Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Следваща
 Нека да възобновим секцията? (Д) « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
lonkata
МнениеПуснато на: Пет Дек 11, 2009 11:57 pm    Заглавие: Нека да възобновим секцията? (Д) Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: Някъде далеч от този свят...

НЕ пускам темата, за да се караме отново за пореден път, напротив.
По-скоро ми стана мъчно за това, че вече не е това, което беше преди доста години. Денс си говорих с Бени и с нейя, а и не само, сме на едно мнение, че нещата много се промениха, че фикове вече не се пишат, че няма никакво развитие и без някой да се сърди (защото не целя това), че всичко е само Лафче. Не, че нещо ама не е нормално да не влизам 5 дни и кат вляза на 6 да има писано само в една тема и това да е лафче. Ако си спомняте или по-скоро хората, които влизаха преди 2-3 години, ако си спомнят тук гъмжеше от фикове и рп-та, беше някакъв невероятен бум, да може би се изчерпахме или може би станаха много правила или просто порастнахме, но след нас ще дойдат и други, които ще искат да прочетат или да видят.
Днес само се замислих за тези неща и ми стана тъжно и определено малко дори болно, защото доста от нас израстанхме заедно с този форум и по-конкретно с тази секция, а сега тя не е нищо друго освен една "Свободна зона", макар, че вече си има такава. Ел, не се сърди, това може да засегне не само теб, но и много други, но мисля, че съм права в това, кото ще кажа - тази тема (Лафче)не трябваше да се прави, не казвам, че тя е основен фактор за това, че висчко порпадна, не казвам, че ако не се беше направила нямаше да стигнем на това дердже, но нали вие като модератори трябваше да се грижите по някакъв начин. Може би и ние като автори не постъпвахме правилно, но и много от четящите, като таквиа не постъпваха правилно.
Просто ми се иска да направим нещо и нещата да потръгнат както преди 2 години - да има фикове, да има избор на такива, да има хора, на които да им пука и да има такива, които да се борят за това...
Както и да е. Знам, че сигурно ще се нахвърлят доста хора на този мой пост или по-лошото никой няма да отговори, но много исках да кажа тези неща, а знам, че ще има и такива които ще ме подкрепят!
Е, време е да помислим и за решение на проблема! Хайде хораааааа!!!!

I see yoy
Your life shines the way into paradise
So I offer my life as a sacrifice
I live through your love
You teach me how to see
All that’s beautiful
My senses touch your word I never pictured
Now I give my hope to you
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тинки Уинки
МнениеПуснато на: Съб Дек 12, 2009 12:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: halfway between the gutter and the stars

няма никой да ви се нахвърли
но наистина не разбирам защо обвинявате Лафчето за замирането на секцията (:
Върнете се в началото
Mistress
МнениеПуснато на: Съб Дек 12, 2009 12:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: London, UK

Скоро ще стане една година от както съм се регистрирала. Направих го, когато започнах да чета няколко РП-та, а също и фика на Анито - "Хари Потър през тези деветнайсет години". После се реших да пиша фик. Започнах първия си фик и дори го завърших. За девет месеца - времето, за което се износва едно дете. Аз така и чувствам фиковете си. Вече станаха три. Не съм се отказала да пиша, но съм в творческа почивка. Събирам сили и идеи, за да продължавам да творя. имах малко, но все пак верни читатели, които не пропускаха да ми напишат коментар и да ми кажат къде и какво мога да поправя. За което ГОРЕЩО ИМ БЛАГОДАРЯ.
На скоро се появиха и няколко нови фика. Аз пък продърлжих да чета други фикове - всичко което е пуснала Зорито и Ел ( при нея имам да наваксвам Laughing ). Като цяло не мисля че Лафчето е виновно хората да не пишат фикове. Също така не мисля че порастването е фактор, защото повечето известни писатели са възрастни хора, все пак Laughing Laughing Laughing Според мен е нормално всяка зона да си има една свобдна ТЕМА. Тук се въртим определен кръг хора и понякога влизат и други. Ние сме си един малък клуб, повечето се знаем - ако не лично то точно от това контактуване извън коментирането на фиковете.
Не смятам, че зоната е западнала. Нека не забравяме, че повечето от форумците са ученици все още.Има периоди, в които не могат да влизат редовно, да не говорим пък за писане. Все пак ученето в повечето случаи е на първо място.

Ако някой е проследил мисълта ми и я е схавнал да вдигне ръка Laughing Laughing Laughing

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe

Последната промяна е направена от Mistress на Съб Дек 12, 2009 12:18 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
доккайто
МнениеПуснато на: Съб Дек 12, 2009 12:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Местожителство: София

Не-интересът към фиковете не е от чата, а от потребителите - защото няма такива! Само виж "активността" през последните месеци! :/ Теми като "Томбола" определено привличат повече фенове, но "Хари Потър" идеята е западнала и едва другата година по това време ще има "вливане на нова кръв". Сега нито има новини, които феновете да гледат, нито има нещо, за което да се хванат. Има и доста "козметични" проблемчета, но знам, че никой няма да ме подкрепи, ако ги кажа. Както и да е!
Да махнеш "Лафчето" е повече от не-необходимо - там вече си имат собствено общество и си се кефят хората! ^^ И не "Лафчето" е отговорно, а "манията", за дето никаква я няма!
Ще видиш как обаче към ноември другата година ще се възобнови форума и ще прииждат дечурлига, които с радост ще прочетат някое и друго фикче и, ако им хареса, ще си направят свое.
Лично на мен ми беше интересно да правя фикове, когато се регистрирах, но обърках всичко с фика ми и ме мързеше да го оправям. Иначе като свършат контролните и класните мога да попиша малко - for the old time's sake! Very Happy
МнениеПуснато на: Съб Дек 12, 2009 12:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Аз не обвинявам само и основно лафчето. Явно не съм се изразила правилно и да знам, че и липсата на мания също оказва влияние, но просто си се чудех къде е проблема. Защото не можем да кажем, че ХП поредицата вече не е известна, защото ще излъжем и все пак интерес няма, пък и какво пречи по някакъв начинд а пробваме да я възобновим...
И не говоря за целия форум, а а тази секция конкретно и знам, че към ноември ще стане отново мания, но не това исках да кажа. Става дума за самата идея на писането. Толкова много от нас са се развили тук, включително и аз, от тук започнахме да пишем или поне някои и в един момент всичко си отиде, интерес, отношение. Няма нищо лошо в това, че лафчето сте си общество, но колкото и гадно да прозвучи в това си общество не допускате никой и не обръшате внимание на тези, които не са в обществото (без да конретизирам каквото и когото и да е било) и си мисля, че всъщност е доста гадно така. Не, че като цяло потребителите в секцията не си се бяха разделили на групички от началото, но въпреки това имаше пак някаква сплотеност и потдържахме всичко, докато сега няма нищо.. просто теми, които не са отваряни с месеци, даже някои с година...
Гадно е! Само обърнете внимание на долните теми и вижте последни публикации.. и ще стане ясно.
Искаше ми се д аизмислим какво можем да направим?

I see yoy
I live through your love
You teach me how to see
All that’s beautiful
Върнете се в началото
Philip
МнениеПуснато на: Съб Дек 12, 2009 2:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Too long. Didn't read.
Tifa
МнениеПуснато на: Съб Дек 12, 2009 11:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Dalboko na onova mqsto..prokalnatoto...bezradostnoto

Виждайки пуснатите до момента постове...Елчо явно се оказва, че ние пак за едно говорим и едно обясняваме, хората за друго си мислат и хич не вдяват за кво иде реч - и защо ли всъщност трябва да се очудвам.
КОгато аз се регистрирах във форума ако не вляза една седмица, после като отворя сраницата и нямаше край на светещите теми с нови мнения - беше наистина много готино.
Да губи се интерес, вече ХП не е толкова голяма мания, но пък си спомням че ел беше казала, че хората порастват. Така си е само че писането на тези хора не изчезва когато те порастват, то просто се променя. Сещам се за поне двайсетина от старите потребители, които продължиха да пишат фикове, но спряха да ги пускат тук. Би трябвало сами да можете да си направите изводите защо, не сте на по десет години - повечето.И ето малко от грубата истина:
Лафче темата - сещам се за една невероятна простотия която беше казала ел, както и доста голяма част от по-новите потребители: "Ние не можем да пишем в свободната щот мн ни псуват и се държат гадно" - не е ли жалко, а? И доста необмислено.
Темите за коментари - в момента колко 5 страници ли? Тва е мизерна работа и на всичкото отгоре после темата за коментари се трие - замисляйки се шашмата дето я направиха с коментарите беше също така невероятно тъпа, независимо от причината. Притеснявахте се от това, че форума е натоварен - ето ви сега една невероятна натовареност и активност - по цял ден се пише само в една тема. Яко забавно. Спомням си, че започнаха да се пишат все по малко коментари след като се направиха тея правила за темите.
Каталози, дуели, интервюта - няма такива работи - каталаога май не е попълван от сумати време - и са някаой ако каже, че това е така щот никой не изпраща резюмета - мн ще се смея - има толкова неща в каталога без резюмета и толкова мн неща от форума дет изобщо не са добавяни. Дуелите айде от време на време се срещат ама май никой не си спомня, че има правило за паурплей. Интервютата - докато все още имаше автори първо се правеха интервюта, после явно всички ги домързя - въпреки, че в началото яко ентусиазирани. Сега като няма потребители - ходи прави интервюта.
И тн тн
Хора наистина не можете да разберете какво искаме да ви обясним - както каза Ели много голяма част от нас е израснала с тоя форум и с историйте тук и е толкова жалко, че всико просто западна и на никой не му пука.
I just don't care at all
I don't know why I do
the things I do to you but...
Sometimes I don't wanna be better!
Върнете се в началото
vaniarespect
МнениеПуснато на: Съб Дек 12, 2009 3:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Никога не съм била водеща фогура във форума. Най-често бях само наблюдател и постовете, които съм публикувала мисля, че могат да се преброят на пръстите на едната ми ръка. И като един ентусиазиран наблюдател не мога да не забележа това, което наистина се случи с форума. Не съм сигурна точно преди колко време се регистрирах, но според мен има поне година, ако не и повече.
Няма да забравя как една година след море, когато влязох във форума от всеки фик, който следях имаше по поне 2 нови глави и не ми стигаше времето да успея да прочета всичко. Стоях с часове пред монитора само и само да успея да прочета всичко ново.
Според мен наистина е жалко, че се броят на пръсти хората, продължаващи да пишат по фиковете си и е наистина жалко, че достойни и талантливи писатели предстанаха да публикуват фиковете си и оставиха незавършено това, което беше започнато.
Не съм никаква тък, че да обвинявам този или онзи, но няма как да не забележа, че замирането на форума се задълбочи съвсем след създаването на лафчето. Имаше хиляди спорове дали трябва или не то да се направи и най- накрая след като беше факт, ако не се лъжа, имаше обещания, че никой няма да остави писането заради лафчето. И все пак на лице е резултата, че совобдната тема е вече с номер 62 и винаги е най- отгоре на страницата, а фиковете, по които продължва да се пише се броят на пръстите на ръцете ми и то глави има изключително рядко. (не обвинявам никой и осъзнавам, че всеки си има причини, по които забавя главите на просизведенията си и съм наистина благодарна на авторите продължаващи да публикуват това, което пишат.)
Наистина е жалко, че толкова наистина стойностни фикове бяха оставени от своите авторки поради липсата на хора, които да ги четат. Наистина форумът замира и трябва да се направи нещо за да се върнат предишните добри времена с десетки фокове, по които се пише най-редовно и коментари за вяка постната глава.
fleur-de-la-coeur
МнениеПуснато на: Съб Дек 12, 2009 3:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

vaniarespect написа:
Никога не съм била водеща фогура във форума. Най-често бях само наблюдател и постовете, които съм публикувала мисля, че могат да се преброят на пръстите на едната ми ръка. И като един ентусиазиран наблюдател не мога да не забележа това, което наистина се случи с форума. Не съм сигурна точно преди колко време се регистрирах, но според мен има поне година, ако не и повече.

vaniarespect

по принцип..нали
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
neli7o
МнениеПуснато на: Съб Дек 12, 2009 3:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Ели, съгласна съм с теб, секцията замря тотално и това наистина е тъжно, но причината е че никой не пише. Какво да се коментира като на първа страница има теми с последен пост отпреди 2 месеца?

Цитат:
КОгато аз се регистрирах във форума ако не вляза една седмица, после като отворя сраницата и нямаше край на светещите теми с нови мнения - беше наистина много готино.
- чистата истина

Кажете ми колко фика бяха зарязани, отворете каталога и ми кажете съотношението на завършените фикове и на незавършените, а сега вижте по колко от незавършените все още се пише... за какво говорим просто. Аз преди едвам смогвах да прочета всичко което се пускаше, а сега единственото което чета са твоите фикове, тези на Жаси и Изи, която може да пуска веднъж на 4 месеца, но поне съм сигурна че ще пусне. Защо чета само това ли? Ами защото само за това знам че няма да го зарежете посредата и да остана с пръст в уста, защото познавам стила ви. Дори Лидето не пише вече последно завърши Приятелския кодекс а това беше Август месец. Кажете ми къде са фиковете от класата на АБН, Мое, Втората война, Черната далия, Начална жестокост, Целувката на Дракона. Защото ако си спомняте Roleplay процъфтяваше докато навсякъде всичко друго замираше, защото тук всичко зависи от това дали се пише, а не от това дали има мания или не. Спомням си стачката на писателите, заради липсата на коментари, може би сега е време да се каже еми няма фикове. Това е моето мнение и искам да кажа че ще ви подкрепя във всяко начинание за съживяване на секцията, но за мен единствения начин е да се пише отново.

PS Съжелявам ако съм обидила някой от авторите със поста си, но за мен това е истината.

Love me! And I'll give you the world!
Върнете се в началото
Mistress
МнениеПуснато на: Съб Дек 12, 2009 3:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Местожителство: London, UK

Тъкмо си мислех, че не Лафчето, а липсата на коментари може да обезвери един автор. Колкото и да казваме, че пишем за нас самите (особено аз), не е много приятно трудът ти да остане неоценен. И аз говоря за коментари въобще, а не за похвали. Дори едно отрицатнелно мнение е полезно. Та така...

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
~EL~
МнениеПуснато на: Съб Дек 12, 2009 4:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Мдам! Няма какво да се лъжем - случайно или не зоната започна да се променя, когато пуснах Лафчето. Идеята му първоначално беше да се ограничат безмислените разговори в темите за коментари на фиковете, а също и място, където потребители на РП - зоната да могат да си дрънкат спокойно без да бъдат "хранени". И това направи РП "другата Свободна", което изобщо не и' е целта.

Въпросът "да се махне лафчето" сме го коментирали доста и знам, че никога няма всички да сме съглсни по този въпрос, но мисля, че можем да достигнем до някакъв компромис, с някои ограничения. (по - късно ще пиша по този въпрос; отдавна съм намислила някои промени, просто напоследък не ми достига време за нищо!)

От не знам колко време слушам оплаквания по отношение на темите за коментари. Ок, независимо какво казва ръководството, махам въведените ограничения по отношение на ИИ - темите - коментирайте, обсъждайте колкото си искате. ИИ - темата ще бъде изтривана, независимо от броя страници, една седмица след завършването на фика! Ще чистя темите ако се появи досаден флууд.

Тъй, не съм изчерпила всички теми, имам още за казване, обаче по - късно.

Ако някой има забележки към това, кеото съм написала досега или някои предложеня, не е нужно да ви насърчавам да пишете наволя, нали?

МнениеПуснато на: Съб Дек 12, 2009 5:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Иии колко е яко, че тук отново има раздвижване!! И хората все пак влизат и четата в тая зона какво се случва, пък даже и се замислиха за решения!! Добре! Имаме напредък, сега остава оново да почне да се пише!!
А Нели ти като заговори за недовършени фикчета, кога ще довършиш твоя, а а а а?!?!?!?
За Лидето и другите не мога да отговарям, но мога да кажа, че ние с Бени все още се борим да завършим Ига на думи 2, проблема е, че аз имам много тежки изпити и контролни и малко не ми остава мн време, а Бени е на даскло и да.. но като можем пускаме!!

Хайде хорааа почнете отново да пишетееееееее!!!! Светът на Хари Потър е толкова необятен и има още толкова много неща, които да се напишат само помислетееееее.... развинтете въображението сиии и дайте малко свобода на историите и всичко ще е както преди!

I see yoy
I live through your love
You teach me how to see
All that’s beautiful
Върнете се в началото
fleur-de-la-coeur
МнениеПуснато на: Съб Дек 12, 2009 5:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

сори че не е по темата, но подписът ти е ОГРОМЕН
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Tifa
МнениеПуснато на: Съб Дек 12, 2009 6:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Dalboko na onova mqsto..prokalnatoto...bezradostnoto

Сетих се за нещо забавно.
Когато беше пусната темата за лафчето една от причините бе защото щяха да се правят компромиси за различните групички потребители на форума. Но си спомням тогава когато ние помолихме да не се пипат темите за коментарите - сещате се колко беше направен компромис за нас. Не се заяждам просто се сетих.
I just don't care at all
I don't know why I do
the things I do to you but...
Sometimes I don't wanna be better!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Следваща Страница 1 от 15

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov