Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 Раждането. И първи стъпки... (Виж кой говори 3) « Предишната тема :: Следващата тема » 
На колко месеца сте проходили?
10
41%
 41%  [ 35 ]
12
19%
 19%  [ 16 ]
14
9%
 9%  [ 8 ]
16
1%
 1%  [ 1 ]
18
0%
 0%  [ 0 ]
20
0%
 0%  [ 0 ]
22
3%
 3%  [ 3 ]
24 и повече (над 2 годинки)
3%
 3%  [ 3 ]
Казва ли ти някой... а... и смееш ли да питаш?!?
21%
 21%  [ 18 ]
Общо гласове : 84
Автор Съобщение
kefcho
МнениеПуснато на: Нед Яну 15, 2006 5:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: Manchester

Аз съм си ходил на децка градина както трябва ама доколкото си спомням веднъж едно гоченце ми заби бравата на една врата в челото ми Shocked и оттогова незнам какво е станало но съм научил веднага азбуката и съм станал много умен Laughing
МнениеПуснато на: Пон Яну 16, 2006 4:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

не знам кога съм проходила, но сигорно е по-късно, защото като съм била малка, леля е искала да ме научи да вървя, ама аз съм се изтърсила и съм била в шок доста време. Така че сигорно съм пазакъсняла в ходенето.
Обаче много се кефя, че съм родена точно в полунощ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
haunted_girl
МнениеПуснато на: Пон Яну 16, 2006 4:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: някъде, където няма никой друг

о аз съм била ужасно бебе(според всичките ми роднине които ме помнят от тогава)

родила съм се в най големия студ - 15.01 през ноща

толкова много съм ревала че съм получила херния на една седмица е са ме опериралипрез февруари (до операцията почти не са ме хранили и съм отслабнала до 2кг)

ревала съм по цели нощи месеци наред...

и как проходих... с шоколад естествено... баба ми е стояла в единия край на стаята и ми е показвала шоколад... като отида при нея тя ми го е давала... тогава от другия край на стаята дядо ми е показвал друг шоколад...

първите ми думи са били "не" и "дай"

първото ми изречение е "той беше"(за брат ми)

до 6 годишна съм била скелетче, защото баба ми ме питаше "искаш ли да ядеш" а аз съм доста упорита-"не"
МнениеПуснато на: Пон Яну 16, 2006 10:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: in my fairy-tale...

О, при мен такива екстри като детски градини почти не е имало. Ходила съм сумарно 2 месеца, през които прекарах сума болести и майка ми забрани да ме водят повече. И настана фън в къщи - баба ми ме гледаше, когато може и майка ми... или малко самичка ме оставяха. Но винаги съм била адски примерно дете.
Много обичах да слушам касетки с приказки. Баща ми беше намерил от някъде един касетофон JVC, на който почти ежедневно моя милост слушаше нещо. Приказки, ест. Най-любимата ми беше "Черния бик от Норуей"... мноу страшно дишаше тоя бик.

Нещо интересно, което се сетих сега. Като съм била малка, съм била адски проклето бебе. Мноу нагло. Особено в искането ми на вода. Първо съм протягала ръчички... след време с протяхането на ръце съм започнала да мляскам... после съм започнала да казвам : "Дай да" /преведено "Дай вода"/ и като връх на всичко е било култовата фраза : "Доби, дай да!" /по принцип обръщение към баба ми, на която бай дъ уей, съм кръстена... но въпроса е, че на всички съм викала така, като съм искала вода/.

Because you're mine, I walk the line
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Drakon
МнениеПуснато на: Вто Яну 17, 2006 12:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Хогуортс

требва да питам маиками Wink

Ти притежеваш сила,
каквато Волдемор
никога не е имал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sabotage
МнениеПуснато на: Вто Яну 17, 2006 6:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Аз съм направила първите си стъпки на 11 месеца..И откога не спирам да ходя O_o
ViVo[G2H]
МнениеПуснато на: Сря Яну 18, 2006 12:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: Stormwind

Прохождам всяка сутрин. Падам от леглото, въргалям се половин час и прохождам... изубмително е колко бързо човек може да забрави как се ходи
Snob
МнениеПуснато на: Пон Юли 24, 2006 6:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Angels on my shoulders, head in the clouds

:/ аз па мисля 4е писах в такава тем:/ 0.о
нищу още веднъж
раждане с цезарово, ама преди това 12 4аса без вода ^^ а мама и дали апарат да казва дали съм живо....ама тои бил багав и постоянно се изгасял...явно много са я стресирали....после няма никого вси4ки я изоставили в болницата кат решили 4е нищо и няма, бил някав празни и се напили....то не и варви на мама:/ и все пак са ме извадили а мама била като пребита 3 месеца:/ наи кроткото и дете сам доколкото са ми разказвали, то и сега е так(: наи кеф ми е било като ме поставят на гарненце то беше оранжево бтв, и да пускам ватре коп4ета*тва много сам оби4ало да с играя с коп4ета* в на4алото неможели да ми видят о4ите щото само съм спало хех даже докато ме кармила мама нон стоп трябвало да ме буди...о4ите ми били сини като на вси4ки бебета и тя само 4акала да ми се смени цвета защото никои нито мама нито тати нито баба, дядо са били със сини о4и...имам куп снимки, как мама се опитва да ми хване цвета на о4ите...посля тя отишла в япония и си дошла по клиощава от преди никога не е била дебела мама, и оба4е със камера, та си имам снимки как се клатускам*проходих мноого рано, щото сам било някакво леко^^* ама само се спавам в контактите, щото там дето живеех тогава беше като боино поле ^^
още от мани4ко сам си спяло в отделна стая, нямали са пари за памперси и съм имала адски малко дрехи за бебе, демек пелени тн, и мама се е скасвала да пере, моге би затова спрях рано да се напишквам ^^, вапреки 4е после ме пребиха като бях на 5 и се напишквах всеки ден докато спа:/ незнам ко ми беше станало:/
след 2 години, мама ми се радва през това време и ме у4и на азбуката х) малеи на 3 съм я рецитирало, тя откраи време мама иска да съм гении х)щот така решила ^^ ама и помня 4е се у4их да ти4ам и винаги се ка4вах по сталбите и после вземах някое удяло с лоша у4аст и се спусках на дупе надолу х) та у4их се да ти4ам като гоня котенцата дето откакто сам се родило са си смен били, е ве4е ест ги няма
и сле 2 години се праква друго дете на мама....но сега да ви обясня една подробност не за испускане:/ понеже ме е раждала с цезарово логи4но е било да няма пове4е деца поне 5 години , но ест набожния ми татко сметнал веднага 4е то е каквото Бог каже и тя забремняла....всеки ден знаела 4е може да и е последен...писала ми е толкова много писма и работи сабрани в една кутия 4е ако умре да ми ги дадат като порасна...постоянно пла4ела как няма да ме догледа...ест може да направи аборт но това било против Богията воля....мама силна и ражда брат ми, някакво маршаво, пискливо изтормозено бебе...мама още по зле:/ пак при равдането няма никои, василов ден....вси4ки пянстват барабар с баща ми които на неиното предупреждение изтекоха ми водите си мислил 4е тя го базика...и така в болницата глави4ката на 2рото бебе на мама ислиза докато докторите я карали да отива кам мястото кадето трябва да рагда, защото не я изпратили навреме там, таи като ги нямало:/ детето оба4е се ражда лилаво и неще да пищи:/ едва са го накарали, мама е напално разкасана и тн в много лошо састояние, аха да по4ине, но я спасяват и след месец тя избягва от болницата сама с детето, защото ....заради тм квото е ...ама баща ми не и помага и тя отива при маика си...аз в последствие сам докарано там , даже помня как виках на баба 4е си има бебе и я биех с юмруци като каза 4е то е на мама(: беше някакво малко и лигаво, а при мама на ме пускаха
после пак се варнахме на "село" и тамщяха да ме пращат на градина, ама мама толкова се притеснявала за мен 4е с бинокал ме следяла като сам на ражодка, а аз като лошо дете се разболявам вседнага много тежко както вси4ки току що пратени на градина и мама ме враща в кащи като не ме праща пове4е...от градината помня 4е ме караха да спа следобяд и 4е ни даваха да ядем крем, на мен спецялно защото неисках ми разкарвиха устата с една огромна за моята уста лъжица помня как ревях а тая гадна лелка ме тап4еше с крем...от тогава необи4ам крем ^^ било съм срамежливо....и помня 4е татко имаше пло4и дето пускаше много хубава музика даваха и ми подари брат му игра4ки някаква огромна колкото мен тогава кукла от пластмаса която се люжка и като за нова година ми дадоха бонбон и го дадох на нея ^^ единствения ми бинбон при това шоколадов, помня как и се размаза по устните и после като я цунках вкуса му ^^ бяха ми варзали една люлка на вратата ама тя се отка4и и здравата се пребих:/
ина4е главните ми наранявания са заради тати ^^ тои наистина не наро4но но си е правил стоики на раце около мен замалко да ме смаже, с едно колело ходихме, знам 4е само сам си виновно защото мама каза да остана а аз исках с него да ходя да вземем мляко и помня как паднахме в дупката с колелото, а после тати ме носеше под мишница и ми миеше главата дето беше цялата в крав сас сапун на 4ешмата и после мама толкова хубава, мислех 4е е ангел и с право даржеше на раце бебето в моята зелена пигамка и го гледаше....това го помня като прекрасен спомен бтв ^^ е след това нон стоп неможех да уцеля вратата не 4е беше малка, ама мозаха си повредих явно ^^ изкуках и ме водиха да ми снимат главата в софията ^^
брат ми беше някакво в на4аото както казох много пищеше и после надебеля и го беше страх да ходи ^^ много далго няходише, ама пак маи е бил по говорещ от мен дето сам мал4ало като пан и не сам се усмихвало те са ме дебнели, ама аз нз...и после помня как ме приспиват и я си махнат палеца от юмрука ми я сам се разкрякало, но това като сам било савсем савсем малко, защото после си спах отдело, па като доиде бебето и с него ^^ веднаг го оставили без храна и то милото пищи и се каса, и аз реших да му дам и кво кво паржени яица х) на бебе х) малеи добре4е нищу му нямаше
следващото дете пък доиде много касно^^ защото мама умна раши 4е трябва да се пази ма явно недостатъ4но:/ та другото дете него от стах го ражда при 4астен лекар, ма и тои нестига 4е я кара преждевремено и пак после я шие, ми и си оставя рацете, както и да е:/ помня 4е я питах като и беше издут корема то колко е голямо и тя казваше 4е е като портокал ^^ и после се сабуждам и мама я няма, е това накрая де и после се варна с бебока, дето после баща ни ни биеше 4е му викаме бебе а то било ве4е голямо....и ама като се роди мама хи4 не го харесваше, то едно такова родено на 17август ^^ любимото ми 4ове4е евър^^ ама беше цялото пап4асало заради жегата (: него го помня, такова кадраво русо, сас сини а после тамни 4ерни о4и ^^ беше си пухкаво и щастливо а сега е някакво изпито :/ прили4а на голям 4овек
и то неспокоино диване беше, амо пакостеше, но пак на 7 дни беше посетило ителия ^^ сладур как са го ма4или и тн то и на ясла го пращаха при хора говорещи 4угд език и на градина, то и другото сащо ходеше на градина(: аз пак вместо това направо на у4илище кат навархих 5 и аиде ^^ да не ми е самотно вкащи, ама аз си смятах до 100 тогава, 4етях е верно лоши оценки инах ма то само защото вав даскалото ми говореха на друг език...помня и по рисуване караха ни да оцветяваме и ми пиша 4 от 5 толкова тагувах защото знаех 4е мога да рисувам, постоянно го правех в кащи направо с бои наи много оби4ках
после у4их децата да хварляме коли4ки от балкона да видим как се смазват долу на асфалта, добре 4е и тях не съм ги ижварлило, стигал ми е мозака х) и някви други ама стана прекалено дълго ^
едит: ба зна4и продило съм на по4ти годинка на деня на детето в градинката срещу кащата на Тодор Йивков. плюс това като малко ме е било страх от пясъка и кротко съм си седяло на 4ершафа и не сам влизало в морето освен когато са ме нау4или 4е пясъка е "добър" и съм ходило с напред главата към водата.като са ми показвали козите и както съм ги гледало да ядат треви и разни други и аз съм по4нало, та било много коми4но:/ бтв помня 4е пробвах мазилките в кащата като бях малка.купили ми били проходилка та бая съм падало с нея, ама и от леглото си постоянно съм се таркулвало итва е лошо щ по едно време помня 4е спах на 2ри етаж и така се драннах 4е неможех да мардам после мн далго

The things I've seen
changed me into A cold person with no tears
smashed my hopes with no returns
forced me to walk inside of a darken walls
make me prefer to close my eyes and to live inside an Eternal Dreams
Върнете се в началото
Dream_catcher
МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 10:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Somwhere in the clouds

Нямам почти никва представа, но майка ми ми е казвала, че като съм се родила съм ухапала едната мед. сестр по пръста и съм й скъсала ръкавицата. Направо се гордея със себе си. Mr. Green

Young girl don’t cry
I’ll be right here when your world starts to fall
Young girl it’s alright
Your tears will dry, you’ll soon be free to fly
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Stela
МнениеПуснато на: Пет Юли 28, 2006 7:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: in your dreams

аз съм проходила много рано едва на 9 месеца била съм много непослушно бебе и не съм стояла мирно в количката Embarassed била съм много хубаво бебе(не че сега не съм)но наистина съм била сладка.нямала съм увреждания по време на раждането но за сметка на това съм боледужала често.друго......друго няма.Smile
МнениеПуснато на: Съб Юли 29, 2006 2:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Sofiq

Бе, честно да си кажа и аз мислех, че съм писала...

Ъм... лекарите са казвали "Ще се роди на 10 октомври.", а майка ми "По-рано от 14 няма да стане.". На 16-ти октомври 1990 година в родилното в Добрич имало изключително много бебета, ама това вечерта и само един акушер-гинеколог. Тоя човек накрая предизвикал моето раждане, защото Хади не бърза... Някъде късно вечерта съм се родила, не помня точно кога. 10 ли беше 11 ли ще излъжа.

После в родилното лежи майка ми. Ама тогава на две стаи с майки има една с бебета. То колко са били родилките тогава нз, ама са били достатъчно много. Та от стаята дет сме ние изрудчетата, се чува хулцукане. И какво? Всички се обръщат към мама: "Твойто е!". Не съм ревала много.

Интересното е, че като съм се родила баба ми е била на работа, та баща ми и оставил бележка в нас "Роди се!". Ех, тая бележка... ко се роди? Конче ли, момче ли, момиче ли? Не си личи нищо... И тя жената се стреснала... Ама ко да се прави.

Ако питате кога съм проговорила... Не знам, ама и наще не знаят. По този въпрос се водят спорове... А пък за това коя е била първата ми дума още по-големи. Майка ми е обявила, че първо съм казала "Дай!"... Баща ми - "тата"... А пък баба ми - "мама"... Ама вижте не се знае... Ама кат малка на всичко дет мърда и не е човек, съм викала "Котьооооо!".

Сега първо море... Балчик... Първи плаж. Хади малко бебище... А пък мама и татко млади хора - луди глави... Не им се прибира от плажа бе и на детенце бурканче храна. Та първо оставили ме на хавлията, ама на Хади с гръб към морето. "Ива, погледни морето." Йок! "Ива, погледни големия гьол!" Йок! Ама погледнала съм го после. Нямам спомен обаче да съм строила много замъци кат малка, ама дупки и до сега копая. Ама по едно време бебе Ива лази по плажа... лази, лази, ама спре... И какво прави кат спре? Полива се с пясък... На връщане от плажа... Бебе Ива изяло храната, а лъжицата в ръката и, но това не е всичко... и на конче на гърба на тати... Добре, ама какво правим с кончетата? Караме ги да вървим по-бързо, нали? Ами "бам-бам с лъжицата по главата". Явно от малка съм показвала заложби да свиря на тенджери или пък да тероризирам хората. На същото това море, били сме на гости на наши познати. Та там във вилата съм ходила след домакина и съм пискала "Чичо, чичо, дай амче.". А това е? Салам... Искала съм салам.

Бе яжно животно съм била... Се нещо да ръфам... Веднъж мама ме храни, ама точно тогава звъни телефона и тя дига... Говори, говори... Лъжицата пълна, ама под носа ми и не ми я подава. И какво направи гладно Хади? Хвана на мама ръката и си натика лъжицата в устата... Няма да ми даваш храна ли, мамо? Да, да...

Прохожднането ми пък е свързано с интересна историйка. Ама с едно нашо съфорумник - мудисофт. Та Мадлен с година по-голям от мене, ние живеем над тях и сме им нагости... Ок, нали? Да, ама не. Мама на Хади я облякла в рокличка, ама за пръв път... Хади още лази... Та се спъва с нея. В същото време Мудито вече в настроение "не пипай мойто", но пък Хади любопитно и взима играчките на момчето и бяга лазейки... Да, де ама се спъва и "чудовището-Младен" я настига... Та си зима играчката... Ама Хади хитро... Почнало да ходи!

Ама Хади и земята и била вкусна... На село, всички вършат някаква работа - бебе Ива в лятна количка на сянка... По едно време бебе Ива се навежда и набарва пръста... Бам в устата... Хитро а?

Бебе Хади и тероризирало котката дет я имало кат малка... Да... Горкото Ричи... По чекмеджета съм го завирала, къде ли не... В един момент като ме видело котарачището бягало...

В един момент живеем във Варна... Бебе Ива боледува много, ама иначе не съм била болнава никак. Само варненския климат не ми понесъл...

Бебе Хади и мама се разхождат по жълтите плочи (Добрич, центъра)... И какво мислите, че става? Бебе вижда боклук на улицата... Топур, топур... Хваща се... Топур, топур... Хвърля се в кошчето... Даже към чистота е искала да ме зачислява мама... Така съм чистила... И до ся мразя да хвърлям на улицата...

Ух... оня ритуал... дето детето се пуска по един бял чаршав и накрая има различни предмети... Прощапулник? Нз! Та на мене са ми го правили и аз... Лази... Лази... Бебе Хади хваща тенджера... гледа... гледа... БАМ! Зад гърба. Бебе Хади хваща кукла... гледа... гледа... БАМ! Зад гърба. Бебе Хади хваща развален телефон... гледа... гледа... и продължава да гледа. Едно е сигурно... от мен кулинар няма да стане!

Детска градина... Чак на 3-4 съм почнала. Ама попаднах на учителки... весело беше. И по лагери бях и какво ли не...

Ааа... като мъничка, преди да имам 3... Пътуваме в колата... и аз пищя на тати "Искам пъмпъл!". Който не е разбрал... бебе Хади е искало Пърпъл...

Друго не се сещам, ако се сетя ще добавя...
МнениеПуснато на: Съб Юли 29, 2006 2:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

viki1505 написа:
Ами аз за разлика от тези, които са бързали да се появят по-рано на белия свят съм позакъсняла... , та майка ми ме е преносила и съм се родила по- късно с около 10 дни.

боже, колко късно Shocked
Хелксине
МнениеПуснато на: Сря Яну 17, 2007 11:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: София

Хареса ми темата, затова реших да я възродя. Не е проблем надявам се.
От раждането ми не знам кой знае какви подробности като някои от потребителите на предходните мнения. Родила съм се в деветия месец - нищо необичайно. Единственото по-особено е, че са ме измъквали с някакви клещи, така да се каже, а такъв тип раждане се нарича форцепс - една от най-страшните процедури при раждането. Имало е голяма вероятност да имам мозъчни увреждания, но явно съм извадила късмет.
Въпреки че съм била доста пухкаво бебе с криви крачета съм проходила рано - на 10 месеца и 15 дни, докато брат ми - 9 месеца и 15 дни. Та, явно от доста малки сме си "стъпили на земята".
Била съм доста кротко бебе и почти не съм гъквала. Обикновено за мен се е грижела баба ми, тъй като скоро след раждането ми майка ми забременяла с брат ми и така...
Случки има много, но нямам сили да ги преразакзвам. Само ще вметна, че много съм обичала да вдигам телефона с думите "Ко тълсиш?" Рано съм проговорила и съм била голяма бъбривка... за разлика от сега.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
domi
МнениеПуснато на: Чет Яну 18, 2007 1:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Член на МКМ
Член на МКМ

Местожителство: who cares...

Родена съм заедно с брат си чрез цезарово сечение през седмия месец.Затискала съм го и той се е задушивала и ако не се е направила операцията е щял да умре.Иначе е трябвало да бъдем коледни бебета.Той е прекарал следващия месец борейки се за живота си а пък аз съм се радвала заедно с другите келеши в отделението.
Аз съм проходила на 7 месеца а брат ми на 8 и половина.Когато сме били малки бил голям лигльо и все ревял а пък аз съм не съм можела да плача.Така ми каза баща ми-само съм хлипала без сълзи.На три месеца сме се разболяли от шарка и майка ми си изкарала акъла.Майка ми казва че съм била много добро и послушно дете /за разлика от сега-пак нейни думи/ а брат ми бил дяволче. Twisted Evil
Когато съм била малка съм си казвала Мийка /името ми е Ванимира/ и съм искала да стана циганка и да чистя с метличка.Първата ми дума е ''тате'' и баща ми много се гордее с това.Кръстили са ме на 2 годинки но преди това са ме нарекли Ванимира-от дядо ми Иван и баба ми Мария.Баща ми още не може да го преживее и ми сподели че е искал да се казвам Захара-от инд.Той се казва Захари.Обмисляли са и Мария-Луиза ама ей го на!
Бях абсолютно плешиво лапе и на това отгоре русо!Сега съм със сравнително гъста коса,която е кестенява.Казват ми че съм била много грозно дете.Брат ми разбира се е бил ангелче-черна коса и големи тъмни очи-момчето на мама и на тате!Един от най-ранните ми спомени е как лазя по земята и си удрям главата в леглото.

Clay people = not real people? Oh man, fuck that shit...
Върнете се в началото
Алекс Малфой
МнениеПуснато на: Чет Окт 18, 2012 6:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Suomalainen

Местожителство: Helsinki, Finland

от архив
Could end in burning flames or paradise

_'Cause we're young and we're reckless
_____We'll take this way too far
______It'll leave you breathless
________Or with a nasty scar

______Got a long list of ex-lovers
_______They'll tell you I'm insane
____But I've got a blank space, baby
_______And I'll write your name
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 Страница 4 от 4

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov