Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 Разкритията за Дъмбълдор... « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
ДжифДжиф
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2011 5:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин
Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: the Burrow

daniil_95 написа:
Да му простим там, че не можа да задържи пръчката толкова дълго и че уби там 100 - 200 човека(това са си зайци в сравнение с хората убити от Том) и че правеше планове за превземане на света.
В днешно време, за да те признаят за пълноправен нестабилен престъпник се иска да направиш поне седем хоркрукса, да измъчваш и убиваш определенно количество хора на ден, да претрепеш баща си баба си и дядо си, ако са в наличност, да имаш носа на Майкъл Джексън, да не ядеш и пиеш, както и да не си режеш ноктите и да си със змийска мутра, да не излизаш по светло и да се обвържеш по сто начина пъти с някакъв очилат тинейджър.
Абе за какъв престъпник се има тоя Гриндуолд Confused

о, Господи, ще ме убиеш Laughing Laughing Laughing

When I'm 80 years old and sitting in my rocking chair, I'll be reading Harry Potter.
And my family will say to me, "After all this time?" And I will say,
"Always."
~Alan Rickman
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vuvuzela
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2011 6:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

daniil_95 написа:
Дъмбълдор е знаел за огледалото и е накарал брат си да го купи, а без него нямаше да повикат Доби.

точно това щях да кажа
така че пак излиза че дъмбълдор е предвидил и това
Aviss
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2011 6:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Hogsmeade

Галя написа:

Не е така.Мисля,че ако човек се присъедини към черния лорд и бъде лоялен към него няма да има проблеми.Дори не мисля,че той би бил толкова жесток,ако всички просто му се подчинят и някой го убие тайно.

И Дъмбълдор според мен изобщо не беше преценил всеки детайл.
Пример-Когато триото се озова в имението на Луциус.Добре,че ги спаси Доби-според мен това не беше планирано от Дъмбълдор.
И ако не беше Доби,Хари Рон и Хърмаяни първо щяха да бъдат измъчвани и след това убити.И все някога Черния лорд щеше да разбере,че не може да убие Хари и щеше да го направи...Белатрикс примерно.

За войната-че са умряли толкова хора-за това съм съгласна с ДжифДжиф.
Обаче има хора (и същества) които умряха преди войната.
Благодарение на плана на Дъмбълдор. И това не беше част от войната.

Първо, въпрос на чест е дали ще се присъединиш към Волдемор или не. Представяш ли си Сириус да премине смирено на страната на Черния Лорд и да бъде лоялен към него, да му се подчинява, да му се мазни и да го гледа с мили очички? Никога. И аз така. Не мисля, че е правилно и не бих. А мноого много магьосници споделят възгледите на Сириус и никога не биха се предали, камо ли просто да преминат на негова страна и да му служат като домашни духчета. И това е ясно на Дъмбълдор. Волдемор ТРЯБВА да умре. А начините не са много.
Второ, както вече казаха - не може НЯКОЙ да убие Волдемор тайно. Не случайно Хари Потър и само той е Избрания. /И Невил де, но той нали не е белязан../ Пък и не си представям как ще стане това най-великия черен магьосник да умре тайно.. Най-малкото всички смъртожадни мигновено ще разберат заради белега на ръцете им.
Убедена съм, че Дъмбълдор е обмислил всички възможни варианти и е избрал най-добрия. Вярвам, че е имал най-чисти намерения през цялото време откакто Том Риддъл се е превърнал във Волдемор. Грешките, които е допуснал в миналото и стремежите, които е имал са минало. Той се е осъзнал /наистина съм съгласна, че е един "осъзнат Волдемор"/, разкаял се е и е посветил целия остатък от живота си в това да изкупва грешките си, да се промени и да стане по-добър, вършейки велики дела. Изисква се изключителна воля и твърдост, за да дадеш ход на такъв план и ако Дъмбълдор не го беше направил, кой знае в какъв хаос щеше да потъне магьосническият свят. Ако не беше плана, хората, които умряха навярно щяха да умрат и тогава, само че напразно.

virosh
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2011 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

Имам една теория-че Дъмбълдор има такива съмнения за младия Том Ридъл, когото всички останали учители обожават, защото вижда в него самия себе си Wink
МнениеПуснато на: Пет Авг 26, 2011 3:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: ~On the moon~

Elentari написа:
Yoana, уважавам мнението ти, още повече, че аргументите ти са железни. Което не е пречка да си остана на моето мнение.
Искам само да добавя следното: Роу има право да си говори каквото си иска за книгите си, да. Но какво имаме предвид под книгите й? Лично аз имам предвид тези седем книги, които вече сме прочели, с тяхното съдържание. В което съдържание няма никакъв намек за ориентацията на героя й. Междувпрочем днес прочетох изявлянията й в Канада. Тя твърди, че отношенията ДД-ГГ са ключов момент за сюжета на седмата книга, затова не счела за нужно да ги спомене в първата. След прочита на седмата книга аз останах с впечатлението, че двамата ги свързва приятелско чувство и интелектуална дружба, която не издържа, защото изборите им на страна са различни. Никакви други намеци не забелязах, но е възможно и да греша.
Така че Роу може да си говори за своите прозрения за героите пред приятели, да речем. Но след като имаш готова завършена книга, да заявиш внезапно и то не само пред фенове, а и пред журналисти, че героят ти не е такъв, а инакъв, си е малко незряло.
Свободата на словото си е свобода на словото. Но всеки би трябвало да се ползва от нея разумно.
Е, вярно е възниква въпросът какво е трябвало да отговори на този фен. Мисля, че това, което се разбира от книгите й. А именно: Дъмбълдор е толкова умен, че това го прави самотен, защото не може да срещне равностойна личност. Дъмбълдор е обременен от вина - мнима или не е друг въпрос - за сестра си. Дъмбълдор е от типа хора, които спасяват света. Те може и да си мечтаят за любовта, но някак си нямат време да я срещнат или, ако я срещнат , да й се посветят.

С цялото ми уважение и толерантност към различята, но дори жанрът не допуска подобно отношение. Представяте ли си Гандалф, Гед Ястреба, Мерлин и др. - велики учители, наставници и предводители на силите на доброто да са гейове? Такова нещо може да се случи в Древна Гърция и Рим; но в прозведение от жанра фентъзи не върви твърде. Съжалявам, ако звуча като хомофоб, пак повтарям, не съм такава.

Права си,въпреки,че според мен е по-скоро така:той се е влюбил в някоя,но като се има предвид,че Хари скъса с Джини за да я предпази от Волди...сещате се накъде бия.А може да е била омъжена или нещо такова.Не смятам,че никоя не е достатъчно умна за ДД - така че изключвам тази вероятност.

mims_potter написа:

Ако всички ние в тоя форум сме твоите Кракодържатели, не бихме те отрязали. Може и да си сбръчкан, напукан и миризлив крак, но си нашият сбръчкан, напукан и миризлив крак.

Не преяждай.Има хора,които нямат какво да ядат.
Потърмания е реалния живот.Всичко останало е илюзия.
Върнете се в началото
little_wizard
МнениеПуснато на: Пет Авг 26, 2011 3:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: ~On the moon~

Въпреки,че ми допада идеята за сексуално отклонение.

mims_potter написа:

Ако всички ние в тоя форум сме твоите Кракодържатели, не бихме те отрязали. Може и да си сбръчкан, напукан и миризлив крак, но си нашият сбръчкан, напукан и миризлив крак.

Не преяждай.Има хора,които нямат какво да ядат.
Потърмания е реалния живот.Всичко останало е илюзия.
Върнете се в началото
virosh
МнениеПуснато на: Пет Авг 26, 2011 4:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

Странно, мнение на Елентари, с което не съм съгласен
МнениеПуснато на: Пет Сеп 23, 2011 10:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Най много ме изненада тва че Абърфорд брат му е управител в ,,Свинската глава,, а Дъмбълдор никога не е споменавал че е там не е отварял дума за брат си изобщо и това хич не ми харесва...А и да не каже на Хари че е последният хоркрукс бива ли такова нещо как ли се е почувствал Хари при новината че ако до 30 минути не иде да бъде убит от Волдемор ще загинат толкова хора и да разбере че му се е изплъзвал милион пъти и в крайна сметка сам трябва да иде при него???Поне да го беше предупредил!!!! Sad Sad Sad Е важното е че Хари оцеля и ся си има семейство Smile
ifos
МнениеПуснато на: Нед Окт 16, 2011 1:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: stara zagora

След като прочетох фактите за Дъмбълдор започнах още повече да му симпатизирам.По този начин образът му стана реален.Преди да разбера че и той е имал издънки образът му ми изглеждаше като герой от някой детски разказ или приказка.Идеален,мъдър в ролята на уравновесения и знаещия вечно добрият.
Според мене за да се достигне философска развитост до нивото на която беше Дъмбълдор човек крябва да е грешил доста. Аз лично невероятъно много харесах как са се получили нещата.
Върнете се в началото
vuvuzela
МнениеПуснато на: Нед Окт 16, 2011 1:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

ifos написа:
След като прочетох фактите за Дъмбълдор започнах още повече да му симпатизирам.По този начин образът му стана реален.Преди да разбера че и той е имал издънки образът му ми изглеждаше като герой от някой детски разказ или приказка.Идеален,мъдър в ролята на уравновесения и знаещия вечно добрият.
Според мене за да се достигне философска развитост до нивото на която беше Дъмбълдор човек крябва да е грешил доста. Аз лично невероятъно много харесах как са се получили нещата.

така е, право си
Върнете се в началото
the power
МнениеПуснато на: Нед Окт 16, 2011 2:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Според мен Дъмбълдор не е лош просто е искал много слава все пак всички силни и надаренин искат слава, давам ви пример с анакин от Star Wars той е добър герой но славата му омайва главата така става и с Дъмбълдор но той се усеща навреме.А говори на Снейп така защото въпреки че Снейп е добър е извършил злодеяния в началото когато се е присаединил към Том Ридъл, и просто Дъмбълдор не го харесва.
Върнете се в началото
HeartDream2
МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2011 11:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: България

Много интересен образ.Уважавам го,защото е велик маг,но никога не съм харесвала Дъмбълдор напълно и не за друго ами ,защото винаги криеше нещо от Хари и никога не му казваше истината докрай.
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 Страница 11 от 11

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov