Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Процедурно предложение: форумен съвет? « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
lost
МнениеПуснато на: Нед Юни 05, 2005 12:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: see the smile behind ?

Добре, прочетох внимателно всички постове и трябва да призная, че на Композиторът винаги му хрумват такива гениални и определено полезни идеи. Този човек има някаква брилянта мисъл.
Та по темата - Идеята за съвет не ми се струва лоша. Не е важно както се спомена, той да се меси много много, а да взима решения в случай на криза. Защото нали се знае че винаги има недоволства сред потребителите, колкото и готини да са и модовете, и администраторите.
Та мисълта ми е че е добра идея, но колкото и да ми е неприятно да си призная пристрастия винаги ще има, което не е лошо, а е по-скоро ощетяващо.
Но наистина Андрей май трябва да го реши това - негово право си е да дава власт на хора, съвети и разни такива неща...
somehow, someday
We'd have to say goodbye.
.
Somehow today...
...we have to say
goodbye..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Композиторът
МнениеПуснато на: Нед Юни 05, 2005 4:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Imagination is more important than knowledge.

Първо, мерси за хвалбите, но едва ли ги заслужавам дори в по-олекотен вариант. Ще ползвам случая да ти споделя, че аз пък имам превъзходни впечатления от тебе, реално ти си свършила за този форум повече от мене! Wink
любопитната написа:

Но наистина Андрей май трябва да го реши това - негово право си е да дава власт на хора, съвети и разни такива неща...

Само това ще коментирам - пак ви казвам, понеже решенията на съвета са с цел просто да бъдат изразявани, без да бъдат налагани (само пожелателни са), няма нужда някой да го разрешава - това в крайна сметка наистина просто не е кой знае какво... просто форма на синтезиране мнението на форума в единно становище... но само дотук! Т.е. трябва първо да се види, че има повече от 2-3ма, които биха намерили смисъл в това, второ - трябва да се разреши да се пусне такава тема (това може да направи и мод от Свободната). Но нищо бунтовно няма тук, че да трябва админ да се намесва, а самата вътрешна организация си е изцяло в ръцете на самите потребители.

Както и да е - аз вече се намесвам само с пояснения, доколкото виждам, че не се схваща правилно самата идея. Засега все още съм скептично настроен като гледам реакциите. Rolling Eyes
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dark_Lord
МнениеПуснато на: Нед Юни 05, 2005 7:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Отмина доброто старо време на Потър Мания, когато форумът гъмжеше с потребители ежедневно [+ няколко хиляди спам и флууд съобщения всеки божи ден] - онлайн бяха минимум 15-16 потребителя. Тогава щеше да бъде Златния Век за този проект. Ама сега - редовните потребители са едва 15-20.. едва, едва..

..............................................
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Мрачния
МнениеПуснато на: Нед Юни 05, 2005 1:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

И кой ще влезе в този съвет... тия дето имат най-много приятели тука... баси и демокрацията ще бъде...
Върнете се в началото
Композиторът
МнениеПуснато на: Нед Юни 05, 2005 2:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Imagination is more important than knowledge.

Мрачния написа:
И кой ще влезе в този съвет... тия дето имат най-много приятели тука... баси и демокрацията ще бъде...

(първо да уточня, че доколкото коментирам оттук нататък е само, за да става по-ясна идеята)

Така - а според теб какво е демокрация - гласът на народа. Ако някой има повече приятели, значи повече хора могат да разчитат да гласува като тях. Освен това ако ти пука какво се гласува в този съвет - ще си избереш не просто приятел, а човек, който смяташ, че ще мисли като теб.
Да не говорим, че примерно ако лично ти се чувстваш малцинство, а искаш да си в съвета - може да се обявиш защитник на малцинствата във форума - и за тебе да гласуват всички ХЪРМАЯНИТА и Хари_Арагорни ... Това си е демокрация - има си всички необходими лостове за реализиране на възможно най-практическа справедливост.

Освен това - пак казвам, че може и без съвет - просто с референдуми, при които да се гласува от всички. Но тогава ще настане бъркотия... Rolling Eyes

И още - за N-ти път казвам: кво пък ви пука на всички чак толкова кой бил в съвета, кой не и за един глас повече по-малко... Това е само относително - горе-долу да дава обща представа. То не налага решения -> не е необходимо да се навлиза в пресилени изисквания към всичко това.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lost
МнениеПуснато на: Нед Юни 05, 2005 7:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: see the smile behind ?

Да кажа само че не исках да кажа, че има нещо бунтовно в тази идея за форумен съвет. Просто такава форма на демокрация няма да се приеме еднакво от всички и ако Андрей или Нев я подкрепят може да получи по-голямо одобрение от потребителите (казвам може, защото може и да не стане де...). Все пак заради тях го правиш това нещо - за да са още по-доволнички от форума.
Не се отказвай от идеята си. какви са тези скептични настроения? А?
И референдума е добра идея - важното, както го разбрах аз, е да се осигури стабилността на решенията взимани във форума чрез мнението на нас - драгите потребители!!! : )
somehow, someday
We'd have to say goodbye.
.
Somehow today...
...we have to say
goodbye..
Върнете се в началото
Rеx
МнениеПуснато на: Нед Юни 05, 2005 8:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

тъпа идея... не ми се пише повече иначе щях да се обоснова Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Невидимата
МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 8:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kÿuubi

Местожителство: Konoha

Първо се извинявам на по-заинтересованите за закъснението, с което излагам и моето мнение.
Идеята, както вече бях казала, има някои плюсове, но и някои минуси. Започвам първо с критика...

Минусите:
Трябва ни изключителна организация за избирането на 20-те представители и системата, чрез която ще се включат в управлението на форума (какво и как ще гласуват и по какви въпроси ще се прибягва до помощта на съвета). За съжаление не смятам, че който и да е ще се справи с подобна организация.
Разногласията, които няма как да пропусна. Винаги ги има, дори между хора, които се харесват, приятели са или просто са в неутрални отношения. Като знам какви разправии възникват между модераторите понякога (колко са те, колко са 20 души!), не ми се мисли какво ще се случи, ако възникнат разногласия в съвета. Дори да се гласува само с "да" и "не", "за" и "против", все ще се намери кой да спори за крайното решение. А и в интерес на истината при подобно ограничено гласуване "гласът на форума" няма да се чуе особено. За мен лично е по-добре да чувам мнения, идеи, предложения, обосновки, а не да броя гласове.
Начина на избиране ме тревожи. Как ще става? На няколко етапа? Сетете се колко време би отнело потребителите да предлагат фаворити, после да се избират тези с повечко гласове и от тях да се гласува за 20-тима. А и наистина не съм сигурна, че ще се съберат достатъчно хора, които да имат желание, да са инициативни и да влизат редовно.

Плюсовете:
Форумците сами ще взимат решения за някои неща и няма да има истории като: "Модераторите и администраторите са виновни за окаяното ни положение!"
Ще се покаже, че всеки може да вземе участие в изграждане бъдещето на форума. Ще се даде един вид самочувствие на форумците, че от тях зависи нещо. Това вероятно ще ги активира и направи по-заинтересовани от нещата, които се случват тук.
Ще се провери до каква степен сте организирани и можете да разчитате на себе си.

Като главен минус обаче изтъквам големия брой хора, които ще се мотаят доста при гласуване. Колкото по-малко души взимат решения, толкова по-бързо и лесно ще се върви напред. По-малко хора означава по-малко разногласия и по-ефикасно разрешаване на проблемите. На мен например ми е много по-лесно да решавам сама повечето неща, но... Като главен плюс слагам споменатото по-горе - потребителите ще взимат участие и няма само "висшестоящите" да бъдат обвинявани в грешки, пристрастност и некомпетентност. Форумците ще правят форума в по-голяма степен и те ще са си виновни за провалите.
В общи линии засега е това. Личното ми мнение е, че действително не сме дорасли за подобно нещо, което ми се вижда и излишно. Нека това не се натрапва на никого като мнение или крайна оценка. Решението за съществуването на съвета ще се вземе не от мен, а от мнозинството - ако форумът го иска, ще го получи. Ако се окаже, че съветът не функционира правилно или е негоден по някакви причини, поне ще сме (тоест - сте) опитали.

(Оставям и линк в Свободната, за да вземат повече хора участие. Не ми се щеше да се отваря нова тема и обсъжданията да се провеждат на две отделни места, затова.)
aboL1sh™
МнениеПуснато на: Вто Юни 07, 2005 1:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

criminal

Местожителство: 8 mile

ам да ви кажа кво мисял , мисля си че тия дето не могат да ги изберат за модератори , демек кофти типове , долни флъдърчета се надяват да ги изберат ако има такова нещо само щото киснат по цял ден тука и създават по-добри отношения с другите , и като станат властимащи , и се гласува примерно За или Против темата 'Какъв цвят тряа са носните кърпички' и понеже класическия флъдър решава че ще е мн забавна идиотска тема , и понеже такива като него са мнозинство в тоя съвет и темата се явява на бял свят ...

аз си мисля че модераторите и админите са достатъчно силни заедно за да върви добре форума ..
peace \\//
Върнете се в началото
Bastuna
МнениеПуснато на: Пет Ное 03, 2006 1:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: В на Хари Потър пръчката

И последно ще има ли такъв съвет, щото аз мога да се кандидатирам?

5.0 TD, 450++hp, чип, Автоматик с типтроник, Автопилот, Навигация, БИ Ксенон, Пълен ел. пакет, Рекаро салон, Парктроник, Палене с код, Климатроник, ESP, ABS, ASR, 4х4 Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
gesh
МнениеПуснато на: Пет Ное 03, 2006 7:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Captain Obvious

Bastuna написа:
пхах никой не е писал от юни 2005
Върнете се в началото
Lоki
МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 2:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Bastuna написа:

ще направим управляващо дуо
Philip
МнениеПуснато на: Пет Мар 27, 2009 6:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Lоki написа:
Bastuna написа:

ще направим управляващо дуо

пишете ме и мен, за управляваща тройка
virosh
МнениеПуснато на: Вто Авг 02, 2011 9:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

Страшна идея Laughing Laughing Laughing
МнениеПуснато на: Вто Авг 02, 2011 10:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Captain Obvious

virosh написа:
Страшна идея Laughing Laughing Laughing

БЕШЕ страшна идея, сега е просто безсмислено
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща Страница 2 от 3

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov