Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 Хафълпаф « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
XtazZy
МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 3:00 pm    Заглавие: Хафълпаф Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: In the Paradise city, where the grass is green an' the girls are pretty...

Добре, виждам, че се заформя определена дискусия, та смятам, че е хубаво да се хванем да изкоментираме този малко по-...непопулярен дом.
Ще започна малко с характеристиките на хафълпафци, тъй като забелязвам притеснително отсъствие на каквото и да е познаване на дома (което не е странно, предвид отношението на Роу към него, де, ама все пак...).

За Хелга Хафълпаф е важно да се отбележи, че именно тя събира нужните хора за създаването на училището. Известно е, че домашните духчета са защитавани от нея и тя ги прибира в Хогуортс. Повечето готварски рецепти на училището са създадени от нея.
Хафълпаф не прибира при себе си "тези, които няма къде да отидат"! В дома се помещават хората, надарени с упоритост, справедливост, честност и лоялност. По-известни хафълпафци са Нимфадора Тонкс, Седрик Дигъри, Ърни Макмилън и др.

След тази обща информация бих искала да попитам защо, по дяволите, всички ненавиждате хафълпафци? Смисъл, искам някакво аргументирано мнение, тъй като от едно известно време се чудя какво именно не им е наред, че всички под ред им се дразнят.
Това, че Роу не им обръща достатъчно внимание, е ясно. Но пък нямаше човек, който да се... "храчи" срещу Седрик (който, признавам, бая добре визуализира качествата на дома), не съм чувала и много неща против Тонкс. Идеята е, че това са едни наистина прекрасни качества, които е хубаво всеки човек да притежава в известна степен, а в крайна сметка се получава, че хафълпафци са някакви напълно "безсмислени" и "тъпи". Та искам да разбера кое от качествата им е "безсмислено" и "тъпо", тъй като до голяма степен и аз ги притежавам, та ми е интересно? Wink

Тъй като се заформи дискусия, в която се разглеждаше проблемът за наличието на тези качества и в другите домове, се чувствам длъжна да изкажа аргумента си по този повод - в Хогуортс няма човек, който да не притежава и качествата на някой от другите домове. Това не са роботи, това са живи хора - не могат те да бъдат само чистокръвни и подли (като слидеринци), нито само смели и дръзки (като грифиндорци), камо ли само мъдри и умни (като учениците от Рейвънклоу). Затова и, съвсем логично, хафълпафците не са само гореспоменатите характеристики, но отделните ученици притежават и качества от другите домове, както и другите домове притежават характерни качества на Хафълпаф. Това са хора, за бога, няма как характерите им да се очертават с 3-4 черти!
Поради връзката им със земното, те са най-реалистично настроените ученици в Хогуортс. Какво въобще е лошото на това? Смисъл, докато слидеринци се борят за пустата им чиста кръв, докато грифиндорци се борят за чест и за слава (което често избива на позьорщина) и докато рейвънклоуци не виждат по-далеч от собствените си знания, не е ли хубаво да има някакви по-... земни, човешки същества?

Как да е - искам някакви аргументирани мнения и то не на хора, които си мислят, че тъй като качествата на Хафълпаф не са натъртвани от Роу, те нямат такива. Просто ми е интересно защо тези добродетели са така заклеймени и обречени на непопулярност.

(Ако има такава тема, модераторите да я заключват тази. Търсих в секцията, но не намерих. А и не вярвам да има, де...)

For a strange kind of fashion there's a wrong and a right...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
virosh
МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 5:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

Добре, явно си упорита Laughing Не мразя хафълпафци, безлични са ми и скучни.И да, най-слабо ме привлича този дом.
Arrow Тонкс никога не съм я харесвал, освен заради това, че е метаморфаг.Ърни Макмилън?Хана Абът защо не кажеш?Какво му е известното на този нещастник Ърни?
Arrow Дигъри да, за него съм съгласен, но можеше да е в Грифиндор Wink
И не че качествата са лоши, но ума, смелостта, та дори и произхода се ценят повече.Макар и не от всички, всеки си има предпочитания.Но и в Слидерин не бих отишъл, ако това те утешава
МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 6:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Мии... мисля, че по - скоро непопулярността на този дом се дължи на прекомерната популярност на другите домове (особено онези двата, сещате се!), а не толкова, че самия дом е лош или хората в него са задръстеняци, въпреки че Роулинг го беше предала това усещане чрез отношението на другите ученици към Хафълпаф. Някакси Хафълпавци винаги са последни - за Купата на домовете, на Куидичния шампионат... не съм сигурна за тези факти, защото не помня точно как е подредбата всяка година. Мога да се поразровя, ако държите! И все пак факт е, че у мен е останало такова впечатление, а сигурна съм и не само у мен. Но също така съм сигурна, че са малко хората, които имат негативно отношение към Хафълпав... по - скоро е безразлично. Rolling Eyes
МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 6:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

На мен лично Хафълпаф ми харесва.И другите 3 дома ми харесват.
Аз не знам много за тях отколкото за Грифиндр.Пък и ако Хари и останалите бяха в Хафълпаф той ще е най-известния
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stanimir1992
МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 6:58 pm    Заглавие: ...случай... Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Винаги във всеки един филм или всяка една книга трябва да има и недолюбени и лоши,защото няма да е интересно.При Роулинг тази тежест трябва да е носена от Хафълпаф,просто така се е случило.Мислите ми са в този ред...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
virosh
МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 7:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

То и Слидерин не е направен много симпатичен, нали се сещаш?
МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 7:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: the Burrow

мисля, че лошите бяха Слидерин все пак, ама може и да се бъркам ^^

When I'm 80 years old and sitting in my rocking chair, I'll be reading Harry Potter.
And my family will say to me, "After all this time?" And I will say,
"Always."
~Alan Rickman
Върнете се в началото
stanimir1992
МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 9:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

не съм казал че Хафълпаф са лошите,казвам че има и лоши и недолюбени т'ва е.А то е ясно кои са ...(да не съм го написал мн ясно сж)...
Върнете се в началото
ДжифДжиф
МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 9:23 pm    Заглавие: Re: ...случай... Отговорете с цитат

stanimir1992 написа:
Винаги във всеки един филм или всяка една книга трябва да има и недолюбени и лоши,защото няма да е интересно.При Роулинг тази тежест трябва да е носена от Хафълпаф,просто така се е случило.Мислите ми са в този ред...

да, каза го ^^

When I'm 80 years old and sitting in my rocking chair, I'll be reading Harry Potter.
"Always."
~Alan Rickman
Върнете се в началото
XtazZy
МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: In the Paradise city, where the grass is green an' the girls are pretty...

Добре, де, недолюбени, не омразни. Поправям се.
И, въпреки това, трябва да има някаква съществена причина някакви пълни вманиачени в определени неща три групи хора да са поставени пряко и непряко от Роу, а и от феновете, по-високо от най-... нормалните в Хогуортс. Защото реално единствено в Хафълпаф не се изисква някаква болезнена вманиаченост в дадена ценност - реално там са хората, които са най-некрайностни по презумпция. Просто имам това усещане за Хафълпаф, че те единствено приемат... будисткия среден път Wink Всъщност въпросът ми е не само конкретен, но също така е и бая абстрактен - става въпрос защо обществото, което е в едно поне 80% умерено във възгледите и действията си, се хвърля като лудо да тачи герои, чиито подтици по никакъв начин не реализират в собствения си живот? И защо винаги нещо трябва да е мега-хипер-преувеличено, за да го хареса някой? То така е и с литературата, ама трябва да приключвам това лирическо отклонение, че стана яко оффтопик.

Специално за твърдението, че не са интересни - ми то това, че Роу не е говорила за тях, не означава задължително, че те са скучни. Напротив, мен винаги най-много са ме интересували именно онези неща, които тя не е дъвкала и преживяла в процес на 7те книги. Еми, да, не ми е интересно Хари колко пъпки има на лявото си бедро и далеч не ми е интересно колко зализана е косата на Драко. Понякога не ви ли се иска кръгозорът на Роу да обхващаше малко по-пълно и бегло засегнатите персонажи, места и герои?
Просто смятам, че щеше да е доста хубаво да можехме да знаем повече и за тях. Това, че Роу ги е подценила, не значи, че са безинтересни. Ето едни смъртожадни колко осмени и карикатуризирани бяха, а колко много им се кефят феновете, колко много ги рисуват, описват във фикове и т.н. Реално смятам, че отношението на Роу отдавна е престанало да бъде основно във възприятията на феновете, а защо това не важи и за Хафълпаф?
Е, да, може и да нямат никакви победи по куидични мачове и купи на домовете, ама колко от вас имат медали и тем подобни трофеи? Това далеч не е решаващо за това дали един човек (или една група) ще бъде харесван или интересен.

virosh,
Мога да ги изредя всички известни хафълпафци, но реших, че е безсмислено. А и не смятам, че Седрик можеше да е грифиндорец, просто защото пародирането с качествата като че ли не му се отдаваше Smile А това за грифиндорци е важно. Те може да са смели и дръзки, но задължително трябва да имат публика за това.
Колкото до това за останалите домове - аз нямам нищо против тях. Те сички са си пичове, просто като че ли само хафълпафци остават без привърженици Smile

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
virosh
МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 8:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Е да, но всеки си харесва някой дом, или дори два, не можеш да накараш някой да харесва Хафълпаф например.А и знаеш, всеки иска да блести с някакво качество, или с произхода си, така че е по-естествено Хафълпаф да няма толкова привърженици
МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 9:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

То не става въпрос до това всички са изведнъж да започнат да харесват Хафълпаф - най-малкото това е невъзможно Wink Просто някакво хипер максималистко ми звучи все да се залита по някакви маниаци и само тоя дом да бъде подиграван и да остава в сянка Smile Смисъл, това, което най-много ме дразни, е тъпото схващане, че те нямат никакви качества или пък са някакви напълно безлични само защото Роу не ги коментираше достатъчно често в книгите. Аз самата бях останала с грешното впечатление, че в Хафълпаф влизат тези, които нямат къде да отидат. Та главната цел на тази тема е по-скоро информативна, отколкото призивна Smile

Върнете се в началото
He-Who-Must-Not-Be-Named
МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 9:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

Местожителство: Царство Таратория

Може ли да си кажа мнението?

Ето го:

Жълтото знаме със пора,
е там, долу където
някакви шантави хора,
сами са се сврели в мазето.

Специални ученици са те,
защото в този скапан дом,
за да можеш да се чувстваш добре,
трябва да си хафълпафец или гном.

Там, отдолу под стъпалата,
домашните духчета където серат,
сред боклуците и сред вонята,
хафълпафци си говорят и спят.

И имат си те едно занимание,
да разнасят навред като плява,
едничкото им за гордост основание,
На Дигъри изветрялата слава.

ДжифДжиф
МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 11:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

и Мишо пак уби конкуренцията xD

"Always."
~Alan Rickman
Върнете се в началото
stanimir1992
МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 12:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Джиф няма да спорим за мнението ми,защото не е важно.Колкото до темата наистина без Хафълпаф нямаше да е същото,но да си призная отначало като повечето бих избрал Грифиндор (blush) Very Happy
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща Страница 1 от 6

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov