хогуортс

Още преди да започна да чета си казах"Започвам началото на края",а като прочетох края.....разплаках се......това беше Sad
Върнете се в началото
He-Who-Must-Not-Be-Named
МнениеПуснато на: Съб Апр 03, 2010 1:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

Местожителство: Царство Таратория

Аз като стигнах до това изречение, затворих книгата.
А това за мен е много показателно, тъй като отдавам голямо значение на затваренето на една книга, след като съм я прочел. Колкото по-дълго държа книгата отворена, след като съм прочел последното изречение, толкова по-силно ме е докоснала тя. А това е "Хари Потър" - книгата, която беляза живота ми за винаги. Историята, на която бех отделил толкова много време свърши, а аз просто затворих книгата с едно гадно чувство на разочарование. То беше най-силно и най-ярко, макар че имаше и други чувства, най-вече тъгата.

"Даровете на смъртта" е най-добрата част от Книгата, но също така в нея има и най-много пропуски и несъвършенства, които дори аз не мога да си обясня. Като отвратителния пъклоогън накрая. Гадост.
По всичко обаче си личи, че тази история трябваше да бъде разказана не в 700, а в 1700 страници. Тогава щеше да е пълна и тогава щеше да е перфектна. Ни както знаем Джиан Роулинг е стъпила с единия крак в мъгълския свят, а там Мамона е впил кръвожадните си пипала в крака й и пуска отравата си. В това се състои трагичната съдба на Джоан Роулинг, нейната борба срещу безмилостният свят на парите, които са най-страшната и най-опасна сила на земята, и отчаяните й опити да ни предаде Историята такава, каквато е. И най-голямото геройство на тази прекрасна жена, е че след всичките тези духовни премеждия, е успяла да съхрани разсъдъка си.

Когато историята свърши, когато тялото на Волдемор най-сетне падна на земята и остана неподвижно завинаги, аз се зарадвах, разбира се, защото заради този изрод бях загубил някои от най-скъпите си приятели - Сириус Блек, Албус Дъмбълдор, Фред Уизли, Ремус Лупин и други. Колкото и да се възхищавам на Черния Лорд заради безкомпромисната му целенасоченост, злодеянията му успяха да засегнат и мен, тъй че и аз се присъединих към радосните възгласи, последвали мълчанието след обърналото се заклинание.
И ако Роулинг беше оставила нещата до там, ако беше приключила със всеобщата радост и веселата песничка на Пийвс, аз щях да вия като звяр и да викам като побъркан, тъй като душата ми щеше да се гърчи и бунтува от глад за още информация.
Но Роулинг е добра, Роулинг е милостива. Тя каза: "Недей да страдаш, ето, приготвила съм угощение за душата ти. Седни и се нахрани."
Обаче, когато седнах на трапезата, пред мен тя постави едно едничко блюдо, съвсем малко и прекалено сладко, за да засити почти Роновият глад в мен.
Естествено, че искам да знам какво е станало със семейство Потър, семейство Уизли и семейство Малфой. Но това е съвсем малка част от цялата тази великолепна вселена, която Роулинг създаде. Аз искам да знам още толкова много!!!
И когато всичко свърши... Почувствах се измамен. Окраден.
Обичам "Хари Потър", но когато прочетох последнито изречение... просто затворих книгата.

Исках да кажа още няколко неща, но ме е старх да не стане твърде дълго, така че спирам до тук.
sankata3
МнениеПуснато на: Нед Апр 04, 2010 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Кремиковци...да бе да

Аз бях наистина тъжна. Е, естествено се зарадах, заради последната глава (децата им), но толкова време четох книгите и просто не исках историята да свършва. Sad Смятах, че трябваше да има повече случки след смъртта на Волди и изобщо исках да има още книги или поне тази да беше по-дълга. Накрая трябваше да се примиря и започнах да ги препрочитам Very Happy
Върнете се в началото
deniss1996
МнениеПуснато на: Вто Авг 10, 2010 3:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: София

Беше гадно,че книгата свърши , но поне горе-долу ако не броим смъртта на Лупин,Тонкс,Фред и други имаше щастлив край.Обаче много ми се искаше да има 8 книга ,в която да има приключения с децата на Хари и Джини ,и с децата на Рон и Хърмаяни.
London Bizarre
МнениеПуснато на: Съб Сеп 04, 2010 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Спуках се от рев.
Как може да свърши?
Да я няма вече тръпката на очакване за новата книга?
Просто ... толкова години да живееш с тази история, да се вълнуваш какво ще се случи в следващата, и накрая да свърши.
Да не говорим, че ревах и за всички умряли.
...........

МнениеПуснато на: Пон Сеп 06, 2010 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: София

На мен ми стана много гадно, в един момент просто осъзнах, че това наистина е краят (все пак поне хепи ендът ми помогна някакси да превъзмогна, че всичко е свършило). Но честно казано не усещам някаква липса, тъй като продължавам да ги препрочитам и препрочитам... Smile
Върнете се в началото
gesh
МнениеПуснато на: Пон Сеп 06, 2010 3:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Captain Obvious

Има такава тема още от когато излезе книгата и тя е на Qsnovidec. Там изписах доста неща.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Jumbie483
МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2010 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Вълнението ми беше още преди да започна седмата книга. Искаше ми се да я прочета за по-дълъг период от време, за да мога да свикна с мисълта, че това е последната книга.. че историята свършва. Прочетох я обаче бързо и в края на книгата.. т.е. на последната глава, вълнението ми изчезна. Очаквала съм всичко, но не и да завърши така. Не ми харесаха и имената на децата.. Просто тази последна глава уби магията на цялата история.. поне за мен!
Така и не успях истински да усетя края на историята.
МнениеПуснато на: Пет Яну 21, 2011 6:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Местожителство: Долината на изгубените

Според мен лично края щеше да е по въздействащ и силен ако хари беше умрял,така стана прекалено сладникаво с тоя хепи енд.
Наистина се радвам че книгата свърши така ама...Трябваше да е по-тъжно...А не само едно изречение "Всичко беше наред".
He-Who-Must-Not-Be-Named
МнениеПуснато на: Пет Яну 21, 2011 6:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

Местожителство: Царство Таратория

Да, защото не беше достатъчно тъжно, че половината герои измряха, а който оцеля завинаги ще носи белези от войната.
Много е хепи да си на мястото на Хари - да знаеш, че повече от 50 човека са дали живота си заради теб. Да носиш, цял живот, спомена за толкова много грешки, които са стрували толкова много животи.

Както съм казвал и преди - в ХП всичко има логика, идея и цел.
В случая с епилога (който аз също не харесвам!) идеята е, че добрите са победили. Да, Волдемор е мъртъв, но войната не беше просто да се убие волдемор, а да се създаде едно по-добро бъдеще за децата на героите.
Не случайно в епилога няма нито един герой от поколението преди Хари - те вече нямат значение. Поколението на Хари също нямат значение - те само изпращат децата си на гарата, от където започва животът им.
Важни са само децата, новото поколение, които ще живеят без страх, без войни и без ужаси. За тях всичко е наред и е наред, защото техните родители са направили правилните избори, застанали са на страната на доброто и са се борили.
Галя
МнениеПуснато на: Пет Яну 21, 2011 7:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Местожителство: Долината на изгубените

Това е още една причина поради която това кратко изречение "Всичко беше наред" е неподходящо.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща Страница 1 от 2

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov