Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Повече от едно мнение ... « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Vortep
МнениеПуснато на: Пон Авг 04, 2008 8:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Член на МКМ
Член на МКМ

Местожителство: София

~EL~ написа:
Ето ме и мен! Първо искам да се извиня, че чак сега се включвам, но събота и неделя имах отвратително преживяване със сватбената ми рокля. Mad
Та сега по същество - колкото пъти съм участвала подобна дискусия в Потър - Мания толкова пъти съм я започвала с думите, че няма сто процента прави и сто процента криви, защото всичко е въпрос на вкус и очаквания. За мен лично от решаващо значение беше да има Хари и Джини. Е, нямаше! И трейлърът пак ми хареса! Като изключим разговора междъ Дъмбо и лапето Волди, през останалото време само се мяркаха някакви неясни картини. И тук му е очарованието. Вортеп е прав - трябва да се вгледаме внимателно! Или всички очакваме, че това две минутно клипче ще ни покаже целия филм? Няма начин!
Честно казано като го гледах за пръв път ужасно се издразних на "тая глупост". Един дъртак и едно лапе си дрънкат неща, дето мен хич не ме вълнуват. (знаете какви неща ме вълнуват мен) И после реших, че трябва да съм обективна! В края на краищата тези моменти, които прекарва Хари в Мислоема са решаващи за разрешаването на загадката "Волдеморт" за цялата поредица! Те разкриват онези моменти от живота му, които всъщност са го направили това, което е. "Това", което преобръща живота както на самия Хари, така и на още стотици хора!
Алекс беше зачекнала сините очи на Хари. Аз лично мисля, че можем да простим на Дан безобразно красивите сини очи и да преглтънем "недостатъка", че не са зелени. Обаче, мила, не можеш да отречеш как сладко бълбучкат балончетата от устенцата му, когато си потапя тиквата в мислоема! Very Happy
И Мимето е напълно права за атмосферата. Беше мрачна и ратърсваща..., но разбира се не можеше да не задълбаем в подробностите за очилата на Дъмбълдор, чорапите на Снейп, пъпката на носа на Слъгхорн и тн. Веднъж и завинаги разберете, че всеки филм, независимо дали е правен по книга или не, предава виждането на сценаристите и режисьора и дори опреатора за случващото се, а не вашите собствени. Няма как изброените господа (или госпожи) да надникнат в главите на всички Хари Потър - фенове и да направят стотици хиляди филми, които да съвпаднат с представите на всичките стотици хиляди фенове! Да, има определени граници, в които трябва да се спази сюжета, но не забравяйте, че Роулинг е наясно със сценария и намеренията на създателите на филма и щом на нея и' е чиста съвестта, тогава няма за какво ние да се тормозим! Да се радваме, че не убиха Хари още в "Затворника"!
А Снейп го пазаят за десерт! Сигурна съм. А и в самата книга, която бтв също беше кръстена на Снейп, основното внимание беше концентрирано върху тези моменти, върху които е концетриран и трейлъра, а разгадаването на загадката "кой е нечистокръвния принц" беше между цабурканията в мислоема и натискането с Джини! Дано и във филма е така бтв!

Това беше! Браво!

Цитат:
Емо/Вортеп/Петров, на първата снимка ръката му изглежда зелена. Ама зелена не като ъмм...изсъхнала, така да го кажем, ами зелено, отровно зелено, зелено като зеления цвят на Маската оО

Зеленото се прибавя за да може да се сложи визуален ефект! Само с визуален ефект могат да направят ръката на ДД да изглежда мъртва!
Алекс Малфой
МнениеПуснато на: Вто Авг 05, 2008 1:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Suomalainen

Местожителство: Helsinki, Finland

Така ... тези които се обадиха за ръката са прави. плата е зелен или син. нали робърт, даниел, станислав и клемънс бяха на един отровно зелен фон, когато снимаха сцените в езерото. ако всичките плуват като мен, езерото би било последния вариант ^^

наистина се надявам че ръката напълно ще бъде мъртва, и то от началото на филма.
ел, очите на дан трябва да са зелени. едни лещи струват 25$. с всичките милиони които има, мисля че може да си позволи 100$ за всичките филми (:

и това не е нещо което си зависи от моята представа, тази на вени, твоята, тази на петканчо и драганчо. и очилата на дъмбо също не зависят от това. нито и мазната коса на снейп (за чорапите вече може да се спори, въпреки че според мен са на розови сърчица (; ).
всичко това зависи от представите на роу. не може всеки път когато хари си потапя тиквата в мислоема и бълбука балончета, роу да пише че дъмбо го гледа над очилата си с форма на полу месеци.

"дъмбо го гледа през лещите си с 50% пропускаемост на въздуха, с дълготрайност един месец. ооо, след гмуркането трябва да отида да си ги сменя, защото току виж не подпаля дрешника на том, ами самия него" :/

тийзъра и пейпъра на дестопа ми на туйлайт накараха една френдка да иска да го гледа и да си потърси книгите на френски. плаката ми и тийзъра на хари потър не успяха. не е заради роб, а заради начина по който е направен. избрали са момента когато двамата са в гората и тя му казва какво е забелязала - момента когато дъмбо говори с том и му казва какъв е. до тук е едно и също. бела говори, сцените се сменят - волди говори, сцените се сменят. туйлайт хваща окото - хари не. просто не мисля че бяха избрали точните моменти. за какво им е да показват волди с бялото лице 3 пъти. два или три, не се сещам. един беше достатъчен.
даже не, без него щеше да бъде по-добре, само с това накрая:
- знаехте ли, сър, че ..
- че това ще е най-опасния магьосник на всички времена? ... не

така просто щеше да е много сполучливо направено. вместо да дават волди (големия), можеха да дадат книгата (учебника), или дъмбо и драко/снейп на покрива, слъгхорн ... реакцията на всяко едно от тях щеше да бъде "уот дъ фък, тeя пък какво правят там?", "тоя дунди какъв е? я, паяче. о.О егати паячището!" ....

ениуей. ако ще спорим, да е за нещо по-мащабно, не заради това дали има ниви до хралупата или не. имат ли царевица или не. ако имат, браво на тях, ще могат да си направят етанол за Чистометките ... :/
Could end in burning flames or paradise

_'Cause we're young and we're reckless
_____We'll take this way too far
______It'll leave you breathless
________Or with a nasty scar

______Got a long list of ex-lovers
_______They'll tell you I'm insane
____But I've got a blank space, baby
_______And I'll write your name

Последната промяна е направена от Алекс Малфой на Чет Яну 21, 2010 9:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vortep
МнениеПуснато на: Вто Авг 05, 2008 11:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Член на МКМ
Член на МКМ

Местожителство: София

Така сравнението на Туайлайт с ХП беше доста добър ход но за съжаление Туайлайт е доказано че се чете от предимно момичета, докато мъжката аудитория не харесва книгите. Същия факт е че 85% от читателите на любовни романи са жени а само 15% мъже. Просто мъжете не се прехласват толкова по любовната история и самата борба за нея, именно за това ХП въздейства повече и на много по-голяма аудитория. Не мога да се съглася че ТИЙЗЪРА на ХП 6 не е въздействащ! Аз лично настръхвам докато го гледам всеки един път.И защо по дяволите всички казвате че в ТИЙЗЪРА показват само една сцена? Аз лично видях момент да ги преброя поне 7 сцени! И аз искам да дам пример за това да оцените ТИЙЗЪРА на филма, гледайте тийзъра на ‘’Saw 5’’ или на ‘’The Dark knight’’ (който в момента е може би най-добрия филм в света) и вижте какво е ТИЙЗЪР! В техните ТИЙЗЪРИ има по една а в някой дори няма сцени така че този на ХП си е направо пълен сравнение с тях. Изчакайте да дойде Септември и новия пълен Трейлър и тогава ще видите доста от това което искате да видите.
А относно това което писа Алекс за реакциите по трейлъра който иска

Цитат:
реакцията на всяко едно от тях щеше да бъде "уот дъ фък, тeя пък какво правят там?", "тоя дунди какъв е? я, паяче. о.О егати паячището!"

Само да ти кажа че моите приятели който гледат само филмите и не знаят какво се случва реагираха на ТИЙЗЪРА по следния начин :
‘’Ееее това Волдемор като дете ли е? Баси!’’ ‘’Къв е оня дето е в поляните с Хари и Джини и там какво бият ли се? ‘’ и естествено любимата ми реакция ‘’ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ какво направи тоя Дъмбалдор бе !?!?! Тоя е не човек’’ обръща се към мен и ме пита настойчиво ‘’Какво беше това я кажи пак ли с Волдемор се бие?Каква бе тая огнена стена?’’
Ето това бяха реакции на прост ТИЙЗЪР.

~EL~
МнениеПуснато на: Вто Авг 05, 2008 4:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Алекс, дали Дан ще носи зелени лещи във филма или не не зависи от него.
Както и да е, това са подробноси от филмите, а ние нали коментираме само трейлъра.
По принцип съм против такива сравнения - ХП и Туайлайт (научих го най - сетне!), ХП и Властелина на Пръстените, ХП и Нарния... За мен лично са филмите и книгите са доста различни за да можем да правим ожективно сравнение.... тъй мисля...
Аз за съжаление нямам набюдения за реакцията по трейлъра, освен тези във форума, но на тези, на които не им хареса трейлъра ще кажа, че съм изгледала много трейлъри на филми, които ми харесват (трейлърите), а после самия филм ми е адски тъп. Ясно е, че няма как в една, две минути да се представи целия филм, но във въпросните една, две минути трябва да се покажат най - интересните и вълнуващи моменти от филма, за да съберат аудитория. В края на краищата трейлъра е реклама на филма, а не резюме!

МнениеПуснато на: Вто Авг 05, 2008 5:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Suomalainen

Това дали един трейлър би накарал хората да гледат филма не зависи особено от това колко сцени има, а по начина по който са представени. в този на хп могат да набутат 10 ако искат, ако не са направени по начин по който да ми привлекат вниманието, няма да го гледам. намерих си тийзъра на The Dark knight и знаеш ли какво? хареса ми. интересно е замислено, кара те да тръпнеш в очакване, да се чудиш какво ще стане, кой какво е направил. точно това се опитвах да ти кажа и за малкия том. трябваше да оставят само разговора им, и докато говорят да има нещо друго, някой друг от спомените примерно. и накрая с репликите на харо и дъмбо, веднага се поражда въпроса "ама това хлапе ли беше волди. о.О"

мислих да обясня защо избрах туайлайт за сравнение, но така или иначе никой не би си направил труда да го прочете. пееш ли ми пенкеле, кой ли ми те слуша.

знам че очите на даниел не зависят от него, но все пак са във филма, следователно в тийзъра също, следователно отново ми бъркат в здравето. и най-гадното е, че е от онези малки подробности, които няма да направят голямата разлика във филма, но просто ще ти даде усещането за позната среда. също както очилата на дъмбълдор. не виждам как на ричард харис не му пречеха очилата, а сега на този му пречат. това вече се стига до актьорска игра, умения, способност.

Последната промяна е направена от Алекс Малфой на Чет Яну 21, 2010 9:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
~EL~
МнениеПуснато на: Вто Авг 05, 2008 5:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Дам, съгласна съм, че броя на сцените не правят трейлъра. И дам, съгласна съм, че на ДъДаркНайт трейлъра беше супер завладявщ и това не е единствения хубав трейлър.
И сега да бъдем чести - тези, които са чели книигте веднага им става ясно кое е хлапето, тези които не са я чели няма да гледат и филма. Или поне голяма част от тях!

И мисля, че имам обяснение защо тези малки несъотвествия толкова те дразнят - зелените очи на Хари или очилата като полумесеци на Дъмбълдор са станали емблематични в книгите, а и са подробност, с която сценаристите и режисьора могат да се съобразят без да им коства нищичко, и въпреки това те не са си направили труда. Като се замислиш по този въпрос как няма да се дразниш!

МнениеПуснато на: Пет Авг 15, 2008 5:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Suomalainen

Така, ето и края на тази дискусия. Победители са Vortep, ~EL~ и ДжифДжиф с 8 на 4 гласа.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 Страница 6 от 6

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov