Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2
 Познанието на духа « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Avash'aelia
МнениеПуснато на: Съб Май 14, 2005 9:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bone Queen

Местожителство: I'm in a bad movie with a predictable end

камък,да...написах и за предмети,струва ми се...
Няма мозък? кхъ...вероятно грешката е отново моя, явно не си разбрал какво имам пред вид под мозък...та,на въпроса...отде знаеш,че камък няма мозък...и познаваш ли сичките разновидности на "мозък"?
кхъ....смей се,смеха е полезно нещо,одобрявам го
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Композиторът
МнениеПуснато на: Съб Май 14, 2005 10:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Imagination is more important than knowledge.

хъхъх.... weak.... нека не почваме да говорим за мозъка на протоните, електроните, че и кварките ... ^^^

Мозък си е биологично понятие, съвсем тъпичко и ясно - най-малкото при всички положения се състои от органична материя... Може да има други форми на душа, на интелигентност и т.н. ... но просто това не може да се нарича мозък.... Laughing ...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Avash'aelia
МнениеПуснато на: Съб Май 14, 2005 10:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bone Queen

мислиш мноо човешки, явно си безнадежден случай... я си помисли - "биологията" е човешко понятие и човешка наука...явно човека е решил че мозъка е заължително "биологичен"...а ся се замисли ако не е така?м?кфо пречи да не е така?вероятно нещо оето пак хората сме измислили а?хъ....
Композиторът
МнениеПуснато на: Съб Май 14, 2005 10:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Есмерелда Вихронрав написа:
мислиш мноо човешки, явно си безнадежден случай... я си помисли - "биологията" е човешко понятие и човешка наука...явно човека е решил че мозъка е заължително "биологичен"...а ся се замисли ако не е така?м?кфо пречи да не е така?вероятно нещо оето пак хората сме измислили а?хъ....

виж кво мила Very Happy , аз определено умея да мисля доста по-абстрактно от теб... нека не си мерим абстракциите дет се вика... Laughing ... просто когато се навлиза в абстракции, трябва да се внимава с думите ... ти така можеш да почнеш да наричаш биология нещо си абстрактно и да говориш, че това е онова, ама то не е ... Wink ... много обичам да се навлиза в извънобозримото от човешката сетивност - в това отношение дори съм изненадан, че намирам съюзник в твое лице, но просто те съветвам като го правиш, да внимаваш как точно си дефинираш замисъла, щото разните буквояди ще те разкъсат мигновено Razz ... затова споря с теб - за да те упътя как по-добре да водиш спора, а не защото чак толкова се различават мненията ни Wink ...

уотевъ... отивам да геймя... Cool
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Avash'aelia
МнениеПуснато на: Съб Май 14, 2005 11:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bone Queen

хъх,леле...боже,боже,може ли да се запиша на частни уроци,колко си добър,сигуан съм че ше ми ги даваш безплатно даже...
Не минавай баж на мене с тоя номер, не е здравословно за поразкатеното ми психическо състояние.
Бих казала,че аз си ползвам думите по мярка и казвам точно каквото трябва с тях...явния проблем тука е,че ти явно не заепваш и се мъчиш хем да го скриеш, хем някак си "да не ме обидиш" хем да излезеш сух,дето има един лаф...
не мипочвай като една би-личност да ми спориш кфо е мистерия примерно, щото може да ми е скапана клавиатурата, ама се още пише думите които искам да напише и пише думите,които са за даденото нещо

Не съм казала нищо за абстрактно мислене бтв, даже го приемам за един вид прищявка. Номера е да мислиш както е без да се оплиташ

Удивителна по въпроса, ся по темата...
Поне според мен за да възникне т.нар. "душа" се иска нещо...веществено, дето можеш да го пипнеш. Следователно "душата",която определих като функция на мозъка(за да не се оплита компа в биология и за да му е по-удобно да ме разбере както и за да не си хабя думите по него да го приемем "абстроктно" за главен команден център на дадено тяло - животно, растение, тфа което кара бръмбара да е бръмбар и да прави топчета от ор и тфа което казва на камъка кфо е и кфо да прави...както се вижда обяснявам като за детска градина, ся ако не ме разберете ше говора като за ясла)
е пряко свързана с т.нар "тленно", поне щосе отнася до възникването и. Като дете, което сенуждае от майка си в началото а после вече е самостоятелно и наджиява родителите си(освен ако не е нароманче,не го бутне кола,не се самоубие и прочие).Така и съзнанието,"душата" като фунция на мозъка(виж по-горе) възниква с него и съществува успоредно с него.
Тфа ест мисля аз, никого не принуждавам:
1.Да ми вярва
2.Да мисли така
3.Да чете тфа въобще

Ся вече можете да залеете темата с вълна от възражения и прочие, които ако са по-дълги от 5 реда аз няма да прочета щото ме мързи

Razz
Композиторът
МнениеПуснато на: Нед Май 15, 2005 1:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

хахах оки Laughing успех! бъркаш съществено "мозък" и "дух"... Wink

(btw, просто ме удивляваш с умението си да не се признаваш за победена: дори да те изнасилят, ти ще вземеш даже да твърдиш, че който го е направил е обратен.... Laughing OK)
Алекс Малфой
МнениеПуснато на: Чет Окт 18, 2012 6:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Suomalainen

Местожителство: Helsinki, Finland

от архив
Could end in burning flames or paradise

_'Cause we're young and we're reckless
_____We'll take this way too far
______It'll leave you breathless
________Or with a nasty scar

______Got a long list of ex-lovers
_______They'll tell you I'm insane
____But I've got a blank space, baby
_______And I'll write your name
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2 Страница 2 от 2

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov