Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Ако Хари не беше с Джини... « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
~EL~
МнениеПуснато на: Пет Яну 08, 2010 9:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

fleur-de-la-coeur написа:
ДжифДжиф написа:
~EL~ написа:
fleur-de-la-coeur написа:
ама като избирате 6. го обричате на самота :/ за тва луна е по-добре ;P

Самота!!! С Джневра!!! Shocked

нали се сещаш, че първо трябва да прочетеш въпроса xD

именно :Д

Ама аз го прочетох. Дори, сега като ми написахте, го прочетох отново....аааа, загрях - имеш предвид, че ако не можеше да бъде с Джини, нямаше да бъде с никоя, така ли?
МнениеПуснато на: Пет Яну 08, 2010 9:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

да ахаха
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lubo static
МнениеПуснато на: Пет Яну 08, 2010 11:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

weekend warrior

Местожителство: south of heaven

можеше и ерген да си остане, кой знае ;д
White roses
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Jumbie483
МнениеПуснато на: Съб Яну 09, 2010 12:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Луна Cool
Дечицата в края на седма книга щяха да са русокоси очилатковци, виждащи невидимите неща, четейки наобратно книгите и славейки се с доброто си сърце.. Направо си ги представих Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Но все пак сериозно мисля, че освен Джини, Луна би била също подходяща за Хари.
МнениеПуснато на: Съб Яну 09, 2010 1:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

Местожителство: Царство Таратория

Jumbie483 написа:
Луна Cool
Дечицата в края на седма книга щяха да са русокоси очилатковци, виждащи невидимите неща, четейки наобратно книгите и славейки се с доброто си сърце.. Направо си ги представих

Аз също! Smile
XtazZy
МнениеПуснато на: Съб Яну 09, 2010 5:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: In the Paradise city, where the grass is green an' the girls are pretty...

He-Who-Must-Not-Be-Named написа:
Според мен Луна е за общо ползване - като слънцето.

Както вика професорът ми по въведение във философията "Слънцето за мен е приятна звезда, която ме обслужва" Laughing Та и с Луна така.
Тя, Луна, е прекрасен персонаж и несъмнено ми е една от най-симпатичните герои сред учениците. Ама има и нещо друго.

Въобще не гласувах в анкетата. Истината е, че за мен нито една не е подходяща за Хари. И, по-точно, не, че нито една не е подходяща, а не намирам причина да търсим подходящи за него.
Честно да си кажа цялата тази "любовна революция", която Роу поде още с Огненият бокал ми е малко чужда и противна. Не виждам за какво беше нужно да набива в поредицата и романтични елементи - Хари Потър за мен е достатъчно стойностна книга, за да не се нуждае от романтика, за да бъде популярна. Защото, ако трябва да съм честна, за мен любовта в книгите в общия случай е отчайващ опит за популяризирането им (говоря за по-скоро модерните автори, тъй като по-класическите до голяма степен са изчерпали любовта като фундаментален проблем и в момента любовните книги само преповтарят казаното дотук).
Затова и за мен качествата на Хари Потър са главно в приключенското, във вълшебното и в енигматичното. С цялото ми уважение - тази любов не беше нужна.
И това се отнася до всички хп двойки, включително реалните и евентуалните с Хари, които се тълкуват тук. Дори самият край на поредицата беше за мен малко разочарование, тъй като се надявах Роу да завърши с някакъв извод относно поуката от книгите, някаква задачка-закачка, свързана с мистиката или поне нещо такова. Хари и Джини се оженили и имали 3 деца - голяма работа! Аз не съм чела 7те книги, за да следя любовните им похождения, дреме ми на палатката! За мен през цялата поредица трябваше да се премине без заченъци на любов, включително и относно главния герой.

Знам, идеята на книгата е да се проследи пътя от детството към зрелостта, да обхване многоаспектно пубертетната криза, прекарвайки я през призмата на определени магически приключения. Но не виждам защо едно пъпчасало и недодялано чувство, каквото е любовта при тинейджерите (да отбележим - в общия случай твърде далеч от истинското понятие за любов), трябва да присъства и на всичкото отгоре да завършва историята! Едно е любовта като добродетел, съвсем друго е любовта като романтична история между двама души. И, честно да си кажа, предпочитах в ХП да остане само първото.

Ех, постът ми като че ли е прекалено дълъг и есеистичен за стандарта в тая тема, но поне има поле за поникване на дискусия Smile

For a strange kind of fashion there's a wrong and a right...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
virosh
МнениеПуснато на: Нед Яну 10, 2010 1:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

Е какво, не може без да включи малко романтика, ще е неестествено.Все пак те не са статуи, че да не се интересуват от другите около тях, нито да имат влечение към някой.Но е вярно, че можеше да бъде по-успешно направено.
МнениеПуснато на: Нед Яну 10, 2010 2:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: In the Paradise city, where the grass is green an' the girls are pretty...

Идеята ми беше, че Роу прекали с романтизма, не толкова, че въобще не трябваше да го включва. Грешка на езика.

For a strange kind of fashion there's a wrong and a right...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
tina kapina
МнениеПуснато на: Нед Яну 10, 2010 11:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Член на МКМ
Член на МКМ

е щеше да бъде със Ел, много ясно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
virosh
МнениеПуснато на: Нед Яну 10, 2010 3:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

О, тогава съм съгласен.Наистина много се разводниха книгите, но в сравнение съ филмите това е нищо.Както е тръгнало, седмия филм ще е жанр романтична комедия
МнениеПуснато на: Сря Юни 09, 2010 10:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Gallifrey

С никого друг (Хари/Хърмаяни е най-ужасната двойка евър) не си подхождат. А и тия Потъровци май имат традицията да се женят за червенокоски.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДжифДжиф
МнениеПуснато на: Сря Юни 09, 2010 11:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин
Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: the Burrow

Лиде, епилогът не беше ол рейнбоус енд бътърфлайс бе човече
смисъл, сички се съсредоточават върху тва, че Хари и Джини се оженили и имали три деца, ама според мене не беше тва идеята на епилога.
идеята на епилога, поне по мое мнение, беше да покаже, че победата е била пълна, как да го обясня.. един вид, любовта е останала чиста, любовта като романтична история, любовта между родители и деца, любовта между приятели. и че Хари е постигнал онова съкровено желание - да има семейство. смисъл, да, имаше Уизли, които прити мъч му бяха като семейство, и Дърсли, които не бяха, но се водеха такова, но чак в епилога имаше истинско семейство, съпруга, деца, племенници, племеннички, кръщелници, зетове, снахи, баджанаци, етърви, зълви (от тия петте последните думи почти не знам кое какво значи и каква е разликата ;д) тъща, тъст, че и една леля Мюриъл в кюпа.
ляляля.

When I'm 80 years old and sitting in my rocking chair, I'll be reading Harry Potter.
And my family will say to me, "After all this time?" And I will say,
"Always."
~Alan Rickman
Върнете се в началото
~EL~
МнениеПуснато на: Чет Юни 10, 2010 9:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Нимфадора Tонкс написа:
е щеше да бъде със Ел, много ясно

Ааа, смея ли да пипам аз възлюбения на Джиневра!!! Knock-Knock!

Иначе Мимс го каза много хубаво. Откакто тръгна на училище в Хог, хари забрави какво значи спокоен живот, ако изобщо някога го е знаел в компанията на Дърсли. И след висчко, което преживя, в края на краищата се кротва пред камината, заедно с Джини, плетяща терлички!

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2012 2:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Когато разбрах, че Джени е еизбранницата за Хари, малко се стерснах. Не предполагах, че е тя. Мислех си, че ще е Хърмаяни. Но се радвам, че тя с Рон.
Върнете се в началото
Ofell
МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2012 6:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Въпреки,че винаги съм знаела,че Хари и Джини ще се съберат и си подхождат толкова много,смятам,че Луна е другото момиче подходящо за него. Биха се допълвали по много добър начин а в трудно и тежки моменти,тя би му помагала дори само с присъствието си,което излъчва такава мъдрост и спокойствие Smile А останалите.....-абсурд да са подходящи за него хеле Първати и Лавендър.....толкова плоски и кошмарни същества според мен,че нямам думи. Чо също не се различава особено от тях.
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща Страница 2 от 3

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov