Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Следваща
 Разкритията за Дъмбълдор... « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
virosh
МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2010 10:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

Той Мишо е от най-дъртите 21 годишни фенове Smile
МнениеПуснато на: Съб Авг 06, 2011 12:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

това ли трябва да е темата за дъмбълдор?

Цитат:
Дъмбълдор ИСКА да е бял, защото иска да е перфектен, съвършен и ненадминат, но реално неговият егоизъм е негативно качество, което, поне за мен, го прави един от най-противните образи изобщо.

това ми е мнението за бойко борисов всъщност Very Happy ама не ми е противен

но не, не съм съгласна, ама всъщност няма да споря
virosh
МнениеПуснато на: Съб Авг 06, 2011 1:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Бойко Борисов не иска да е бял, а да е богат и да има власт, нещо което задоволително добре постига и ми е адски противен Laughing
И на мен впрочем не ми се спори за Дъмбълдор, защото каквито и лоши качества да има, той си остава далеч по-малкото зло, главно благодарение на това, че в него са останали човешки чувства, за разлика от Волдемор. Пък и заедно с него са двамата най-велики магьосници на своето време
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2011 1:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: the Burrow

аз просто искам да отговоря на Галя от темата в другия раздел

Цитат:
Вярно е,че благодарение на жестокия му план черния лорд накрая наистина беше победен.Но на каква цена??? Умряха толкова хора

ами, то е война.. смисъл, няма как да не умрат много хора.. за много от тия хора Дъмбълдор изобщо не беше пряко отговорен, все пак.. за някои да, но далеч не за всички

една война винаги дава жертви, това е все едно да кажеш "и накрая се освободихме от османското робство, но на каква цена, умряха толкова хора".. леко абсурдно.. [:

When I'm 80 years old and sitting in my rocking chair, I'll be reading Harry Potter.
And my family will say to me, "After all this time?" And I will say,
"Always."
~Alan Rickman
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Aviss
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2011 3:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Hogsmeade

ДжифДжиф написа:

Цитат:
Вярно е,че благодарение на жестокия му план черния лорд накрая наистина беше победен.Но на каква цена??? Умряха толкова хора

ами, то е война.. смисъл, няма как да не умрат много хора.. за много от тия хора Дъмбълдор изобщо не беше пряко отговорен, все пак.. за някои да, но далеч не за всички

една война винаги дава жертви, това е все едно да кажеш "и накрая се освободихме от османското робство, но на каква цена, умряха толкова хора".. леко абсурдно.. [:

Абсолютно съгласна. А и Волдемор е виновен за смъртта на много повече хора и още много щяха да умрат, или дори по-лошо.. да живеят в ужасен страх, да бъдат измъчвани, манипулирани, използвани, унижавани, роби на една изкривена идея на един луд страшен велик магьосник. Всеки щеше да е безсилен да го спре, ако Дъмбълдор нямаше план, ако не беше преценил всеки детайл и не беше помислил за всичко.. Неговата намеса беше смела, отговорна и наложителна. Целия магьоснически свят трябва да му е благодарен.
Галя
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2011 4:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Местожителство: Долината на изгубените

Aviss написа:
ДжифДжиф написа:

Цитат:

Абсолютно съгласна. А и Волдемор е виновен за смъртта на много повече хора и още много щяха да умрат, или дори по-лошо.. да живеят в ужасен страх, да бъдат измъчвани, манипулирани, използвани, унижавани, роби на една изкривена идея на един луд страшен велик магьосник. Всеки щеше да е безсилен да го спре, ако Дъмбълдор нямаше план, ако не беше преценил всеки детайл и не беше помислил за всичко.. Неговата намеса беше смела, отговорна и наложителна. Целия магьоснически свят трябва да му е благодарен.

Не е така.Мисля,че ако човек се присъедини към черния лорд и бъде лоялен към него няма да има проблеми.Дори не мисля,че той би бил толкова жесток,ако всички просто му се подчинят и някой го убие тайно.

И Дъмбълдор според мен изобщо не беше преценил всеки детайл.
Пример-Когато триото се озова в имението на Луциус.Добре,че ги спаси Доби-според мен това не беше планирано от Дъмбълдор.
И ако не беше Доби,Хари Рон и Хърмаяни първо щяха да бъдат измъчвани и след това убити.И все някога Черния лорд щеше да разбере,че не може да убие Хари и щеше да го направи...Белатрикс примерно.

За войната-че са умряли толкова хора-за това съм съгласна с ДжифДжиф.
Обаче има хора (и същества) които умряха преди войната.
Благодарение на плана на Дъмбълдор. И това не беше част от войната.
ДжифДжиф
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2011 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Местожителство: the Burrow

Галя написа:
Aviss написа:
ДжифДжиф написа:

Цитат:

Не е така.Мисля,че ако човек се присъедини към черния лорд и бъде лоялен към него няма да има проблеми.Дори не мисля,че той би бил толкова жесток,ако всички просто му се подчинят и някой го убие тайно.

И Дъмбълдор според мен изобщо не беше преценил всеки детайл.
Пример-Когато триото се озова в имението на Луциус.Добре,че ги спаси Доби-според мен това не беше планирано от Дъмбълдор.
И ако не беше Доби,Хари Рон и Хърмаяни първо щяха да бъдат измъчвани и след това убити.И все някога Черния лорд щеше да разбере,че не може да убие Хари и щеше да го направи...Белатрикс примерно.

За войната-че са умряли толкова хора-за това съм съгласна с ДжифДжиф.
Обаче има хора (и същества) които умряха преди войната.
Благодарение на плана на Дъмбълдор. И това не беше част от войната.

когато триото се озова в имението на Луциус, това си беше изцяло заради простотията на Хари, защото въпреки че беше предупреден изрично да не изрича името на Волдемор, въпреки че Рон го спря насред думата, той пак се изцепи
така че (:

и момент.. ако всички му се подчинят, няма да е жесток? да, може би няма, ако си чистокръвен, ако никога не допускаш никакви грешки и ако не си бил случайно приятел с някой неблагонадежден. защото колкото и да му се подчиняват, мъгълите и мъгълокръвните пак ще си го изядат. той ги убива за забавление, а и щото има някакви такива идеали, че всички трябва да са чистокръвни. освен това когато някой сбърка или чисто и просто не извади късмет, той пак го наказва. така че дори и целия свят да му оближе подметките, пак ще си е жесток.

"и някой го убие тайно."
"приближава онзи, който ще има силата да убие Черния лорд"
"и единият трябва да загине от ръката на другия, защото докато единият е жив, другия не може да оцелее"
а не "някой".
(цитирам по памет)
и да, знам, че това е от онези пророчества, дето се сбъдват само ако повярваш в тях и им се подчиниш, и все пак. Волдемор се е подчинил, белязал е Хари като равен, пророчеството е задействано.

и кой е умрял преди войната по вина на Дъмбълдор? хайде да видим.

-Кендра. Едва ли.
-Ариана. Разбира се.
-Лили и Джеймс. Той се опита да им помогне, опита се да ги спаси, те просто предпочетоха да вярват на оня плъх, вместо на Дъмбълдор. Не казвам, че са си го заслужили, просто Дъмбълдор няма вина, не му е "част от великия план"
оф, те пък те бяха жертви на първата война, значи пак е от войната. карай.
-Бърта Джоркинс. Едва ли.
-Франк Брайс. Едва ли.
-Седрик Дигъри. Дъмбълдор нямаше как да попречи на смъртта му, нямаше как и да я планира.

не се сещам други
и после войната започва.
наистина, не разбирам кой (освен Хари, самият Дъмбълдор и може би Снейп, въпреки че и той не съвсем) е загинал заради плана.

съгласна съм единствено, че не е предвидил всички детайли - някои неща наистина леко на късмет ги намериха.

When I'm 80 years old and sitting in my rocking chair, I'll be reading Harry Potter.
And my family will say to me, "After all this time?" And I will say,
"Always."
~Alan Rickman

Последната промяна е направена от ДжифДжиф на Вто Авг 09, 2011 4:56 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
virosh
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2011 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Приемете го-Дъмбълдор и Гриндълуолд са едни осъзнали се Волдемори Wink
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2011 4:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Галя написа:
И ако не беше Доби,Хари Рон и Хърмаяни първо щяха да бъдат измъчвани и след това убити.И все някога Черния лорд щеше да разбере,че не може да убие Хари и щеше да го направи...Белатрикс примерно. [:

Дъмбълдор не е врачка, а и той сам не вярва в разни предсказания, че са 100 процентова истина.Нали искаше да махне предмета, преди да срещне Трелони.
Той просто е невероятно умен и може да предвижда нещата, като в игра на шах, но в зависимост от дадената позиция - т.е факти, с които разполага.Но в шаха има и време, което ако изтече губиш - това са последствията от войната като такава - т.е., че може да се случи всичко.Всеки шахматист си съставя някакъв план, който му дава някакво предимство пред безплановия играч - Дъмбълдор е знаел за огледалото и е накарал брат си да го купи, а без него нямаше да повикат Доби.
Брех колко мъдро звуча Laughing
Галя
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2011 4:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

virosh написа:
Приемете го-Дъмбълдор и Гриндълуолд са едни осъзнали се Волдемори Wink

Абе втория не се е осъзнал май
daniil_95
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2011 5:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Май е убил сто - двеста човека, но нали не разкри къде е Пръчката ще му ги опростим. Laughing
virosh
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2011 5:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Е, осъзнал се е в края, даже и Дъмбълдор го подозираше Smile
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2011 5:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Да му простим там, че не можа да задържи пръчката толкова дълго и че уби там 100 - 200 човека(това са си зайци в сравнение с хората убити от Том) и че правеше планове за превземане на света.
В днешно време, за да те признаят за пълноправен нестабилен престъпник се иска да направиш поне седем хоркрукса, да измъчваш и убиваш определенно количество хора на ден, да претрепеш баща си баба си и дядо си, ако са в наличност, да имаш носа на Майкъл Джексън, да не ядеш и пиеш, както и да не си режеш ноктите и да си със змийска мутра, да не излизаш по светло и да се обвържеш по сто начина пъти с някакъв очилат тинейджър.
Абе за какъв престъпник се има тоя Гриндуолд Confused
Галя
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2011 5:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

daniil_95 написа:
100 - 200 човека

еми то и черния лорд,ако не се лъжа,е убил горе долу толкова
daniil_95
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2011 5:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Не, неговите са 201 Laughing
Ами честно казано, той не е убил и толкова лично, но са загинали много по негова заповед.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Следваща Страница 10 от 11

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov