Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Следваща
 Сблъсък [Коментари] « Предишната тема :: Следващата тема » 
Следваща тема?
1. Съществуват ли извънземните или не? : D
20%
 20%  [ 13 ]
2. За или против връзки от разстояние? :Р
29%
 29%  [ 19 ]
3. Изяде ли мишката книжката?- или книгите срещу компютъра
25%
 25%  [ 16 ]
4. Споделен грях- половин грях?- да или не?
10%
 10%  [ 7 ]
5. Благородна лъжа?- има ли такова животно?
14%
 14%  [ 9 ]
Общо гласове : 64
Автор Съобщение
~EL~
МнениеПуснато на: Чет Юли 31, 2008 3:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Всъщност то при такива дискусии истана е винаги по средата! Wink
МнениеПуснато на: Чет Юли 31, 2008 4:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Често, ама например в дискусията "има ли прераждане" или извънземни и т.н., не че ги предлагам като теми, щото са изчерпани, ама къде би могла да бъде средата... смисъл, или има или няма извънземни :р

Ако се помъча малко може и да намеря среда :р Ще ви сигнализирам.
МнениеПуснато на: Чет Юли 31, 2008 4:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Да, с пешо веднъж спорихме дали има средна позиция, или не.
Ако ви е интересно, ето ви следваща тема. (=
А
water_lily
МнениеПуснато на: Чет Юли 31, 2008 4:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

valium & cherry wine

Местожителство: City Of Delusion

Ама сериозно става сблъсък, обаче между съотборниците, не между "противниците" Laughing
Ако някой има намерение да се отказв- просто да знае, че прецаква човека, с който е в отбор. Не че се съмнявам, че и един човек може да се справи принципно, просто малко по-различни гледни точки е добре, а капитулация е друго. (:

Признавам си, че не съм изчела всичко, започнах, но просто не мога да се съсредоточа достатъчно дълго време, че да завърша. А и всеки бяга малко от темата, поне по мое мнение. Аргументите и примерите са едно, но пак остава въпросът- какъв си, след като си дал прошка- силен или слаб? А не кой я заслужава и кога да я дадеш, но това си е мое мнение. Същото стана и при кифлите, така че никой не упреквам, Самата концепция явно не е съвсем правилна.

Добавих анкета, какво сте забелязали. Въпросът не е на кое мнение сте вие и коя позиция защитавате, а кой отбор се справя по-добре.
Ако искате- тук, в темата за коментари, може да бъде анкета за вашата лична позиция.

И пак- моля, без сърдити, без тиради и упреци. Просто се забавлявайте, опитвайки се да докажете това, в което вярвате.
Успех ^^

But I don't know where that somewhere else is, you know?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
~EL~
МнениеПуснато на: Чет Юли 31, 2008 4:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Аз мисля, че за сега всеки си държи на своето. Просто при такъв спор не може да няма моменти, по които и двете страни да са съгласни...
МнениеПуснато на: Чет Юли 31, 2008 4:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Но смятам, че хората ще гласуват пристрастно и няма да е честно ;Р
Или ще гласуват за Ел и Пет, защото са им приятелки, а мен и миската не ни познават, или ще гласуват за това коя теза защитават самите те.
Не, не се опитвайте да ме убеждавате в друго. (х
Та мисля, че анкетата е излишна, но вие си знаете :Р
HELLFIRE-E
МнениеПуснато на: Чет Юли 31, 2008 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Каварна

Ами много ясно, че ще гласуват за тезата,която самите те защитават.
Както казах - мен друг не може да ме убеди в противното, колкото и да е прав.
МнениеПуснато на: Чет Юли 31, 2008 4:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Ама то въпроса е не да гласуваш за това, което смяташ или за този, който повече ет е убедил. Идеята е чрез гласа си в анкетата да изразиш това кой по- добре си е защитил мнението. Неслучайно и въпросът е "Кой от двата отбора е защитил по- добре тезата си?" или нещо подобно беше.
HELLFIRE-E
МнениеПуснато на: Чет Юли 31, 2008 4:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

_Sunshine_ написа:
Ама то въпроса е не да гласуваш за това, което смяташ или за този, който повече ет е убедил. Идеята е чрез гласа си в анкетата да изразиш това кой по- добре си е защитил мнението. Неслучайно и въпросът е "Кой от двата отбора е защитил по- добре тезата си?" или нещо подобно беше.

Не ти говоря за въпроса в анкетата, а принципно.
А и как би могъл да кажеш, че отборът, който защитава тезата, която ти не мислиш, че е правилна, се е справил по-добре? Нали това означава да те убедят поне малко, че те са прави или поне да се замислиш, че има нещо вярно в нещата, които казват? Не знам, аз така мисля.
МнениеПуснато на: Чет Юли 31, 2008 5:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Ето сега ще ти кажа как:
Идеята е да гласуваш за тоя отбор, който си е представил и защитил по- добре тезата. Който не си е противоречал сам, който се е справил по- добре. А не да гласуваш за това коя теза харесваш ти.
Разбира се, че е възможно отборът, който защитава тезата, несъвпадаща с твоята, да се е спраивл по- добре.
Да кажем, че ти мисилш, че да простиш е слабост.
И кво се получава, влизат Пет и Ел, пишат в оная тема по едно изречение, че да простиш е слабост. Без обоснование и т.н., както всщност мис нежеланата е направила (ето, имаш жив пример), а на мен и на мис тежеланата ни изтръват пръстите от писане на доказателства примери и така нататък.
И честно ли ще е да влезнеш и да гласуваш за тях, дори да мисилш, че са прави? Не. Трябва в тоя случай да гласуваш за другия отбор, защото сме си представили обширно тезата и не сме ползвали само голи думи.
Ето. Сега дано си ме разбрала...

ПП: Просот давам пример.
HELLFIRE-E
МнениеПуснато на: Чет Юли 31, 2008 5:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Surprised
МнениеПуснато на: Чет Юли 31, 2008 5:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

ха-ха.
Ghost
МнениеПуснато на: Чет Юли 31, 2008 7:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: My favourite half-light

Хуу
Ще заместя Miss_leviathan
Може ли
Разбира се ще съм за прошката като сила щом това защитава
?

Бих ти казал за нещата,
които са ми причинявали;
болката, на която съм бил подлаган,
но и сам Господ би се изчервил...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Теодито
МнениеПуснато на: Чет Юли 31, 2008 9:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

moondust

Местожителство: Варна

Чудех се, дали да си напиша мнението по темата. Реших, че няма да навреди (едва ли и ще е полезно на някого, но не може винаги всичко да има смисъл х))

Признавам си, прочетох само първите 2 мнения (мисля, че не успях да довърша второто) Извинявам се предварително, ако ще задам въпроси, на които вече е отговаряно или повторя някой от участниците. Извинявам се и че не съм прочела написаните неща, защото си е гадно - да вложиш толкова труд и разсъждения, а хората да не зачетат това поне с прочит, наистина се извинявам Rolling Eyes

Първо, за да напиша смислено мнение по толкова абстрактна тема, трябва да изясня какво за мен е прошката. Прошката е нещо... "въпреки". Въпреки болката от стореното, въпреки достойнството и гордостта си, въпреки удоволствието от това да си онеправдан (което не е голямо, но все пак съществува онази сладка болка...), въпреки трудността да се поставиш на мястото на човека отсреща - трябва да разбереш, трябва да оправдаеш, трябва да загърбиш, трябва да... простиш. Съвсем не твърдя, че прошката трябва да се даде винаги и на всеки. Но в случаите, когато за теб е по-добре да я дадеш е точно тези по-горе изброени неща.

Да не простиш пък, за мен, почти във всички случаи, означава да се скриеш, да се залостиш, да не приемеш, да се чувстваш онеправдан. Не знам дали при всички хора е така, но да се скриеш вместо да реагираш по... по-различен начин, за мен винаги е било по-лесно. Да се залостиш зад собствените си стени, мислейки си, че другите са виновни, като са сгрешили спрямо теб и по този начин са пропуснали възможността да опознаят едно прекрасно същество, а на теб ти остава да стоиш окопирал се в себе си и очаквайки подходяща чужда реакция - това е лесно. Да чакаш и да очакваш, вместо да направиш стъпка към разясняването на нещата, вместо да се опиташ да разбереш или забравиш, вместо да приемеш. Не казвам, че не е съпроводено с болка и разочарование - но е по-лесно.
Да не би прошката да не се свързва с болка? Това саморазкъсване на собственото ни достойнство при приемане на чуждата грешка за наша сметка, страха, че като сме простили няма да ни вземат на сериозно и нещата ще се повторят - това не е ли тип болка?

И така разясних, че според мен и в двете ситуации има болка. Сега въпроса е в това, за кое се изисква повече сила - да стоиш и да чакаш залоствайки се, или да направиш крачка към разясняване на нещата?
Е тук очевидно си зависи от човека. Аз обаче, мога да говоря само от своята гледна точка, за това чисто и просто ще кажа - действието изисква повече сила, следователно да простиш е сила, а не слабост.

Благодаря на хората стигнали до края на мнението и отново се извинявам, че не съм прочела мненията на участниците Rolling Eyes

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Spiritual Misanthropy
МнениеПуснато на: Чет Юли 31, 2008 10:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Не,не искам никой да ме замества.Малко ще е тъпо да напусна като някакъв задник
и да зарежа Съншайн.Въпроса за мюсюлманите въобще няма да го коментирам - те са едни
добрички същества,които организират атентати по цял свят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Следваща Страница 37 от 39

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov