Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Изкуството да си човек « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Predator-S
МнениеПуснато на: Сря Яну 02, 2008 1:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Harvester of Sorrow

Бих писал доста по темата, но не виждам смисъл вече, още по-малко като аз самия едва ли се вписвам в категорията "човечен, истински, различен" и т.н. Ако някой може да даде и точни определения на тези термини, разбира се.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger MSN Messenger
B.G.
МнениеПуснато на: Сря Яну 02, 2008 1:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Индианец

Ще ви дам 3 причини, поради които мисля, че не трябва да мразите тези хора. Първо, омразата е деструктивно чувство. Никой не е извършил велики дела воден от омраза. Второ, безсмислено е да си тровиш нервите с нещо, което не можеш да промениш. И трето, по мое мнение най-важното в случая, хората без съмнение не са виновни за това, което са. Влияят се от средата в която живеят. От мизерията, от ниските заплати, от надменното отношение на някои към положението им, от факта, че тъпунгерите, които до вчера са си изкарвали хляба по анцуг с бухалка на рамо карат скъпи коли докато те, балъците, изкарващи си честно прехраната се возят на москвета и жигули и няма изгледи това положение скоро да се промени. Доста често това те пречупва. Знам, че звучи прозаично, но е и логично от друга страна. Ясно е, че е трудно доводите на разума да влияят на чувствата, но все пак се замислете върху това. А ако някой си мисли, че смисълът на живота е да се правят добрини много скоро ще остане разочарован. Бъдете малко повече егоисти и ще бъдете по-щастливи.
МнениеПуснато на: Сря Яну 02, 2008 7:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Angels on my shoulders, head in the clouds

Моля. Мислих, мислих, мислих, слушах и пак мислих. Извинете.
На мнение съм, че човек трябва да мрази, да е зъл, да изпитва инстинкт за отмъщение. Извинете. Когато не го можеш, извинете, не си човек. Когато вече си го преодолял, както вика Бете Гойко си помъдрял, извинете, не си човек.
Единственото, което премислях и ме стъписва, все още, е мястото на подлия, озлобен човек. Може би е по-красива показната злоба и все пак, извинете, не може да е по-истинска, колкото и да е парадоксално. Ако искаш да нараниш, то ще продадеш себе си в името.
Моля.

The things I've seen
changed me into A cold person with no tears
smashed my hopes with no returns
forced me to walk inside of a darken walls
make me prefer to close my eyes and to live inside an Eternal Dreams
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
B.G.
МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 1:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Индианец

Аз пък си мислех, че главната ни отлика от животните е, че ръководим действията си първо от разума и после от инстинктите...
МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 3:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: wicked wonderland

Bate Goiko написа:
Аз пък си мислех, че главната ни отлика от животните е, че ръководим действията си първо от разума и после от инстинктите...
по лоши сме от животните..там е лошото , щото те всичко им е оправдано (инстинкти за оцеляване) взимат толкова колкото им е нужно , а за нас думата "достатъчно" е изтрита от речника ни..
B.G.
МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 11:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Индианец

А дали просто не могат да вземат повече от колкото им е нужно, че понякога и толкова не успяват? Взимат толкова колкото могат, също както и ние. Някои имат големи рога, други имат дебела кожа, ние имаме развит разум и се възползваме от него за да си изградим света в който живеем по наш вкус. Но както и да е, мисля че това не се вписва съвсем в темата.
МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: толкова близо и същевременно толкова далече

аз мисля,че заглавието на темата е и отговор-изкуството да си човек.казват,че човекът е несъвршен.че може би сравнен с животните ,той има много повече недостатъци.но уникалното за човека ,са чувствата!!!и именно чувствата ни променят.хубавите и лошите,защото в живота си човек има и от двете по много.
сещам се за един израз-"децата не приличат на родителите си,а на времето ,в което живеят"!и това е много вярно,защото няма как да останем незасегнати от случващото се около нас.онази госпожа ,за която пишеш се е отдръпнала,защото знае какво се случва в днешно време ,знае че има много опасности.и се е опитала да защити детето си от тях,но и то няма как да не опознае тази страна на нещата.
могат да се дадат още много примери и нещата казани в песента са верни,но всичко произтича от това,че всеки човек е един малък свят и това е изкуство!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Snob
МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 7:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Bate Goiko написа:

Аз просто използвам разума за осъществяване на неща водени от чувствата. Мислиш ли, че ако нямаше чувства щеше въобще да правиш нещо. Хаха. Най-великото са чувствата. Разума ряпа да яде. Човека разумно същество? Ок. Това го казваме за човека предатор. А човешкото в кое ли се крие (:

The things I've seen
Върнете се в началото
B.G.
МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 8:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Индианец

Уникалните човешки чувства са в резултат повече на разума отколкото на инстинктите според мене.
МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 8:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Percussion Interlude

Местожителство: I hide among the shades

кои са уникалните човешки чувства Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
B.G.
МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 8:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Индианец

Ми разни като съвестност примерно, които ги няма при другите животни.
МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 8:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

†MidiaN† написа:
кои са уникалните човешки чувства Very Happy

погубващ инстинкт за прогрес, демек самоунищожение заедно с всичко останало наоколо
Very Happy
никаде го нема ^^^

The things I've seen
Върнете се в началото
Snob
МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 8:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Bate Goiko написа:
Ми разни като съвестност примерно, които ги няма при другите животни.

по-разумните е доказано, че имат все по малко от това как беше уникално (;
прави си сметки

The things I've seen
Върнете се в началото
lonkata
МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 10:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: Някъде далеч от този свят...

Аз си мисля, че много много отдавна се изгуби значението на думата човек...или на това да бъдеш човечен или да мислиш, като човек. Дори животните са може би много повече хора, защото те поне не се избиват за кеф и за пари, а за да оцелеят. Защото на тях им го налага природата им, а нас, кое ни го налага?
Егоисти...един от преподавателите ми беше казал, че човека е зароден с егоизма и е доста прав, но какво можем да направим? Да го променим..надали. Няма да се променят нещата докато това не опре до самите нас, до нашето щастие и необезпокоявано съществуване, а мже би дори тогава няма да го промени. Никога няма да бъде като в приказките "..и те живели дълги години в мир и разбирателство". Няма таква "опасност". Хората са твърде погълнати от ежедневието си, от това да "свържат" двата края и тн и никой не обръща внимание на най-малките и простички неща, които всъщност са важните, които правтя живота красив. Хората отдавна забравиха какво е да бъдеш хуманен, да бъдеш човек и да подадеш ръка на някой в беда. Глупавото е, че ние го знаем, но никой не го прави (може би почти никой). Защо? От страх, от срам, от..не знам иаз? Страх да се оделиш от всички? Страх от това да не те посочат с пръст? Тъжно е, че живеем в такова общесъво, тъжно е че и децата ни ще отраснат в такава среда. Страшното е че когато един ден детето ти дойде и те попита "Защо той ме удари или нагруби" ние няма какво да им отвърнем. Страшно е, защото децата ни живеят с това, което виждат, а още по-страшно е, че никой не прави нищо, за да го промени.
Някой по-нагоре беше писал, че няма смисъл от тези теми и тн..абе не точно така, защото така поне се вижда, че има някой който го е забелязал т'ва и че не му досавя много голямо удоволствие да живее в свят на егоистични същества, където всеки е невидим за другия. Не е много, но пак е нещо, все пак малко са хората, които обръщат внимание на този "малък" и "невидим" проблем. Нали сме именно това - невзрящи бедняци, които се бият, за да отнемат кравайчето щастие на "другаря" си.

I see yoy
Your life shines the way into paradise
So I offer my life as a sacrifice
I live through your love
You teach me how to see
All that’s beautiful
My senses touch your word I never pictured
Now I give my hope to you
Върнете се в началото
GavRaiL
МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 2:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: in HeLL

lonkata написа:
Защото на тях им го налага природата им, а нас, кое ни го налага?

Е че не е ли заложено в природата на човека да бъде егоистичен, чувствен, агресивен, себичен? Примерно и животните водят борби за женски и за територии, не ги гледайте като толкова безобидни, гледах в един филм разправяха как едно женско насекомо изяжда мъжкото, след като я е оплодил.. Laughing

Bate Goiko написа:
Никой не е извършил велики дела воден от омраза.

И тва не е вярно. Може би хората водени от омраза не са извършили добри дела, но те със сигурност са били велики.

И секи човек има и тъмна и светла страна и сам решава коя ще показва и коя всъщност ще е.

BG FoReVeR
Made by: GavRaiL
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща Страница 2 от 4

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov