Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 Заключение. « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
fleur-de-la-coeur
МнениеПуснато на: Пон Яну 04, 2010 10:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

да...аз си мислех нещо от сорта че злото умира и завлича със себе си и доброто, защото те вървят ръка за ръка
а роулинг като че ли, по начина по който разви повествованието, е искала да опровергае всякаквите там предположения, и хари хем да умре хем да живее :Д все едно е било по-важно краят да е изненада, от колкото това което е мислела да бъде
или не знам лол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
S!s3nc3tu
МнениеПуснато на: Пон Яну 04, 2010 10:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Къщата на крясъците

+ за тези които мислят че книгата е перфектна и аз тка мисля !Ако победи злото какво Хари ще умре,както и други главни герои какво ще ше да бъде хубавото.Не стига че толкова хубави герои умряха като Муди,Фред,Тонкс и Лупин и кои ли още не!? Exclamation Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefani Vas
МнениеПуснато на: Нед Авг 14, 2011 10:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

ясно е, 4е доброто побеждава злото, но пък умират доста хора и от наще(добрите) ..така 4ее...аз не о4аквах толкова мн герой от страна на ХП да умрат...според мен не е съвсем о4акван края и не е както обикновено-"доброто побеждава злото и вси4ки заживяват щастливо до края на дните си " ;]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
PeopleAreStrange
МнениеПуснато на: Нед Авг 14, 2011 10:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Естествено че трябва да е такъв финала.
Цялата книга е пропита (буквално) от смисъла,че любовта и доброто могат да победят винаги. Това е още от първата книга.
Нормално е да е и такъв финала,това е и посланието на тази книга.
Тя го е градила 6 книги
и в 7-та да го разбие.
Няма как да стане.
МнениеПуснато на: Пон Авг 15, 2011 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

И за,какво всичките усилия на Дъмбалдор,жертвите на Снейп,смъртта на Лили,на Сириус,на Доби,Лупин,Тонкс,Фред ако накрая и Хари беше мъртъв ? Той им беше надеждата,правеха всичко защото имаха надежда,че ще победи...
Края не е такъв защото Роу е искала пари,според мен тя е знаела,какъв ще е края още в петата книга Smile
Върнете се в началото
He-Who-Must-Not-Be-Named
МнениеПуснато на: Пон Авг 15, 2011 4:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

Местожителство: Царство Таратория

supernatural написа:

Края не е такъв защото Роу е искала пари,според мен тя е знаела,какъв ще е края още в петата книга Smile

Тя е знаела още от самото начало, а в четвъртата книга има препратка към точно този финал - когато Хари споменава, че Волдемор е взел от кръвта му, "победоносно пламъче" проблесва в очите на Дъмбълдор.
the power
МнениеПуснато на: Пон Авг 15, 2011 8:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Мене ми се ще лошото да победи (поне един филм да свършва така) но беше ясно че доброто ще надделее
Върнете се в началото
Aviss
МнениеПуснато на: Пон Авг 15, 2011 9:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Hogsmeade

Много хора казват, че края прилича на сапунен сериал, но според мен точно той придава смисъл на всички останали книги.Точно последната глава.Искам да кажа, че всичко се разви в положителна посока.Всичко се нареди.Ако това имат предвид хората като сапунен край - то това цял живот искаше Хари.Той искаше семейство, обич и разбирателство.Мисля, че последната глава е много важна.Тя е толкова обикновена в сравнение с всички други глави от книгите, че точно това я прави изключителна.Простичка, но пълна с обич, приятелство, любов, разбиране.Това е завършека на приключенията на едно момче с мълниевиден белег, което цял живот се бореше за този простичък и обикновен живот и за нещата, които го правят наистина щастлив.Бореше се не за нещата, които дават слава /която той имаше не по своя воля/, богатство /което той не искаше/ и власт /която той ненавиждаше...или поне властта и начинът, по който му бе предлагана тя/, а за нещата, които осмислят живота му и цялото му предишно съществуване.Последната глава лекува мъките му, раните му, болката му от загубата на родителите си... и други близки хора.Последната глава ни дава да осъзнаем, че всичко, което героя в него направи е било поредната стъпка към един копнеж на сърцето - да се чувства обичан и разбиран.Всеки край е едно ново начало.В случая - край на злото, а начало на живота, който Хари Потър винаги е искал да има.
Той се доказа милион пъти колко е велик, но просто, защото искаше да се изкачи по тази трудна стълба и да достигне душевен мир с чувствата и мислите си.Искаше нещата да се наредят, както стана в последната глава.Всеки негов ход беше извоюването на парченце от картината на живота, който искаше.Този живот - от последните няколко страници.Щеше ли да има смисъл цялото това приключение на живота му, ако накрая просто беше умрял и злото бе победило ? Щеше ли да има смисъл, ако просто той убиеше Волдемор и ...няма повече!? Според мен тази глава отразява вътрешния му принос за собствения си живот и открива голямото му сърце способно на още любов след всичката болка и способноста да произнесе думите "Всичко ще бъде наред." ... Благородните му обикновени чувства са поразителни след всичко.

little_wizard
МнениеПуснато на: Пет Авг 26, 2011 2:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: ~On the moon~

Ако Хари беше умрял,всички пак щяха да се оплакват,тъй че... Wink

mims_potter написа:

Ако всички ние в тоя форум сме твоите Кракодържатели, не бихме те отрязали. Може и да си сбръчкан, напукан и миризлив крак, но си нашият сбръчкан, напукан и миризлив крак.

Не преяждай.Има хора,които нямат какво да ядат.
Потърмания е реалния живот.Всичко останало е илюзия.
Върнете се в началото
little_wizard
МнениеПуснато на: Пет Авг 26, 2011 2:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: ~On the moon~

А,да,и между другото,авис,права си.

mims_potter написа:

Ако всички ние в тоя форум сме твоите Кракодържатели, не бихме те отрязали. Може и да си сбръчкан, напукан и миризлив крак, но си нашият сбръчкан, напукан и миризлив крак.

Не преяждай.Има хора,които нямат какво да ядат.
Потърмания е реалния живот.Всичко останало е илюзия.
Върнете се в началото
potter-mania-sofi
МнениеПуснато на: Нед Авг 28, 2011 9:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Според мен книгата е перфекта защото в нея умират много много герои а в обикновените книги и прикзки на добрите герои нищо не се случа Smile а и просто всичко си се нарежда .....перфектна поредица е за мен ХП
МнениеПуснато на: Нед Авг 28, 2011 11:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

Книгата е перфектна защото в нея умират много много герои-само на мен ли това ми звучи адски нередно като аргумент? Laughing
МнениеПуснато на: Нед Сеп 04, 2011 6:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

PeopleAreStrange написа:
Естествено че трябва да е такъв финала.
Цялата книга е пропита (буквално) от смисъла,че любовта и доброто могат да победят винаги. Това е още от първата книга.
Нормално е да е и такъв финала,това е и посланието на тази книга.
Тя го е градила 6 книги
и в 7-та да го разбие.
Няма как да стане.

По-точно не можех да го кажа.
Само че тооолкова други хора умряха, че краят пак си беше тъжен.
А и начина, по който Хари оживя... тоест, да възкръсне :Д, беше много оригинален.
Просто, Роулинг е гениална. Д:

МнениеПуснато на: Нед Сеп 04, 2011 11:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Hufflepuff

Хареса ми края Very Happy Зарадвах се, че най-после Хари нямаше постоянно да се притеснява, че всичко може да се обърка, че още някой близък можеше да умре и най-вече, че си имаше истинско семейство, защото си беше крайно време.
Някак не ми хареса това с възкръсването, но имаше логика и не мога да кажа, че беше поставено не намясто.
И също мисля, че всички, които умряха, трябваха да умрат. Най-вече Фред. Мога да ви кажа няколко причини за това, обаче не е тук темата. Very Happy
Върнете се в началото
boja
МнениеПуснато на: Пон Сеп 05, 2011 1:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

~ Еni97 ~ написа:
И също мисля, че всички, които умряха, трябваха да умрат. Най-вече Фред. Мога да ви кажа няколко причини за това, обаче не е тук темата. Very Happy

Кажи де, на мен ми е интересно Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща Страница 5 от 6

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov