Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 Изкуството да си човек « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
UponMySoul
МнениеПуснато на: Пон Дек 31, 2007 3:32 am    Заглавие: Изкуството да си човек Отговорете с цитат

Human Error

Dedicated to all, who will say: "It was nothing to do with me"

"Продължавам да се вдъхновявам от
разликата между мен
и комика, който сменя си десена всеки ден.."

"..приемам с безразличие
комплексите на масата създадени от нейното безличие.
Ничие
остана чувството да си способен
на изкуството да си човек.."

"..не да плюеш върху всяка
протегната за помощ ръка.."

мда...бг хип-хоп...принципно не слушам таква музика, ноо тази песен попадна на компа ми...зациклих..вече втори ден го правя. И ми доставя удоволствие и продължавам..

Задавам си въпроса "защо". Защо тази песен е толкова красива и болезнено вярна? Защо хората са такива? Защо?
Разхождам се. Вървя. Обикалям. Гледам хората - наляво, надясно, напред, назад. Еднакви. Глупави. Празни...
Не хора, а зомбита. Не живеещи, а циклещи. Един уникално грозен кръговрат, неебаващи за околното. За това какво ги заобикаля..ти знаеш ли?
Радвам се, че не съм като тях. Знам го. Чувствам го. И се радвам безкрайно много винаги когато срещна някой като мен. Защото такива хора има. Като диамантите в земята са. А земята...а останалите хора..банда страхливи нещастници незнаещи за какво става въпрос, обръщащи гръб и отричащи всичко, което не знаят и не познават, не разбират и не харесват. Като веднъж, някакъв мат пиян човек, аз се опитвам да го сложа на някаква пейка, втф, човека поне да седне, имба проблеми ясно е, 6том е прибягнал до алкохола, и в това време минава жена с детето си, усещам я, обръщам се и в момента когато срещна погледа й тя се отдръпва, обръща се, скрива детето си и сменя посоката на 180 градуса. Аз оставам потресен с "втф" на устата. ВТФ?! Каква е тази майка? Не ме интересува..
Радвам се, че съм различен, че не съм част от тази маса комплексирана и безлична маса, която отрича всичко освен себе си...

..ако сама не помисля за себе си
никой вместо мен не ще го стори..

Заслужаваш ли това, което получаваш
и достатъчно ли е онова, което даваш?
Аз не знам,
но твърдо съм решена отговора да си дам..

Те нещата са свързани...как някой който е готов да се изплюе на ръката ти, протегната за помощ, ще помисли за теб? Никой. Сам си. Сам. Наистина сам. Дори приятелите, дори родителите, дори всички и всичко. Може би любовта е нещото най-силно отричащо самотата, но дори и тя на моменти не може да спаси, но аз вярвам. Аз се надявам. Закъде сме без малко надажда, която да ни поддържа? Няма да си губя времето да перефразирам и да обяснявам послените четери реда от последния цитат - Заслужаваш ли това, което получаваш
и достатъчно ли е онова, което даваш?
Аз не знам,
но твърдо съм решена отговора да си дам.
Би ми станало много приятно ако поне 1 от вас, поне за 1 секунда се замисли в/у тези 4-ри реда..

Ние ще кажем тук сме за добро,
заради любовта ни към живота и заради това да бъдем едно..
Вярата в доброто е илюзия за нас самите..

Странно ми е какво в живота виждат останалите хора? Безразличните сенки разхождащи се около мен всеки ден. Навсякъде. А доброто? Къде точно е това "добро"? Не го виждам нещо..Няма начин да бъдем единни не и с тази заобикаляща среда..доброта, любов, единство..изхвърлени на боклука..

Защо?
Въпрос без отговор в наше време.

Безмълвие следва този въпрос. Генно заложено? Най-вероятно..хаха..

Спускам
се по улицата прашна,
светло бъдеще ли ме очаква или участ страшна.

Рими съдържащи едновременно своя въпрос и отговор..няма да разбереш докато не излезеш от прашния облак, а оттам политаш или падаш в пропастта.

Как е възможно хората да са едновременно толкова уникални и толкова еднакви? И същевременно да ги мразя толкова много всичките? Дано някой ден нещо ме промени. Нещо да промени гледната ми точка. Нещо да промени хората..към добро. ЛОЛ
Защо трябва да ти е дадено нещо повече, за да си човек?

Така ги виждам аз нещата и не губя фокус,
обикновен човек съм, а не лице на показ..

П.П. Sensei, Yoko, Wosh MC, Negara - Chovek Na Pokaz

Не е нужно да офлууждате абсолютно всяка тема. =/
water_lily

Universe always settles the score.
- Does it?
No. But it should.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
water_lily
МнениеПуснато на: Пон Дек 31, 2007 10:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

valium & cherry wine

Местожителство: City Of Delusion

Вече имам резистентност изградена
и приемам с безразличие
комплексите на масата създадени от нейното безличие.

Нямаш..там е проблема, не всички искат да се примирят, не всички свикват да са "лица на показ", част от масата..
И ти с тази тема го доказваш ..но това е и хубавото, нали...
Пък към промяна..като сега не ти харесва..опитваш да промениш, опитваш да отвориш очите...
Странното е, че даже и създателите на текста може да го осъзнават..а може и не, понеже е станало банално даже всеки да повтаря, че живее в общество на маски, за някои направо си е оправдание, за други начин да се правят на интересни, мъдри и прозрели...кимат с глава и казват "аз съм различен", а всъщност именно с това стават клиширани отново.

и щом на Вуте му е зле да викаш ‘а така, а така’

Мне..сега казваш "О, колко жалко, толкова съжалявам за теб", ама си мислиш "на него му е зле, ахахах-пада му се,аз малко ли съм страдал!"
Пфф- злобата властва..ама то си е заложено..хората са егоисти..няма как да не си-важното е поне за един човек да не бъдеш, поне за един да дадеш всичко от себе си, без да мислиш за себе си, малко в стил "предай нататък"...

Кой от кой по болен,
недоволен от живота си
разхожда се по улицата с лоши помисли

Ами всеки си има проблеми пък...различни, за един може едно да е трагедия, за дру друго..зависи на страндартите ти..как бешпе-гладуващите деца в Африка страдат, ти си болен от анорексия богат и красив- пак страдаш , въпреки, че сам си си го причинил.

Ах, как искате да ни превърнете в поколението без глас.

А всички повтарят как ние сме "младото"поколение и бъдещето на България...и същевременно учителката ти ти казва "Няма да ти подпиша дипломата, ако не обещаеш да заминеш за Германия"-не сме поколение без глас..просто гласът е заглушен от огорчението на по-възрастните..
От опит глава не боли...ама в живота боли, защото може да имаш право само на един опит.

Ти казваш защо майката се е обърнала и избягала...защото не знае какво да очаква, ти помагаш, но тя вижда каквото очаква..Никой не очаква помощ да получи, ако се замислим реално..оплакваш се, споделяш..и все пак подсъзнателно знаеш, че ако не си помогнеш сам- няма кой друг..има и изключения..понякога, но те са с прекалено висока цена или с мотиви, които понякога даже смелото въображение не може да си представи..а може да съм прекалено голяма циничка станала *свива рамене*. Ама предразсъдъците съществуват..и са масови- прибирам се вечер по някаква малка учличка и виждам групичка цигани примерно(или роми все бъркам кое беше по-учтивото) ...та...няма да потръпна ли?! Въпреки, че не съм имала..хм..проблеми примерно- слушал си прекалено много за това, за да пренебрегнеш инстинктите си.

И аз все пак гледам на всеки човек като уникален..може да е част от масата, но никога не може да си сигурен какво го е накрала да стане част от нея...Но не го оправдавам, че не е достатъчно силен да й се противопостави.. А може просто да е уморен да се сблъсква с всичко,
а стената да не помръдва...
Ама да не се отказваш е смисъл пък..и цел

Така ги виждам аз нещата и не губя фокус, обикновен човек съм не лице на показ

Не си..защото поне опитваш...и ставаш лице на показ, защото и на теб някой ще подражава (:

But I don't know where that somewhere else is, you know?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Aedorriel Shaam
МнениеПуснато на: Пон Дек 31, 2007 12:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Тва е една от най-готините БГ песни които съм слушал
И със сигурност е най-доброто на Сенсей и Йоко
Върнете се в началото
PianoLady
МнениеПуснато на: Пон Дек 31, 2007 3:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

It's never lupus

Местожителство: Деветата Луна на Атлон

Хъх... толкова пъти съм търсила отговори на тези въпроси, ама си я бая сложничко. Не знам откъде да започна и има ли изобщо смисъл да започвам.

Доскоро първата дума, която ми хрумваше когато трябваше да анализирам самата себе си, беше "наивност". Глупаво, нали? Сигурно така ще си помислите, но определено се чувствах по-щастлива тогава, когато бях ужасно наивна и се надявах... Може вярата в доброто да е само илюзия, но е хубава илюзия. Толкова по-хубаво е когато вярваш, че доброто съществува - не в лицето на единици хора, а във всички или поне в масата. Да вярваш, че на хората им пука един за друг и няма да "плюят върху протегната за помощ ръка". Наистина, по-хубаво е!
Докато сега, всичко което слушам, чета, виждам със собствените си очи... всичко убива наивността ми! Не искам да става така, но не мога да го предотвратя. Спирам да вярвам и да се надявам, а не го желая! Но какво... Да променя света? Ами не мога или поне не зная как. Единственото, което мога да променя, съм самата аз.

Защо всички стават еднакви - ами това е отговора. Какъвто и да си, когато виждаш колко е свирепо всичко около теб; когато започнеш да осъзнаваш безсилието си да подобриш каквото и да било; когато виждаш как грубите, нахалните, егоистите мачкат всичко по пътя и постигат целта си, а за теб - който се опитваш да си добър, честен, благороден - остава само да духаш нечий (без извинение)... Ами много ясно, че накрая и ти ще станеш един шибан егоист.
Аз лично за себе си го усещам... Усещам как с всеки изминал ден ставам все по-егоистична, а преди не бях, ни най-малко не бях. Мразя се, че се случва така с мен, но не мога иначе. Вероятно просто не съм достатъчно силна, вероятно масовата част от добрите хора не сме достатъчно силни, за да отстояваме и запазим качествата си.
Възхищавам се от цялото си сърце на единиците, които има тази сила! (поклон)

Мога да пиша много за това, но нямам никакво желание.

Ники, страхотна тема, ама и много тъжна. :/

Върнете се в началото
water_lily
МнениеПуснато на: Пон Дек 31, 2007 3:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

valium & cherry wine

PianoLady написа:

Защо всички стават еднакви - ами това е отговора. Какъвто и да си, когато виждаш колко е свирепо всичко около теб; когато започнеш да осъзнаваш безсилието си да подобриш каквото и да било; когато виждаш как грубите, нахалните, егоистите мачкат всичко по пътя и постигат целта си, а за теб - който се опитваш да си добър, честен, :/

Напълно съм съгласна с теб и все пак...
Няма идеални хора...ти казваш, че всички са егоисти, а после обвиняваш мен, че се опитвам да съм "мила"- защото не било възможно да бъда мила с всички..но не ми пречи да опитвам.
Не мога а обичам всички, но вярвам, че всеки има право на ..хм..втори шанс, за да покаже себе си, вярвам, че обстоятелствата влияят прекалено и не хората са такива- а начинът, по който ти ги възприемаш. =/

Върнете се в началото
spiral static
МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 3:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Точни тези дни доста бях мислила на подобна тема.
Стигам все до извода - ХОРАТА СА ЕГОИСТИ.
Никой не дава. За това всички са безлични. За това вървиш по улицата всякаш сам. На никой не му пука за теб. А има ли защо? На теб пука ли ти за някой от тях, непознатите?

Цитат:
Как е възможно хората да са едновременно толкова уникални и толкова еднакви?

айде де (:

Всеки с проблемите си, всеки с живота си, всеки те гледа като даденост, всеки си знае че е повече от другите, даже да си мисли че осъзнава, че всъщност е никой.
Така се сетих как още от малка се чудя как хората приемат, когато разберат че е станала трагедия и са починали много хора. '30 човека починаха, 4ма са ранени..' 'Боже, каква трагедия!' На другия ден е забравено, ти не си потърпевш можеш само да се направиш на съпричастен, да се самозаблудиш че ти пука. Докато не те сполети лично, няма да го усетиш истински. Не ти и трябва.
Да, сами сме.

Hopes and dreams .. винаги ще е така, за това можем само да си гледаме нашия си живот, повече не можем. (:
UponMySoul
МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 5:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Human Error

След като на хората не съм представител типичен,
трябва ли, че супер много ги мразя да отричам?

Universe always settles the score.
- Does it?
No. But it should.
Върнете се в началото
water_lily
МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 6:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

valium & cherry wine

UponMySoul написа:
След като на хората не съм представител типичен,
трябва ли, че супер много ги мразя да отричам?

Трябва...
Може да не ги харесваш, може да не заслужават съчувствие, обич итн, но те са жертви на собствения си егоизъм и себичност.
И не опира всичко само до егоизма...а и да липсата на отговорност. Може да бъдеш егоист, за да постигнеш нещо за себе си- поне малко повече съм склонна да го призная..но да си егоист, защото просто не можеш да си друго- е слабост и глупост.
И това пак произтича от .."всички правят така, защо точно аз да се прецаква"- погрешната логика, погрешните възприематели...
И не знам как може да се промени...един човек не може..явно, а и той в един момент се оказва победен...=/
Но ако тотално се откажеш от опита да промениш другите, презираш ги и мразиш- губиш дори спомена за това, което искаш да бъдат, което отричаш и каквото харесваш на фона на това поведение ..х)

Върнете се в началото
Afterglower
МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 6:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Струва ми се, че въпросът не трябва да е "защо хората са такива?", а по-скоро "какви трябва да са хората?".
Хората са именно това, което трябва да бъдат - егоистични животни. Хората оцеляват, справят се с това, което им се поднася, само и само да продължават да съществуват.
Винаги съм си мислела, че разумът, който имаме, способността да се развиваме и в друго отношение, освен физическото, например, е някаква грешка. Чувствата, не краткотрайните и бързо забравящи се емоции, а истинските, дълбоки и толкова опияняващи чувства, са бъг в цялата система.
Да си човек е лесно - просто трябва да гледаш само себе си и да правиш всичко възможно да се отдалечаваш от това, което уж ни различава от животните.
Обаче, Ники, каквото и да си говорим, това, което ни отдалечава ни затрдунява. Представяш ли си свят без чувство за вина? Без скрупули? Без съвест, без нищо от тези неща, които ни карат да моделираме действията си спрямо .. всички, а не само спрямо нас?
Би било много по-лесно. И по-логично. И затова хората са такива, защото животът е твърде кратък, за да си добавят и душевни страдания към евентуалните физически.
Та, затова. Затова почти всеки гледа само себе си, а като липсват тези "грешки", хората се превръщат в една .. безлична маса.
И не са уникални, защото уникалността идва именно от тези неща, от тези чувства, разум и съвест. Иначе по какво би различил един гълъб от друг, едно улично куче от друго.. едно същество с единствена цел да съществува?
Защото да съществуваш =/= да живееш. Знаеш го, защото си избрал да си бъгнат :Р Както и аз, както и още известен брой хора. Даже омразата ти го доказва - масата не мрази, масата се дразни, отвращава се и плюе. И после забравя, защото е далеч по-удобно и необременяващо.
Таа.. Честно казано, не знам докъде ще стигнем с този избор на по-трудния път. Май в крайна сметка всички завършваме еднакво. На мен ми доставя удоволствие да обичам, да усещам болката и какво ли още не. И аз съм егоист, значи. Всички.
Това е общо взето - колкото и кофти да звучи (: Може би след милиони години, ако не се унищожим малцинство ще са тези, които няма дори да се опитват да гледат и другите. Но егоизмът ще си го има винаги.
Бтв, наистина си прав, че обичта най-много отдалечава хората от тази безличност - любовта се противопоставя на егоизма, защото искаш да даваш щастие на някой друг, освен на себе си. Обаче като го правиш се чувстваш добре, значи пак влизаме в този омагьосан кръг.
Колкото до онази майка - точно в този случай не мисля, че би могъл да я съдиш, защото е проявила този майчински инстинкт, който почти се припокрива с чистата обич - за майката детето е по-важно, искала е просто да го предпази от нещо, което смята за грешно. И това не е била твоята помощ, а пиянството, което пък може да означава, че човекът има проблеми, но също и че е избрал грешно решение.
Както виждаш, ако погледнеш нещата от различна страна, могат да се обърнат тотално. Някой може да стигне до извода, че да си добър, човечен и т.н. е грешно, защото може би се опитваш да прикриеш, че в друго отношение не можеш да постигнеш повече и че значимо усилие е само това, което можеш да видиш. Примерно да си построиш хубава къща и да се чувстваш удобно в нея :Р
Аз мога да си пиша още много, особено след като нямам някаква много логична връзка между мислите, но едва ли ще кажа нещо ново.
Хубаво е, че си избрал да не си като повечето, продължавай да се стараеш (:
Честита нова година, all!
Върнете се в началото
Death_In_Fire
МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 7:16 pm    Заглавие: стрит на г байке Отговорете с цитат

Професор
Професор

Да действительно с ними. А, что касается журналистов одно скажу: люди готовые пойти на всё, ради того, чтобы узнать на сколько тысяч баксов сегодня позавтракала Ксюша Сабчак, кто сегодня
И что??? почему это тебя Ганс так волнует??? например мне насрать на то что гденибудь что либо не празднуют или как то там когото кемто считают.

Последната промяна е направена от Death_In_Fire на Сря Дек 23, 2009 9:05 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Snob
МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 8:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Angels on my shoulders, head in the clouds

Death_In_Fire написа:
Българският език е толкова гаден! Защо да не напишем един велик цитат от още по-велик автор на английски...

Уважавам мнението ти...
Не говори пове4е на български и не уважавай българоговорящите с разбиране. Покръсти ги докато е време и сами не по4нат да плещят на всякъкви други езици и побързай, защото няма много време до тогава.

The things I've seen
changed me into A cold person with no tears
smashed my hopes with no returns
forced me to walk inside of a darken walls
make me prefer to close my eyes and to live inside an Eternal Dreams
Върнете се в началото
Afterglower
МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 8:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Death_In_Fire написа:
И 1 километър постове да изпишете нищо няма да промените. Стига сте му мислили... Всеки сам избира какъв да е.

мисленето само по себе си променя много.
Върнете се в началото
Death_In_Fire
МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 8:17 pm    Заглавие: это должны видеть все Отговорете с цитат

Професор
Професор

хард(30гиг)-1200р дисплей-700руб плата-1500руб батарея-600руб колесо на шлейфе-700руб.все детали с мойе установкой иначе без гарантии .(установка бесплатно) Куплю хард (если рабочий). А кстати,

Последната промяна е направена от Death_In_Fire на Сря Дек 23, 2009 4:23 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Jahi
МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: wicked wonderland

"Нещата в реалността
не са както във мечтите..
хора пълни с простота
със сълзи във очите
набезите чужди отблъскваме
със страшни мъки
разрезите нужни във системаната на нас
са скъпи
и стъпкани от капитализъм
и жажда за материално
блъскани от империализъм
отдалеч макар и бавно
ставаш къвто искаш
но твърде много не успяват
вярваш в квото виждаш
но твърде малко го правят
парите управляват
но това не е оправдание.."

аз едвам докосвам
а света с усилие грабва
аз във светло заспивам
а света във черно се събужда
аз съм презаситен
а света отново има нужда
аз плача
а света се усмихва
аз започвам да крещя
а света бавно около утихва.

Питам се защо съм полъх
когато животът е вихър
защо не съм картина
просто поредната щриха
затворен в нечии рамки..
Можем да имаме толкова много
но се задоволяваме вечно със сламки
удавници във извора на избора..
владеем изкуството да бъдем
вечно изкуствени
гордеем се като показваме
на света колко сме безчувствени
сякаш любовта ни е една демонствена
вкусваме солта , защото хапката ни е твърде захаросана
думата "мързи" отдавна на гърдите ни е жигосана

Да луд съм човече
да наркоман съм
но си вкарвам венозно
само мечти и светлина
и пак смятам че вие сте мравки
а аз великан съм
щом мога да гледам към слънцето
а вие живеете в тъмнина.

Какво представлява животът ни
полъх без вятър
актьори без театър
море без пясък
и просяк без блясък
който във сърцата ни да се процежда
когато слънцето със усмивка
сутрин ни поглежда
губим надежда в празнотата на нашето време
чакаме друг да ни оправи и на място ковеме
но хора светът ни е изгубен
без мечти вяра и доверие
защото любов а не омраза гласи христовото поверие..

още много мога да пиша
но само тия цитати мисля
че казват достатъчно

Disasterpiece
МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 10:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

the killchain

Местожителство: Inside the Wire

Внимавай, само да не започнем да се смеем
Защото го умеем

Carved in stone - A tribute to the dead
For nameless victims - Whose litany is unread

Never Forgotten - War's memory lingers on
A dark reminder - To mankind's oblivion

This solemn image - Constructed with resolution
A monument - To war's terminal conclusion
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща Страница 1 от 4

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov