Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 ''Веднъж в живота..''- ИИ « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
vaniarespect
МнениеПуснато на: Вто Дек 22, 2009 10:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Невероятно! Прекрасно! Изключително!!!
Следя "Веднъж в живота" от самото начало и ти се извинявам наистина много, че досега не съм пуснала нито един коментар. Наистина се срамувам от себе се.
Днес се върнах малко назад в главите (добре де, доста назад в главите) и за пръв път осъзнах колко различни са нещата от началото на фика. Наистина ми липсват забавните моменти с мародерите, Лили, Алис, Андромеда и като цяло всичко, докато Мародерите и момичетата им бяха в училище. Наистина е жалко колко бързо порастнаха всички и колко много се промениха нещата. Завляда ме носталгия по старите времена.
Не мисля, че ще мога да наваксам с коментарите за всяка глава досега(просто е невъзможно), затова ще коментирам последните глави. Аз също съм почитател на Сириус/ Симс връзката и ще е наистина жалко накрая те да не се съберат. Просто не мога да си го представя. Тормози ме факта, че част от Симс мрази Сириус и, че тя не знае истината за него.
За Джъстин нямам нито положителни, нито отрицателни чувства. За мен той е герой, който наистина играе важна роля, но изобщо няма да ми е мъчно за него ако Симс се събере отново със Сириус.
Не ми се нрави факта, че Симон живее като мъгълка и, че е затрила магията от живота си, но знам, че това е в реда на нещата и не подлагам на съмнение нищо написано от теб. Магията е в кръвтя й, както и в тази на дъщеря й, така че рано или късно, според мен, няма начин те да не се върнат към нея. Ще се надявам да е възможно най-скоро.
За децата мисля, че няма какво да кажа. Уникални до последната тръпчинка!! Истински незаменими сладури!
Относно края на фика- очаквам го със смесени чувства. Нямам търпение да разбера как ще се развият нещата и какво ще се случи накрая, но пък и няма да има вече "Веднъж в живота", което е наистина тъжно.
Ще чакам с нетърпение следващата глава и още веднъж поздравления за невероятния талант и положените усилия, за да създадеш героите си такива каквито са.
Dqvolsko^6tastie
МнениеПуснато на: Пон Дек 28, 2009 12:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

vaniarespect,благодарности за милия коментар! SmileНе се извинявай за това,че не си писала коментари,няма никакви проблеми,за мен е много по-важно е да знам,че има хора,които все още четат фика и се радват на новите глави Smile.Наскоро,когато редактирах,и аз като теб се сетих за някои начални глави,и се изумих от прогреса,който претърпя фика през годините-направо не е за вярване,че през тези глави героите претърпяха толкова много промени,че в началото Симс,Лили и Мародерите бяха шестокурсници,а по-късно се включиха активно във войната срещу Волдемор,изпоожениха се,сдобиха се с деца...на моменти много се шокирам,защото описвам децата на главните герои,а сякаш беше вчера,когато фикът започваше и идеите бързо се оформяха..спомени,спомени.. Very Happy
Относно двойките,от началото на историята Симс съм си я представила влюбена в няколко различни образа,и мога да кажа,че най-добре я виждам като двойка със Сириус(Джой също става,но това беше по-рано,при сегашното развитие идеята за любовна връзка
помежду им отдавна е отпаднала).Това,че Сириус е голямата любов на Симс не означава,че няма други,които също би могла да обича-все пак кой би могъл дълго да държи сърцето си затворено и да отблъсква любовта? Smile.Много е важно,че ако Симс знаеше истината,тя щеше да се бори докрай за Сириус,да е до него,да го подкрепя,да се опита да докаже истината.Само че тя не знае какво всъщност се е случило,погребала е чувствата по Сириус дълбоко,защото я боли прекалено много да обича предател:продължила е със живота си чисто и просто защото вярва,че предишната любов трябва да бъде забравена,не може да си позволи да обича мъж,убил най-добрите им,най-скъпите им приятели.Характерът на Симс е много сложен,тя е многопластова героиня,може силно да мрази и да обича,и предпочита да взима окончателни решения,затова,веднъж наумила си да разкара Сириус от мислите и сърцето си,тя прави всичко по силите си,за да изпълни намеренията си,но не успява,разбира се..та Сириус Блек забравя ли се?? Wink
Сега малко и за Симс и мъгълския й живот.Огромна крачка е някой да промени коренно живота си,изисква се много смелост,за да се направят драстични промени.Магията в кръвта на Симс не изчезва след заживяването й като мъгълка,Симс може и да не ползва магическа пръчка,но е магьосница и до смъртта си ще си остане такава,магическите й сили ту отслабват,ту отново нарастват в нея,това е,защото във вените й тече кръвта на много могъщи магьосници(все пак е дъщеря на Волдемор и внучка на Дъмбълдор)и тази кръв не може да бъде потискана задълго от мъгълско съществуване,тя рано или късно закипява отново.. SmileСимс избра да заживее като мъгълка,защото това за нея е шанс за ново начало,далеч от магьосническия свят,който й докара толкова неприятности,далеч от болезнените спомени;най-важната причина,поради която избра да живее като мъгълка е Сакс,любовта й към детето е по-силна от всичко,и тя вярва,че ще предпази от всякакви опасности дъщеря си,ако я отгледа далеч от всичко магическо,всичко,напомнящо миналото й.. Wink
Много се радвам за мнението ти за децата,обожавам да пиша откъсите с тях Very Happy.A за края..всяко нещо за съжаление има край,и в случая ще се опитам да поства възможно най-добрия вариант.. Wink Засега няма да мисля колко малко остава,че ще взема да се депресирам Very Happy.Още веднъж ти благодаря за чудесния коментар! Smile

Откъс от следващата глава(този път не съм разсеяна и няма да сбъркам главите Embarassed ):

-Разбрах цялата истина относно миналото на съпруга си,Симон,разбрах съвсем случайно,че той е бил смъртожаден и убиец,и че е крил тези факти напълно съзнателно от мен(лицето на Симс замръзна от шок,когато тя осъзна най-накрая какво бе променило Сесил до такава степен,че тя да се държи по подобен,неприсъщ за нея начин).КОЛКО ОЩЕ ЩЯХТЕ ДА КРИЕТЕ ОТ МЕН ТЕЗИ НЕЩА,КОЛКО ВРЕМЕ ЩЯХТЕ ДА МЕ МАМИТЕ,ДА МЕ ЗАБЛУЖДАВАТЕ,ДА МЕ ДЪРЖИТЕ В НЕВЕДЕНИЕ???-разкрещя се Сесил,неспособна да се удържи повече.
-Сесил..-прошепна Симс със сгърчено от болка лице,наблюдаваща стиснатите юмруци и пребледнялото от агония лице на другата жена.-Сесил,ти не разбираш...позволи ми да ти обясня,моля те..
-Не ме докосвай,не смей да ме докосваш!-изсъска й като змия Сесил в мига,в който Симс протегна ръка към нея.-Той ми разказа всичко,Симон,разказа ми какво си била за него,каза ми,че е станал смъртожаден заради теб,призна ми,че е бил влюбен в теб по време на първите години от брака ни!!-гласа на Сесил започна да потреперва,пълен с отрова,примесена с мъка.-Собственият ми съпруг те е обичал,и ти си го знаела,знаела си през цялото време,но така и не ми каза!!!
-Сесил,моля те,позволи ми да ти обясня...аз никога не съм обичала Джой по този начин,никога не съм го желала като...
-ОТКЪДЕ МОГА ДА БЪДА СИГУРНА,СИМОН??-закрещя Сесил,без да си дава сметка,че децата или прислугата могат да доловят крясъците й.-ОТКЪДЕ МОГА ДА СЪМ СИГУРНА,ЧЕ НЕ СТЕ БИЛИ ЛЮБОВНИЦИ ПРЕЗ ЦЯЛОТО ТОВА ВРЕМЕ,ЧЕ НЕ СИ СПАЛА С НЕГО ПОД ПОКРИВА НА СОБСТВЕНИЯ МИ ПРОКЛЕТ ДОМ??

Има само едно,единствено момиче...само една,единствена жена,която би могла да ме нарани...''-Сириус Блек
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaniarespect
МнениеПуснато на: Пон Дек 28, 2009 4:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Нямаш си и на идея колко много се зарадвах, когато видях, че има нова глава! А самата тя беше уау!! Много силна и изпълнена с емоции глава. Наистина беше време Сесил да разбере цялата истина, но това, което изглежда им предстои да преживеят с Джой няма да е леко. Надявам се в крайна сметка тя да успее да му прости и да го разбере. Той я обича толкова много, а и тя него, затова си мисля, че накрая тя ще събере сили да му прости и да започне да му вярва отново. За нея не е тепично да мрази, а камоли да мрази човек, който обича толкова много.

Наистина невероятна глава (както всички останали) и с нетърпение ще чакам следващата! Smile
cat_woman
МнениеПуснато на: Пон Дек 28, 2009 5:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Много интересна глава!
Не знам колко подробно мога да пиша, просто не само че не ме бива в коментарите, ами и дългите описания ме изморяват малко(прости ми, интересно ми е, но истината е такава - трудно чета, когато 2/3 или повече е авторова реч), та ще ме извиня`аш, че така претупано изглежда - не е нарочно!

Сега, малко исках да спекулирам, защото все не си казвам теориите, пък може нещо да излезе.
1. Някъде около 80-90% съм убедена, че Сесил предава Джой. Доколкото помня(а аз помня!), той се озова в Азкабан. А за да бъде там, някойтрябва да е издал, че е Смъртожаден. Според последната глава, всичко ми сочи, че това е била Сесил.

2. Нещата може и да не се оправят лесно, що се отнася до Сириус и Симс(ако се оправят!), но мисля че няма да коства повече от един як бой и обяснението кой е истинският предател. Симси все още го обича, все още е свързана с него, щом го сънува и твърде много й се иска всичко да беше наред...

3. Нещата между нея и Джъстин са твърде розови, за да са истина. За да издържат и да се превърнат в нещо вечно. Не. Твърде хубаво не е на хубаво и дори със сила да се опитвам да си внуша, че просто ме е яд, че Симс не е със Сириус, все пак нещо ми понамирисва в цялата тази работа.

Това беше от мен!
Успех и продължавай да ни радваш! Very Happy

skorpioncheto
МнениеПуснато на: Пон Яну 04, 2010 9:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Нейде там в далечината...

Жаси, последните две глви бяха....нямам думи...отново ме разплака...Липсваше ми това. Само като прочетох: "-Симс...-шепнеха устните му отново и отново и колкото повече пъти изречеше името й,толкова повече я заболяваше сърцето й въпреки нежеланието й да изпита тази болка... "
Сълзите сами си тръгнаха. Такава любов няма...Толкова ми е мъчно за Сириус, че едва ли ще мога да напиша свестен коментар сега, за което ще ме извиниш...Вече ме хваща яд на Джъстин, знам че мисли всичко добро на Симс, но просто не го искам до нея. Не знам как ще свърши всичко, но просто не го искам до нея. Той имам чувството, че ако тя му признае всичко, няма да я подкрепи. А бе не знам....
А отностно Джой и Сесил...леле много остро реагира тя. Не го очаквах. Мислех си , че ще му прости. Просто през цялата му изповед мислех, че ще има happy end, но явно не съм успяла да опозная характера й. Може би познавах само плахата и мила Сесил, а не като сега трвърда и остра в решенията си. Как ли ще реагира Джей Confused
Жаси, пускай и следващата глава, че нямам търпение вече. Very Happy
Твоето желание ме издига
и ме пали като огън!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dqvolsko^6tastie
МнениеПуснато на: Нед Яну 10, 2010 7:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

За съжаление не успях да изпълня намерението си да постна по празниците,и сега ще трябва да отложа новите глави за след 20 и някой,понеже съм в сесия и имам 4 изпита,писането и редактирането ще трябва да почака седмица или две,но се надявам после като пусна нови глави да се окаже,че чакането си е струвало Embarassed .Зори,умирам си да ти разкрия има ли вярна твоя теория или не,но не мога все още,понеже отговорите са в главите и не ми се ще да ги дам преди да им е настъпило времето Very Happy.Напълно права си за авторовата реч,голям мой минус е,че понякога не знам как да скъся описанията и да сбия най-важното,но ако не във ''Веднъж в живота'',ще се опитам да пооправя това в останалите фикове Smile.
За Джъстин ще кажа,че това,че нещата помежду него и Симс се развиват добре не означава,че има нещо подмолно или гнило,просто връзката им не е като на Симс и Сириус,не се развива в трудни времена,няма опасности,които да ги заплашват от всеки ъгъл,няма войни,които да се водят и да ги събират и разделят,няма напрежение,което да пропива отношенията им.Такава връзка е подходяща за живеещата в мъгълски условия Симс,за майката,която иска живота й да протече нормално и спокойно след това,което е преживяла,за жената,която все още не е забравила случилото се с първата й любов и не иска повторение на онова,което е било преди.Всички знаем,че Сириус и Симс образуват двойка,която не може да живее без да бъде въвлечена в приключения или опасности,те не са герои,за които да е подходящ семеен живот,в който всичко да е розово,нормално и винаги добре,без да се случва нищо непредвидено.Джъстин и Симс са противоположността на Симс и Сириус,в новата двойка има романтика,спокойствие и сигурност,това е,което й е нужно на Симс сега,тъй като тя не желае повторения на миналото,не иска до себе си мъж,който да й напомня по постъпки или характер на Сириус,който я е наранил жестоко със стореното от него(все пак Симс не знае истината) Wink .
За Сесил..тя е героиня,която не е представена от всички страни,явява се в историята като съпругата на Джой,описана е в положителната си страна..докато описвах кавгите й с Джой я представих в друга светлина,в която читателите не са я виждали.Тя разбира истината,разбира за Джой и Симс,разбира всичко,което е било крито от нея.И реагира,ще си проличи способна ли е да прости или заслужава ли го Джой Wink .Трудно е да се отговори на въпроса може ли да прости героиня,разбирайки,че съпругът й е обичал друга(спомнете си как,под влиянието на любовна отвара,Сириус преспа с Касиди,и Симс нямаше никога да му прости,ако не бе разбрала,че не го е направил по собствено желание).Може ли Сесил да прости,като вече знае,че съпругът й е бил женен за нея,и че още е обичал друга,че е имал дете,и е искал то да е от друга жена?И заслужава ли всъщност Джой прошка?
Миме,и на мен ми е много мъчно за Сириус,прекалено много страда в тази история,но героя му е такъв,като че ли му е писано да изживява какво ли не,все тежки удари на съдбата,които да го повалят отново и отново..само че нашият Сириус рано или късно се изправя отново и отново,защото не е герой,който би се предал окончателно.. Wink
Понеже това е най-преглежданата от читателите моя тема за коментари по моите фикове,да добавя няколко неща и за другите си истории:
1.Най-късно през февруари ще постна поне 3 или 4 глави от ''Целувката''-това не е празно обещание,тъй като са готови,но заради изпитите ми редакцията им се отлага временно докато не мине сесията ми и не мога да им обърна повече внимание. Smile
2.Глави по ''Другата'' ще има след 20 и някой януари,когато си взема и последните изпити за 1-ия семестър тази година.
3.Ще поствам и по ''Седемте скъпоценни камъка на алдемиста'',но не знам кога,не съм зарязала фика,само че сега нямам възможност да пиша и фиковете ще трябва да почакат известно време Smile.
Заминавам утре,затова отсега ви пожелавам успех в училище или на студентските сесии,и до нови срещи със следващите коментари и виждания! Smile

Има само едно,единствено момиче...само една,единствена жена,която би могла да ме нарани...''-Сириус Блек
Върнете се в началото
vaniarespect
МнениеПуснато на: Нед Яну 10, 2010 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Хммм.. този път нещо не съм съгласна със Зори (което като се има предвид какви убийствени и точни изводи прави тя, си е чиста лудост) Laughing
Да започна първо с нещата, с които съм съгласна. Теория 2 ми е напълно по вкуса. Вярвам, че нещата между Симс и Сириус ще се оправят и след като разбере истината тя ще му прости, тъй като го обича.
С теория три съм съгласна 50/50. Не мисля, че има нещо гнило в Джъстин, но просто толкова спокойна връзка е някак несвойствена за Симс. Все пак ние сме свикнали с постоянните и кавги и разправии със Сириус (които между другото ми липсват).
И сега същината. Напълно съм несъгласна със теория 1. Сесил не би предала Джой, тъй като го обича прекалено много и не би причина това на сина си. За Джей би било оргомен шок да види баща си зад решетките и това би се отразило и на физическото му здраве. Вярно е, че в началото пишеше, че някой е предал Джой, но то беше, защото е укривал смъртжадни на Симс, което след сегашния развой на събитията е напълно невъзможно. Знам, че имаше известни редакции, за да се премахнат някои несъответствия на началните глави и следващите и не съм сигурна дали точно тази глава е редактрана, но и дори да не е така отново не мисля, че Сесил би предала съпруга си. Нямам друга идея за сега кой би могъл да го предаде, но ще пробвам да помисля.
С нетърпение ще чакам следващите глави, а пред това време ти не се притеснявай, че се павиш, тъй като си имаш основателни причини, а и след дългото чакане главата ни се струва още по-сладка Wink

ПП: Сега очаквам защита от Зори, надявайки се, че тя няма да разгроми съвсем моята теория.. Laughing Laughing
cat_woman
МнениеПуснато на: Пон Яну 11, 2010 12:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Удоволствието ще е мое! Very Happy Very Happy Very Happy

За теория 3 Жаси вече ни отговори - не е задължително да е нещо гнило, просто е нещо различно...

Така, теория 1... Laughing
Просто смея да предполагам, че Сесил е тази, която го издава. Тя е наранена, обидена, любовта й е предадена и опетнена - такива жени правят много неща, за които или съжаляват, или просто не съответстват на обичайното им поведение.
Също така пак ще припомня, че Джой се оказва в Азкабан. Някой е издал, че той е бил Смъртожаден! Няма да го направи Симс, в това можем да сме сигурни... Но защо да не е Сесил, която е обидена, гордостта и чувствата й са накърнени?
Никога няма да твърдя, че Сесил би причинила болка на сина си! Но погледни от тази страна - нима е добре за него да има баща, който е бил на Тъмната страна! Нима Сесил осъзнава, че той го е правил поради друга причина, пък дори и да разбира, тази причина само я наранява още повече и така или иначе разделя семейството им!

И... цитирам Жаси:

Цитат:
За Сесил..тя е героиня,която не е представена от всички страни,явява се в историята като съпругата на Джой,описана е в положителната си страна..докато описвах кавгите й с Джой я представих в друга светлина,в която читателите не са я виждали.Тя разбира истината,разбира за Джой и Симс,разбира всичко,което е било крито от нея.И реагира,ще си проличи способна ли е да прости или заслужава ли го Джой Wink .

До коментарче!
Чакам с нетърпение още!
И, Жас, щом не съм престанала да чета, колкото и смело да се изказах за авторовата реч и дължината й, значи не е отегчаващ, дразнещ или нещо-от-сорта проблем!
Никой не е идеален, нал` тъй?! Cool

vaniarespect
МнениеПуснато на: Пон Яну 11, 2010 3:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Разбирам предположенията и мотивите ти. Нормално- различни хора, различно мислене. Мисля да оставим на Жаси да даде отговора на мистерията. Laughing Laughing

ПП: Аз също харесвам описанията. Помагат да вникнеш в обстановката и да си я представиш по-добре. А на теб, Жаси, тези описания са ти наистина силна страна. Wink
ариана
МнениеПуснато на: Пон Яну 25, 2010 4:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Уау, Жаси, съжалявам, че чак толкова късно пиша. Дори не знам какво да напиша, много пъти съм казвала колко много обичам историята ти и начина по който я представяш.
Много ми хареса как чрез писмата, които си изпращаха Симс и Джой разказа накратко какво се случва и при двамата.
Сесил ме изненада. Изведнъж от кротката и мила съпруга стана огън жена. Нормално е да се шокира и да иска обяснение, но чак толкова бурна реакция от нея не очаквах. Но пък и Джой се поувлече с признанията...
И аз като Котенцето си мисля, че може би Сесил предава Джой. В момента тя е наранена, убидена и не мисли разумно. Едва ли е трудно под влиянието на всички тези чувства да реши, че Джой трябва да си получи "заслуженото".
Обаче от цялата тази работа излиза и нещо хубаво. В "Азкабан" той среща Сириус, казва му, че има дъщеричка и Сириус, дим да го няма, отива при момичетата си. Знам, ужасна съм, радвам се на чуждото нещастие...

Добре, Симс е щастлива с Джъстин и явно го обича. Това го разбрах. Обаче частта, в която си мисли за сватба освен, че не ми хареса (не за друго, а просто съм пристрастна), нещо не ми стана и ясна. Нали Симс е омъжена за Сириус! Как тогава реши, че ако Джъстин й предложи да се омъжи за него тя ще приеме? Колко точно съпрузи смята да има това момиче?! Почти съм сигурна, че никъде в текста не се споменава за анулиране на брак. Нищо, че Сириус е в затвора, а Симс се предполага, че е мъртва... пак са си семество.

vaniarespect
МнениеПуснато на: Съб Окт 02, 2010 3:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Жаси, чета и препрочитам историята ти и всеки път продължавам да изпитвам същите силни емоции.
Знам, че си изключително заета, но мислиш ли, че би могла да отделиш малко време и да постнеш нова глава? Знам, че вече историята е към края си (колко глави приблизително остават всъщност?) и горя от нетръпение да разбера какво ще се случи с героите, защото знам, че както винаги ще го опишеш по невероятен начин.
Надявам се да не приемеш коментара ми като прошпорване и мрънкане, защото е по-скоро молба Wink
simssux
МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2011 1:53 am    Заглавие: showtime Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Прочетох този фик...
и загубих солидно време от живота си.
Безспорно най-идиотската простотия в историята на идиотските простотии. И ЩЕ УТОЧНЯ ЗАЩО:
1. Забелязала съм масовото желание на авторките да правят Сириус хомосексуален. Защо просто не почнете история за Албус и Гелърт, като толкова ви се отдава? Тук е откровено казано - гнусен. Отвращава ме поведението му на нелеп "играч", който в последствие става жалък педал. Не мисля, че този педераст е Сириус Блек. Smile Прякорът му "играчо" правеше всичко доста по-изродско, но забавничко

2. Питър. ЛЕЧИТЕЛЯТ. Питър е загубеняк и винаги ще си бъде загубеняк, незабележим, дребен и смешноват. Той няма приятелки, не е привлекателен и по никакъв начин няма да изражда бебето на Андромеда, която между другото е в Слидерин и има шест години разлика години разлика с тях.
3. Ремус е всичко друго, но не и психионалитик.
4. Джеймс е отвратителен. ЛИЛИ ЕВАНС (КОЯТО Е ЕВЪНС), НАЙ-СЛАДКОТО ИМЕ... Джеймс е беден клошар и си няма имения, това не е Луциус
Лили, че не е в Дурмщранг няма да коментирам.
5. Жалкото копиране на спомена на Снейп с променено място на действието ме разката в буквалния смисъл на думата.
6. РОДОЛФУС. КУЛИНАРЯТ. Не знаех, че Иван Звездев участва в хп. Родолфус не е жалък смешник загубеняк и не мисля, че би си паднал по грозно дългопръстето мутантче, дете на изрод и внучка на гей. Има си жена човека, много ви моля. И преждевременната му смърт беше ужасяваща
7. БЛЕК
НЕ
СА
МУРГАВИ.
тук са жалки и гнусни и регулус ме отвращава и са перверзни и смешни и не си душат несъществуващите деца

8. Симс като цяло е един адски дразнещ и преувеличен образ, който те кара да искаш да й изтръгнеш червения маникюр, за да й го завреш някъде другаде.
9. Самата история за оня чад майкъл мъри и жена му беше ужасяваща, горката жена, баси тъпата симс
10. Казах ли, че Симс е гнусна? Противна и се прави на някаква пекана, ама е супер забила и тъпа и не стаа за нищо
11. Всички са отвратителни
12. Тука са баси гадните
13. Волдемор е повече от жалък
14. ФЛЪФИ

Ето мнения на героите за Симс:
сириус
родо
външния вид на братовчедите в този фик, който доста се разграничава от реалността

Виждам че Зози ти е фенка
Некадърна е почти колкото теб
Върнете се в началото
NEPHILIM
МнениеПуснато на: Пет Фев 04, 2011 3:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Местожителство: tam kadeto e saznanieto mi

Ей въшкар (simssux) като не ти харесва, не го чети ве убитак! Фика е брилянтен и това, че се различава от истинската история, не значи, че трябва да се копира и повтаря. Нали за това е ФИК а не преразказ. Твоя ум бръснач ме кара да искам да ти счупя носа и да те закопая някъде, за да те спася от мъките ти! Такива специалисти в литературата като теб правят света по-недъгав! Твоя пост всъщност е жалък опит да унизиш и омърсиш труда на това умно и невероятно момиче от завист и подлост това те прави истински БЪЛГАРИН!

П.С.: ако си момиче извинявам се за мъжкия род който съм използвал, но всяка дума и в женски род си остава в сила!
Лу
МнениеПуснато на: Нед Апр 17, 2011 8:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Варна

Така, специално за simssux, която/който си направи този профил очевидно специално за да омаловажи труда на едно умно момиче, което сподели с нас нейната гледна точка, и която хвърли толкова труд, за да разкаже една великолепна история през нейния поглед и този на героинята й Симс.

Мислиш ли, че удивително простия ти коментар трябва да ни наведе по някакъв начин на мисълта, че възгледите ти са крайно далеч от представата за понятието фенфикшън?
Героите са представени по начин, по който си ги представя авторката на фенфикшъна, а именно Dqvolsko_6tastie. Изрично е посочила, че образът на Симс е смесица от няколко характера, което я прави различна от другите.
Вземи се образовай малко спрямо понятията в литературата, преди да кажеш или напишеш каквото и да било. Уважаваме факта, че фика не ти харесва, но ти пренебрегваш идеята на фенфикшъна и оттам нататък е пълна каша.
Дали Регулус ще е кулинар, Лили няма да е в Дурмщранг или още повече влечението на Питър към медицината, това съвсем не са неща, към които да предявяваш претенции - във фика са разгледани в дълбочина по представата на Dqvolsko_6tastie образите на герои, за които информацията в книгите на Роулинг е по-малка. Съответно има и измислени герои, което внася разнообразие.
Не виждам смисъл да критикуваш представата на Dqvolsko_6tastie за образите на героите й. Всеки си има собствени представи и не мисля, че ти си изключение. Въпреки че се изрази по начин, който направи ни подканя да се засмеем на коментара ти.

Зози и да е некадърна, по никакъв начин не може да се сравни с теб. Всички ще ти отстъпим първото място.

...even if there's no takakai.

tokyoshiori™
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Djini_Harmaqni
МнениеПуснато на: Чет Юли 07, 2011 10:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Somewhere out of the clouds...

Хей, Жас.
Скоро не сме си писали, не сме се чували, не сме прекарвали нощи, пълни с обсъждане на какво ли не...
Не знам, може би няма да се сетиш за мен, наистина отдавна не сме разговаряли, но искам да знаеш, че все още стоя зад твърдението, че "Веднъж в живота" е най-великия фен-фик!
Сега, в навечерието на предпремиерата на последния филм, започнах да препрочитам книгите на Хари. Остана ми само седма и след нея реших да прочета "Веднъж в живота" за пореден път, просто защото препрочитането ми нямаше да е завършено без фика, който означава за мен повече, от колкото можеш да си представиш. С историята, която си написала, живея вече четири години и все още е достатъчно да чуя "Симс", "Джой" или което и да е от имената на героите и в ума ми изникват случки от фика.
Надявам се да не си спряла да пишеш по ВвЖ. Колкото и да не искам да свършва, трябва да видим края, нали така? Това е фен-фик, който заслужава да бъде завършен!

А за тези, които не го харесват- хей, "Хари Потър" е бил отхвърлен от десет издателства, а вижте го сега!

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща Страница 2 от 3

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov