Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 Жестокост към деца - недопустимо, но не и в България « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Dark_Lord
МнениеПуснато на: Съб Май 30, 2009 8:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Съжалявам за наводнението, ама..
Халинор, влез в АйСиКю, бре..

..............................................
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
psy_
МнениеПуснато на: Съб Май 30, 2009 9:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: beyond belief

Цитат:
.Хората предпочитат да са добре, да живеят живота си, а не да мизерстват.И аз смятам да уча в чужбина, защото европейските университети са по-добри.Всеки би предпочел качествено образование или добра работа пред тъпи патриотически слова, които са празни и не хранят никого

папапапапапапапапапапапапапапапапапапааааааааааааааааааааа

Накратко.
Цитат:

Хората предпочитат да са добре, да живеят живота си, а не да мизерстват

слънце, в чужбина хората "не живеят живота си".
ако бачкаш за да си плащаш живота и университета тоя "живот" ще ти се овиди така здраво, че ще се чудиш защо вашите са те мразили толкова, че да те раждат..Smile

Цитат:

защото европейските университети са по-добри

хах
омръзна ми хора, които не са помирисвали университет да ми обясняват, че нашите ВУЗове не стрували.
влезте първо пък вижте за какво става дума. С ръка на сърцето казвам, че този семестър съм учил повече, отколкото в живота си досега.
бтв конкретно за моята специалност в момента се извършват адски много промени и то за добро.
иначе - да, няма какво да си кривим душите, в бг образованието ИМА сериозни проблеми. Но те са решими.
Цитат:

Всеки би предпочел качествено образование или добра работа пред тъпи патриотически слова, които са празни и не хранят никого

папапапапапапапапапапапапапаппапапапапа

аз ще отида в чужбина, те ще ме оценят, ще ми дават много пари без да работя, ще карам шевролет кабрио и ще чукам наред...дам...звучи добре. ама само звучи.
Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
aristocrat
МнениеПуснато на: Съб Май 30, 2009 1:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Член на МКМ
Член на МКМ

ми това по-добре ли ви се струва?
(:

ех.

We will leave this world stupid and evil

as we have found it upon our arrival.

Voltaire
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
incinerator
МнениеПуснато на: Съб Май 30, 2009 1:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

aristocrat написа:
ми това по-добре ли ви се струва?
(:

ех.

shit :/
Върнете се в началото
aristocrat
МнениеПуснато на: Съб Май 30, 2009 1:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Член на МКМ
Член на МКМ

цък.

We will leave this world stupid and evil

as we have found it upon our arrival.

Voltaire
Върнете се в началото
Gruntz4e
МнениеПуснато на: Съб Май 30, 2009 2:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

ясно, разбрахме: България съкс, а тея дето дърпаха децата искам да ги изгоря (:
G1zmo
МнениеПуснато на: Съб Май 30, 2009 3:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Porphyrogénnētos

LoneWolfАз се излагам? Защо?
Това което ни се случва не е "наказание господне". Заплатите от 500-600 лв. не са определение при големия взрив.
За това сме си виновни ние. Аз, ти, тези които взимат подобни запалти и се примиряват с това.
Защото хората, вместо да се опитат да променят това, те предпочитат да не си дават зор, да се правят на изстрадали и да бягат...да бягат със стадото към тучните пасища.
После отварят големите усти, още пълни с трева и блеят срещу собствената си държава. Колко била зле. Колко зелето е кисело. И колко била масова простотията.
plamen14, душко, я се стегни (;
Вземи прочети малко история. Някоя друга книжка. Пък може и да му теглиш някоя мисъл! Клонинг си, братче..клонинг!

Qsnovidec о, да, лицемерно и грозно е! Но зависи.
Не го приемай лично, но хората, които емигрират изпростяват повече от нас! Та дори повече се озлобяват повече.
Всичко, това, защото забравят от къде са поели.
Не са сигурни и накъде.
Мислят си че отиват към щастието по пътя на парите.
Ама това не е пътя.
Щастието не е нищо свързано с материалното.
Единственото нещо, което постигат хората на запад е живуркането в един стерилен свят.
Съществуването тип прасе. Спиш-ядеш-работиш-спиш........888
Казваш, че не е лицемерно и грозно. Жалко, че България не на икономическото ниво на Германия примерно...дали щеше да живееш в Холандия тогава? Въпреки простотията тук? сигурен съм, че не.
И още не що по въпроса за лицемерието.
Аз предпочитам тук да ме нахранят, и да ми кажат колко съм зле. Отколкото някъде в онзи стерилен свят да ми се хилят лицемерно. И да ми правят комплименти, които не заслужавам. и пр.

а сега отивам да се готвя за изпит за един скапан български университет, който е пълен със селяни и глупаци. явно неосъзнали истината.
Интересно кой ще загаси осветлението в България, ако в един момент всички получим прозрение и побягнем на някъде..на запад.
както и да е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gruntz4e
МнениеПуснато на: Съб Май 30, 2009 3:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

не съм съвсем съгласен с това за заплатите. Мисля, че трябва да изживеете нещо, за да знаете какво точно е то, а вие изговорихте неща които и за 3 живота не можете да изживеете Very Happy все тая нито ми се спори нито ми се четат спорове нито нещо подобно, така че не си правете труда да ми обяснявате колко съм в грешка. ктнхбаи
Qsnovidec
МнениеПуснато на: Съб Май 30, 2009 4:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

McDreamy

Местожителство: House of House

G1zmo написа:

Не го приемай лично, но хората, които емигрират изпростяват повече от нас! Та дори повече се озлобяват повече.
Не са сигурни и накъде.
Ама това не е пътя.
Единственото нещо, което постигат хората на запад е живуркането в един стерилен свят.
Казваш, че не е лицемерно и грозно. Жалко, че България не на икономическото ниво на Германия примерно...дали щеше да живееш в Холандия тогава? Въпреки простотията тук? сигурен съм, че не.
Аз предпочитам тук да ме нахранят, и да ми кажат колко съм зле. Отколкото някъде в онзи стерилен свят да ми се хилят лицемерно. И да ми правят комплименти, които не заслужавам. и пр.

а сега отивам да се готвя за изпит за един скапан български университет, който е пълен със селяни и глупаци. явно неосъзнали истината.
Интересно кой ще загаси осветлението в България, ако в един момент всички получим прозрение и побягнем на някъде..на запад.
както и да е

Аз казах,че най-големия проблем на България е простотията, ти разбра,че съм в Холандия, за да следвам парите. Ако се опитваш да ми кажеш сега,че е по-добре да си в България, защото там не е "стерилно" и никой не ти се хили лицемерно и не ти завижда... Хахаха...това трябва да се направи на виц.
Има една кратка случка, която описва много точно манталитета на Българина...

Имал един човек камион с ябълки. Започнал да ги яде, но не могъл да ги изяде,защото били много. Чудил се какво да ги прави и взел,че нахапал всяка една от тях. Попитали го "Защо нахапа ябълките?". Той казал "Ако аз няма да ги ям, то поне и другите няма да ги изядат".
Не казвам,че описва всеки българин, но доста разпрострелия се манталитет. И не казвам също така,че тук няма простаци. И тук има. Навсякъде има. Просто не доминират.

Колко време си живял извън България? Ела поживеи някъде на запад и после ми се обади, да ми кажеш колко е прекрасна все още България и колко са хубави хората всъщност. Само,че никой не го знае.
Бъди реалист и се осъзнай какво казваш.

Както и да е...нито ми се влиза в конфликти, нито ме интересува дали смяташ,че лицемерствам и се озлобявам. Само ще кажа,че преди две години, когато още си бях там, щях да дам абсолютно същите коментари по темата.

Както и да е... И без това съвсем се отлконихме от темата.

[/list:u]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
incinerator
МнениеПуснато на: Съб Май 30, 2009 4:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Цитат:
Тъпо е да си признае човек,че родината му в момента не струва.

не родината, а държавата не струва
Върнете се в началото
Qsnovidec
МнениеПуснато на: Съб Май 30, 2009 4:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

McDreamy

Местожителство: House of House

incinerator написа:
Цитат:
Тъпо е да си признае човек,че родината му в момента не струва.

не родината, а държавата не струва

Да, тук грешката си я установих преди няколко поста.

[/list:u]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
B.G.
МнениеПуснато на: Съб Май 30, 2009 4:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Индианец

Един уважаван от мен господин беше казал: "Това, че ти си боклук, не означава, че всички около теб са боклуци". Разбирайте го както искате.
МнениеПуснато на: Съб Май 30, 2009 4:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

valium & cherry wine

Местожителство: City Of Delusion

G1zmo написа:

ейййй! не ни обиждай така Laughing

But I don't know where that somewhere else is, you know?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
psy_
МнениеПуснато на: Съб Май 30, 2009 5:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: beyond belief

аз съм кумулативно олицетворение на използваните термини "селянин" и "простак". запознат съм с елементарни математически правила, според които двата минуса се неутрализират при умножение, следователно моята същност е еманация на академичния позитив.

и после да не кажете, че в СУ не ни учат на сложни думички^^
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Императора
МнениеПуснато на: Съб Май 30, 2009 6:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

G1zmo написа:

Не са сигурни и накъде.
Ама това не е пътя.

Мисля, че Ясновидеца доста точно ти отговори. Не знам за него, но аз поне не отидох в чужбина да търся щастие, защото си бях достатъчно щастлив и вкъщи. Щастие може да бъде постигнато навсякъде и по всякакъв начин, то е до себеубеждение.

Но дойдох тук, защото тук се цени трудът и защото тук 90% от хората се усмихват, а не те гледат накриво. Да, и аз като пристигнах, първите месеци бях бесен, че всички ми се усмихват лицемерно. Но какво от това, по дяволите?! Това са хора, които не познаваш и ще видиш един път в живота си, какво ти пука дали са лицемерни? Защо да си разваляш настроението, защото някой друг е нещастен и иска всички около него да разберат? Както каза Ясновидеца, това много точно описва България: "Я мое да съм зле, ама поне и другите да са зле!" Ницше в съвършената му форма!

А и аз не казвам, че в СУ не можеш да научиш нищо. В някои специалности образованието в СУ може да е също толкова добро, колкото и в чужбина, или поне се доближава. Но проблемът е, че дипломата от СУ не струва нищо, или по-точно струва 2000 лева или колкото там един приятел ми разправяше, че видял да я продават. Щом някой може да си купи дипломата за 5 минути и после да ти вземе работата и парите, защо по дяволите да се бъхташ да кандидатстваш, а после и да завършваш?

Ето това ме вбесява. На мен ниските заплати не ми пречат, все ще преживея. Не ми пречи и престъпността (в смисъл, че достатъчно пъти са ме ограбвали, че съм претръпнал). Дори и вечната злоба мога да преживея, както и простотията, която така или иначе е вездесъща. Но това трудът ми да не се цени просто ме влудява. Това, че всички става с връзки или много пари е просто отвратително. Затова се махнах, поне за известно време, за постигна някаква независимост от тези неща. Иначе, о да, България е прекрасна страна и с удоволствие бих живял там и бих помогнал за нейното развитие, но просто не мога да се боря с корупцията и шуробаджанащината.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща Страница 4 от 6

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov