Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница 1, 2, 3 ... 37, 38, 39  Следваща
 Сблъсък [Коментари] « Предишната тема :: Следващата тема » 
Следваща тема?
1. Съществуват ли извънземните или не? : D
20%
 20%  [ 13 ]
2. За или против връзки от разстояние? :Р
29%
 29%  [ 19 ]
3. Изяде ли мишката книжката?- или книгите срещу компютъра
25%
 25%  [ 16 ]
4. Споделен грях- половин грях?- да или не?
10%
 10%  [ 7 ]
5. Благородна лъжа?- има ли такова животно?
14%
 14%  [ 9 ]
Общо гласове : 64
Автор Съобщение
water_lily
МнениеПуснато на: Нед Фев 10, 2008 12:05 am    Заглавие: Сблъсък [Коментари] Отговорете с цитат

valium & cherry wine

Местожителство: City Of Delusion

Вашето мнение за дискусията...

But I don't know where that somewhere else is, you know?

Последната промяна е направена от water_lily на Съб Мар 01, 2008 10:51 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
despair
МнениеПуснато на: Нед Фев 10, 2008 12:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Кой победи? Имам предвид добре се изказаха, но някакси нито едно от двете не надделя. Не знам... очаквах нещо друго.
Иначе добре се аргументираха, въпреки че не участваха ли само трима души?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GavRaiL
МнениеПуснато на: Нед Фев 10, 2008 12:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: in HeLL

Дискусията още не е свършила. Участник D, не се е разписал още, всеки участник трябва да има по 3 поста.

А чакайте малко, ние ще трябва да спорим в другата тема и тук едновременно? Не че имам против.. Very Happy

BG FoReVeR
Made by: GavRaiL
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
B.G.
МнениеПуснато на: Нед Фев 10, 2008 1:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Индианец

Спорът е още в началото, тук можете да дадете своето мнение по темата, а гласуването ще е чак като приключим. Нещо като зрителски въпроси (:
МнениеПуснато на: Нед Фев 10, 2008 5:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Вижте сега, и двете страни са прави...но нека не си кривим душата България е З-Л-Е, просто не виждам как ще се оправи в близките няколко години. Затова народа бяга, и търси по-доброто, а и да имигрираш хич ама хич не е лесно. Трябва много търпение, средства, лишения, абмиция, кураж(най-важното) и т.н и т.н...Държавата сама си гони народа.

Но наистина браво на тези които решават да останат.

охх има и още да се пише ама ще го оставя за после...
Върнете се в началото
Famous Monster
МнениеПуснато на: Нед Фев 10, 2008 12:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Help To Underline

Местожителство: Over and Over I fall for You

Аз пък съм на мнение, че държава няма. Довечера ще се обосновавам и ще кажа две три думи за двата варианта.

Няма звук без твоя глас,
а тъжна тишина.
Бъди до мен сега

Сънувам само теб в съня.
"Обичай ме" ми каза тя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger
~EL~
МнениеПуснато на: Нед Фев 10, 2008 4:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Мисля, че се получава страхотно! Само че не знам да гласувам за тази двойка, чието мнение споделям и аз или за тази, която според мен си е представила доводите по - добре. Някакси съм пристрастна в това отношение...
Бтв работите по метрото не вървят, защото там откъдето трябваше да мине втория лъч са открити подземни води. Както знаете София е просто едно голямо блато... Не, че имаше значение...

МнениеПуснато на: Нед Фев 10, 2008 6:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: in HeLL

~EL~ написа:
Мисля, че се получава страхотно! Само че не знам да гласувам за тази двойка, чието мнение споделям и аз или за тази, която според мен си е представила доводите по - добре. Някакси съм пристрастна в това отношение...
Бтв работите по метрото не вървят, защото там откъдето трябваше да мине втория лъч са открити подземни води. Както знаете София е просто едно голямо блато... Не, че имаше значение...

Я се загледайте в другите държави. Столиците им не са ли в центъра, в сърцето им? А нашата - фъчната леко у лево. Защо? Ами щото идиотите, които са били на власт и са имали точно толкова мозък колкото сегашните идиоти са сметнали, че ще успеят да си върнат разпокъсаната от Сан Стефанския договор България, Великата България, заедно с Македония Сърбия. Е така определено София е в центъра, да

А София има много лошо географско положение. Каквото лошо географско положение имат примерно и Амстердам и Венеция , примерно. През Втората световна война летище Враждебна е използвано за Немска военно-въздушна база, именно заради мъгливата местност, която сега хич не помага на софиянци.

Виж Пловдив има къде къде по-големи данни за столица. Very Happy Равнинна местност, с лек топъл вятър от юг и лек студен от север, мека зима, топло лято и наличието на река, невероятно важно за един представителен град (Лондон, Виена, Париж, Хамбург, Дрезден, Рим, Санкт Петербург, Москва, Киев, Варшава, Прага, Будапеща - всички тези са построени на реки). Мама му, даже и Вавилон е построен в Месопотамия на Тигър и Ефрат.

BG FoReVeR
Made by: GavRaiL
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
drunken lullaby
МнениеПуснато на: Нед Фев 10, 2008 7:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

E=mc²

Местожителство: in the neon forest, taking drugs in psychic defense

Абе не знам,ама на мен лично винаги ми се е струвало някак не на място да стоиш и да разправяш колко си обичаш родината и в същото време да критикуваш жизнения стандарт на страната при положение,че дори не живееш в нея.Прилича ми на търсене на оправдание,което никой не иска от теб,оправдание пред самия себе си...Много рядко,когато се водят форумни спорове на тази тема,се дават някакви лични примери.Винаги аргументите опират до "Ами то тука работа няма,държавата запада,депутатите само за себе си мислят,цената на киселото мляко пак се вдигна..." и подобни и почти не си спомням да съм прочела нещо,което да описва някак по-конкретно ситуацията при самия човек,който се е преместил.Например къде не е успял да намери работа,какво в управлението не му допада и какво във въпросното управление му е попречило да се реализира - говори се твърде общо.Знам,че това са си лични работи и едва ли на всеки му е приятно да обсъжда проблемите си,но ще ми бъде интересно да разбера какви по-конкретно причини стоят зад всичко това.Дори за собствената си леля,която живее в Германия,знам само,че бившият й мъж(вуйчо ми) й е предложил да се преместят и тя се е съгласила.А е имала работа,той(вуйчо) също,купили са си жилище - въобще положението им никак не е било лошо.Нямам представа какво точно са търсили зад граница О.о Идеята ми е,че тези,които защитават тезата за чужбина,могат да бъдат доста по-убедителни,ако са по-конткретни в примерите си (:
По мои наблюдения човек може да емигрира и да има основание да се надява,че животът му ще се промени към по-добро,само ако преди това е отделил доста време,за да проучи положението в другата страна,за да си осигури стабилни доходи зад граница и да осъществи някакви контакти с хората там - да тръгнеш насляпо с мисълта в главата,че от България по-лошо няма и само в чужбина е истината си е почти 100%-во обречено на провал.

И последно - много ми е интересно кога един средностатистически 13 до 16-годишен български младеж е успял да изпита на собствен гръб несгодите и жестокостта на живота в България,че да говори с такава увереност колко е зле стандартът у нас.Аз самата спадам към тази група и не мога да се сетя да съм преживяла нещо толкова ужасно и трудно,за което да са ми били виновни институциите в страната.Честно казано животът ми в България засега е чудесен и бъдещето,което ми се очертава(отново в България), също не ми се струва чак пък толкова отвратително.Не ме разбирайте погрешно - в страната понякога се случват и потресаващи неща,но не мисля,че някой,който не е преживял сам нещо подобно,има право да се оплаква или поне да не го прави чак пък толковва жално.Имам един приятел,който на 17 години е принуден да учи и едновременно с това да издържа възрастната си майка като бачка по разни строежи,тоя човек вероятно е преживял повече,отколкото аз някога въобще ще преживея и мога да се закълна,че е един от най-жизнерадостните и изпълнените с желание за живот хора,които съм срещала.

А какво е положението с образованието по света и у нас?Смисъл,нали темата е за живота в чужбина и България въобще,та ми е интересно къде,според дискутиращите,образованието е по-добро?И защо де...(:
Харесва ми засега развитието на спора,все още не се е казало нищо,което да не съм обмисляла като възможен аргумент за едната или другата страна,но определено сте ги поставили сравнително убедително нещата.Обаче от Алекс и Вени ми се иска да видя някакви по-интересни примери и факти (:
Успех^^
МнениеПуснато на: Нед Фев 10, 2008 7:55 pm    Заглавие: ! Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Paradise city

Наистина ако всяко мрънкало вземе да свърши нещо нещата ще са соу мъч бетър.
писна ми и на мен да слушам как нищо неможело да се направи, политиците били виновни. бла-бла.
който иска да му е по-добре трябва да положи усилия.

тва за колите и материалното състояние.. няма да споменавам каква кола кара баща ми, но тя е много по-скъпа от тези на депутатите. И какво? Защо? Всички ще го обвинят че е крал от държавата и прочее ли? Защо пък да на си е изкарал парите с много усилия, защо да не се опитва с какво ли не да помага на държавата. По дяволите. Народа знае да мрънка и да се оплаква. Там е проблема.

А колкото до усмихнатите и намръщените хора.. това си зависи от човека.
Аз лично често съм адски лъчезарен човек и се държа мило. По този начин накарвам всяко говедо да се замисли. все едно..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Cameo
МнениеПуснато на: Нед Фев 10, 2008 9:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

GavRaiL написа:
Cameo написа:
да.

Браво. Аз не бих ги прочел. Не ме бива да чета дълги постове.. Very Happy
еми аз ги прочетох все пак...можех и аз да се включа в дискусията, че има много да се каже но предпочитам този път да остана на страна. Казах че се съгласявам и със двете страни "за" или "против".

Истината е някъде по средата.

И както казва един познат "Искам от 9 до 5 да съм в Канада и от там нататък в България"
Върнете се в началото
virosh
МнениеПуснато на: Нед Фев 10, 2008 9:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

браво на гавраил и гойко,чудесно защитават българия,ама има ли смисъл?това,че ми е родина я издига в очите ми,ама-политиците,убийствата,кражбите,подкупите,циганите,жестокостите,болниците,училищата,пенсиите,пътищата,съдебната система,унищожаването на природата,омразата и недоверието,прекалената власт,църквите.....е,това доста си тежи в противниковата везна! Crying or Very sad браво и на алекс и лили,страхотно се справяте!
МнениеПуснато на: Нед Фев 10, 2008 9:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

GavRaiL написа:
~EL~ написа:

Я се загледайте в другите държави. Столиците им не са ли в центъра, в сърцето им? А нашата - фъчната леко у лево. Защо? Ами щото идиотите, които са били на власт и са имали точно толкова мозък колкото сегашните идиоти са сметнали, че ще успеят да си върнат разпокъсаната от Сан Стефанския договор България, Великата България, заедно с Македония Сърбия. Е така определено София е в центъра, да

А София има много лошо географско положение. Каквото лошо географско положение имат примерно и Амстердам и Венеция , примерно. През Втората световна война летище Враждебна е използвано за Немска военно-въздушна база, именно заради мъгливата местност, която сега хич не помага на софиянци.

Виж Пловдив има къде къде по-големи данни за столица. Very Happy Равнинна местност, с лек топъл вятър от юг и лек студен от север, мека зима, топло лято и наличието на река, невероятно важно за един представителен град (Лондон, Виена, Париж, Хамбург, Дрезден, Рим, Санкт Петербург, Москва, Киев, Варшава, Прага, Будапеща - всички тези са построени на реки). Мама му, даже и Вавилон е построен в Месопотамия на Тигър и Ефрат.

Е, как бе! Ти да си чувал за Перловската река, по прякор Канала, а??? Нямало река в София! Я гледай ти!

пп, Цвет, покорно се извинявам за флууда!!!

МнениеПуснато на: Нед Фев 10, 2008 11:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Help To Underline

*изпуква си пръстите и почва да препрочита мнения*

Мисля си как да подредя нещата... Но ще видим в устрема на писане. :)
Реших : ще го случа чрез цитати. :) Май ще ми е най-лесно. Копирам нещо от нечий текст и пиша по него.

Бате Гойко написа:
Първо, излезеш ли в чужбина, там си гостенин.

Нормално е човек да има място, на което да се чувства най-добре. За мен това ще да е София, но някак не ми убягва от поглед, че има хора, които дори нямат представа кое им е дом. Имам една приятелка, която живееше в България и подобно на Алекс се е преместила (само че във Франция), съответно след 4-5 години започва да позабравя всичко относно България, относно приятелите, които е оставила в миналото си. Попитах я "Защо ги загърби?", а тя ми отговори "Не съм. Просто реших да гледам напред в бъдещето. И нещата сами станаха такива". След още една година се преместиха в Австрия. Лошо, лошо. Чудя се каква ли се чувства тя и когато й задавам въпроса тя ми отговаря, че вече е забравила какво е да бъде българка, а никога не е знаела напълно какво е да е французойка. Няма да споменавам пустите австрийки, защото ще стане прекалено объркващо. И Боже, питам се дали не й е прекалено гадно... По-тежко нещо от това да не знаеш къде е домът ти просто няма. Има си дядо и баба тук, но за жалост това не променя ситуацията, в която се намира. Какво да правят хората тези, чийто дом е изоставен някъде в миналото им? Не по тяхна воля. Лошо, лошо. Това казвам аз. Та идеята ми беше, че не винаги от теб зависи къде ще си гостенин. Или по-скоро къде ще се чувстваш гостенин. Остава вариантът, в който отиваш да учиш в друга държава да речем - крепи те идеята, че ще се завърнеш и ще бъде с едни гърди напред, но впоследствие ти предлагат работа във въпросната държава, на която просто не можеш да откажеш. Кога ще имаш този шанс да припечелваш на все още студентската си възраст, толкова пари, колкото родителите ти печелят откакто се помниш. И си задаваш въпроса "Правилно ли ще бъде, ако остана и помогна на себе си, на семейството си. Че това парите са непостоянство. Сега ти се предлагат.. утре дали ще е същото. Бог знае." И оставаш и зарязваш старите мечти и след още 10 години започваш да говориш родния си език с акцент и се намираш в един ТОТАЛЕН ад, от който няма измъкване. Забравяш ли се, не се ли.. Опознаваш ли се впоследствие.. Оооо , не знам. Не си го пожелавам.
Друг вариант - отиваш на екскурзия и виждаш за пъъъъърви път в живооооота си по-високо здание от 12 етажния софийски полусрутен блок, в който всъщност живееш и си казваш "оооо, като порасна ще успея и ще дойда да живея тук". Без да се замисляш какво всъщност имаш в този порутен блок, на старата детска площадка; съседчето, с което сте яли сладоледи до късно и ще се крили в съседното паркче с откраднати от мама и тати цигари за да сте готини. После в късни ученически години делиш баница и боза заедно с още няколко хлапета от даскалото, защото сте нямали пари да си купите поотделно. Не обичам, когато хората забравят всички тези дребнички, но ценни нещица, които те крепят и те задържат някъде. Не стоя защото ми харесва как да устроени нещата, стоя защото съм имала достатъчно неща, които са били способни да ме задържат. Както в един момент за мен животът е бил да излезна навън и да играя на криеница с дружките, точно така ще бъде и в момента, в който ще се боря за място в добро учебно заведение, което да ми осигури добро бъдеще в МОЯТА държава.
Алекс написа:
Но ние се махнахме от държавата не защото не я обичаме, а защото се разпада.

Разпада се. Добре. Как да не се разпада, като няма кой да я крепи? Не се инвестира в бъдещето на децата и училищата, защо? Защото колкото по-прост един народ - толкова по-лесен за манипулация. Не им е изобщо проблем на депутатите и управата да има стачки със седмици, не им е изобщо проблем да седят някакви си 1000 човека пред зоологическата им градина (народното ни събранийце).
Алекс написа:
Едни познати се върнаха за месец, на втората седмица ни се обадиха и казаха че искат да си идват и да не се връщат в близките 5-10 години. Че страната западала с всеки изминал ден ...

Така е.. Истина е. Веднъж свикнеш ли с това на запад - лошо. Трудното е да се пребориш (подчертавам пребориш) с нашето, не да се примириш - да се пребориш. Там няма за какво да се бориш. Тук има. И като постигнеш нещо си знаеш, че си го заслужил. :) Друго на глава е, че държавата ни е перфектно поле за всеки с много пари, който желае да си върти черните далавери без проблеми. Но това в крайна сметка не е въпросът.
GavRaiL написа:
Познавам толкова много хора, които се кълняха, че ще заминат в чужбина, ще получат "светско" образование и ще се върнат да го приложат. Не го направиха. Дори половината. Всъщност какво излиза, кой ни е виновен, че държавата ни запада. Този, който я руши или този, който стои и я гледа?

Коооолко точно. А единственото обяснение, което аз имам за, тези които са нарушили обещанието е, че въпросните са живели не дотам комфортно, колкото могат да бъдат в чужбина. И само заради пустия лукс го правят. А има хора, които обичам закона. Всеки с неговата си причина.. Но определено не ги смятам за маловажни въпросните причини. Относно виновния за запада... няма отговор, нещата са взаимно свързани. Но стискам здраво ръка на хората, решили да учат политология. А май, тези дето седят и гледат просто.. повечето нямат какво да направят. Говоря за неща които биха променили "нещо". Ти вкъщи и в себе си винаги можеш да направиш промяна. Но не и нещо, което публиката да оцени и събуди въпросителните у тях. На малко хора им е изгодно в нашата държава, но ако се замислите цял живот сме учени да търпим, кой ли ще е този дето ще направи бунта и кога ще дойде? Оооо, има време, смятам аз.
Бате Гойко написа:
Стнадартът расте с нормални темпове в резултат на инвестициите от по-богатите страни.

Нененене. Не расте с нормални темпове. Ако растеше, нямаше всички да се вайкат, че нямат пари, след като работят на 2 места едновременно и пак не смогват да свържат двата края. Наскоро бях свидетел на една много тъжна картинка, която ми доказа, това че дори и да имаш желание за детенце, не можеш да го изгледаш пълноценно, освен ако не работиш денонощно. Боже, детето се молеше за близалка от десет стотинки... И как се очаква една млада майка да обясни на детето си, че не могат да си позволят дори нещо тъй дребничко? Аз не бих могла да го обясня на моето. Аз не смятам, че е нормално най-елементарните и нужни неща да са на една цена с въпросните в Германия. Логиката е ясна, няма нужда да споменавам една заплата там каква е, каква е тук. Дрехите?! Втф, тия парцали са по 2-3-4 евро в големи молове на запад, тук 50 лева парчето. Да не говорим, че повечето за друго освен да си избършеш гъза БЕЗ ИЗВИНЕНИЕ не стават просто. Няма да задълбочавам, ясно ви стана какво мисля.
Лили Еванс написа:
Пътувала съм и през Сърбия и Хърватска. Сърбия е още по-зле.
Много си права. Там е плачевно положението.
Лили Еванс написа:
Бате Гойко, не мисля, че чужденците се държат пренебрежително с българина или въобще с останалите.
Но тук вече не си права. Пак елементарен пример. Отивам във Франция. Търся конкретно място и се приближавам към първия човек дето ми се изпречва. Питам го на правилен и разбираем френски, с молба да ме упъти. Той ме поглежда и ми отговаря на английски. Не защото не е французин, а защото аз съм чужда. Питам друг вече на английски, той ми отговаря на френски, защото не говоря на езика му. Шовинисти, в лошия смисъл на думата. В Англия ще те гледат подобно, с разликата, че ще изпробват лексикалния ти багаж и чисто граматически знания. Сбъркаш ли някъде - лошо, поправят те с натъртване, все едно не са те разбрали. Някак леко въпросително и иронично. Най-приятелски настроени са си нашите славянски народи, въпреки че една солидна част от руското общество гледа на теб като един вид посредствен. (: Едва ли не му дължиш всичко. =)

Ох. Не знам коя теза подкрепям. Животът ти предоставя куп различни ситуации. Важното е, че изборът си е твой.

пс. Няма да си чета мнението. Ако има грешки - да го духате.

Няма звук без твоя глас,
а тъжна тишина.
Бъди до мен сега

Сънувам само теб в съня.
"Обичай ме" ми каза тя.
Върнете се в началото
Famous Monster
МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 2:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Help To Underline

Бате Гойко написа:
A какво да карат политиците? Смяташ ли, че е правилно най-високопоставените служители в страната да карат 20-годишни соц возила 4та употреба? Не е ли срамота министър-председателя примерно да кара голфарка? Не сме държава от 3тия свят, депутатите ни не могат да ходят на международни срещи облечени с автентични тоги(или в нашия случай путури) яхнали осели. А ако заплатата им не стига да си го позволят - ще им бъдат взети служебни, естествено.

Естествено, ще карат скъпите си коли. Нормално е, приемливо е, в реда на нещата е. Това което не е наред е, че за разлика от на запад, където хората могат да си позволят и те скъпи коли, то тук не могат. Орбазно говоря, ест че има изключения. Не казвам, че след като не могат да си позволят повечето хора, то и политиците да нямат право да ги имат колите. Но идеята за високата амплитуда в доходите и разликата от прихода на средностатискическия "еснаф" (подчертавам кавичките на еснаф) и един депутат е ненормална. Друга думичка няма.

Няма звук без твоя глас,
а тъжна тишина.
Бъди до мен сега

Сънувам само теб в съня.
"Обичай ме" ми каза тя.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница 1, 2, 3 ... 37, 38, 39  Следваща Страница 1 от 39

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov