Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Покровителят на Волдемор? « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Галя
МнениеПуснато на: Пет Юли 29, 2011 4:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Местожителство: Долината на изгубените

змия
Maneater
МнениеПуснато на: Пон Авг 01, 2011 4:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: ;;;

Много тъпо само Снейп да може да призовава от смъртожадните. Какво, като имат знака, това им убива щастието и топлите чувства ли?
Whatever.

Някакво голямо и съссссскащо, сигурно дори ще е някаква извъртяна животинска форма на самия себе си, какъвто е привързан към останалите.

virosh
МнениеПуснато на: Пон Авг 01, 2011 4:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

На Волди не му трябва. Точка. Пък и кой диментор ще му смуче душата, то неговата сигурно е еквивалент на постна манджа сред душите Laughing
МнениеПуснато на: Пон Авг 01, 2011 4:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: ;;;

То на практика душата му е по хоркруксите, можеха да пуснат дименторите като полицейски немски овчарки хехе
the power
МнениеПуснато на: Вто Авг 02, 2011 12:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Според мен ако почнат да го смучат там Very Happy ще види примерно когато майка му ражда и умира защото той всъшност я е обичал и за това е обил семейство риддъл.Покровителя му е змия,базилиск някакво такова.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Linnie
МнениеПуснато на: Вто Авг 02, 2011 1:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Аз пък си мисля, че Волдемор трябва да е имал покровител. Все пак той не се използваше само за предпазване от дименторите, а и за съобщения (говорещият покровител) . Въпреки това си мисля, че той никога не го е използвал. Не му е трябвал. Все пак дименторите дори и да изсмукват щастливите спомени все си мисля, че изсмукват някакви много чисти щастливи спомени - като първия път, когато Хари разбра, че е магьосник и тн. А не щастливи спомени като - хахахах убих баща си, хахахха убих дядо си и баба си, хахаххаха получих Бъзовата пръчка сега всички хора ще ми се подчиняват.
А за комуникация всички знаем, че е имал доста по-добър начин от обикновен покровител.
А Лупин казваше, че покровителят е нещо чисто и добро. Волдемор не би се асоцирал с каквото и да е добро. И като много добър магьосник, той със сигурност е можел да направил покровител, просто не е искал?
Галя
МнениеПуснато на: Вто Авг 02, 2011 1:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Местожителство: Долината на изгубените

Linnie написа:

И като много добър магьосник, той със сигурност е можел да направил покровител, просто не е искал?

е как ще си го направи този покровител,като няма щастливи спомени????
virosh
МнениеПуснато на: Вто Авг 02, 2011 1:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

Покровителят, ако не помните, е много сложна магия, и се прави само след дълги тренировки, ако наистина искаш да я направиш. А ти, Лини, само каза, че на него не му е трябвал за нищо,следователно той няма.
МнениеПуснато на: Вто Авг 02, 2011 1:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Галя написа:
Linnie написа:

И като много добър магьосник, той със сигурност е можел да направил покровител, просто не е искал?

е как ще си го направи този покровител,като няма щастливи спомени????

Не съм казвала, че той няма щастливи спомени о.О
Просто казах, че смятам, че дименторите не изсмукват щастливи спомени от алчност, себелюбие и тн. Това са си щастливи спомени, просто не са безкористни. Сигурно греша за тях, защото Ъмбридж все пак използваше своя покровител докато разпитваха мъгълите. А тя си беше зла.
Иначе да, мисля, че не е имал, защото не му е трябвало.
А и в един момент ми се струваше, че работата с покровителя беше и някакъв начин да отличи Хари от Волдемор..
He-Who-Must-Not-Be-Named
МнениеПуснато на: Пет Окт 28, 2011 6:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

Местожителство: Царство Таратория

Искам да споделя една дискусия, която имахме с един човек в групата на Daily Potter и да чуя вашето мнение по въпроса:

Камен написа:
Тъй, тъй... Като всяка магия "Експекто Патронум" си има определени условия за да бъде изпълнена както трябва. За да се получи магията е нужен много силен, !щастлив! спомен. Както видяхме от "Затворникът от Азкабан", Хари не можа да призове покровител с нито един от "щастливите" си спомени. Трябваше му нещо по-силно - любовта към родителите му. Тъй като Волдемор никога не е познавал любовта, за него истинското щастие, необходимо за патронус, е напълно непознато. Друг е въпроса, дали му трябва или не....

Аз написа:
Камен, недей тъй необмислено да се хвърляш в ХП спор с мен. Това е първият ми съвет.
Вторият е да зарежеш тъпите филми и да се съсредоточиш върху книгата, защото Хари не успява да призове покровител със спомена за родителите си - той даже му пречи. Хари призовава първия си покровител със спомена за Рон и Хърмаяни.
Разбира се, това беше просто вметване, за да поубия самочувствието. Wink
Реално причината е същата, която ти каза - любовта. Това е чувство, което Волдемор не изпитва.
Но НЕ ЛЮБОВТА е причината за покровителя, а щастието, което тя предизвиква у Хари. Волдемор не може да обича, но може да е щастлив и следователно може да произведе покровител.

Камен написа:
Оу вярно т`ва беше от филма. Както и да е, за да се призове покровител ти е нужно някакво по-солидно щастие от убийството или завръщането на власт... И все пак, у мен остава мисълта, че щастливия спомен се материализира в защита срещу диментора. Вярно за него нещо зло, като убийство или създаване на хоркрукс е хубаво и го кара да е щастлив, но това щастие е зло и не може да бъде щит срещу нещо също толкова зло. По-скоро ще го подсили. Може и да не го спре дори. Злото не може да е защита срещу злото. Въпреки, че зависи от самия човек, то си е едно и също. Един човек го приема за зло, друг за добро, но то е една сила, която не би трябвало да може да спре себе си. Дано си ме разбрал, че малко разбъркано излезе..

Аз написа:
Да, разбирам те, но все още смятам, че се заблуждаваш. И причината за тази твоя заблуда е, че покровителят на Хари винаги е съпътстван с някаква мисъл за любов или доброта. Никъде в книгата не се казва, че щастието за призоваване на покровителя трябва задължително да е благородно, напротив - в Орденът на феникса виждаме как Хари произвежда покровител с мисълта за уволнението на Ъмбридж.
Не виждам причина Волдемор да не може да го направи.

Камен написа:
Това пак е добра мисъл. Той иска да спаси себе си и останалите от Хогуортс от гадната жаба, която ги тормози и накрая стига до такава низост, че да позволи на Филч да ги окача на веригите в подземията. Ако се придържаме към теорията, че щастието, което се използва за призоваването на покровителя, всъщност е самия покровител, то тогава покровителя на Волдемор ще е нещо като покровител, изтъкан от щастливи, но зли мисли, което вече не би било патронус. Следователно заклинанието би трябвало да е различно. Все едно Лумос и Нокс да са едно и също заклинание. Ще повторя, покровител изтъкан от зло, не е покровител, а нещо друго и след като Волдемор е способен само на злини, той няма покровител. Използвам думата "покровител" в смисъл щит срещу диментори.

Аз написа:
Харесва ми как разсъждаваш и как анализираш нещата. От теб ще излезе стойностен фен на Хари Потър!
Жалко само, че доста грешиш.
1. Най-глупавото в цялото ти изказване беше сравнението с Нокс и Лумос. Да, Нокс и Лумос не са едно и също заклинание, но Експекто Патронум и Експекто Патронум са.
2. Не можеш да съдиш по едно дърво за цялата гора. Ъмбридж също призовава покровител. Мислиш ли, че го е призовала със спомена за един приятен ден със своите приятели? Не - спомнила си е болка и писъци и сълзи. Това я е направило щастлива, за да призове котките!
3. Защо реши, че Волдемор не може да прави добрини? Той просто не може да изпитва любов и е прекалено самоуверен, за да се поучи от грешките си. Общо взето с това се изчерпват нещата, които Волдемор НЕ МОЖЕ да прави.

Камен написа:
Нокс и Лумос са противополжни заклинания, които свързах с призоваването на покровител изтъкан от добър спомен и такъв, изтъкан от зъл спомен. Това за Ъмбридж няма как да го оспоря, но тя е доста по-неспособна да върши такива злини като Волдемор, защото е глупава. Но, след като онази котка действително работеше като нормален покровител, това означава, че я е призовала с хубав спомен - назначаването й като заместник-министър на магията. Е, след като е убил толкова много магьосници, пил е свещенната кръв на еднорог и е осквернил предмети за да постави гнусната си душа вътре, мислиш ли, че е способен на добро?

И така, какво ще кажете вие?
Submarinе
МнениеПуснато на: Пет Окт 28, 2011 7:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

аз съм съгласна с този камен (: покровителят на ъмбридж според мен е някакъв посредствен, защото е захранван от посредствено щастие, само човек който е уверен и чист в любовта си(като най-голямо щастие) според мен може директно да трансформира нейната сила в магия и е способен на могъщ патронус; пример е не само хари, но и абърфорт, снейп; аз си го обяснявам, че се иска някаква увереност и яснота, което е трудното в случая, трябва да е човек с много ясни принципи и усещания, уравновесен
He-Who-Must-Not-Be-Named
МнениеПуснато на: Пет Окт 28, 2011 7:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

Submarinе написа:
само човек който е уверен и чист в любовта си(като най-голямо щастие) според мен може директно да трансформира нейната сила в магия и е способен на могъщ патронус;

Това звучи убедително, но се проваля, когато махнем думите в скобите

Submarinе написа:
само човек който е уверен и чист в любовта си според мен може директно да трансформира нейната сила в магия и е способен на могъщ патронус;

В книгата се говори на много места за любовта, но в случая с покровителя не е така - тук се изисква щастие. Вярно, че при Хари тези неща са свързани, но не е задължително така да е при всеки.
Submarinе
МнениеПуснато на: Пет Окт 28, 2011 7:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

за това може и да си прав но тук намесвам
Цитат:
аз си го обяснявам, че се иска някаква увереност и яснота, което е трудното в случая, трябва да е човек с много ясни принципи и усещания, уравновесен

и като към това се добави най-могъщата позтивна сила, се получава патронус на хари > патронус на ъмбридж

ключово е позитивна сила, т.е. аз разбирам нещо не за егото ти, а за щедростта ти към останалите, за пренебрегване на егото ти; всичко останалао е посредствено щастие

много са ми оплетени мислите да му се не види
He-Who-Must-Not-Be-Named
МнениеПуснато на: Пет Окт 28, 2011 7:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

Дори и да приемем, че

покровителят на Хари > покровителят на Ъмбридж > покровителят на Волдемор

пак стигаме до заключението, че Волдемор може да призовава покровител.
Submarinе
МнениеПуснато на: Пет Окт 28, 2011 7:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

ами

пак не е сигурно Very Happy щото при волдемор става дума все за крайности
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща Страница 3 от 4

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov