Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Сблъсък- Втори рунд « Предишната тема :: Следващата тема » 
Кой отбор успя да защити позицията си по-добре?
1. UponMySoul, Predator-S & Jahi
28%
 28%  [ 11 ]
2. Rocket Queen, kim, water_lily
71%
 71%  [ 27 ]
Общо гласове : 38
Автор Съобщение
Алекс Малфой
МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2008 4:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Suomalainen

Местожителство: Helsinki, Finland

Цитат:
Не те напускат родното си място, ти го правиш всъщност. И защо всъщност сте заминали, за образование? За просперитет? Възможности?

представи си следната ситуация: ти си 12 годишно дете, баща ти ти казва че всички отивате на майната си. Мислиш ли че ако кажеш "аз не искам, аз няма да дойда" наистина няма да отидеш? След като баща ми е видял че на друго място ще ни е по-добре, хубаво - отиваме да видим. Ако тук не ни беше по-добре, вече щях да съм си се върнала в България. Но тук ми е по-добре.
Може голяма част от приятелите ми да са решили че така най-безгрижно ги оставам, но имаше друга част на която не им пречеше да продължаваме да потдържаме някаква връзка по между си. Явно другите са прекалено заети или не са държали достатъчно на мен. Това е разликата този да ти се пише за приятел просто колкото да отбие номера, а другия да знаеш че е там каквото и да става.
И ако не си напускал държавата си за повече от месец поне .. въпреки че и така нищо не можеш да усетиш .. айде, да кажем година, няма да ме разбереш какво ти говоря.

Could end in burning flames or paradise

_'Cause we're young and we're reckless
_____We'll take this way too far
______It'll leave you breathless
________Or with a nasty scar

______Got a long list of ex-lovers
_______They'll tell you I'm insane
____But I've got a blank space, baby
_______And I'll write your name
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
midnight walker
МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2008 6:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: On the edge of paradise

Да, всички обичаме страната си, обаче я обичаме заради това, че ни е родина или защото тук сме учили известно време, или пък...всеки човек си има различна причина.
И все пак, не Алекс е обърнала гръб на приятелите си. Ти не прочете ли постовете и’? Едното момиче и’ е дало грешен мейл, друго пък не и’ е отговаряло. Така че, не тя е виновна. Сега пък може би ще кажеш: “Тя ги е зарязала, след като е заминала”. Тя пак не е виновна. Тя не е можела да каже на баща си, че остава тук, нали? Това е решение на родителите и’. И тъй като единственото нещо, което е можела да направи, за да продължи да е близка с тях, е да си пише с тях, тя го е правила
Заминала е, защото, когато работи някъде в чужбина, няма да я попитат от кое село е, както са направили едни в Русия, ми разказа една приятелка(и все пак, това показва липса на обща култура, че не знаят къде е България). И да, за възможности. Защото ако живееш в чужбина можеш не само да научиш нов език, а и да го практикуваш. Тука с колко души, освен в час, ще седнеш да си приказваш на испански, немски, френски или друг език?
Да останем заради семейството – това не го коментирам, прав си. Но за приятелите?! Тук нямам нито един ИСТИНСКИ приятел. Има само хора, на които съм добра позната. Няма човек, освен родителите ми, на когото да мога да се обадя и винаги да разчитам на помощ. Наското ми се случи едно нещо, което ме накара да се замисля за приятелството и открих, че в момента аз приятели нямам.
Казваш, че времеро ще изравни всички. Но кога ще настъпи този миг? Може би след 50 години, но аз след 50 години може би няма да имам възможността да замина както сега...
Да, България ще се оправи. Кога обаче?!

П.П.: Извинете за закъснението, просто нямах достъп до компютъра зарди брат ми.

GavRaiL
МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2008 10:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: in HeLL

Когато си била на 12 години, нищо не е зависело от теб и щом водиш дискусия за или против България, даже и да си против нея, ти защитаваш избора на баща ти и мисля, че ти каза, че той е бил отчаян от държавата, обаче, не разбрах защо. Извинявай, може и да съм го пропуснал между редовете, пак казвам - мразя да чета дълги постове.. Very Happy Обоснови избора на баща си и ни позволи да те оборим. Що се отнася до мейлтие и писмата, е не може ли да си представиш, че примерно съученичката ти е направила неволна грешка или си сигурна. Не съм запознат, може и да си сигурна и да имаш неоспорими доказателства, но щеше да е хубаво да ги споделиш.. Very Happy

Аз отговорих на доста от това, в което ме критикува Лили в последния ми пост. Езикът в България граматически се учи на такова ниво, че когато отидеш в Чужбина разбираш, че ти е било нужно само полувината от изученото. Това се случва и с нашата страна, ако се замислиш. Когато някой от чужбина започва да учи Българска граматика сериозно, той я изучава по-добре от един средностатистически българин. Лични наблюдения, споменах вече, че баща ми е филолог. А когато учим чужд език тук, е два пъти по трудно и резултатно, защото сме страна аутсайдер и за да можем да се изравним с останалия свят, трябва да знаем езика му два пъти по-добре от него.

А да твърдиш, че нямяш нито един, даже ИСТИНСКИ приятел тук е доста дръзко. Огледай се, навън е море от социални същества, които изпитват потребност да говорят и да общуват с други себеподобни, това че ти не си открила в него сродна душа или те прави прекалено критична или сприхава. Чисто логически от постовете ти разбирам, че си интелигентен далеч не сприхав човек, дай на някой шанс да те опознае, а? =]

Казах го и в миналия пост. България ще се изравни, когато българина реши. Знам, че е трудно да си промениш светогледа, обаче със стария светоглед тип "Като се променя аз, сам нищо не мога да направя.", няма да стане. Според мен темповете на образованост в България вървят нагоре и въпреки всички издевателства на повечето институции в България, смятам, че българина е едно достойно, интелигентно същество, на фона на света. Вярно полага двойни усилия, но и респективно получава двойно повече.

Знаеш ли колко е Естествения прираст в България, не много висок и не толкова нисък, по мое мнение. За Българина вече е важно да осигури добро семейство на децата си, вместо да има по 5, 6 деца, които е невъзможно да издържа. Казвам го просто като пример за образоваността у нас. За сравнение, ЕП (естествения прираст) в другите страни, като Германия, Франция, Англия или пък Испания, абе големите страни е близък до нашия (-5,2%).

А на Алекс Малфой ще кажа, че щом осъзнава главните пропуски в министерската ни система, какво повече има да се знае за политика? Данък добавена стойност, данък общ доход пълнят хазната, заплатите и субсидиите я празнят. Когато първото е по-голямо от второто (както е в България), остатъка влиза в Държавния резерв, когато двете са равни (в повечето случаи в Европа) всичко е ОК, когато първото е по-малко от второто, към министерството се хвърлят яйца и настават масови безредици..

Бил съм в чужбина, не повече от месец, но пък за това съм бил няколко пъти в Австрия, Германия, Франция, Словения, Словакия, Италия, Турция и още в които не мога да се сетя. Може и да не съм усетил нищо от това, което си усетила ти, когато си напуснала родената си, но ако това не е било еуфория или радост не бих и искал да съм го чувствал. За всичко си има време, живота е пред мен, живота е пред вас, при все че аз искам да направя живота по-добър за тези след мен.

BG FoReVeR
Made by: GavRaiL
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Алекс Малфой
МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2008 10:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Suomalainen

Местожителство: Helsinki, Finland

Баща ми реши че в българия няма да останем, защото искаше да ни даде повече от това което той е имал и има. Нормално.
И пак да погледнем от финансова гледна точка. И тук и в БГ баща ми работи едно и също, тук получава няколко пъти повече седмично. Колко, незнам, не му се мешам в сметките, само знам че нищо не ни е липсвало и след като сме намерили 10 хилки да пръснем да си доидем в БГ, значи положениео не е никак зле. В БГ обаче, кой ще ти мисли за пътуване 10 хилки, освен ако не е еднопосочно хD
Иска да даде на мен и на брат ми по-голяма възможност за реализация по-късно. Говориха си преди известно време с едни познати които доидоха тук 2-3 месеца преди нас. 'На нас ни е вече късно и трудно за такива промени. Не можем да се възползваме от тях така както бихме желали вие да го направите.' Малко или много е смешно като си представиш 40 годишни мъже, да стоят на чинчета и да карат някакви курсове, да им обясняват неща които те вече знаят, и всичко това само за да си приравнят там дипломи, више, полу-више и още незнам какво си. Но го правят защото знаят че после на нас ще ни е по-добре.

А приятелите е спорен въпрос. Радвам се че си посещавал други страни. Следващия път можеш да си направиш експеримент. Кажи че тръгвате за страната в която ще ходите, само че подметни че може и да е за постоянно. Да видим какви реакции ще получиш от приятелите. (;

Could end in burning flames or paradise

_'Cause we're young and we're reckless
_____We'll take this way too far
______It'll leave you breathless
________Or with a nasty scar

______Got a long list of ex-lovers
_______They'll tell you I'm insane
____But I've got a blank space, baby
_______And I'll write your name
Върнете се в началото
GavRaiL
МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2008 11:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: in HeLL

Ти какво очакваш да стане, щом спомена, че ще ходя в някоя страна за постоянно? Че ще убедят семействата си да дойдат и те. Ще си пишем по Skype, по форуми, по пощи и като се прибера ще стане маше. Аз обичам приятелите си и честно казано не ми и пука, колко от тях са ми истински, макар че ми е потребно да вярвам в някои от тях. Не ми пука, защото то това ще си проличи, когато му дойде времето. И ще ти кажа, че който и да ме предаде, аз никога няма да му отвърна със същото. Разбира се няма да ходя да го моля да ми остане приятел или да ми даде примерно истинския си мейл или нещо от сорта, примерно, но ще си запазя достойнството и ще му дам пример, че щом аз не мога да се опра на него, то обратното не се подразбира. Нека знае, че някой го е еня за него на тоя свят.

Казваш, за 40-годишни им е непрактично да стоят на чинове за да приравняват дипломи и макар че не разбрах доста ясно примера, мисля че това е голям контраст със самата ти, защото когато си заминала за чужбина толкова малка, си се приспособила лесно към обстановката, езика и хората, а на тях им е трудно.

Всеки нормален живот трябва да започне и да завърши с уседналост. Трябва да дадеш здрави корени и стабилност на децата си и същевременно да завършиш живота си подобаващо, достойно. Младостта си пилей, както си щеш, учи, пътувай, опознавай, гради си кариерата, трупай си състоянието, но нека една Българска роза ти напомня, за Балкана за морето и за всички нас. =]

BG FoReVeR
Made by: GavRaiL
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
B.G.
МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2008 11:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Индианец

Не можем да искаме от 12-годишните обяснения за действията на родителите им. Тук обаче, Алекс Малфой, е малко по-друго положението. Защото аз напълно разбирам баща ти. Той е живял десетилетия в България и за разлика от теб наистина може да знае какво е положението. Той вероятно е живял в мизерия след 10ти както голяма част от хората, вероятно си е купувал хляб и кашкавал с купони. Един известен политик беше казал, че при всеки преход животът на едно поколение се пропилява. Безспорна истина е както, че се пропилява(донякъде естествено, пак малко е драматизирано тук), така и, че е точно едно поколение. Поколението на нашите родители. А ти след като не живееш тук наистина няма начин да твърдиш със сигурност, че държавата върви надолу. Защото най-малкото това очевидно не е вярно.
Lily Evans, когато някой ме попита нещо подобно най-чистосърдечно ще го напсувам. Никога няма да се срамувам, че съм българин, заради чуждата простотия. Освен това, доколкото разбрах и ти си в крехка възраст, в която още не си имала времето да създадеш истинско приятелство. Такова нещо се гради с години, ще го разбереш след време Wink
Ако трябва да направя нещо като обобщение - в България положението се оправя с бързи темпове, за всеки способен и работлив млад човек има предостатъчно възможности и съм сигурен, че всеки българин би се чувствал по-добре тук. Емиграционната вълна, тръгнала от нас в началото на 90те вече е минало, защото всичко се стабилизира. Общо взето нашите майки и бащи са обрали пешкира, ние обаче можем да се радваме на една здрава и просперираща държава. За себе си мога да кажа, че обичам България и това само по себе си е достатъчно да ме задържи. Това чувство ме кара да се чувствам щастлив, когато се разхождам из улиците на родния си град и лошите неща и несгодите не ми се виждат толкова черни. Може би защото поддръжниците на другата позиция не го изпитвате, имате различно мнение по въпроса, но все пак мисля, че и вие имате какво да размислите. А именно, нещата които написахме с GavRaiL в тия няколко поста. Просто ги прочетете и опитайте да ги разберете и ако след това отново искате да напуснете - прав ви път, вие явно не бихте могли да бъдете щастливи тук.
Просто не говорете наизуст и не си затваряйте очите за предимствата на вашата родина. Защото, както знаем, човек оценява колко му е било скъпо нещо чак когато го изгуби Wink
МнениеПуснато на: Чет Фев 14, 2008 6:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: On the edge of paradise

GavRaiL написа:
А да твърдиш, че нямяш нито един, даже ИСТИНСКИ приятел тук е доста дръзко. Огледай се, навън е море от социални същества, които изпитват потребност да говорят и да общуват с други себеподобни, това че ти не си открила в него сродна душа или те прави прекалено критична или сприхава. Чисто логически от постовете ти разбирам, че си интелигентен далеч не сприхав човек, дай на някой шанс да те опознае, а? =]

Не, не е дръзко, просто казвам истината.
Може и да е, както ти казваш, море от социални същества навън. Но аз ти говоря за хора с моите интереси, които да ме харесват такава, каквато съм. Сега тук няма да обсъждам какво ми се е случило, не сме в “Имаш поща” или в подобно шоу. Проблемът ми е, че съм прекалено наивна и остан алите ме използват, затова, след като два пъти поради моята доверчивост ми се случи едно и съшо, вече не давам толкова лесно да ме опознават. А последното ще го приема за комплимент. Wink
Бате Гойко, прав си, че съм в крехка възраст, но не мисля, че това ме прави по-различна -> за повече от пет години сме имали възможност да се опознаем с момичетата от класа, да създаем приятелства.
Аз не казвам, че се срамувам , че съм българка, надявам се да не сте възприели някое мое изказване така!
Казваш, че има предостатъчно възможности, но не е така. Аз искам да стана историк, но какво мога да правя тук, кажи ми, освен да стана учителка?
Според мен не можеш да си затваряш очите за това, което е по-улиците. Аз съм реалистка, дори понякога гранича с песимизъм(но много рядко) и може би затова виждам нещата толкова черни.
Позицията ми е за чужбина, но преди година-две плаках и се тръшках, че не искам да живея в Дубай, а да си остана тук.
Ами, това е последният ми пост, така че обобщавам:
Обичам България, но според мен, в чужбина има повече възможности от гледна точка на пари, материални неща, донякъде образование. Това е.

water_lily
МнениеПуснато на: Пет Фев 15, 2008 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

valium & cherry wine

Местожителство: City Of Delusion

Финал ^^

Надявам се всеки да е успял да каже всичко, което е искал. Аз мога да кажа само, че се радвам, че и двете страни се отнесоха много сериозно и мисля, че се получи добре. Аз лично страшно харесах и спора, който протече в темата за коментари по самия сблъсък. : )

Официално според анкетата обаче победител в дискусията е отбора на Bate Goiko & GavRaiL, които защитаваха позицията, че да останеш в България е по-добре.

Поздравления и за двата отбора и честито на печелившите, макар печалбата им да си е само чест и слава.

Засега заключвам темата, докато не се избере следващата тема за дискусия и участниците в нея.

But I don't know where that somewhere else is, you know?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
water_lily
МнениеПуснато на: Нед Фев 17, 2008 7:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

valium & cherry wine

И все пак...ред на кифлите. : )

Окончателно :
Деси написа:

Т.е. темата да е - може ли момиче с кифленски стил на обличане, да се окаже интелигентна, забавна и т.н. и т.н.

Ето ти приблизително едната теза:

Теодито написа:
Много е ограничено, да се мисли, че всички момичета с такъв стил са с ограничен интелект.

Ето ти другата:

plamen12 написа:
абсурд!интелигентна кифла

Според мен това беше най-ясния и смислен пост и мисля, че е приложимо като тема. : )

Участниците...доколкото аз поне разбрах са:

За тезата "абсурд!интелигентна кифла":

UponMySoul
Predator-S
Jahi

И честта на кифлите ще защитават:

kim
Rocket Queen
water_lily

Така...с две думи- стилът на обличане влияе ли на интелектуалното ниво и как? Розова блуза превръща ли те в тъпа кифла? Кой осъжда кифлите и защо? Обидно ли е да си кифла тогава и защо?

Върнете се в началото
Rocket Queen
МнениеПуснато на: Нед Фев 17, 2008 7:30 pm    Заглавие: ! Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Paradise city

Всъщност аз май имам съвсем различно мнение за "кифла" от всички вас, но все едно.
Поне ще изразя мнение.. ако изобщо успея.
Та значи.. за мен има най-различни видове кифли: Рок кифли, рапенца кифли, чалгарки кифли (точно тези, които смятате за такива), поп принцески кифли, умопобъркани по модата кифли, изключително затворени и интелигентни кифли.. и изобщо кифла е много разтегнато като понятие. Та.. мъжете обичат кифли. Просто ги харесват МНОГО повече отколкото например някоя размъкната металистка или изсухлена рапърка. Ами така де всички знаем за какво мисли всеки мъж по безброй пъти на ден. Топло му става на душата като види някое хубаво момиче с прилепнала блузка с деколте, панталони, които добре описват разните части от тялото и прочее. Звучи гадно. Знам. Но какво.. всяко момиче, което по някакъв начин се опитва да изглежда добре и да се харесва едновременно на останалите и себе си е кифла?! Така ли излиза?
Какво разбирате вие под кифла? Момиче, което ходи с къси поли, гримира се, оправя си косата всяка сутрин, облича се предизвикателно? Или? Лигави се? Какво е кифла?!
Вижте, аз преди ставах сутрин, обличах широк гащеризон, навличах една черна тениска, слагах мешката и излизах. И какво? Бях просто.. момиче, към което нямаше особен интерес. Така де.. какво се виждаше от мен? Как подчертавах даденостите си? Изобщо грижата за външния ми вид се свеждаше до хигиена. Без грим.. без прически и бла-бла-бла.А сега когато стана сутрин се обличам добре, прикривам торбичките под очите с крем, гримирам се достатъчно за да подчертая очите си например, оправям си прическата, а не оставям косата си "просто така" и имам самочувстие.
Ефектът е поразителен! А отвътре пак съм си същата.. все аз. Но хората гледат по друг начин на мен, а и аз съм доволна от себе си. Изглеждам добре, със собсвен стил и не съм клонинг на останалите. И ми викат кифла.
И не съм тъпа. Не се обличам като курва, не се държа като такава, не подражавам на някого, не ходя с 2 тона грим.. или пък ми се случва. Отивам на дискотека, обувам къса пола, слагам блузка с деколте, много грим и пречее. Това тъпа ли ме прави? Защото изглеждам така? Тъпа ли ме прави това, че обичам да се гледам в огледалото и глупаво ли е, че наистина ми харесва да изглеждам по този начин?
Не мисля. Цялото "кефленство" е една измислица. Всеки е различен.. или пък подражава на някого.. или иска да се хареса? А може би всеки се чувсва добре по различен начин?
За хора около мен слагането на гланц по 10 пъти на ден е кифленско, също така гримирането всяка сутрин, панталоните в ботушите, гледането в огледалото, пушенето на тънки цигари, обувките с токове, малките чантички, скубенето на веждите, ходенето на кола маска..
Какво паранормално има в това? Чисто и просто личен избор. Кифла.. момиче, което слуша чалга, облича се "пазар фешънски" и се държи лигаво? ОК.. но това не е кифла. Това е същество без собствено мнение.
Разбирате ли.. неможе да има деление. Малко или много повечето индивиди от женски род са вид кифли. Коя жена не желае да се харесва? Просто всяка намира различен начин да го постигне.
Кифли, фешъни, чалгари, металисти, изпадняци, барбита.. или барби = кифла.. знам ли.
Кой е тъп в случея?! Така наречените КИФЛИ са хора като всички останали, сред които също има адските идиоти.
И бтв кифлата е
ЗАКУСКА С ПЪЛНЕЖ
    you belong to me too

you make my life complete
    you make me feel so sweet
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Jahi
МнениеПуснато на: Нед Фев 17, 2008 8:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: wicked wonderland

кифла? :р

п/с после ще дописвам ^.^

пък тя е на 13 о.о

UponMySoul
МнениеПуснато на: Пон Фев 18, 2008 12:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Human Error

Дами и господа, кифли и кроасани.
В момента се смея, бтв, не знам защо ама ми е много смешно, въпреки, че слушам едно яко дарк д'н'б парче. Тъй.
Искам да се извиня още преди да съм почнал, за хаотичността на мислите си. Ще ме прощава, щото нямате изобор. Такамз...
Кифлииии <3333.
Аз съм от Бургас. Весело градче. Нз колко души е, но мисля, че са над 200 000. Имаме си 50-тина метъла, в смисъл хеви метъляги - кубинки, кожени якета, дълги коса и т.н. Имаме 20-ина емота. И малко повечеко "скейтъри". Останала част са кифли и фешъни.
В каква връзка ви го казвам тови ли? Ами, мисля, че имам опит с кифлите и фешъни, достатъчно наблюдения и опит във взаимоотношенията си с тях.
Главното, поради което наричаме, някое момчие кифла са дрехите. Ами дааа. Не може едно момиченце - 6-ти клас, 13 годишно да се разхожда на високи токчета, вместо училищна чантичка, да носи някакво лъскаво "чантенце", косата й да прави главата и двойна и цвета на кожата й да не си лича от грима. Еми, съжелявам хора, но това за мен е ненормално. Това да се облечеш така, вече подлага на някакви съмнения интелектуалното ти ниво.
Тези момичета осъзнават, че "ние" им викаме кифли. Знаят какво се крие зад това жаргонно наименование и все пак се държат се едно света е техен и самочувствието им няма граници. Как е възможно това?
Те се мислят за повече от другите, това е дразнещото, а същевременно интелетуалното им ниво е значително по-ниско от това на другите, а цялата работа е че подчертават сескуалността си и все едно ти казват "ела ме наеби". ЛОЛ?
И да, наистина кифлите са по-тъпи. Каквото и да ми говорите, не можете да ме обедите в противното. Лично мен. За това не се опитвайте избощо, просто е загуба на време от ваша страна.
Теди не съм съгласен, за това което каза за видовете кифли.
Знам, за какво ще се хванете, някои хора и ще ви кажа. Музиката и дрехите са определящи. Може и да не го осъзнаваме, и да си мислим обратното, но е така. Всъщност мисля, че музиката е началото на всичко. От нея(и от изпълнителите) идват идеи за облеклото, тя събира хората в компании, определя интересите им(общо казано) и ги прави това, кеото са.
Хммм. Това си мисля в момента. Заедно с още 1000 други неща, но това изписах.
Хаотично е да, ама кфо да се прави.
Имам право на безброй постове. Ще се изкажа. Very Happy

Universe always settles the score.
- Does it?
No. But it should.
Върнете се в началото
Jahi
МнениеПуснато на: Пон Фев 18, 2008 9:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: wicked wonderland

Oh общо взето още преди това обясних какво за мене е кифла.И кво Теди според теб метълките не се поддържат така ли да го разбирам о.о , някво има момичета които слушат метъл/хардкор/метълкор етц и са бая по поддържани от няква розава(нямам против цвета и аз обичам розово) кифла дето на ден се пляка с 3493432230 вида крем за да изглежда по добре , бтв имаме такъв случай из класа ми една има тооооолкова много пласта фон дьо тен , че като я пипнеш по фейса остава отпечатък О.О (о йес да живее поддръжката) + аз не виждам за какво едно момиче трябва да ходи тоооолкова разголено ама то направо си го проси бе и после що има толкова изнасилваня и прочие и не знам колко етикети се лепят енд соу он ама как да не се бе не е нормално за бога на 13 като бях си играех с кукли едва ли не , никога не ми е било цел да ходя като проститутка . Една момиче по много по елегантен начин може да прилича на момиче и без да носи някви ве образни деколтета и поли дето и се вижда гъза , някак си за мене това не е красиво ами е направо ужасТно и отвращаващо. Някак си винаги може да изглежда привлекателно когато леко загатне формите си , а не да и изскачат буквално + че повечето от така наречените кифли не подбират дрехите годни за техните тела е извинявайте ама няква дебелогъзеста мазна сланинеста пъпчива руса ..клонинг да ми ходи с къси панталонки по дебелия и гъз или с бял панталон и прашки(черни) и късо потниче под което се подават 328739312 слоеве от шибания и корем..еми НЕ , НЕ е КРАСИВО :/
Колкото до акъла на кифлите еми не знам има изключително глупави същества от техният вид (всеки би казал има и изключения) е да ма при тях са повече ..някво дразни ме това , че са мега повърхносттни , сори външният вид не е всичко , важна е шибаната ценностна система а това да ходиш по партита , да се правиш на яка хаус биач(с готени цайси) и т.н , да се разголваш , да се напиваш , да се плякаш с тонове лайна да съдиш по другите само по начина по който изглеждат и да претендираш , че и те те съдят по същия повърхностен начин е жалко , а най тъпото е че компанията и музиката определят в повечето случай какви са ти ценностите ..еми извинявайте ма тва да казваш , че ще се ожениш за футболист и ше му родиш деца ( а учиш в строителният техникум и ти не знаеш за какво)е така представяте ли си 5 години учиш някви специални предмети и прочие при положение , че смяташ да учиш(повечето и такива цели нямат) нещо си друго е супер безсмислено и определено не показва адският интелект мамка му , да не знаеш азбуката и да си 11 клас е още по жалко о.о , да претендираш за каквото и да е , да не искаш да се развиваш , да смяташ че четенето на книги е за някакви убер гийкове или филмите са прости само показва твоето ограничение , нон стоп да клюкарстваш по адрес на еди кой си(тва и без да си кифла може да го правиш) или да говориш постоянно за шоута от рода на Биг Брадър абе жалка история...
после ше допълвам че ме домързя мнооооооого!

water_lily
МнениеПуснато на: Пон Фев 18, 2008 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

valium & cherry wine

Днес минавах по коридора на 8-ми клас в училище и в първия момент се втрещих. Обикновено не минавам оттам, или бързам или не ми е правило впечатлеие, но днес се загледах...
И какво мислите, че видях?- ами доста подобия на снимките в по-горния пост. Не точно така изглеждащи, но като чета понятията за кифла- мисля, че перфектно се вписваха. И отивам аз да карам немски и в междучасието разговорът се завъртя около това как от година на година приличат все повече на някакви ..миии..как да го кажа, леки момичета...
Даа..обаче с кого водих аз този разговор?-е ей такива същите кифли!
Много е на мода да мразиш и да критикуваш, еххх..
Щом се е казало, че кифлите са лошо нещо и как приличат на курви итн- нека ги осъдим на смърт.

До преди да се регистрирам в този форум не бях и чувала подобно определение за момиче.- никакви кифли, козунаци, тутманици etc.
Може и ограничена да съм, може и да не съм се инересувала, но е факт, че идея нямах какво означава кифла..
Аз и сега не разбрах всъщност, за мен кифла е оправдание да не харесваш някой друг човек. : )
Въпрос на мнение де.

Кифлите, разбирате ли- били тъпи..Не знаехте ли? Има и тъпи естествено, къде няма тъпи хора? Това , че си облякъл тениска на Металика прави ли те много остър? Естествено- автоматично отивай в Менса. : )
Дрехите определят, казвате характера, чудесно-искам да съм актриса тогава, всеки ден с различни дрехи, зависи дали играя селянка, принцеса, уличница, професор. : )
И какво- ще гледате дрехите или ще съдите по играта ми? По мен като актриса?
Вие няма всъщност, вие ще видите дрехите и ще определите. Искам Оскар тогава, толкова лесно ще съм ви убедила и съм си изиграла ролята блестящо,с едните дрехи, ех колко лесно било х)
После ще кажете, че в стинския живот е различно- не играеш роля ами си себе си.

И все пак:
Jahi написа:

да съдиш по другите само по начина по който изглеждат и да претендираш , че и те те съдят по същия повърхностен начин е жалко

Не искам да бъда груба, ноо..гледайки предните няколко реда и това изказване просто останах без думи. Може да съм тъпа кифла, но доколкото разбирам казваш, че е жалко да определяш някой по външния вид, а ред по-горе твърдиш как руси с бели панталонки и прашки са тъпи, защото носят белите къси панталонки. : )
Така е – на панталона ти всичко пише, с колко си завършил срока, колко книги си прочел, какава обща култура имаш..: )

Jahi написа:
няква дебелогъзеста мазна сланинеста пъпчива руса ..клонинг да ми ходи с къси панталонки по дебелия и гъз или с бял панталон и прашки(черни) и късо потниче под което се подават 328739312 слоеве от шибания и корем..еми НЕ , НЕ е КРАСИВО :/

Така ами! Всички трябва да сме образец за красота! Какво си мислите- че може да се обличате както искате?! Не можеее : )
Иронията настрана...важното е сам да се харесваш, като мислиш, че така изглеждаш добре- какъв е проблема? Явно и някой друг мисли все пак като теб- и неговото мнение е по-важно, отколкото друго, което ти казва „ Ти си грозна и дебела, скрий се някъде, сложи си забрадка, чувствай се малоценна и нека всички се правят, че не съществуваш”.
Обикновено цялото това „кифлене” итн е с цел някой да те хареса..плоско е, ок-съгласна съм, ама я се замислете- вие не искате ли някой- поне един човек, непременно да има хубаво мнение за вас? Не казвам, че това се постига само с външен вид, даже напротив, нито, че по горното описание за русата кифла някой може да хареса подобна гротеска, ама осъзнайте се..
Външния вид не е всичко, но явно те слага в някаква категория- тогава ще избереш поне да се опитваш да бъдеш в тази, която искаш.

UponMySoul написа:

Тези момичета осъзнават, че "ние" им викаме кифли. .... а цялата работа е че подчертават сескуалността си и все едно ти казват "ела ме наеби". ЛОЛ?

Ами...за тях/ нас (не знам в кое лице да говоря о.О ) да си кифла не вярвам да е обидно. Най-малкото, че ти можеш да твърдиш как познаваш кифлите, но те не познават друго. Всеобщата представа за метъл, доколкото знам е някой, който не се къпе. Даа, знам- комично е, ама и мнението за кифлите така звучи- кифла, която не се вижда под тонове грим, с които крие колко е ужасТна. : )
Нещата винаги имат две страни бе хора! Не може така да слагаш под общ знаменател всички и да съдиш по нещо такова като цвета на косата.
Ми то блондинките досега да бяха изчезнали от всичките вицове за тях/ нас. : D
Всичко в кръга на шегата си е нормално, но велики изводи, класификации и обиди въз основа на такова нещо- лично за мен, издават по-скоро ограниченост от друга страна. :Р

UponMySoul написа:

И да, наистина кифлите са по-тъпи. Каквото и да ми говорите, не можете да ме обедите в противното.

Нищо, нека поне да опитаме да те убедим : )

Върнете се в началото
kim
МнениеПуснато на: Вто Фев 19, 2008 12:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Аз пък съм от София - съвсем не толкова весело градче. Точните цифри са ми още по-непонятни, та би било глупаво да се опитвам да ги налучквам. Но ето, вие си имате петдесетина метъла, двайсетина emo-та, малко повече скейтъри (не ме вълнува дали са поставени в кавички или не), а останалата част са ви кифли и фешъни. Вярвам, че съотношението тук е горе-долу сходно, само дето бройката е пъти по-голяма и в зависимост от модата тя претърпява известни метаморфози, за които всеки е в състояние да си даде сметка. Съвсем като теб, аз също си мисля, че имам достатъчно опит и наблюдения относно взаимоотношенията ми с кифли и фешъни. А редом с тях, твърдя, че имам и с така старателно изброените по-горе метъли, emo-та, скейтъри и прочие. Няма да си правя труда да изброявам всевъзможните етикети, които са налепени по челата на хората, защото най-малкото нямам нито времето, нито нервите да се занимавам с нещо толкова очевидно за (надявам се) всеки от нас. А да кажа ли в каква връзка казвам аз това? Ето в каква. Някои от тези хора са умни, други - не. Някои са забавни, други - не. Някои са приятна компания, други - не. Някои ми харесват, други - не. И така нататък, надявам се схващате така трудно откриваемия замисъл. Отново няма да си направя труда да изброявам, но този път не, защото нямам нерви, а, защото ми се струва безкрайно отегчително занимание. Или казано в прав текст - винаги е имало, има и ще продължава да има както от едните, така и от другите, но това никога няма да бъде в каквато и да е било зависимост със стила, в който човек се облича. Казват, че имало три типа хора – едните посрещат по дрехите и изпращат по дрехите, вторите по дрехите посрещат, но изпращат по ума, а третите посрещат по ума и изпращат пак по него. Аз ли? Аз си мисля, че всеки човек прави сам за себе си избор какъв да бъде той самия и какви да бъдат приятелите му, а всички останали, които искат да гледат сеир и да раздават остроумни забележки... Да, ами те могат най-спокойно да го духат. Без извинение.
Виждате ли, мисълта ми е следната. Аз искам да се чувствам свободна да облека всяко нещо, което ми хареса без да се притеснявам, че ще бъда заклеймена като „тъпа” след това. На 17 години съм и не искам да чакам да стана на 30, за да мога да си позволя да се облека женствено и това да не отразява умствения ми багаж. Искам хората да ме класифицират едва след като са разговаряли с мен по някой въпрос, уважили са ме, проявили са интерес към вътрешността ми. Ако в последствие ме определят за глупава – ами добре, чудесно, нямам проблем с това, търпя критика и уважавам чуждото мнение. Повтарям – критика, която е обоснована по един или друг начин, а не безпочвено каруцарско сипене на обиди. Две неща, между които (явно) повечето не правят съществена разлика. Не очаквам от никого да ме харесва, очаквам единствено елементарно уважение. Не е кой знае какво, до възпитание може да се сведе дори. Разбирате ли, искам да обличам всяка дреха, която ми харесва без да бъда съдена за това. Ако имам хубави крака, харесвам си ги и искам да си ги показвам – ще го правя, разбира се. Ако имам хубави гърди, чувствам се добре в кожата си, възприемам се като красива и искам да покажа това – да, отново ще го правя и то с огромно удоволствие. Това тъпа ли ще ме направи? Когато изляза навън с къса пола, една идея по-плиткоумна ли излизам? Ако си сложа блузка с голямо деколте, нима автоматично по-голям боклук ставам? Да си отговоря ли, или самички ще си направите изводите? Понеже, всъщност, те са повече от ясни. А именно – парцалите на задника ми не определят това що за човек съм. Дори музиката, която слушам не определя що за човек съм. Нищо, което може да се разбере за секунда не може да ви накара да разберете каква съм в същността си. Прекрасно би било ако действително можеше да разбереш за един човек, че е глупав само по външния му вид. Така никога няма да се хабиш за него, никога няма да останеш разочарован, никога няма да те боли. Е да, ама не. Сама по себе си аз представлявам толкова много неща, че когато някой ми каже, че съм глупава само, защото имам розова дреха по себе си; че съм надрусана само, защото съм в добро настроение; че съм превзета, защото се смея, аз вътрешно все се питам как, по дяволите, някои хора биват толкова тесногръди. Знаете ли, когато бях малка ми пукаше повече. Обиждах се от разните прибързани оценки, нараняваха ме постоянните упреци и лозунги, които хората от определени компании ми налагаха, а аз колкото и да се стараех, не успявах да се впиша в представата им за умно изглеждащ човек. Ето ме сега, няколко години по-късно. Нося кецове, дънки, спортна раница, спортно яке. По абсолютно нищо не се вписвам в определението за кифленски стил на обличане. Не нося обувки, лятото дори чехли не успявам да си намеря, не нося къси поли и големи деколтета. Не мисля, че имам какво да показвам, а колкото и нереално да ви звучи – има хора, които съобразяват дрехите с фигурите си. И въпреки това, все от някъде се намира някой човек, претендиращ да бъде безкрайно стилен и спадащ към някаква група хора, който буквално за секунди ми лепва етикетчето „кифла”. Казах вече, преди се чувствах зле. Сега се научих да отстоявам това, което ми харесва и най-спокойно питам: „Добре, казваш кифла, но защо?”. И за всеобща почуда никой не може да ми отговори. Защото зад подобно определение стоят злоба, завист, неизбити комплекси и още куп ей такива гнусотийки, а не реална обосновка. Какви са тея схващания, които дори на баба ми й се струват остарели не мога да проумея. Кога най-сетне всички хора ще си набият в прекрасните главички, че не е срамно да бъдеш момиче? Да, ако искам ще се лакирам с какъвто си лак реша и ако искам това ще е темата, която ще обсъждам с часове. Понеже, знаете ли, мога го и съм го правила. И какво, глупава ли ще ме наречете? Хайде в такъв случай се върнете в началото на поста ми и започнете да препрочитате, ако обичате. И за прически мога да си говоря, вълнува ме как изглеждам, виновна ли трябва да се чувствам за това? Или пък трябва да наричам всяко поддържащо се момиче „тъпа кифла”, избивайки някакви незнайно от къде породени у мен комплекси за малоценност? Ако ми харесва – ще се гримирам, да. Проблем? Да, имате проблем и сега ще ви обясня в кое се състои той. Състои се в това, че не можете да допуснете някой да излиза извън рамчиците, в които сте го подредили във вашето елементарно съзнание. И всеки трябва да е прилежно подреден в колонка, защото иначе просто ще настъпи безпорядък в така подредения ви иначе свят. А това е толкова недопустимо.
Ники, казваш, че музиката е определяща. Да, музиката действително говори нещо за човека. Но не, далеч не е основното. Ще ти го кажа по този начин - имам дори чалга песни, които ми харесват. И да, това не ми пречи да искам да отида на концерт на Metallica, или (о боже!) да харесвам Audioslave да кажем, че ми е най-прясна случката. Изморена съм от предразсъдъци, до такава степен ми е писнало, че всъщност дори не си давате сметка колко ме е яд и колко безпомощна се чувствам, че не мога да накарам някого да осъзнае какво абсурдно твърдение защитава. Толкова пъти ми се е случвало разни хора да ми възкликват "О, нима слушаш това и това?", "Я, този филм как така си го разбрала?", че вече ми се гади. По-голяма простотия от тази сам да си налагаш ограничения просто няма. Да, слушам това и това, да, харесвам и разбирам онзи филм, да, да, да и пак да. И все пак не им пречи на хората да ми слагат определението "кифла". И сега какво излиза? Че хем съм интелигентна, хем съм кифла. Хайде оборете ме.

Петя, слагаш снимки, които (предполагам) би трябвало да изказват някакво твърдение, но аз не го проумявам, така или иначе. Показваш опаковката - чудесно, но как доказваш, че момичетата не са умни? Понеже, ето ви иронията - можете да ми пускате милион снимки на разни чалгарки и да казвате как е възможно да са на 13, а да се обличат така, а пък всъщност изобщо да не знаете що за момичета са те. Отделно, това по никакъв начин не контрира моята позиция. Глупави и повърхностни момичета има, да. Със сигурност огромна част от тях се обличат по този начин, но има още куп такива, които имат съвсем различен стил и все пак продължават да бъдат ограничени. Това да бъдат показвани снимки на (предполагаемо) повърхностни хора не казва абсолютно нищо по простата причина, че простотията я има навсякъде. А това, че я има И при момичета с такъв стил на обличане не може да служи за какъвто и да е било аргумент. И все пак, ставайки въпрос за снимки - на втората девойчето е съблечено, а аз всъщност бях останала с впечатлението, че обсъждаме начин на обличане, а не това интелигентни ли са курвите. Безкрайни са примерите за превзети личности от женски пол, но, по дяволите, де да бяха само така наречените кифли. На светът щеше да му е къде къде по-леко. Пускаш снимка и очакваш, че с нея показваш нещо. В този ред на мисли аз мога да дам линк към някоя от твоите снимки, на които си с островърхи обувки на висок ток върху масата у вас, или пък тази, на която си отново с тях, само дето по сутиен на леглото, обаче, чудя се, как това ще покаже можеш ли, аджеба, да си интелигентна? Както ти не обичаш да бъдеш заклеймявана като емо, защото носиш косата си еди-как-си и това предполага някакъв евентуален характер, така и никой друг не обича да бъде класифициран въз основа на нещо толкова повърхностно и преходно като външния вид. Просто е?

Не искам приятели, които са ми такива само, защото слушам музиката, която те определят като "хубава". Не искам приятели, които ще ги вълнува коя марка са ми кецовете, защо ако не са маркови, разбирате ли, не важа. Не искам някое момче да ме харесва само, защото отговарям на представите му за хубав стил на обличане. Някакси, имам се за повече от това. И откровено започвам да се замислям дали да не започна да се обличам като най-бруталните чалгарки в София, пък може би тогава повече ще си отсявам хората и ще виждам кои ме оценяват заради това, което съм, а не, заради опаковката, която им предлагам.

Познавам достатъчно момичета, които са пример за типична "кифла", но, които, вярвайте ми, са по-интелигентни отколкото всичките ми опоненти, взети редом с мен на куп. И за да не ми излезете с номера, че, виждаш ли, те са били единични случаи, ще кажа следното - като цяло, наистина свястните хора са по-малко от другите. Това е положението, факт е. Мога да се сетя за куп малоумници, но тези, които наистина си заслужават да ги уважаваш и цениш са малко. И това правило важи във всеки шибан случай, без значение какви дрехи носиш или каква музика слушаш. Колкото глупави кифли познавам, толкова и анти-кифли. Хайде говорете ми за изключения и правила, моля ви се.

Ако поне за момент човек се изолира от прототипите, които си налага, ще си даде сметка, че това е толкова абсурдно, колкото и да твърдиш, че всички метъли са готини. Понеже, ето какво, аз познавам хора, които наистина го твърдят това. И знаете ли? Те са в точно толкова голяма заблуда, колкото сте и вие. Защото един човек има толкова много характеристики, че е грозно да съдиш и сочиш с пръст най-преходната и най-незначителната му такава. И както най-марковата дреха на света няма да направи вас самите по-маркови, така и най-противната фешънска леопардова рокличка няма да ви направи по-плоски, от колкото така или иначе - вече сте.

И най-вече, какво ви вълнува колко фон дьо тен си слага някакво момиче, което виждате на улицата? Нека си слага, нейно си е лицето, нейн си е вкуса. Вкуса, не акъла. Понеже между тези двечките неща има една огромна разлика, която, необяснимо за мен, не я осъзнава всеки. Аз когато си говоря с някой ме вълнува разговорът, а не вкуса му. Имам си мой, аз си се харесвам. Не ми е работа да набеждавам за глупави другите само, защото, аджеба, са различни.

Слушайте Jimi Hendrix - If 6 Was 9.
А не, чакайте малко, как аз може да слушам Хендрикс?!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща Страница 2 от 3

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov