Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща
 Още продължения за света на магьосниците « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Yulia
МнениеПуснато на: Сря Фев 25, 2009 5:31 pm    Заглавие: Още продължения за света на магьосниците Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Одобрявате ли това, че автори, които не са Дж. К. Роулинг правят продължение на нейните книги и изобщо пишат за света на Хари Потър като например G. Norman Lippert, който е написал книга за един от синовете на хари на име James Potter and the Hall of Elder's Crossing?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
1nt3grat0r
МнениеПуснато на: Сря Фев 25, 2009 8:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Твърдо против съм.Със 7 книга повече не трябваше да се занимава никой с хп...и без това последната беше претупана.А пък някой друг да пише за хп си е....простотия.Ако бях автора щях да го съдя тоя ентусиаст докато не го докарам на положение,да не може да си купи даже като на клошарите ръкавиците Laughing .
Върнете се в началото
Felina
МнениеПуснато на: Сря Фев 25, 2009 10:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Котка на Шрьодингер

Не бързай толкова. "Книгата" на Липърт (те вече са две, впрочем) не е комерсиален продукт, а фенфикшън също като тези, дето си ги пишем тука в роулплея, само че написан много по-професионално, подробно и с много добре изпипани детайли. Публукувана е само на сайта му и човекът си я е писал за удоволствие, защото е фен, точно както правим и тук - не е тръгнал да я издава и да печели пари от нея. Единствената разлика с масата други фенфикшъни е, че е посветил цял сайт на този си проект и е хвърлил страшно много труд и внимание там.
Плюс това доколкото знам самата Роулинг е дала да се разбере, че няма нищо против този вид "продължения". В крайна сметка докато писането им не е с търговска цел, няма и за какво да се заяде - иначе писането на фикове щеше да е незаконно и спокойно можеше да подгони и такива като нас.
МнениеПуснато на: Чет Фев 26, 2009 9:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Велико Търново

И аз съм против! Щом Роулинг си го е почнала,тя да си го довършва ! Дефакто - довършила си го е,какво повече,майната им,искат ?! Evil or Very Mad
Harry Potter-maniachka
МнениеПуснато на: Пет Фев 27, 2009 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: В Годрикс Холоу с Хари

Felina написа:
Не бързай толкова. "Книгата" на Липърт (те вече са две, впрочем)не е комерсиален продукт, а фенфикшън също като тези, дето си ги пишем тука в роулплея, само че написан много по-професионално, подробно и с много добре изпипани детайли. Публукувана е само на сайта му и човекът си я е писал за удоволствие, защото е фен, точно както правим и тук - не е тръгнал да я издава и да печели пари от нея. Единствената разлика с масата други фенфикшъни е, че е посветил цял сайт на този си проект и е хвърлил страшно много труд и внимание там.
Плюс това доколкото знам самата Роулинг е дала да се разбере, че няма нищо против този вид "продължения". В крайна сметка докато писането им не е с търговска цел, няма и за какво да се заяде - иначе писането на фикове щеше да е незаконно и спокойно можеше да подгони и такива като нас.

Съгласна!Ами и щом човека си пише за собствено удоволствие,нека си пише!щом не е за пари съм съгласна...понякога в даскало и аз си измислям разни историйки за Хари Потър и кво значи и мен ли трябва да съдят...!!! Laughing
~EL~
МнениеПуснато на: Пет Фев 27, 2009 1:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Felina написа:
Не бързай толкова. "Книгата" на Липърт (те вече са две, впрочем) не е комерсиален продукт, а фенфикшън също като тези, дето си ги пишем тука в роулплея, само че написан много по-професионално, подробно и с много добре изпипани детайли. Публукувана е само на сайта му и човекът си я е писал за удоволствие, защото е фен, точно както правим и тук - не е тръгнал да я издава и да печели пари от нея. Единствената разлика с масата други фенфикшъни е, че е посветил цял сайт на този си проект и е хвърлил страшно много труд и внимание там.

Ее, точно това щях да кажа и аз! Не едно към едно със същите думи, ама смисълът е същия!

А пък Роулинг е започнала и е завършила! Има ли смисъл да си смуче истории от пръстите, щото феновете пискат, че искат, въпреки че тя вече няма вдъхновение да пише? от друга страна щом някой се е вдъхновил от нейните творби и има желание да пише, още повече не за пари, що пък не! Smile

МнениеПуснато на: Пет Фев 27, 2009 1:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: В Годрикс Холоу с Хари

о,не разрових се из нета да видя какво пише за тая книга James Potter and the Hall of Elde и доколкото разбрах от тук http://www.gatekeeperscurse.com/wizard.html ще правят и някакъв анимационен филм за James Potter and the Curse of the Gatekeeper!!!Тия хора нямат ли спиране,ще окипазят книгите на Роулинг!!!
april0neal
МнениеПуснато на: Нед Мар 01, 2009 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Местожителство: Шумен

те за да напишат една книга трябва да имат резрешениев от роулинг пък и защо да не го пражят може и те да имат добри идеи.. Smile
Stefani Vas
МнениеПуснато на: Нед Авг 21, 2011 10:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

аз съм някъде посредата..в смисъл, 4е те наистина трябва да имат разрешение, за да пишат продължение по нейните книги...от една страна според мен книгите няма да са същите(няма да са толкова хубави), от друга страна, който не може просто без Хари Потър ще е хубаво за него, 4е има някакво продължение на поредицата, макар и да не е писана от Роулинг...така смятам :]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
gesh
МнениеПуснато на: Нед Авг 21, 2011 10:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Captain Obvious

Мисля, че няма нищо лошо в това хората да си пишат фенфикшъни.
Освен ако не целят да направят пари от това, защото така нарушават авторските права на Роулинг.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
supernatural
МнениеПуснато на: Нед Авг 21, 2011 10:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

И да,и не ! Razz
Да,защото е интересно да четеш и не,защото докато четеш всичко,което е останало във въображението ти за децата на Хари,за изминалите 19 години се променя...
Иначе не ми пука,ако ще и пари да вземат... Laughing
Върнете се в началото
the power
МнениеПуснато на: Нед Авг 21, 2011 10:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Явно има авторско право пък, и да не ми хареса книгата много важно няма да съдя човека
Върнете се в началото
Галя
МнениеПуснато на: Нед Авг 21, 2011 10:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Местожителство: Долината на изгубените

Против съм подобни подигравки с поредицата на Роулинг:
http://forum.potter-mania.com/viewtopic.php?t=32831

Нямам нищо против другите фенфикшъни
Stefani Vas
МнениеПуснато на: Пон Авг 22, 2011 11:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

gesh, според мен е ясно, 4е те го правят ОСНОВНО за пари...дори съм се замисляла и мисля, 4е и Роулинг донякъде направи вси4ко това за пари, защото е била една мн бедна майка(доколкото знам) ...вярнно, 4е е имала дарбата и може би от сърце е написала тези книги(надявам се), но отново вси4ко е свързано с парите...просто според мен няма как
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
gesh
МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2011 12:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Captain Obvious

Stefani Vas написа:
gesh, според мен е ясно, 4е те го правят ОСНОВНО за пари...дори съм се замисляла и мисля, 4е и Роулинг донякъде направи вси4ко това за пари, защото е била една мн бедна майка(доколкото знам) ...вярнно, 4е е имала дарбата и може би от сърце е написала тези книги(надявам се), но отново вси4ко е свързано с парите...просто според мен няма как

Въпроса е, че тя получава тези пари законно Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща Страница 1 от 2

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov